Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie strasznie sie zrypał on jest drogi za tą cene nie powinno takie coś występować....

 

Twiggy696 niezły odczyt ^^ ale widać że coś za coś zawsze tak jest. W tym wypadku odbyło się to kosztem szybkości zapisu małych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę OT, ale chyba wiaodmość przydatna w temacie o pendrive'ach ;)

 

Ktoś mi powie czy da się w TrueCrypt zaszyfrować tylko jeden folder? Chcę, żebym miał możliwość dogrywania plików, a nie stworzenia archiwum WinRarem i hasłowania go dopiero wtedy jako jeden plik.

Jeśli nie, to czy istnieje jakiś inny program, który spełni moje wymaganie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu śledze tamat. I co jakis czas ktoś pisze post, w którym mówi mniej więcej coś takiego: 'pendrive x, którego mam jest najlepszy' :) Czy ktoś może podac nazwe i namiary na na prawdę dobrego pd? Z tego co podaje producent wynika, że cos takiego jest najszybsze

http://www.allegro.pl/item164565901_pendri...owy_wys5zl.html

Ile w tym jest prawdziwej prawdy??

I co można tanio kupic ze srednio predkoscia??

Edytowane przez Desert Eagel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu śledze tamat. I co jakis czas ktoś pisze post, w którym mówi mniej więcej coś takiego: 'pendrive x, którego mam jest najlepszy' :) Czy ktoś może podac nazwe i namiary na na prawdę dobrego pd? Z tego co podaje producent wynika, że cos takiego jest najszybsze

http://www.allegro.pl/item164565901_pendri...owy_wys5zl.html

Ile w tym jest prawdziwej prawdy??

I co można tanio kupic ze srednio predkoscia??

A śledzisz ten temat uważnie ? bo cos mi sie nie wydaje, raczej po łebkach. Jeśli chodzi o tego pendrive to faktycznie jest on szybki pod względem odczytu, jednak ma słaby zapis ~13mb/s w testach czyli w rzeczywistości będzie poniżej 10 albo mniej.

 

I co jakis czas ktoś pisze post, w którym mówi mniej więcej coś takiego: 'pendrive x, którego mam jest najlepszy' :) Czy ktoś może podac nazwe i namiary na na prawdę dobrego pd?

To przecież właśnie każdy to robi. No chyba że chodzi ci o to żeby ktoś kupił 20 penów przetestował wszystkie i powiedział który najlepszy?

 

BTW: obecnie 1GB to mało i raczej nie opłaca sie brać, teraz lepiej 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie czy da się w TrueCrypt zaszyfrować tylko jeden folder? Chcę, żebym miał możliwość dogrywania plików, a nie stworzenia archiwum WinRarem i hasłowania go dopiero wtedy jako jeden plik.

TC nie szyfruje folderów. Ale możesz przecież zrobic sobie plik, który montujesz jako dysk i na nim folder. Dogrywasz tam sobie co chcesz.

Jeśli nie, to czy istnieje jakiś inny program, który spełni moje wymaganie?

TC. Zainstaluj, pobaw się, oceń. To naprawdę wygodne i dobre narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-113544-1171483855_thumb.jpg post-113544-1171483881_thumb.jpgpost-113544-1171483908_thumb.jpg

dziadostwo sie rozlecialo wiec go rozebralem

wtyczka przylutowana byla do plytki dwoma blaszkami szerokosci 2-3mm i 0.5mm grubosci

lekkie przegiecie nie ma on przeciez plastikowej czy metalowej obudowy ktora przejelaby obciazenia

wystarczylo zeby w miejscu polaczenia zastosowali plastikowa lub metalowa opaske i byloby dobrze

zero pomyslunku

radze sie zastanowic nad zakupem a tym ktorzy go maja najlepiej niech lezy na biurku

 

i na koniec co polecacie

cos mocnego trwalego szybkiego 1gb

a-data pd7

ocz rally2

kingston migo

pqi cooldrive pro u339 pro

pqi cooldrive pro u330 slim

Edytowane przez cubic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodu ograniczonych funduszy, które ciągle na coś innego wydaje ;) zamówiłem sobie Kingstona migo 2GB. W sumie najtańsze co znalazłem u mnie w mieście, w przyszłym tygodniu zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co możecie zaproponować do 100zł? Potrzebuje szybkiego i trwałem pena. Cena może max o 10zł przekraczać. Zastanawiałem się nad ocz i patriotką.

