Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaryzykowałem i kupiłem PD7 8GB w tym nowym żółtym blistrze. Moje obawy były słuszne, niestety nowa partia to porażka icon_sad2.gif W prawie wszystkich opisach PD7 ma podane prędkości 30/20 MB/s (tam gdzie kupowałem również podali 30/20) Zrobiłem testy mojego starego PD7 2GB do tego nowego 8GB

Mam 8GB ze starego blistra nie tego żółtego i to samo.Dokładnie te same wyniki.Po prostu żeby cena była niska to musieli użyć mniejszej ilości kości.

 

I mam to samo sformatowałem pena i zapis spadł z 9-10MB/s do 6-7MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8GB ze starego blistra nie tego żółtego i to samo.Dokładnie te same wyniki.Po prostu żeby cena była niska to musieli użyć mniejszej ilości kości.

Dzięki za odpowiedź. Kiedy kupowałeś?

 

Hmm i co tu myśleć o A-Data? zwykli oszuści i tyle. To że cena spada to naturalne, bo produkt jest już trochę na rynku, a nie że cena spada to oni zmniejszają jakość produktu, i to jak obcinając zapis o połowę do tego robią to po cichu nie informując nigdzie że użyli wolniejszych kości. Wolałbym dopłacić i nie czuć się oszukany (bo chciałem PD7 a nie jakiś obcięty PD7) ale w sumie to niezły patent każdy producent penów powinien robić tak samo najpierw wyrobić sobie markę a potem jak cena spada to po cichu montować wolniejsze (tańsze) kości i liczyć że i tak się sprzeda bo przecież to kiedyś był dobry produkt. Ciekawe kiedy SanDisk podłapie i w Cruzerze Contour z 18 MB/s nagle zrobi się 8 MB/s :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaka Winda ale generalnie jedna z tych metod powinna pomoc:

 

Vista:

 

Komputer > PPM na ikonce pendriva i wybieram Formatuj. Można użyć komend z poziomu Wiersza poleceń czyli Command Line "cmd" - tym sposobem możesz takze stworzyć aktywną partycję bootującą tak jak na zwykłym dysku:

 

Start > Uruchom > cmd "Enter" (polecam PPM i wybranie "Uruchom jako Administrator")

 

select disk 1 (gdzie 1 jest numerem dysku USB)

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=ntfs

assign

exit

 

 

Natomiast pod XP sprawa wygląda ciut inaczej:

 

Podłącz pendriva, następnie upewnij się, że jesteś zalogowany się na konto z uprawnieniami administracyjnymi i w Menedżerze urządzeń odnajdź go i w zasadach zmień na Optymalizacja wydajności.

Potem Start > Uruchom > cmd "enter"

 

Po znaku zachęty wpisz takie polecenie:

 

format "litera pendriva" /FS:NTFS /Q

 

np. format e: /FS:NTFS /Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wysłużonego, choć pewnie nie starego Kingstona MIGO 2GB... szukam nowego pen'a z racji potrzeby większej pojemności... czy jest coś równie szybkiego/szybszego? w ATTO Disk Benchmarku przy większych plikach mam wyniki na poziomie 21MB/s zapis i 34MB/s odczyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nForce 4 już jest lepszy kontroler USB niż na nF2 i mam nie 22MB/s, a 32MB/s, do tego czas dostępu 0,6-0,7ms. :] Zna ktoś szybszy ogólno-dostepny pendrive? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szybkiego pendriva, z dobrym zapisem i odczytem do 50zł. Znalazłem takie coś: http://www.allegro.pl/item471983269_supers...17_35_mb_s.html czy coś lepszego można kupić w tej cenie ?. pendrive 4GB.

