Skocz do zawartości
tanx

Co Się Stało Z Potokami W 6800gt Jest 12 Zamiast 16?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam kartę MSI 6800gt i ostatnio przezylem totalnego zonka, gdyz gdy wszedlem w rivatuner zobaczylem :mur: :mur: :mur: ze karta ma 12 potokow i 5 vertexow w jaki sposob przeciez to jest 6800gt wiec chyba musi miec 16???????? ja nie moge mam te karte od ponad roku a teraz dopiero zauwazylem :mur: :mur: :mur:

Czy to jest jakis walniety egzemplarz czy co??? wszedlem w odblokowywanie potokow i odblokowalem te do 16 ale jak puszcza 3dmarka to wystepuja jakies przeklamania w obrazie?? :mur: :mur:

Na karte mam jeszcze gwarancje co robic???

Czy to mozl;iwe zebym dostal karte z uszkodzonymi potokami?? :mur: :mur: :mur:

post-112549-1165708310_thumb.jpg

Edytowane przez tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam kartę MSI 6800gt i ostatnio przezylem totalnego zonka, gdyz gdy wszedlem w rivatuner zobaczylem :mur: :mur: :mur: ze karta ma 12 potokow i 5 vertexow w jaki sposob przeciez to jest 6800gt wiec chyba musi miec 16???????? ja nie moge mam te karte od ponad roku a teraz dopiero zauwazylem :mur: :mur: :mur:

Czy to jest jakis walniety egzemplarz czy co??? wszedlem w odblokowywanie potokow i odblokowalem te do 16 ale jak puszcza 3dmarka to wystepuja jakies przeklamania w obrazie?? :mur: :mur:

Na karte mam jeszcze gwarancje co robic???

Czy to mozl;iwe zebym dostal karte z uszkodzonymi potokami?? :mur: :mur: :mur:

Od razu powinieneś ją wymienić. A tak wogóle to dziwie sie że dopiero teraz to zobaczyłeś

Tak przy okazji to pamiętam że msi właśnie wypuściło kiedyś 6800gt z 12 potokami

A pozatym to jest temat o 6800gt i tam powinieneś zadac to pytanie

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, kolego. Dałeś ciała ;) Krótko po wypuszczeiu przez firme MSI kart 6800GT wykryto, ze pewna partia kart posiada wadę, zostały zablokowane wlasnie potoki oraz 1 vertex. MSI szybko przyznało się do błedu, i prosiła by kazdu użytkownik który posiada takową kartę, która ma w/w wadę o zgłoszenie się do siedziby MSI. Wtedy producent DARMOWO wymieniał kartę. Swego czasu było bardzo głośno o tym. Teraz nie pozostaje CI nic jak zadzwonic do jakiegos oddiału MSI i przedstawić całą sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę się do sklepu w którym mam zakupioną kartę i zobaczę co będzie.

Wgrałem bios od 6800ultra i moimo to potoki sa nadal zablokowane :mur:

 

Dołączam dwa screeny

post-112549-1165751974_thumb.jpg

post-112549-1165751995_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS nic nie da, z reszta sam mowiles ze nawet jak recznie ustawiles to miales przeklamania w obrazie, a to znaczy ze te jednostki ktore sa zablokowane sa nie dość, ze niesłusznie zablokowane, to jeszcze uszkodzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podniesienie napieci do 1,5v nic nie dalo nadal arty przy 3dmarkach.

Ale tak sobie mysle bo w karcie jest zmieniony cooler itd wiec jak beda chcieli to sie przyczepia zeby nie wymieniac.

Ale mam zaprzyjazniony sklep ktory zawsze w dobrej cenie bierze ode mnie czesci w rozliczenie wiec moze kopsne im 6800gt tego i zalatwie jakiegos 7950gt i bede mial juz zapas na dluzszy czas mocy co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podniesienie napieci do 1,5v nic nie dalo nadal arty przy 3dmarkach.

Ale tak sobie mysle bo w karcie jest zmieniony cooler itd wiec jak beda chcieli to sie przyczepia zeby nie wymieniac.

Ale mam zaprzyjazniony sklep ktory zawsze w dobrej cenie bierze ode mnie czesci w rozliczenie wiec moze kopsne im 6800gt tego i zalatwie jakiegos 7950gt i bede mial juz zapas na dluzszy czas mocy co o tym sadzicie??

Ja bym Ci radził to: Zrób tak żeby karta wyglądała jak od producenta, czyli orginalny cooler, wgraj orginalny bios jeśli go zachowałeś, nie wiem jak podnosiłeś napięcie ale obniż go do default. Wtedy możesz się kontaktować ze sklepem w którym kupiłeś karte i wyjaśnić o co chodzi i powołaj się na inforamcje od użytkowników z forum, że MSI przeprowadzało pewien czas temu akcję wymiany uszkodzonej partii tych kart, a jeśli się będą rzucać to zgłoś niezgodność towaru z umową.

 

P.S - a jakie miałeś wyniki w 3DMarkach ? - jeśli niższe od innych, czy to Cię trochę nie dziwiło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica wlasnie byla niewielka bez oc na athlonie 3000+ niewiel podkreconym mailem 10800pkt w 03 inni uzytkownicy mieli niewiele wyzsze wyniki ... ;]

 

Gadalem z tamty sklepem i wybiore chyba to rozwiazanie bardziej pokojowe dam w rozliczenie tamta msi(nic nie wspominajac o potokach oczywiscie) i doplacam 600zl i mam 7900gt(pentagrama przekladam)

Wydaje mi się że to sie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podniesienie napieci do 1,5v nic nie dalo nadal arty przy 3dmarkach.

a czytać ze zrozumieniem umiesz? ;) przecież napisałem wyraznie, ze zablokowane potoki są uszkodzone, wiec nie dziw sie ze po ich odblokowaniu karta sypie artami.

 

 

Roznica wlasnie byla niewielka bez oc na athlonie 3000+ niewiel podkreconym mailem 10800pkt w 03 inni uzytkownicy mieli niewiele wyzsze wyniki ... ;]

 

Gadalem z tamty sklepem i wybiore chyba to rozwiazanie bardziej pokojowe dam w rozliczenie tamta msi(nic nie wspominajac o potokach oczywiscie) i doplacam 600zl i mam 7900gt(pentagrama przekladam)

Wydaje mi się że to sie opłaca?

600zł do GT nie bardzo się opłaca, rozumiem GTX to od razu ;) Już lepiej wez 7900GS Galaxy Zalman Editon 1,2ns <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900gt jest duzo lepsza od od mojego 6800gt, patrzylem na allegro i wiecej niz 400zl sie za nie nie wezmie karta kosztuje 1100zl wiec w sklepie mi daja za nia 500zl wiec nie wiem czemu uwazacie ze sie nie oplaca.....

Moze troche szkoda kasy, ale ida swieta i wreszcie bede mial czas troche sobie pograc(na codzien neistey nie mam ani chwili :( tak pogram se na fula w najnowszych gierach a tak wezma mi karte i raczej pewne ze nie wymienia mi jej przed świetami.... i bede mogl sobie pograc wtedy na radeonie 9100............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanx - i co w koncu zrobiles z ta sprawa? Pochwal się.

nie ma sie czym chwalic wzialem w koncu tego 7900gt bo ladwa chwila byly swieta(czyli jedyny czas zeby pograc na kompie a ja chcialem sobie pograc na fulla i ze nie mialem juz przed swietami innej alternatywy wazialem te karte ale i tak nie narzekam 24 tys w 03 jak narazie to nie jest zle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...