OCZ tak, Patriot nie

 

Ja bym na Twoim miejscu dorzucil do:

 

http://allegro.pl/item167449104_pendrive_2...t_rakieta_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kupić PQI CoolDrive Pro 2GB, ale ten A-Data wygląda ciekawie i jest w podobnej cenie. Ale zastanawia mnie dlaczego TUTAJ w teście ATTO jest taka mała prędkość zapisu (wielkość pliku?). Może ktoś z forumowiczów ma już to i mógłby zrobić test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik w ATTO nowego Goodrive'a 2GB (wersja 28/20):

Dołączona grafika

Później napiszę jak sprawuje się w praktyce przy kopiowaniu plików.

 

EDIT: Pobawiłem się w kopiowanie plików i wyniki wyglądają następująco (prędkości średnie, najczęściej pokazywane przez TotalCopy):

Obraz płyty 639MB zapis 12MB/s, odczyt 19-20MB/s

Muzyka 845MB mp3 zapis 11-12MB/s, odczyt 17MB/s

Dokumenty (głównie txt i xls) 474MB zapis 3-5MB/s, odczyt 5-7MB/s

 

Do wartości deklarowanych przez producenta (odczyt 28MB/s, zapis 20MB/s) to mu daleko, mam wrażenie, że nic nie usprawnili w stosunku do poprzedniego modelu (20 odczytu i 18 zapisu jeśli dobrze pamiętam). Mimo wszystko zauważalnie szybszy niż PQI U330 2GB (prędkości deklarowane: odczyt 25MB/s, zapis 17MB/s). PQI przy zapisie plików txt, doc itp miał prędkość około 300KB/s... Przy większych plikach było lepiej ale i tak wyraźnie wolniej niż goodrive. Odnośnie jakości wykonania samego pen'a nie mam zastrzeżeń, plastik co prawda sprawia nieco gorsze wrażenie niż aluminium, ale wszystko jest dobrze spasowane. Przedłużacze USB do obu penów wyglądają tak samo, ale ten z pqi jest trochę sztywniejszy i chyba odrobinę grubszy. Sprawia wrażenie lepszego ;) Zaraz jeszcze poszukam HD Tach'a i zobaczę co wskaże.

 

 

EDIT2: Long bench w HDTach:

Dołączona grafika

Myślę, że dalsze komentarze są zbędne, w razie pytań piszcie tutaj to postaram się odpowiedzieć w miarę swoich skromnych możliwości.

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, masz niemal te same wyniki co ja mam na 18/17 MB/s. I właśnie sobie zdałem sprawę że sprzedawca przysłał mi lepszy model :)

 

Wcześniej się nie zorientowałem, bo do odczytu 28MB/s było jeszcze daleko (myślałem że zapakowali w inne pudełko na którym jest 28/20, a zamawiałem wersję 18/17. Trochę to zakręcone).

 

no chyba że to ty dostałeś zły model :P

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis chcialkem kupic pena jakiegos 2Gb powiedzmy do 130zl. Mam zamowionego Kingstona DataTraveler II za 105zl, ale po tym co tu wyczytalem.... mam mentlik w glowie. Kolega bardzo mi poleca PQI CoolDrive Pro 2Gb a z tego tematu zaciekawil mnie OCZ 2GB Rally2. I ktory mam wybrac? Podpowiedzcie, bo za 1,5h koncze prace i ide na zakupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis chcialkem kupic pena jakiegos 2Gb powiedzmy do 130zl. Mam zamowionego Kingstona DataTraveler II za 105zl, ale po tym co tu wyczytalem.... mam mentlik w glowie. Kolega bardzo mi poleca PQI CoolDrive Pro 2Gb a z tego tematu zaciekawil mnie OCZ 2GB Rally2. I ktory mam wybrac? Podpowiedzcie, bo za 1,5h koncze prace i ide na zakupy ;)

Nie patrz na testy, tylko na wygląd i dane producenta. Wszystkie szybkie peny nie róznią się tak bardzo, więc chyba nie ma sensu robić problemyu z zakupu tego czy owego. Oba cwaj wyżej (przez ciebie) wymienione będą dobrym wyborem - tego jestem pewien.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...