Skocz do zawartości
Gość Majkel

Nieświeży Oddech :|

Rekomendowane odpowiedzi

A nie, czekaj, to z ziolami to bylo na smak spermy ;)

<gleba> Nawet nie pytam skąd znasz takie porady :lol:

 

To chyba będzie trzeba wyciąć :(((

Migdałków nie powinno się wycinać. Jakbyś spotkał jakiegoś leniwego laryngologa który nie chce cię leczyć tylko chce wycinać - zmień go. Ja mam chyba jednego do wycięcia, bo się sam nie oczyszcza bez problemów :mur: Eh, nie ma to jak alergie i powikłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jadłem od 3 godzin i co ? Wali z mordy troche ;/ [ciach!]a...

 

Co to jest takie małe, kutasowate nad jeztkiem ? Bo mnie to irytuje ;>

To cos małe kutasowate nad jezykiem to języczek czyli wyrostek na podniebieniu a nie migdałki:)

 

....a tak poza tym to mam biały język jak jestem chory czyli dziś, mam powiększona wątrobę- kiedyś mnie bolała; krzywy kręgosłup szyjny, nerwicę depresyjną, brałem psychotropy<lol> jakieś małe dziury w zębach pewnie też mam, minimum dwie szklanki wody piję zanim zasnę i w nocy tez pije, czyli mam cukrzycę i jak długo nie jem to mi jedzie, ale na co dzień jakoś nie.... ostatni odkryłem tabletki z pietruszki w aptece są i ciekawi mnie ich działanie muszę sobie kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien paste z blend a med na colgate,

Dlaczego na Colgate? Robiłem swego czasu badanie marketingowe wlasnie na temat past i wyobraź sobie, ze dentysci prawie nigdy nie polecają tej pasty (prawie, bo czasami muszą, np. wtedy jak producent Colgate sponsoruje im wyposazenie gabinetu:>). Z tego co mowili dentysci z jakimi gadalem, to bardzo dobre sa pasty Elmex (wiekszosc polecala bez zastanowienia pomarańczowego elmexa, ktorego osobiscie uzywali) i jakies takie niemieckie (?) na L (niestety wyleciala mi teraz z glowy pelna nazwa - ta pasta nie jest w ogole reklamowana w tv).

 

 

;]

To chyba będzie trzeba wyciąć :((( Bo ostatnio miałem przez jakiś czas takie dziwne uczucie w gardle... Jakbym czegoś nie przełknął do końca :/

Idź do laryngologa i sie skonsultuj - osla łaczka to nie jest wyrocznia :P .

 

 

Migdałków nie powinno się wycinać. Jakbyś spotkał jakiegoś leniwego laryngologa który nie chce cię leczyć tylko chce wycinać - zmień go.

Aj nie pier*** głupot. Przez pare lat miałem problemy z migdałkami, zmieniałem lekarzy co chwila (jeden mądrzejszy od drugiego:/), wydalem mase kasy na leki (co pare tygodni mialem kłopot z gardlem), az wreszcie jeden laryngolog (od poczatku wywarl na mnie pozytywne wrazenie) w prywatnej klinice powiedzial mi, ze trzeba wyciac bo caly czas bede miał chore gardło. Od momentu wyciecia nie choruje juz co chwila i jestem zadowolony. Oczywiscie migdaly pełnia rolę ochronną i nie nalezy ich wycinac bez powodu (jak sie nie ma migdalow to trzeba bardziej na gardlo uwazac, zeby sie nie przeziebic - szalik nosic itp :P ; aczkolwiek ja nie nosze i wlasnie wczoraj mnie przewiało :lol: , wiec reasumując szalik nosic trzeba ;) ). To tak jak z wyroskiem - bez powodu tez nie ma sensu wycinac, ale jak czlowieka dopadnie to nie ma rady ;) . Oczywiscie z wyrostkiem to bardziej drastyczy przyklad, bo migdalow jednak wycinac nie trzeba nawet jak są z nimi problemy, o ile lubi się np. płukać gardło codziennie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez ten temat poplakalem sie............ :lol:

 

 

najlepsze jest to:

 

Co to jest takie małe, kutasowate nad jeztkiem ? Bo mnie to irytuje ;>

nie moge.....teksty sa swietne :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj nie pier*** głupot. Przez pare lat miałem problemy z migdałkami, zmieniałem lekarzy co chwila (jeden mądrzejszy od drugiego:/), wydalem mase kasy na leki (co pare tygodni mialem kłopot z gardlem), az wreszcie jeden laryngolog (od poczatku wywarl na mnie pozytywne wrazenie) w prywatnej klinice powiedzial mi, ze trzeba wyciac bo caly czas bede miał chore gardło. Od momentu wyciecia nie choruje juz co chwila i jestem zadowolony. Oczywiscie migdaly pełnia rolę ochronną i nie nalezy ich wycinac bez powodu (jak sie nie ma migdalow to trzeba bardziej na gardlo uwazac, zeby sie nie przeziebic - szalik nosic itp :P ; aczkolwiek ja nie nosze i wlasnie wczoraj mnie przewiało :lol: , wiec reasumując szalik nosic trzeba ;) ). To tak jak z wyroskiem - bez powodu tez nie ma sensu wycinac, ale jak czlowieka dopadnie to nie ma rady ;) . Oczywiscie z wyrostkiem to bardziej drastyczy przyklad, bo migdalow jednak wycinac nie trzeba nawet jak są z nimi problemy, o ile lubi się np. płukać gardło codziennie :P

