Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych co wymieniłeś najlepiej OCZ, ale jeśli masz zamiar przenosić sporo małych pliczków typu dokumenty tekstowe to może coś innego typu goodrive? OCZ jest bardzo szybki, ale przy zapisie dużych ilości małych plików będzie zwalniał. Te testy kingstona o których mówisz dotyczą DTII, czy DTII+ (czyli migo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój kosztuje ~120zł, wczoraj patrzyłem ;( lecą w dół ceny penów.

 

Edit: juz 127zł http://skleppc.pl/index.php?m=os_item&id=11774

 

Ciekawa pamięć: http://skleppc.pl/index.php?m=os_item&id=11964 usiąść na portfelu i usłyszeć pstryknięcie jak pęka ;]

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem OCZ i juz mi sie nie podoba :P

 

1. Zatyczke na zlacze usb po prostu sie wsuwa (bez zadnego 'klik')... Tak jak sie wsuwa tak sie tez zsuwa, a ze pena nosze przy kluczach to boje sie, ze bedzie mi sie otwieral przy wyciaganiu kluczy z kieszeni spodni...]

 

2. Przy diodzie sygnalizujacaj polaczenie z kompem mozna w nocy czytac ksiazke... Moze zrezygnuje z lampki biurkowej? ;)

 

Transfer... Przegrywajac plik 700Mb na pena: 14Mb, zgrywajac z pena: 26Mb.

 

Ech.. moj stary DTI 128Mb byl fajny... :)

 

 

BTW dzieki za pomoc chlopaki! ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem 3: DTII, PQI i OCZ. Dziwie sie, ze na stronie Komputronika podaja dane DTII 11/7 a w testach widze ~19,2/18,4... Chyba wezme tego OCZ...

Sorry, liczyłem linki i dla tego ustosunkowałem się do tych dwóch, które mogłem zobaczyć.

Danych technicznych lepiej poszukaj na stronie producenta, chyba że cię bawi czytanie radosnej twórczości niektórych sklepikarzy. A OCZ Rally? No cóż. Gdybym miał wypierać po raz drugi, to znowu byłby to Rally2.

 

Rally2 został wyposażony w bardzo solidną smycz na szyję i noszenie lakierowanego aluminium razem z kluczami nie wydaje się być dobrym pomysłem.

A sama zatyczka jest spoko, a do lampki można sie przyzwyczaić.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pomaranczowa.... :mur:

 

Nie no, tak zupelnie serio to jest ok. Grunt ze zarowno pojemnosc jak i transfer jest lepszy od mojego DataTravelera I ;) Choc najbardziej martwi mnie ta zatyczka na wtyk USB - juz teraz zsuwa sie luzno, a co bedzie za rok...? :?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pomaranczowa.... :mur:

 

Nie no, tak zupelnie serio to jest ok. Grunt ze zarowno pojemnosc jak i transfer jest lepszy od mojego DataTravelera I ;) Choc najbardziej martwi mnie ta zatyczka na wtyk USB - juz teraz zsuwa sie luzno, a co bedzie za rok...? :?

Nie przejmuj się zatyczką, najlepiej o nie nie myśl, a na pewno jej nie zgubisz. Niby nic jej nie trzyma i sama nie chce spaść.

Po ponad dwóch miesiącach normalnej elsploatacji nie stwierdziłem żeby coś luźniej chodziło. Jak ta plastikowa wkładka w aluminiowym deklu jest zrobiona z dobrego materiału, a wszystko wskazuje na to że tak jest, to nie ma się czym przejmować.

 

Miałem w rękach jakiegoś plastikowego, badziewnego Trawela z pstrykającym zatrzaskiem i powiem szczerze, że ani szarpanie się z tym deklem, ani ten plaskikowy dźwięk nie przypadł mi do gustu. Zresztą taki pstrykający zasrzask szybciej się wytrze niź miękko chodząca nasadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa pamięć: http://skleppc.pl/index.php?m=os_item&id=11964 usiąść na portfelu i usłyszeć pstryknięcie jak pęka ;]

A żebyś wiedział, że ciekawa. :D Mam ją od tygodnia i jestem zadowolony, dość szybka i do tego 99 lat gwarancji :P

 

ps. czym testować szybkość pendriva? ATTO? Czy czymś innym?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jeszcze raz ten program.