Wedlug mnie patriot to najlepszy wybor. Mam kilka napedow roznych marek ale najszybsze sa wlasnie xportery na 2GB i 4GB: srednio 22MB/s zapis i 30MB/s odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że przypadkiem stałem się właścicielem 4GB pena super firmy EMTEC za niebotyczną kwotę 25,49zł(!!!!) zakupionego podczas wypadu do marketu w celu zakupienia produktów spożywczych i chemii gospodarczej... kilka uwag:

Za taką kwotę nie ma co wymagać- blister i to wszystko, nawet smyczy brak, pen z czerwonego przezroczystego plastyku, zatyczka zdejmowana, nie da się założyć z tyłu- więc pewnie się zgubi szybko...ergonomia do kitu...

Test ATTO przy wartości Total Length 256MB podał wartości szczytowe R/W 32,7/18,5 MB/s co , prawdę mówiąc z lekka mnie zaskoczyło- spodziewałem się wartości kilkukrotnie mniejszych.

Dość dokładny (wg mnie) test dysku z EVERESTa podał Linear Read/Write 32/14,7MB/s (co wydało mi się wartością nieco bardziej rzeczywistą, i czas dostępu 0,68ms- nieźle

 

Ale testy testami a życie to inna bajka- więc pobawiłem się paroma plikami video długości 700MB- wyniki mierzone stoperem uruchamianym podczas upuszczenia pliku metodą drag@drop- zapis- 53-54,5s (średni 53,4) odczyt 23-24,4s (średni 23,7) co daje średnią zapisu ok 13,2 a odczytu 29,5 ....

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Test everest-write jest niszczący dane, a dodatkowo po tym system stwierdził ze pen nie jest sformatowany-po formacie wyniki spadły do ok 70s (zapis 700MB), wymuszony format na NTFS (aplikacja HP USB Disk Storage Format Tool) dał takie same wyniki, dopiero format fat16 na domyślnej wielkości jednostki alokacji dał oczekiwany rezultat- czas zapisu 700MB -51s, wyniki zapisu w Atto też podskoczyły do 19,5MB/s, przy tej wielkości domyślna jednostka to będzie 64kB? Ktoś wie jak sprawdzić wielkość jednostki alokacji na penie?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ATV 8GB

 

Dołączona grafika

 

Kilka dni temu wszedłem w posiadanie Pamięci USB firmy OCZ, model ATV 8GB. Zawiodłem się na prędkości zapisu, mój porzedni egzemplarz zapisywał dane z predkością do 6MB/s, aktualnie zapis waha się w granicach 10MB/s, przy czym sytetyczne testy nie oddają obiektywnie rzeczywistej prędkości. Jednym słowem informacje w internecie o transferach "do 15MB/s" "z 35MB/s" można między bajki włożyć. Zapis wg moich obliczeń ok 10MB/s, odczyt na poziomie 32-33MB/s. Za kilka dni uzupelnie ten post o dodatkowe zdjęcia i film z rozpakowania, sam szukałem czegoś podobnego przed zakupem. Niestety nie prawdą jest, że szerokość Pena w gnieździe pozwala bez problemu umieścić obok inne urządzenie, o ile zwykła wtyczka USB wchodzi z oporem obok naszego ATV, o tyle już drugi pendrive obok się nie zmieści.

 

Dołączona grafika

 

Subiektywna ocena

 

7/10

 

+ 33MB/s odczyt - 700MB pliku wideo trwa około 21-22sekund

+ Zatyczka na łańcuszku, pomaga nie zgubić gumowej skuwki(dopasowane tak mocno, że ciężko założyć).

+ Wytrzymała obudowa, odrazu widać że dużo 'zniesie'

+ Dożywotnia gwarancja (5lat sprzedawca, Life od producenta)

+ Poprawnie zaliczony test na upadek z 4m (dane nie stracone, obudowa nie naruszona)

+ Poprawnie zaliczony test na gotowanie (razem z jajkiem sadzonym, 6minut we wrzątku)

+ Poprawnie zaliczony test na najechanie motocyklem (40km/h)

+ Niewątpliwie atrakcyjny wygląd, agresywny granat, czerń i pomarańczowe wstawki

+ Gumowa skuwka ma wewnątrz żłobienia, paski, które sprawiają że ciasno oplata wytczkę(nie spadnie)

 

- Nieproporcjonalny zapis do odczytu

- Nie tak płaski jak jego brat Rally2, problemy z gniazdem USB obok aktywnego pena

- Zbyt intensywnie świecąca dioda

- Zawartość pudełka, wyglada jak wersja OEM - Pendrive, kartonik i plastikowe pudełko to za mało..