Jak wyżej, też mam usunięte migdałki i jest o wiele lepiej więc nie gadaj bzdur Sarkazz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale czytajac 6 raz "Jak zacząć" ciągle było tam zdanie "Płukać przed mycięm zębów"

kurde no to ciekawe dosyć .. bo ja przeczytałem raz i widzę coś zupełnie innego.. i mam dowód rzeczowy :)

Dołączona grafika

Może jakieś krople naoczne też by się przydały? :D

 

Swoją dorgą to podobno ostatnio lekarze doszli do wniosku że jednak wycinanaie migdałków nie jest zbyt zdrowe :)... Skoro człowiek ma migdałki to pewnie są do czegoś potrzebne... Bez jendej nerki też można żyć, ale co to za życie.... Bez jednej półkuli mózgowej też... :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Keares mówił, że powinienem żuć ziarna jałowca. Nigdzie nie moge ich znaleźć :/. Po oglądnieciu filmu, na którym wycinają migdałki to... ja dziekuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keares mówił, że powinienem żuć ziarna jałowca. Nigdzie nie moge ich znaleźć :/. Po oglądnieciu filmu, na którym wycinają migdałki to... ja dziekuje :/

Ziom ale to nie jest na zywca, jestes pod narkozą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3-4 miesięcy musze regularnie żuć gumę bo inaczej - wali mi z ryja :| Nie mam pojecia dlaczego. 2 tyg temu byłem u dentysty i nic nie stwierdził. Macie jakieś pomysły od czego to może być ?

generalnie najpierw musisz wyeliminować problemy stomatologiczne:

- ubytki -> plombowanko/wyrywanko - niby mówisz, że dentysta to stwierdził, ale zależy jak - na oko? czy na podstawie aktualnego pantomogramu? (wyjasniam OCB - jak znajomi wyjeżdzali z dzieciakiem do Stanów na 2 lata, też poszli do stomatologa, żeby wszytko ponaprawiał dziecku - wiadomo tam ceny są kosmiczne - niby wszelkie ubytki zostały usunięte, ale po miesiącu pobytu w USA dziecko trafiło tam do stomatologa, ten zrobił pantomogram i okazało się, że jest 8 ubytków w tym 5 dużych) wniosek nic na oko :?

- krzywe zęby -> (zadrutowanie) tak, tak krzywulce są przyczyną paradontozy, ale także chorob układu pokarmowego, ...

- dokładne czyszczenie zębów i jamy ustnej -> szczotka elektryczna (bo dokładniejsza niż "ręczna"), nić/irygator, płukanka (możesz nawet brać ze sobą do szkoły/pracy i tam użyć po posiłku)

A tak BTW biały nalot na języku wcale nie musi być oznaką choroby, zauważ że po zjedzeniu jakiegoś nabiału też robi sie nalot ...

 

następnie problemy dietetyczne (niewłasciwa dieta):

- za dużo białka zwierzęcego (przy diecie niskowęglowodanowej opartej o mięso też "wali z japy jak z murzyńskiej chaty" i do tego chamsko jedzie potem), a za mało ważyw i owoców

- napoje gazowane i (co gorsze) słodzone

- nieregularne uzupełnianie płynów - trzeba często pić wodę w celu rozcięczenia śliny/przepłukania jamy ustnej (a po ludzku zmiany pH w jamie ustnej na bardziej zasadowe), bo inaczej procesy trawienne mające swój początek już w jamie ustnej dają takie efekty uboczne (smrodek)

 

Jak to nic nie da to dopiero zostają lekarze specjaliści - gastrolodzy/laryngolodzy/endokrynolodzy/...

 

Ze środków maskujących polecam ziarnka kawy palonej - rozgryzamy takie i przez jakis czas mamy oddech o zapachu kawy :razz:

 

Nieprzyjemny zapach z ust to sa oznaki niedokwasowosci zoladka...

A nie przypadkiem na odwrót - nadkwasoty żołądka :rolleyes:

 

... i jakies takie niemieckie (?) na L (niestety wyleciala mi teraz z glowy pelna nazwa - ta pasta nie jest w ogole reklamowana w tv)...

A może chodzi o Meridol :rolleyes: (producent Elmexów) tyle tylko, że to na problemy z dziąsłami.

