Skocz do zawartości
Loolek

Sieć Domowa Router/switch Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy istnieje mozliwosc podzielenia sieci LAN, ktora dostarcza firma? Dokladnie to wyglada tak. Siec dostarczana jest przez kabel(skretka) do mojego komputera(k. sieciowa). Moj komputer jst rozpoznawany poprzez ades MAC mojej k. sieciowej i gdy adres sie zgadza to automatycznie jest wszstko ustawiane(adres IP itd.). Obecnie dziele lacze przy pomocy skrosowanego kabla ale z roznych powodow(lenistwo-za duzo roboty) kabel(skrosowany) nie jest zamontowany na scianie itd. i paleta sie zawsze na podlodze do tego komputer "matka"(tak nazwe komputer do ktorego jest dostarczan internet) musi byc wlaczony aby siec zostala podzielona.

I tutaj wracam do ptania tytulowego czyli chcialbym kupic jakis router/switch z wifi(aby nie bawic sie kablami) aby podzielil mi siec ale nie wiem czy to bedzie dzialac. Czy w routerze/switchu mozna ustawic adres MAC?

Oraz aby router/switch pozwalal tez na podpiecie komputera przez skretke.

Czy istnieje cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ta motorola tylko minimalnie ustepuje wymienionym przez Ciebie routerom, a to dla tego, że można do niej wgrywać takie same alternatywne softy jak do tych Linksysów. Dodatkowo jest dość tańsza od Linków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline dostepny jest za 230zl. Linksys WRT54GL-EU, ta motorolla kosztuje 180zl.+10zl. przesylki czyli 190zl. czyli jest 40zl. i pytanie czy oplaca sie doplacac te 40zl. czy nie? Niby duzo to nie jest ale to polowa ceny karty sieciowej wifi, kotra bede kupowac do drugiego kompa(na USB bo taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto... Zależy od Ciebie czy np. wystarczy Ci to co oferuje DD-WRT czy wolisz coś bardziej rozbudowanego jak np. Tomato...

Wiec tak.

Chcialbym urzadzenie, ktore potrafiloby przydzielac/udostepniac porty, szyfrowalo polaczenie(mieszkam w boku i nie chcialbym aby ktos wiedzial co robie na kompie), ustawienie adresu mac aby tylko te karty ktore ja ustawie mialy dostep do sieci(ponownie kwestia bloku i nielegalnego pobpiecia).

Oraz moze kiedys zmienie na neostrade(lub podobne) i fajnie gdyby dalo sie podpiac neo pod tego routera i wtedy tez dzielic lacze :).

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bylbym w stanie doplacic te 40zl. ale chcialbym wiedziec czym rozni sie WRT54GL-EU od tej motki?

 

I zapomnialem o waznej rzeczy.

U mnie w sieci adres IP przydzielany jest automatcznie(DHCP) i czy moze byc problem?

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...