- Ogniwa łańcuszka sprawiają wrażenie delikatnych, dobrze byłoby je czymś zastąpić (gumowy rzemień)

 

Pozdrawiam i jednocześnię radzę zastanowienie przed zakupem. Moim zdaniem lepiej wybrać, mniej gumowego brata Rally2 - który braki w ogumieniu nadrabia równie wytrzymałym aluminium i, co ważniejsze -kapitalnym zapisem, dla mnie różnica nie aż tak duża, pozostanę przy moim wyborze, ale czuję się troche oszukany, za tą cenę (70zł) mogłem mieć Voyagera lub wspomnianego Rally2 które nie powalają designem, ale zapisem owszem :(

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach starszych niż 3lata kontroler usb jest nieco mniej wydajny.

 

Na pendrivie OCZ ATV wynik odczytu wynosił nie 32MB/s, a 22MB/s.

Na nowej mobo już jest ok. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie dostałem paczke z pendrive Patriot Xporter 8 GB i od razu go przetestowałem i jak sie okazało zapis jest fatalny co może być tego powodem? Może zmiana systemu plików? Chce chociaż te 12-13 Mb/s.

 

http://img58.imageshack.us/my.php?image=patriotqc1.png

 

A tutaj scree ze starego pendrive Kingstone 1Gb

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=kingstonmg4.png

 

 

Edit: W totalcomander pliki powyzej 1 gb lecą 16 Mb/s wiec nie ma zle, ale odstrasza mnie zapis małych plikow

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie dostałem paczke z pendrive Patriot Xporter 8 GB i od razu go przetestowałem i jak sie okazało zapis jest fatalny co może być tego powodem? Może zmiana systemu plików? Chce chociaż te 12-13 Mb/s.

 

http://img58.imageshack.us/my.php?image=patriotqc1.png

 

A tutaj scree ze starego pendrive Kingstone 1Gb

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=kingstonmg4.png

 

 

Edit: W totalcomander pliki powyzej 1 gb lecą 16 Mb/s wiec nie ma zle, ale odstrasza mnie zapis małych plikow

Mam taki sam problem z Patriot XPorterem 16gb .Na poczatku wszystko bylo ok ale jak zmienilem na ntfs za pomoca hp szybkosc zapisu bardzo spadla...

Probowalem powrocic na fat32 ale to nic nie dalo dalej slabe wyniki. Czy ktos wie czym to jest spowodowane i czy da sie naprawic?

Edytowane przez Marathi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z Patriot XPorterem 16gb .Na poczatku wszystko bylo ok ale jak zmienilem na ntfs za pomoca hp szybkosc zapisu bardzo spadla...

Probowalem powrocic na fat32 ale to nic nie dalo dalej slabe wyniki. Czy ktos wie czym to jest spowodowane i czy da sie naprawic?

ustaw rozmiar jednostki alokacji na 32k przy formacie. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw rozmiar jednostki alokacji na 32k przy formacie.

Ustawialem rozmiar klastra 32KB za pomoca komendy: format I:/A:32K i tak nic nie dalo.

 

http://img140.imageshack.us/my.php?image=testfx2.png

po lewej test mojego patriota xportera 16gb przed zmiana na ntfs a po prawej po zmiane...

 

Ktos wie jak powrocic do wczesniejszej szybkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem ze świeżo zakupiony Pendrivem Verbatim 16GB

 

Odrazu po kupieniu sformatowałem go na NTSF.

 

 

Problem polega na tym że na 4 różnych komputeraz z różnymi systemami pendrive działa OK - ok. 10MB zapis ok. 30MB odczyt.

