Skocz do zawartości
kuki1989

Play. Czwarty Operator Komórkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mieli minutę po 49gr ale to poza abonamentem. Wiem, że w abo doliczali jeszcze pakiet złotówek i minuta wychodziła w zależności od abonamentu nawet 25gr.

Jak to dzisiaj wygląda w postaci abonamentu 30zł bo tylko taki mnie interesuje ?

Widzę na stronie, że za 30zł mamy tylko 50 minut więc minuta wychodzi 60gr czyli katastrofa. Kiedyś jeżeli mnie pamięć nie myli wychodziło 82 minuty w tym abo.

Coś słyszałem w reklamach i na stronie, że mają abonament do końca roku za darmo.

Moja maksyma brzmi, że za darmo nawet wpier*** nie dostaniesz więc gdzie haczyk (czas umowy, ceny aparatów, itp).

Jakie telefony teraz u nich są chodliwe i co się brać opłaca ?

I co z przeniesieniem numeru ?

Kiedyś dawali 3 miechy po 1zł

Nieco zmienili zasady. W tej chwili płacąc 30zł masz standardowe pakiety jak u innych operatorów, a nie jak to było na początku coś na zasadzie pre-paida. 

 

Oprócz tych 50 min do innych sieci, masz jeszcze 60 min do sieci Play, one nie są wymienne. Po przekroczeniu rzeczywiście jest 49gr/min. Fajną opcją jest możliwość zbierania minut (wymiana 2przych=1wych), gdy masz możliwość zadzwonić z telefonu służbowego i odłożyć słuchawkę na pół dnia.Tylko nie wiem czy przy obecnych abonamentach ta usługa jest wciąż aktualna.

 

 

Abonament do 31 grudnia za darmo rzeczywiscie istnieje przy tym pakiecie 30zł. Umowa na 24m-ce, opłata aktywacyjna 49zł.

 

Dowiedz się lepiej jak dokładnie jest z przeniesieniem numeru, ponieważ ostatnim razem promocja o której piszesz "Kiedyś dawali 3 miechy po 1zł" nie mogła zostać aktywowana wraz z przeniesieniem. Za taką zmianę płacisz tylko u obecnego operatora, Play bezpośrednio nie bierze za to opłat. Ogólnie, chyba nie są chętni do robienia promocji komuś kto będzie używał ich usług pod numerem wskazującym (reklamującym) na innego operatora.

 

Ceny telefonów przy tym abonamencie zobaczysz w sklepie Play (sklep.playmobile.pl). Da się kilka sztuk kupić po 1zł, kwestia tego co chcesz.

 

Widać, że powoli odchodzą od swojego założenia gdzie oferta miała być maksymalnie prosta, bo pojawia się coraz więcej komplikacji. 

 

 

 

A Ty jesteś zwyczajnie leniwy... :>

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o leniwość ale kiedyś też pisali jedynie o 49gr/min, i NIGDZIE na ich stronie nie pisali o tańszych połączeniach za minutę w darmowych minutach.

Wychodziły o wiele taniej ale nie każdy kumał, że dają darmowo złotówki.

Teraz również myślałem, że tego nie wykazują i można coś taniej dzwonić.

Jednym słowem jest straszna ciach!nia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że leniwy, to jeszcze wulgarny. A fe :>

 

Nie narzekaj, strasznie to jest np. w Plusie po czterech latach bohaterskiego trwania w abonamencie - zero gratisów, fantów, udogodnień, niższych stawek za minutę (jak było 79 groszy, tak jest). Mam nieśmiałe wrażenie, że jestem dymany. Ale mam też drugi telefon na kartę z Play i już wiem, że po skończeniu wątpliwej przyjemności romansu z Plusem przeniosę numer do Playa albo nabędę drugą zdrapkę.

A ty byś chyba chciał telefon za złotówkę, abonament za złotówkę i jeszcze rachunek na złotówkę. Bez przesady.

 

Co do zdrapki Playa - minuta do wygadania za dwie minuty przychodzącego połączenia to jest coś. Lepiej ma tylko 36.6, ale nie chce mi się znowu zmieniać numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plusie moja żona ma za 37,50zł co następuje:

- 90 min do wszystkich

- 25 min do +

- 4,5h wieczory i weekendy do + i stacjo (tak - 270 minut)

 

I to wszystko za to, że jest z nimi 3 lata.

