Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem test w atto pqi u339 pro 4 gb - efekt w załączniku. Jak widać nienajlepiej penowi idzie zapis małych plików,

ale od 64kb zawsze idzie po maksimum ( prawie 17mb/s ). Odczyt dochodzi do około 32,5mb/s. Moim zdaniem jak za 160zeta to dobre wyniki całkiem.

Czy mógłby ktoś zamieścić test a-data pd7 ?? Jakoś nie mogę się doszukać ....

Widzę, że cała potęga tego testu wynika li tylko z konfiguracji ATTO. Pwtórz ten test ustawiając parametr TOTAL LENGTH na 4 MB, bo to jest defaultowe ustawienie ATTO. Nie wiem dokładnie do czego ten parametr się odnosi, ale jego zmiana wydatnie wpływa na wyniki testów.

Ustawienie TOTAL LENGTH na 32 MB powoduje, że mój Rally jest szybszy od wybraźni konstruktorów z OCZ Technogy,

co doskonale widać na poniższym przykładzie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik postaram się zrobić jutro, bo jak pisałem w domu mam usb 12/12MB. Ale takie jedno ale - wszyscy podają wykresy dla 32mb - co jest w sumie zasadne. Jeśli chodzi tu o megabity to jak to sie takie 32mb podzieli przez 8 wyjdzie 4MB. Prędkość zapisu jest podawana już w megabajtach czyli pomiar faktyczny musi trwać mniej niż 1,4 sekundy dla dużych plików przez co pomiar i tak nie musi być dość dokładny. Zmniejszając ten parametr do 4mb pogłębiamy ten możliwy błąd. Wiem jedno - jak kumpel kopiował ode mnie filma to mu leciało na laptopa to leciało ~ 30MB/s co by się w miarę z tymi pomiarami zgadzało ....

Czekam na test PD7.....

Jeżeli u mnie przy TL 32 zapis wyniósł prawie 20 MB/s, to znaczy że takie ustawienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Nie bardzo też rozumiem ten przelicznik megabity na megabajty w stosunku do parametru Total length :blink:

 

Co to jest to "mb" w Total Length?

 

MB -megabajt

Mb - megabit

mb - metr bierzący !!!

Te jednostki cytuję za Wikipedią.

 

Czy możesz mnie oświecić w tej materii?

 

Bo według mnie ktoś sobie wybrał akurat takie ustawienie (32 mb) żeby dorobić ideologię pasującą do danych technicznych producenta.

Jakoś nie mogę znależć dokładnych informacji na temat tego parametru i nic nie wiem o sposobach korzystania z tych ustawień.

W moim przypadku ustawienie na 8 mb sprawia, że wynik testu jest najbardziej zbliżony do danych producenta, co nie zmienia faktu, że nadal nie rozumiem działania tego mechanizmu.

 

Z moich obserwacji wynika, że to "mb" może oznaczać wielkość przestrzeni napędu która jest przeznaczona do przeprowadzenia testu.

Wygląda to mniej więcej tak:

 

Ustawienie 64 - 1 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 1 048 576 MB

ustawienie 2 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 2 097 152 MB

Ustawienie 4 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 4 194 304 MB

ustawienie 8 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 8 338 608 MB

Ustawienie 16 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 16 777 216 MB

Ustawienie 33 mb - tworzy na penie plik testowy o wielkości 33 554 432 MB

 

Może TL jest wielkością bloku, pliku, który jest wykorzystywany do przeprowadzenia testu?

A może nie?

Spróbujmy podzielić wielkość pliku testowego przez długość słowa bitowego. W wyniku tego działania otrzymamy przybliżoną wielkość (pojemność) pena.

Czy to oznacza, że TL to konkretna wielkość pena?

 

256 MB - TL = 2 mb

512 MB - TL = 4 mb

1 GB - TL = 8 mb

2 GB - TL = 16 mb

4 GB - TL = 32 mb

 

Z tego wynika, że dla mojego pena (2 GB) TL= 16 mb powinno być najwłaściwszą wartością, ale testy temu przeczą.

Na trzeźwo raczej tego nie rozbiorę.

Chyba pomiar czasu zapisu ze stoperem w ręku, albo obliczanie czasu na podstawie wskazań Total Commandera nadal będzie najbardziej miarodajną informacją o możliwościach pena.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test dla 4mb i dla 32 mb i porównaj wyniki.

Nie zachowałem sobie wyników z Kingstona, ale były dość podobne.

 

A z tego co widzę, to zapis małych plików, wielkości 32kB i poniżej, na tych super szybkich urządzeniach, po prostu "leży i kwiczy". Z jednej strony to nie będzie większości przeszkadzać - w końcu teraz większość to duuuże pakunki, ale zdarzają się też maleństwa, czasami w dużej ilości .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Dzisiaj otrzymałem czterogigowy PQI CoolDrive U330 PRO.