Głupio brzmi, ale jak kiedyś zapomniałem tej nazwy, to byłem przekonany że zaczyna się na L :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wyciecie migdalkow przebieglo duzo lzej

tego samego dnia co mi wycinali migadlki dostalem w szpitalu mielonego na obiad :| , ciezko bylo ale zjadlem, dyskomfort przelykania sliny trwal jakies 3 dni ale nie bylo to mocno bolesne, czasem podczas grypy gorzej mnie boli gardlo niz po wycieciu migadlow

tylko przez 2 tyg mialem dziwne uczucie jakby przytkanych uszu ale lekarz mowil ze to normalne i po ok miesiacu powinno wrocic do normy... i wrocilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dedykacja na Swieta - zespól Kury i kawalek"Śmierdzi mi z ust ". Pragniemy przypomniec, ze dwa nieswieze oddechy o przeciwnych fazach pod jemiołą znosza sie wzajemnie (kokoko) ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie obraz sie, ale moze po prostu umyj dokladnie zeby? Tak pare minut szczotkowania i na pewno bedzie ok. Myjesz zabki po posilkach? Wtedy nie jebie jak z murzynskiej chacjendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten migdałek np utknął to można zostać sparaliżowanym :) gdzieś czytałem, ze takie ryzyko istnieje :)

 

ale równie dobrze można liczyć się z tym że anestezjolog przyjdzie pjany do pracy i zapuści za dużo snu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ziarenkami może być problem, chyba że chodzi o owoce. Kupisz je w marketach, na stoiskach z przyprawami (używa się ich do piwa jałowcowego). Możesz też sam zorganizować jak jest sezon (tylko nigdy cholera nie wiem kiedy to jest, chyba jakoś tak niedawno był :D ). Mam na to fajną metodę. Szukasz jałowca z dużą ilością owoców rosnącego na górce. Rozkładasz pod nim kocyk, na dole go trochę zaginasz. Potem potrząsasz jałowcem i wszystko spada na kocyk :lol: tylko igły przyczepiają się do niego a owoce staczają się na dół i zatrzymują na zagięciu :D

 

Dżiza, idę spać bo już zaczynam dziwne rzeczy pisać ;]

 

A, ta metoda z kocykiem poważnie świetnie działa. A piwko jakie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezabardzo wiem gdzie kupić te ziarna jałowca, które polecał Keares. Any ideas ?

Ja kupilem w najzwyklejszym zielarskim sklepie, ktory znajduje sie u mniew miescie na targowisku.

Paczuszka ziarenek (oczywiscie chodzi o owoce - takie ciemne kuleczki) kosztuje 2,30pln, a jest ich f_pizdu. Kuracja nie moze trwac dluzej niz 2 tyg. i nie czesciej niz 2/rok bo wali po nerach.

Ja jestem narazie na 8 ziarenkach wiec dopiero zaczalem. Dam znac czy to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom ale to nie jest na zywca, jestes pod narkozą ;)

Wierz mi, że nie zawsze. Na żywca też się zdarza. Fantastyczne przeżycie - piękny widok przegranych migdałów na stoliku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do migdalkow, ostatnio zauwazylem ze moje jakos dziwnie wygladaja. na powierzchni sa jakby jakies okragle dziurki. nie mam pojecia co to moze byc i chyba bede musial skoczyc do jakiegos doktorka. chyba ze ktos z was cos takiego mial i moze mi powiedziec co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wyciecie migdalkow przebieglo duzo lzej

tego samego dnia co mi wycinali migadlki dostalem w szpitalu mielonego na obiad :|

A czy wiesz z czego te mielone były? Szpitale biedne... recycling w modzie... nie żebym cos sugerował, ale trzeba być czujnym! :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tak samo znajomi i lekarze mówili cukrzyca, bo też dużo piłem.Zrobiłem spirometr, prześwietlenie płuc, badanie krwi, laryngolog, bo do tego miałem kaszel. Byłem trzy razy u lekarza, za kazdym razem inny antybiotyk, ale ten katar, byl wynikiem pierwsze choroby a potem zatok (bylem ostatnio nawet na przeswietleniu zatok ) juz sie swiece i nic tam nie mam. Wiec przez miesiac zwykly katar a potem przez miesiac zatok ktorych nie ma (znaczy sa okresowo) i co mi zostalo? Po x antybiotykach i innych lekach, zostal mi przykry zapach ktory trwa do dzis, dlatego wole pisac niz mowic Sam testuje rózne rzeczy i napisze (jak zone powie, ze w koncu mi pachnie albo poprostu nie czuje nic) to sie podziele.

Taaa... miałem to samo.. skończyło się dwutygodniowym pobytem w szpitalu i półroczną abstynencją ;(

 

Ostatnio mówili coś w TV o nieświerzym oddechu. Coś chyba mówili, że to groźne :D i że do lekarza trzeba czy coś :P

 

co do migdalkow, ostatnio zauwazylem ze moje jakos dziwnie wygladaja. na powierzchni sa jakby jakies okragle dziurki. nie mam pojecia co to moze byc i chyba bede musial skoczyc do jakiegos doktorka. chyba ze ktos z was cos takiego mial i moze mi powiedziec co to jest

Taa... jak leżałem w szpitalu to mnie czymś zarazili. Cholera wie co to :P Chyba prez ten recycling ;) Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...