Skocz do zawartości
eubie

Plyta Slot1 Z Duzym Fsb - Krecenie Tualatina

Rekomendowane odpowiedzi

Zmodowalem sobie tualatina 1000 (10x100) pod przejsciowke Slot1 - podlaczylem do plytki, i zaczalem podkrecac - skonczylo mi sie FSB na 150 - podczas gdy na przejsciowce ustawione 1.4V, wiec widac ze w procku drzemie potencjal jeszcze ;)

 

Sa w ogole jakies plyty Slot 1 ktore oferuja FSB wieksze niz 150 i odpowiedni dzielnik PCI/AGP do tego? (1/5). Aktualny Epox 6vba zatrzymal sie w ogole na FSB 150, nawet soft fsb nie daje rady z wiekszym. Jezeli nie ma plyt z takim dzielnikiem, to jakie plyty oferuja realnie (chipset wytrzyma) FSB>150? :) Narazie na oku mam Abita BE6-II i BF6 - ale to chyba prawie takie same plyty. Jakies propozycje?

 

untitled_c0521.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balu a twoj soltek to nie na socket 370??

plytka musi byc koniecznie na slot 1

jak moze byc na socket to asus cusl2 albo abit sa6(oczywiscie bedziesz musial robic bxmoda)

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morron, miśku, tobie chyba tego nie pisałem, ale mój nick pisze się przez wielkie B.

Dziękuję.

A nie lepiej już Tusl2'ke albo ST6'ke, co by moda nie musieć robić? ;)

 

BTW. przeca napisałem, że on na 370 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzien byc moze bede szukal nowego wlasciciela dla mojej MSI i815EPT max fsb dostepne w biosie - 166.

 

Jezeli dasz slowo, ze sie nia dobrze zaopiekujesz to rozwaze twą kandydature ;)

 

...ale puki co - decyzja o sprzedazy jeszcze nie zapadla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na plycie Slot1 - chce na Slot1 przekroczyc >2GHz :) sprawa wydaje sie realna. Narazie zakupilem dwa Celerony z mnoznikiem 13x - licze na to ze ktorys bedzie oferowal przyzwoity krzem ze sporym zapasem :) chlodzenie wodne juz czeka, przejsciowka z mozliwoscia ustawienia napiecia 1.3-2.0V tez :) jak uda sie dobic na rozsadnym napieciu do okolo 13x150, dopiero bede rozgladal sie za plyta z wiekszym FSB.

 

rosolini: gdybys sprzedawal, a cena bylaby dobra, to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ratuj ciebie abit be6 + tutbo pll(a co to jest to poczytaj na googlach)

Ta dorzuć do tego moda na zablokowanie PCI i będzie całkiem z dyni jak to się mój kumpel wyraża :D

Ale 2.0Ghz?? Uj facet to byłby niewątpliwie najmocniejszy Tual na świecie (jak się mylę to mnie oświećcie jakimś screenem, co bym mógł się opalać wpatrując w to cudo)

 

Tylko jakie to Turbo PLL, jam tu noob ale to i tak będzie musiałoby być chyba coś mocniejszego żeby mógł dolecieć do 200Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modowanie odpada, ma to byc nie tykana plyta. Narazie czekam na 2 Celerony 1.3 z alledrogo, jak tylko dojda to zaczne sie bawic.

 

Celek ktorego mam aktualnie wydaje sie ze moglby osiagnac bariere 2GHz - tylko ze nie pozwala na to rzadna plyta :) a jak juz mowilem modowanie odpada - bo blokada PCI moze i by zadzialala - tylko czy BX lub cos od Vii osiagneloby 200MHz? szczerze watpie ;) a szukanie jeszcze plyty ktora by dala rade i modowanie kazdej sztuki mija sie z celem.

Narazie mam 3 plyty ktore robia 150mhz i wszystkie urzadzenia ktore mam podpiete pod PCI daja rade przy podniesionym taktowaniu. Jak ktorys Celek da rade 13x150, bede szukal plyty z FSB 155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo pll to wlasnie mod na zablokowanie pci :P

Hahaha dobre.... mówiłem że noob jestem :lol2: , ale się spotykałem jeszcze z takimi motywami właśnie po to żeby zwiększyć max FSB albo żeby móc zmieniać co 1Mhz, jakoś żem nie pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz plyty ktora bedzie chulac na 166 to asus cusl2-c wartosz osiagnieta przezemnie to 175 a rekord na niej to kawalek powyzej 200 ale i tak windowsa nie odpalil bo mial 50 na pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na XS czytałem o Abicie ST6 na (uwaga!) 243 MHz FSB. Koleś pisał, że nie było nigdzie stockowego chłodzenia ani napięcia.

@morron, 175 to ja też na Solteku zrobiłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...