Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Może mały offtop, ale to dla mnie niezwykle ważne.

 

Czy miał ktoś doczynienia z technologią U3?

wiem, żę służy ona do personalizacji naszego" pena", ale coś może więcej i na przykładach, bym to dobrze zrozumiał.

 

Myślę, że to nie tylko mnie ciekawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś szybkiego i względnie ekonomicznego pendrive'a... i sie zdecydować nie mogę:

 

A-Data MyFlash PD7

 

Corsair Flash Voyager

 

OCZ Rally2

 

Jakieś sugestie? Dołączyłbym do tego grona Samsunga MightyDrive, ale już sam nie wiem jakie sa ich faktycznie prędkości... Model kumpla kupiony ok. listopada w ATTO wyciąga 33MB/s read i połowę tego write. Ale jaka jest gwarancja że obecne działają tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie czytałem test, ale z tego co widze nie zabardzo można go przywiesić na smyczy czy coś. Moim zdaniem, mogliby bardziej się postarać i zrobić jakiś ciekawy design. No ale cóż pewie zakupię wersję 2GB bo raczej to będzie to przenoszenia filmów jak i małych plików.

Ma go ktoś z was może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może to? Rad bym nabył coś w tym typie, kupiony dawno temu w odległej galaktyce Kingston 128MB przestał wystarczać pewien czas temu.

Ad rem - pourquoi ten akurat? Bo Kingston (podaruj sobie odrobinę snobizmu), bo szybki (znośnie), bo niedrogi, bo 2GB, bo nie wygląda jak nowy pokemon. Ma jakieś "be"? To całe "oprogramowanie Migo" w ogóle ryra i jest do czegoś przydatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dziś do mnie OCZ Rally2 1GB.

Sprawia wrażenie solidnego. Nie wykonywałem testów szybkości przy użyciu benchmarków, natomiast to jak się sprawuje w rzeczywistości przy kopiowaniu plików dużych i małych mnie zadowala, a nawet przerosło moje oczekiwania.

Zatyczka na chwilę obecną na pewno spadać nie będzie, zobaczymy jak po kilku miesiącach. Do portu USB wchodzi dość ciężko, problem to stanowić dla niektórych w momencie wyjmowania.

 

Nie było żadnej płyty z oprogramowaniem od producenta, więc czy mógłby ktoś polecić program który szyfrowałby mi dane w jednym folderze tego pena? Nie wiem dokładnie jak to działa, ale chodzi mi o jakieś dobre zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GoodDrive 1GB odczyt/zapis - 18/17 ;]. Ale to ten stary model teraz są 28/20. Widać z tego wykresu że twój zaczyna się rozpędzać od plików o rozmiarze 32kb, a mój już wtedy ma pełną moc. Czas dostępu mam 0.7ms.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego porównania wynika - kupujmy gooddrive'a? Czy przy pendrive'ach 2gb może byc jakaś różnica? Jaki model pendrivea możecie polecić z czystym sumieniem??

Ten nowy 2GB jest sporo szybszy ;]. Bierz GoodDrive high speed nie pożałujesz.

 

Jak należy interpretować w ATTO parametr TOTAL LENGTH?

Domyślnie ustawione jest na 4 MB, a zmiana tego parametru znacząco wpływa na wyniki testów.

Być moze coś tam wpływa ale jeśli jest ustawione tu i tam tyle samo to będzie proporcjonalnie.

 

Test z PC WORLD KOMPUTER, chyba juz wiecej dowodów nie trzeba... (mowa o GD 2GB)

 

Dołączona grafika

 

Notabene jest to pen 18/17 czyli ten stary.... Jakby był nowszy 28/20 to reszte mozna dopowiedzieć sobie samemu...

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem GD 18/17 MB. Wykonany solidnie, jestem zadowolony z prędkości. 500 MB mp3 zapisywało się +/- 12 MB/s.

Mogę spokojnie polecić, jeżeli komuś uda się dorwać go w rozsądnej cenie.

 

Test:

Dołączona grafika

 

edit:

to jednak jest wersja 28/20

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam PATRIOT XPORTER XT

co do szybkosci itd. nie mam zastrzeżeń

ale końcówka mozna wygiąć nawet o 30 stopni

nie wiem czy tak bylo od początku ale dopiero to zauwazylem

mam go jakies 4 miechy i obchodzilem sie z nim raczej jak z jajkiem

nosilem go w małej kieszonce dzinsów

co prawda nadal działa ale w kazdej chwili moze przestac

ta koncówka nie jest w żaden sposób zagezpieczona przed skręceniem byla chyba tylko przyklejona do tej gumy na samej krawedzi

dlatego nie polecam nawet do normalnego uzytku nie mówiąc o gorszym obchodzeniu się z nim do czego niby jest on stworzony

post-113544-1171049923_thumb.jpg

post-113544-1171403141_thumb.jpg

post-113544-1171403169_thumb.jpg

post-113544-1171403190_thumb.jpg

Edytowane przez cubic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...