 

Natomiast na moim komputerze odczyt również jest około 30MB/s a zapis jest tragiczny!!! idzie około 1mb/s nagle zamraża system na kilkanaście sekun, potem znowu pójdzie pare mega prędkością 1mb/s i znowu zwiecha i tak cały czas :mad:

 

Formatowałem go różnymi sposobami i programami i na wszystkich komputerach działa oprócz na moim (dodam że jeden z tych na którym działa ma ten sam system co ja czyli Win XP SP2).

 

Na 99% to wina systemu.

 

Oto mój konfig:

 

Gigabyte P31-DS3L

Intel E5200

Nvidia GeForce 9600GSO 768MB

2x1GB GoodRam 800

 

Zanim któś spyta - sterowniki od mobo zainstalowane, testowane kilku portach USB.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co go formatowałeś na ntfs? przeformatuj go z opcją "domyślne ustawienia producenta" i będzie działać

 

ja szukałem jakiegoś taniego i pojemnego pendrive'a

kupiłem tą toshibę 8giga.

wygląda estetycznie, do tego pasek na głowę...

transfery też mnie zadowalają, w tej cenie nie znalazłem nic lepszego...

 

w załączniku test pena

post-136524-1228830023_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad zakupem pendriva minimum 16gb no i wybrałem sobie dwa z nich w tej samej cenie

SanDisk cruzer contour 16gb i http://allegro.pl/item495411089_kingston_3...ysylka_24h.html

zapis i odczyt mają taki sam ale wg producenta, sandisk jest sprawdzony bo kumpel ma 8gb i transfery są takie jka podaje producent ale do kingstona nie mam pewności, ktoś miał taki kingston?

są jakieś problemy z tak dużymi pendrivami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pendrive tylko dysk SSD ale z dodatkowym złączem w postaci USB

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/OCZ...pelny,id,64202/

 

30GB za 349 zł, a dobry pendrive:

 

taki z tańszych:

 

- Corsair PenDrive Flash Voyager 32GB - 278 zł

- Kingston DataTraveler Capless 32GB - 279,90 zł

 

lub taki z lepszych:

 

- PDP Patriot Xporter XT BOOST PenDrive 32GB - 352 zł

- OCZ Technology PenDrive 32GB Rally2 USB 28MB/s - 376 zł

 

Wadą dysku SSD są wymiary czyli 2,5 cala, ale producenci zapowiadają 1,8 cala. Drugim minusem to zabieranie ze sobą kabla ale możliwość wykorzystania SSD jako szybkiego dysku jest niezłą rekompensatą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co go formatowałeś na ntfs? przeformatuj go z opcją "domyślne ustawienia producenta" i będzie działać

A po co mi pendrive 16GB z niemożliwością wrzucenia większego pliku niż 4GB? <_<

 

 

Pozatym pisałem że na 4 innych kompach działa tylko nie na moim - czyli z pendrivem wszystko ok a problem leży w moim systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się zapytać co sądzicie o tym pendrivie:

 

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Cor...pelny,id,46020/

 

Czy lepiej wybrać Sandiska Cruzer Contour? Survivor wydaje się o wiele bardziej solidniejszy, ale przeglądając internet w poszukiwaniu jego wydajności nie znalazłem niczego oprócz podanych przez producenta (zapis/odczyt). Czy są z nimi jakieś problemy? I co najważniejsze, nie chodzi mi tu o wersję GT (drogo!), tylko standardową niebieską.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek: PENDRIVE 4GB OCZ HIGH SPEED 35Mb/s

 

http://ittechblog.pl/2008/12/10/minitest-p...4gb-ocz-rally2/

 

Ja się naciąłem to chociaż Wy się nie dajcie :/ Albo na rynku jest jakaś lipna partia albo pojawiły się podróby :/

 

Kolejny zamówiony pendrive to http://www.agito.pl/pamieci-flash-usb/lexa...179.339037.html - zobaczymy jak tam będzie wyglądać realne wysyłanie. Dam test na blogu jak tylko dojdzie :)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...