Łatwiej, że tak się wyrażę byłoby wydymać moją żonę ale widzę że im to wychodzi gładko w przypadku Twojej osoby.

 

A wystarczyłoby aby było w Play gdy wprowadził abo 30. Abo za 30zł w tym 82 minuty i choćby K530i za 1zł.

Wymagam niemożliwego czy jednak to Play zaczął lecieć w pręta ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zaczął ;) DZiewczyna na promocje urodzinową brała abo za 40zł i Nokię E51 za 1zł, z czego co miesiąc jest bodajrze 50zł do wykorzystania. A teraz są te lipne pakiety do Play których i tak się nie wykorzysta bo to wciąż mało popularna sieć + Nokia E51 za 200zł w abo za 50zł/miech :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że im to wychodzi gładko w przypadku Twojej osoby.

 

A wystarczyłoby aby było w Play gdy wprowadził abo 30. Abo za 30zł w tym 82 minuty i choćby K530i za 1zł.

Wymagam niemożliwego czy jednak to Play zaczął lecieć w pręta ?

Tak też stwierdziłem - jestem dymany. Na szczęście jeszcze tylko rok, a potem się zobaczy.

 

Nie tyle lecieć w pręta, co poczuł ten milion z hakiem aktywnych SIMów i się skończyło wabienie i kuszenie, a zaczęło strzyżenie i liczenie zysków. I promocje też jakoś ucichły. Dziwne? :>

 

Na telefon w abonamencie już więcej się nie nabiorę, zwłaszcza na to, co można dostać za złotówkę i ile naprawdę to potem kosztuje. Lepiej już szarpnąć się, kupić aparat bez simlocka u żyda, a od sieci wytargować zacny abonament (zauważyłem, że bez telefonu, choćby najmizerniejszego Sagema, są skłonni przyznawać lepsze warunki - tak jest w Wielkiej Trójcy Operatorów, podejrzewam, że i w Playu też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też stwierdziłem - jestem dymany. Na szczęście jeszcze tylko rok, a potem się zobaczy.

 

Nie tyle lecieć w pręta, co poczuł ten milion z hakiem aktywnych SIMów i się skończyło wabienie i kuszenie, a zaczęło strzyżenie i liczenie zysków. I promocje też jakoś ucichły. Dziwne? :>

 

Na telefon w abonamencie już więcej się nie nabiorę, zwłaszcza na to, co można dostać za złotówkę i ile naprawdę to potem kosztuje. Lepiej już szarpnąć się, kupić aparat bez simlocka u żyda, a od sieci wytargować zacny abonament (zauważyłem, że bez telefonu, choćby najmizerniejszego Sagema, są skłonni przyznawać lepsze warunki - tak jest w Wielkiej Trójcy Operatorów, podejrzewam, że i w Playu też).

no to akurat stara prawda...

 

 

Jak nie dostałeś gratisów, to dzwoni się bezpośrednio do biura obsługi klienta i z nimi się zupełnie inaczej rozmawia, niż z jakimś typem z salonu, co ma poruszać się wg ustalonych odgórnie wytycznych bez możliwości jakiegokolwiek luzu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Jednym słowem jest straszna ciach!nia !

Kaeres, a może tak używaj języka cywilizowanych ludzi, co?

Wszak polski jest tak bogaty we wszelakie określenia wyrażające dezaprobatę.

Nie ma potrzeby zniżania się do rynsztoka.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Play'u da się doładować komuś konto ze swojego telefonu ? Akurat mam nadwyżkę premii złotówkowej i kończy mi się ona za 2 dni a potem przepada a szkoda oddawać tym złodziejom 22zł :) Wole jakiemuś znajomemu to przerzucić tak jak to jest możliwe w Simplusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne że w końcu coś się urwie , ja obecnie mam w [gluteus maximus] umowy na 2 czy 3 lata .