Zakupiony za 175 plnów TUTAJ,

 

Pierwsze wrażenia baardzo pozytywne (estetyka i ogólnie pojęta szybkość pracy). Wrzucę testy w ciągu najbliższych dni.

 

 

 

pozdr.

 

 

r a d e q m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz dla odmiany zapytam o tańsze, a wolniejsze pendrivy ;)

Szukam pena o pojemności 2GB w cenie ~60zł. Wiadomo, że za tyle rewelacji nie będzie, ale szybkość nie jest w tym przypadku priorytetem.

 

Wstępnie zdecydowałem się na Gooddriva, jednak jest ich kilka "dziwnych" wersji. Ze strony producenta wynika, że są dwie wersje: Standard Speed (12/4) oraz High Speed (28/20).

TUTAJ jest wersja 12/4, czyli "prawidłowa" SS.

Natomiast TUTAJ za tyle samo jest wersja 20/6... niby napisane, że HS, ale szybkość nie zgadza się z danymi ze strony producenta. Wiec pytanie, czy w ogóle jest wersja o szybkości 20/6, czy może to błąd w aukcji?

A i jeszcze TUTAJ jest z wyglądu to samo co Gooddrive, jednak jako Samsung i też niby HS (transfer 24/8).

 

I teraz kwestia, czy w/w peny są faktycznie różne i wziać Samsunga z 3 linka (bo teoretycznie najszybszy) czy może po prostu to jest jedno i to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten Sam problem

 

Ma zamiar kupic za 95zł albo PQI 2GB ktory ma zapis 15MB odczyt 25MB ale na malych plikach zwalnia

Zastanawiam sie tez nad 4GB GooDrive wersja 28/20 ma Zapis okolo 14-15MB a odczyt tez na podobnym poziomie na malych plikach nie zwalnia.

 

Ja napisalem do sprzedawcy czy moglby przeslac wynik z ATTO Benchmark ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zakupic sobie Pendrive 2GB o dosc duzej szybkosci ale nie za drogi ale.. zeby byl malo awaryjny. Poszukalem troche po sklepach i zauwazylem sobie dwie pozycje :

 

 

 

 

Corsair PenDrive Flash Voyager GT 2GB

 

PDP Patriot Xporter XT 200x PenDrive 2GB

 

Roznica 50zl wiec spora - co byscie polecili|? ( ktory z nich jest lepszy , trwalszy itp )

A moze cos innego , lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego GooDDrive sam wlasnie zastanawiam sie czy go nie kupic

http://allegro.pl/item177364935_s_u_p_e_r_...oem_gratis.html

 

Na oku mam jeszcze

tego

http://allegro.pl/item173865835_okazja_now...ie_gw_wawa.html

ale niewiadomo czy te predkosci to tylko tak sobie sprzedawca napisal czy takie sa

 

i tego

http://allegro.pl/item176441063_pamiec_fla...g_pendrive.html

Edytowane przez tusiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego GooDDrive sam wlasnie zastanawiam sie czy go nie kupic

http://allegro.pl/item177364935_s_u_p_e_r_...oem_gratis.html

 

Na oku mam jeszcze

tego

http://allegro.pl/item173865835_okazja_now...ie_gw_wawa.html

ale niewiadomo czy te predkosci to tylko tak sobie sprzedawca napisal czy takie sa

 

i tego

http://allegro.pl/item176441063_pamiec_fla...g_pendrive.html

Ten facet to jakiś paranoik!

Zapis szybszy niż odczyt :mur: . Coś mi mówi, że te Samsungi nie mogą mieć więcej niż 8-10 MB/s. To już wynika z ceny, no i ta obudowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pomylil poprostu odczyt z zapisem i zapis jest 18MBa odczyt 24 albo sciemnia.

Chyba biore tego z 1-szego linku

Może się ktoś pomylił :)

 

Ale jak się porówna cenę i parametry tego i tego pena i dla jakiejś równowagi tego, to można nabrać pewnych podejrzeń. A ten goguś przechodzi samego siebie, bo opis produktu jest tak cienki, jak jego cena, za to 25MB/s robi wrażenie, tylko że handlarz zapomniał dodać, że jest to szybkość zapisu i odczytu razem wzięta.

 

Te cztery bez trudu znalezione peny nie posiadają żadnych różnic zewnętrznych, przy tak rozbieżnych parametrach.

Może zamiast zastanawiać się, który z nich jest lepszy, warto by zadać sobie pytanie, który z nich jest prawdziwy?

Czy ktoś chciałby zaryzykować kupno któregoś z tych Samsungów? Bo ja nie.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie http://allegro.pl/item176441063_pamiec_fla...g_pendrive.html wydaje się być prawdziwy najprawdopodobniej. Wyrwać 4GB samsunga za tą cene to było by coś. Kolejny dowód to że na zdjęciu pisze Made in Korea , a te wersje są najlepsze. Warto na to uważać jak sie kupuje GoodDrive gdzie Korea to są poprostu samsungi a taiwan jakis szmelc.