 

Edit. Ja jak sformatowałem tą partrycje to program uruchomił mi się tak jak by to było pierwsze uruchomienie. A co do usunięcia partrycji, to na stronie pqi w FAQ było napisane, że jest jakiś program do tego, ale nie mogłem go zanleźć.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał bliski kontakt z penami A-DATA ??

Chodzi mi konkretnie o:

http://www.adata.com.tw/adata_en/product_s...uctNo=AP02ZZZSV PD2

http://www.adata.com.tw/adata_en/product_s...uctNo=AR01ZZZGH RB1

W obu przypadkach koszt 4GB to około 130zł. Problem w tym, że nie ma nic na temat transferów.

 

W zasadzie jedynymi alternatywami (cenowo) są:

Transcend JETFLASH MINI HI Speed 4GB (około 160zł) transfery 8/9 MB

Pretec i-Disk II USB 2.0 (około 150zł) transfery 7/9 MB

 

Jest jeszcze Kingston, ale te najtańsze nie mają podanych transferów a ponoć prędkością nie zachwycają ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sklepowe ....

Od jakiegoś czasu nie korzystam z usług alledrogo.

 

Jak się sprawuje ten pqi ?? Solidny i bezproblemowy ??

W tej chwili mam Kingstona DT II plus - jest wystarczająco szybki i solidny, ale "tylko" 1 GB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poczytałem temat i czas na wybór:

 

1. OCZ Rally 2 - droga, szybka, ale piszecie ze warto...

2. Corsair Voyager - w miare tania, ale słyszałem że lubi sie giąć

3. PQI CoolDrive U350 - niedroga, pozytywne opinie

4. PQI CoolDrive 1GB - tanio, średnio szybko, 3 lata gwarancji

5. PDP Patriot Xporter - tanio, umiarkowanie szybko, ale 5 lat gwarancji

6. Kingstone Data Traveler - tani, 5 lat gwarancji, stosunkowo wolny

7. Sandisk Cruzer Micro - średnio drogi, szynszy od Kingstone, ale 2 lata gwarancji

8. SanDisk Cruzer Micro U3 - umiarkowanie szybki, dodatkowe programy, chowane USB, ale 2 lata gwary

 

Celuje w pojemność 1GB, bo wiecej mi nie potrzeba, co jakis czas prezentacja, kilka zdjęć etc. Który z nich polecacie? Czy naprawde warto jest dopłacać te 20zł do OCZ (w segmencie 1GB 20zł to dla mnie dużo)? Prędkości pewnie i tak nie odczuje itd. ale warto mieć jakąś nadprogramową prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do pena OCZ Rally 2 jest jakis soft? Moze jest soft do penow jakis innych firm (uniwersalny)? Czy mam go najpierw jakos sformatowac zeby chodzil lepiej? Pytam, bo w miare zapelniania pena czas zapisu (transfer) jest coraz gorszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, coś dziwne, w pewnym momencie ten ocz działał ok, a w tej chwili, nie wiem już dlaczego win ma problem z jego wykryciem. nie pojawia się "w Mój komputer", nie da się go sformatować (device media is write protected) :|

 

edit: przypomniałem sobie, podczas wgrywania portableapps nastąpił jakiś błąd tzn pendrive przestał być dostępny o0

Edytowane przez michaelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem test w atto pqi u339 pro 4 gb - efekt w załączniku. Jak widać nienajlepiej penowi idzie zapis małych plików,

ale od 64kb zawsze idzie po maksimum ( prawie 17mb/s ). Odczyt dochodzi do około 32,5mb/s. Moim zdaniem jak za 160zeta to dobre wyniki całkiem.

Eeee, to widzę, że stary, dobry Kingston sobie jeszcze radzi .....

DataTraveler II plus migo

post-10657-1173123756_thumb.jpg

 

W sumie taka wydajność mnie jak najbardziej satysfakcjonuje.

Tym bardziej, że czasami mam do przegrania sporo małych plików, a w tym, jak widzę, Kingston pokazuje jeszcze pazurki ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...