najlepiej się wychodzi kupując nowego tela w sklepie ( nawet na raty ) i poprostu <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> numer na abonament bez telefonu , który i tak spłacamy w abonamencie przec co jesteśmy z pijawkami związani .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako ze jestem raczej zielony w komorkach, to wole dokladnie spytac o abonamenty Play. Czy jesli w abonamencie za 25zl mam 51min, to jest tylko 51min i jak wysylam SMSa to zabiera mi z tych minut, czy moze jest 51min + ilestam SMSow ? No i jak to jest z tym rabatem 25% przy zakupach w eShopie ? Czy te 25zl to juz jest cena po rabacie i po 9 miechach bede placil wiecej, czy normalna cena to 25zl i od tego dopiero bedzie odliczone 25% ? Sorki za takie glupie pytania, ale wiem ze robia ludzi w ch... ostro na tych umowach (tak jak i mnie zrobil Orange, ktoremu pokazuje wielkiego fucka), wiec wole sie popytac dokladnie.

 

EDIT:

 

Warto sie w ogole bawic w ten eShop ? Jak to wyglada, normalnie zamawiam i mi przysylaja gotowa umowe ? Mam odrazu numer i moge dzwonic ?

 

No i ktory telefon warto wziac z abonamentu 25zl, a ktory z tego 45zl, zeby odrazu go dobrze sprzedac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 25% odejmujesz od 25 pln. po 9 mc będziesz płacił 25 pln dopiero .

teraz dalej odnośnie minut , Play tak śmiesznie to podaje ale to jest tak że masz 50 pln na wygadanie a przeliczają to porównując do 51 min.

jednym słowem :

z tych 50 pln będą ci potrącać za rozmowy , przesyłanie danych oraz SmSy , zobacz sobie w cenniku jak to wygląda.

Dla przykładu rozmowa obojętnie gdzie dzwonisz to 49 groszy , smsy sprawdz sobie na strone.

Ale z tego co się nie mylę do tej oferty w tej chwili masz jeszcze 3000 minut na czas trwania umowy free do Play i na stacjonarne.

odnośnie aparatu , polecam allegro tam sobie luknij na czy jest najlepsza przebita w danym momencie .... co do zakupu przez eshop to chyba tak jak w ERA kurier przywozi telefon i umowę , którą podpisujesz , daje ci telefon a umowę zabiera z powrotem podpisaną , tak numer jest aktywny bo razem z telefonem dostaniesz sima .

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

panowie, wiecie jak sprawic, zeby playgg dzialalo? sciagnalem sobie, uruchamiam i sie zatrzymuje na 8%.

Dlaczego MobilneGG zatrzymuje się na 8%?

Ustaw poprawnie dostęp do Internetu. Większość aplikacji w telefonie będzie działać z profilem WAP. Niestety Mobilne Gadu-Gadu wymaga poprawnie ustawionego profilu Internet. Skontaktuj się z operatorem w celu poprawnego ustawienia telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko ich obsługa klienta to taka porażka, że szkoda mówic.

Z 6 aktywacji jakie mam u nich na 4 mam źle naliczany abonament, reklamacja złożona 13.05 i do dzisiaj nic sie z nia nie dzieje, a juz trzecia faktura blednie wystawiona... na ich party-line same odnalezienie przez panienke reklamacji trwa wiecznosci i echo oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie podobne pytanko.

Czy roamingowe połączenia schodzą z pakietu czy również się doliczają osobno ?

 

Edyta:

 

Nie trzeba, już się dowiedziałem.

Roaming poza abo, dzwonienie za granicę poza abo, sms premium poza abo.

LIPA !

Typowa sieć dla małolatów.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ten Play nalicza opłatę za abonament? Mam abo 50zł a przychodzą mi rachunki po 55, 6x zł. Co najgorsze w/g *101# pod koniec m-ca zawsze mi minuty zostają... :/

 

Druga sprawa, da się gdzieś już (w grudniu kończy mi się umowa) sprawdzić indywidualną ofertę na przedłużenie? Pamiętam że w orange miałem 3m-ce przed końcem już do wyboru różne oferty na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skład abo wchodzą tylko minuty, mmsy i smsy. Jeżeli korzystasz z jakiś smsów specjalnych to jest to doliczane, u mnie nigdy nie było problemów z rachunkiem. W razie czego na stronie http://web.playmobile.pl/pl/moj-play/index.html możesz sprawdzić aktualne wydatki z wyszczególnieniem za co płacisz (od kogo połączenie/sms, do kogo, jak długo trwało połączenie, za ile).