 

Taiwana inaczej sie otwiera padaczkowato jak te badziewne najtańsze kingstony. Zatyczka jest luźna i lata na boki w sumie to trzyma sie tylko na samym ząbku. Ma źle zaprojektowaną plastikową nasadke na której są ścieżki jest ona po prostu o jakieś 0.3mm za gruba co widać i bardzo ciężko wciska się w port usb przez to czasami trzeba użyć siły i można coś połamać. Made in Korea jest zupełnie inaczej.

 

Co do różnic zewnętrznych to one są ale żeby wiedzieć jakie to trzeba wziąc do ręki i się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 4GB Made in Tajwan

 

Sprzedawca podał 24MB/8MB

Benchmarki:

 

ATTO

http://img68.imageshack.us/img68/4044/attorj8.jpg

 

HDTach

http://img239.imageshack.us/img239/8457/hdtachda3.jpg

 

czyli nieźle, jak na 4GB za 115zł.

W rzeczywistości jednak zapis jest na poziomie 8MB/s (duże pliki), czyli tak jak sprzedawca napisał, więc nie wiem, co z tym ATTO benchmark jest, że podaje więcej.

Wykonanie nie jest jakieś rewelacyjne, zatyczka trochę ciasno siedzi, mimo to dobrze jest dopasowana.

Taiwana inaczej sie otwiera padaczkowato jak te badziewne najtańsze kingstony. Zatyczka jest luźna i lata na boki w sumie to trzyma sie tylko na samym ząbku. Ma źle zaprojektowaną plastikową nasadke na której są ścieżki jest ona po prostu o jakieś 0.3mm za gruba co widać i bardzo ciężko wciska się w port usb przez to czasami trzeba użyć siły i można coś połamać.

Absolutnie tak nie jest w moim przypadku. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 4GB Made in Tajwan

 

Sprzedawca podał 24MB/8MB

Benchmarki:

 

ATTO

http://img68.imageshack.us/img68/4044/attorj8.jpg

 

HDTach

http://img239.imageshack.us/img239/8457/hdtachda3.jpg

 

czyli nieźle, jak na 4GB za 115zł.

W rzeczywistości jednak zapis jest na poziomie 8MB/s (duże pliki), czyli tak jak sprzedawca napisał, więc nie wiem, co z tym ATTO benchmark jest, że podaje więcej.

Wykonanie nie jest jakieś rewelacyjne, zatyczka trochę ciasno siedzi, mimo to dobrze jest dopasowana.

 

Absolutnie tak nie jest w moim przypadku.

Kilka postów wczesniej wspominałem o tym, ze ATTO przy Total Length 32 zawyża wyniki testów. Parametry które podaje sprzedawca są bardziej wiarygodne. To że za tak niewiele można kupić tak wiele powinno cieszyć, jednak obawiam się, że tak mizerna szybkość zapisu przy takiej pojemności może stać się poważnym utrapieniem, bo testy testami, a średnie osiągi uzyskane w czasie normalnej eksploatacji z różnymi plikami mogą być znacznie gorsze od syntetycznych benchmarków .

Dla mnie cena 115 zł za 4GB pojemności jest wręcz śmieszna i już w przedbiegach dyskwalifikuje ten produkt i tego sprzedawcę.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ? To co byś kupił ? tego badziewnego kolorowego kingstona 4gb za 150 zł co ma 6/3mb... Co masz szybszego za tą cene z taką pojemnością ? Za 115 zł 4 gb i prędkości jakie podał to biorąc pod uwagę wszystkie czynniki to jest bardzo dobry rezultat, wręcz znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że na pena chciałem wydać koło 100zł, to takie wyjście wydawało się (i nadal jest) sensowniejsze, niż szybkie 2GB. Wszystko się rozchodzi o to, jak często i w jaki sposób się go używa. Realny zapis na poziomie 5-8MB/s jest do zaakceptowania (odczyt naprawdę wynosi 26MB/s), raptem zapełnienie go plikami mp3 lub większymi zajmuje 10 minut- mniej niż nagranie płyty DVD-RW. Dla mnie pojemność była ważniejsza, bo taki plik *.iso wielkości dvd na mniejszym penie bym musiał dzielić na kawałki i 2 razy przenosić, zysk z tego żaden. Co do skrajnie małych plików, to o ile wiem, to każdy pendrive ma z tym problem, nawet te "rakiety" 2-3 razy droższe. Sposób na to jest- spakować takie pliki w jeden *.rar- czas pakowania + kopiowania i tak znacznie mniejszy, niż samego kopiowania nie spakowanych małych pliczków (zależy jak szybki ma się komputer oczywiście ww tym wypadku).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...