Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

No a do mnie przyszedł dziś nowy PQI U339 PRO 4GB. Wszystko OK tylko mam pytanie. PQI udostepnia od razu na penie jakieś głupie oprogramowanie a sam pendrive jest podzielony na 2 partycje (dużą i małą, 10MB). Dodam tylko że w menedżerze urządzeń partycje te są widziane jako osobne urządzenia! Dodatkowo, mniejszej partycji zawierającej programik USB Notebook nie da się ani usunąć, ani sformatować, bo krzyczy że jest write protected.

 

Co robić? Chciałbym wywalić tę małą partycję i wrzucić ją do tej dużej tak, aby mieć jeden zwykły dysk. Ktoś się spotkał z tym już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy najlepiej robić Knoppixem i programem qtparted. Musisz skasować wszystkie partycje. I potem założyć nową np FAT32 i sformatować ją. I to wszytko w tym temacie. Czy to oprogramowanie to aby nie U3 na pedrive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy najlepiej robić Knoppixem i programem qtparted. Musisz skasować wszystkie partycje. I potem założyć nową np FAT32 i sformatować ją. I to wszytko w tym temacie. Czy to oprogramowanie to aby nie U3 na pedrive ?

A nie da się normalnie, spod Windowsa ? Hmmm.

 

To oprogramowanie to nikomu niepotrzebne USB Notebook od PQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung hmm niby troszke szybszy, ale martwi mnie krotka gwarancja, pendrive nie jest dla mnie i wolalbym miec pewnosc, ze w razie czegos zawsze bedzie mozna zareklamowac produkt :)

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem Samsunga na allegro z zapisem realnym niecale 7MB do 8MB i odczycie okolo 22-23MB Na aukcji koles ma test z ATTO 32MB i tam niby zapis 10MB i odczyt 25MB jest Dalem za 2Gb 58zł i mam 5 lat gwarancji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung hmm niby troszke szybszy, ale martwi mnie krotka gwarancja, pendrive nie jest dla mnie i wolalbym miec pewnosc, ze w razie czegos zawsze bedzie mozna zareklamowac produkt :)

Dwa lata to krótka gwarancja ? :blink: Za dwa lata bedom dongle 16GB jako standard i pewnie bardzo szybkie i tanie. Dwa lata to długo.

 

Czy ktoś miał jakieś błędy z powodu odłączenia pendrive bez bezpiecznego usunięcia przez system ? Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 2 penów. Na jeden już się zdecydowałem będzie to PQI 4GB CoolDrive U339 PRO 170X (do zapisu dużych plików).

 

Problemem jest drugi, który ma służyć do zapisu dużych ilości plików 6-10MB. Jaki pen 1-2GB wybrać żeby mieć względnie szybki zapis przy rozsądnej cenie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Coccolino_

ceny nie podales a nie chce mi sie googlac ;) ja bym bral juz a-data pd7 8GB bo i szybka i tania

225 zł... a-data jest znacznie drozsza i niewiele szybsza:) Edytowane przez Coccolino_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Coccolino_

niewiele? 33MB/s :P

aaa pomylilem model adaty;) z tym 10/7... no to juz wogole przywaliles;P to zupelnie inna kategoria cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny nie podales a nie chce mi sie googlac ;) ja bym bral juz a-data pd7 8GB bo i szybka i tania

Penik spoko, za jedyne 229 polish zyli :D Sprzedawca twierdzi, że pen jest szybki i oczywiście najwięcej miejsca i uwagi poświecił parametrom samego opakowania :) Nasz rodzimy handlowiec umieścił na stronie aukcji link do serwisu producenta, gdzie możemy zapoznać się ze specyfikacją pena, oczywiście w języku polskim, a że facet jest pracowity więc postanowił przetłumaczyć to na english :) żeby poważniej wygladało. Normalnie ręce opadają. Acha, czas zapisu 8 MB to jedyne 36 minut :)

 

Tu nastepna szybka ósemka, a w tym przypadku nawet producent nie zna szybkości zapisu.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dziwne to pqi... "ilość użyć 20 000"

Zajrzyj na stronę PQI. Tam nie ma ani jednego pena o pojemności 8 MB, a na Allegro są :)

Allegro jest wielkie :), tam wolne staje się szybkie, a to czego nie ma na stronie producenta, można kupic za grosze. Ręce opadają :)

 

A tu jest przyład na to, że są też szybsze modele, ale to zaraz odbija się na cenie.

Myślę, że za kilka tygodni będzie można kupić coś fajnego za przystepną cenę.

Ceny cały czas spadają :)

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o penach Corsair mówimy - wolałbym już dopłacić do któregoś z tych. Swoją drogą, obecnie mój faworyt jeśli chodzi o wybór pendrive'a.

Jasne.

Nie szukałem najtańszych i najszybszych, tylko zapodałem pierwszy wynik z googlowania.

Chciałem jedynie wykazać, że 5 MB/s, to nie szybkość, a Allegro to nie miejsce na udane zakupy :) zwłaszcza pamięci flash.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Voyager bez gt 2gb

 

 

przy plikach 700mb:

zapis: 7,5 MB/s

odczyt: 29-30MB /s

 

przy małych plikach (350MB, 521plików)

zapis: (zaczął od katalogu z fotkami poniżej 100KB sztuka, dramat) cisnę szalone 0,5MB /s

odczyt: (nagranych 80mb) over 20MB/s

 

ten pen ma problemy z zapisem, właśnie wrzucam 700mb mp3 (2 do 10mb sztuka) i transfer poniżej 1MB/s!

 

gdyby nie opisy o jego zapisie powyżej 10MB bez wahania dołożył bym do GT,, który ponoć też mistrzem małych plików nie jest ;]

btw na stronie corsair ludzie marudzą nt zapisu niebieskich penów..

Nie wiem co zrobię z moim ;] jak mu się nie polepszy to staje się on dla mnie tak jakby pomiędzy ledwo a bezużyteczny. Napisałem do corsairów zobaczymy co powiedzą.

 

ostatni test 100MB rozpakowanych instalek - kupa ini etc trochę exe po kilka mega. corsair zapis po swojemu 400KB/s, starszy niż świat kingston data traveller 256MB (nawet nie dwójka.. 6/3MB) 1,5MB/s

 

Polecam jeśli chcecie na nim nosić filmy,, średni zapis ale za to odczyt kozak. Do niczego innego się to nie nadaje

 

na koniec screen, kopiowanie bekapu www. głównie pliki po kilkadziesiąt kilo

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiemy jeszcze jaki posiadasz kontroler USB. To co pokazałeś na screenie wygląda raczej na dyskietkę mientką :D, a nie na pena. Inna sprawą jest stosowanie kretyńskiego ATTO do określania prędkości pena :D . Albo wierzymy w to co napisali na stronie producenta, bo Allegro, ani ATTO na pewno nie jest kopalnią rzetelnej wiedzy, albo kupujemy [ciach!]o zapakowane w błyszczący papierek.

 

Zobacz co robi OCZ Rally 2 2GB z plikami mpdraj :D

Dołączona grafika

 

Na tym lepiej widać cyferki.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...