 

Co do przedłużania umowy, ok 3 miesiące wcześniej play przygotowuje Ci indywidualną ofertę, po prostu musisz wybrać się do salonu. Ja mam umowę do 3.12 więc na początku września się wybieram.

Pod koniec lipca umowę przedłużała moja siostra (miała do końca października) i dostała coś takiego: przedłużała bez telefonu, wzięła wyższy abonament w cenie niższego i dostała umowę na 12 miesięcy (a wg strony takie coś obowiązuje przy 18), tzn w sumie na 15, bo umowę ma od 10.09 do 10.10,a te 3 brakujące miesiące ma na tych samych warunkach.

 

Ja będę musiał mocno negocjować, bo na chwilę obecną nie ma dla mnie nic ciekawego. Mam play lajt (40zł na rozmowy, za 30zł) więc wychodzą 82 minuty, play one za 25 wygląda przy tym średnio - 51min + dodatkowy pakiet 100smsów za 5 zł, może i by starczyło... ale chciałem złapać z telefonem gdzie w one25 ceny lepszych modeli są kosmiczne i wychodzi, że za praktycznie tyle samo można kupić telefon na allegro. Z tego co widzę to jedyna sensowna oferta to 3 miesiące bez abo + 3 za 50%, wtedy przy one45 wychodzi <37zł za miesiąc i ceny telefonów są przyzwoite, a nie chcę podpisywać umowy na 3 lata....

 

W czerwcu była fajna oferta, przechodziło się na play one i dostawało dodatkowe minuty, np przy one 25 było 40 dodatkowych do play, więc było 91 minut za 25zł + telefon w normalnej cenie, a czym abo wyższe tym więcej minut (przy one 45 wychodziło w sumie ~150minut).

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A ja mam takie pytanie. Mam Play na abonament 45, wczoraj od nowa wpłynęły darmowe minuty i złotówki do wykorzystania tylko, że wpłynęło 65 zł i 50 darmowych minut. Na taryfie 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie chodzily ostatnio jakies plotki o pogorszeniu sygnalu w Play ? Mam Playa od grudnia zeszlego roku, pol roku bylem bardzo zadowolony, ale od jakiegos czasu u mnie w miejscowosci praktycznie moge w ogole rozmawiac w budynkach. Moja matka ma to samo na innym modelu telefonu, wiec to nie wina mojego phona. Jak ktos do mnie dzwoni, to musze wyjsc na balkon, bo w chacie przerywna, slychac jakies trzaski (zalezy kto dzwoni), no ogolna tragedia, kiedy jeszcze nie tak dawno nie bylo zadnego problemu.

Slyszalem jakies plotki, ze Plus okroil Playowi transfery na antenach i ze ogolnie Play ma za duzo abonentow, ale nie wiem ile w tym prawdy. No ale jesli to jednak prawda, to co moge zrobic w takiej sytuacji ? Bo przeprowadzac sie nie bede, wiec trzeba myslec nad zmiana operatora, a tu mi zostalo jeszcze ponad rok umowy, ktorej nie mam zamiaru kontynuowac jesli takie akcje dalej beda odchodzic, ze tylko na balkonie moge porozmawiac normalnie...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawdziłeś, że na innym telefonie jest tak samo to coś w tym musi być. Ja w domu mam odmienną sytuację. Moja siostra była u koleżanki w niewielkiej miejscowości i nie miała w ogóle zasięgu, a jej koleżanka ma plusa i miała pełny, to by potwierdzało twoją wersję. Z drugiej strony ostatnio nad jeziorem siostra też nie miała zasięgu, a ja miałem full (ona ma samsunga l760, ja obecnie lg kp500), więc to raczej jej telefon, ale w mieście nie ma problemów, ani z zasięgiem 2g, ani 3g.

 

Może to karty sim padają? Może rzeczywiście coś z przekaźnikami? Musiałbyś podejść do punku playa i powiedzieć co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...