Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

To i ode mnie SanDisk Extreme tyle że w wersji 32GB

Świetna jakość wykonania, mechanizm chowania złącza bardzo stabilny. Jak na tanią firmę rewelacja.

 

Jaką tanią firmę ? o_O

Sandisk od lat robi najlepsze pendrive na rynku zawszą są świetnie zbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w grudniu Sandiska Extreme 32GB. Jeśli chodzi o osiągane prędkości to jestem zadowolony. Kupiłem go po przeczytaniu w sieci recenzji. Wcześniej używałem Cruzera Contour Extreme, którego mam do dziś. W porównaniu do poprzednika, który w znacznej części wykonany był z metalu, mechanizm pracował pewniej, dodawano przydatny futerał, mój nowy pendrive sprawia wrażenie taniego. Obudowa nie budzi mojego zaufania i gdybym w sklepie rozpakował pena, prawdopodobnie bym go nie kupił. Od urządzenia za 140-150 zł można wymagać więcej.

Czekam na Corsair Voyager GT Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ale mam szczęście. Pod mojej pochwale Sandiska za jakość jest opinia przeciwna, no cóż życie. Dołączona grafika

 

Swoją drogą ten Corsair może być godny uwagi. Jak dostaniesz to napisz kilka zdań o działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie 8 gigowego (16 też będzie ok jeśli w względnie dobrej cenie), jeśli założenia są takie: gumowa/metalowa obudowa - będzie noszony w futerale z kluczami, jeśli gumowa to bez gumowego ucha na sznureczek mocujący, ogólna solidność, super transfer (choć nie turbopowolny) i skuwka/wysuwanie są mniej ważnymi szczegółami. Poczytałem trochę ten wątek i kilka testów, ale jednoznacznego wyboru nie mam. Pod uwagę biorę póki co Corsair Voyager mini i Kingston SE9 8GB. [Prezencik na dzień ojca Dołączona grafika ]

 

Edit: USB 2.0 myślę, że wystarczy. Twister odpada, zastanawiam się jeszcze nad GoodRAM'em Cube, ale obawiam się o wytrzymałość kółeczka i możliwość złamania.

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i wynik testu dla SanDiska Extreme, ale w wersji 64GB:

 

Dołączona grafika

 

Odnośnie wykonania, jakości mogę jedynie potwierdzić poprzedni wpis rafa.

 

U mnie to wygląda tak na płycie ASrock P67 Extreme4:

 

Po lewej USB 2.0.

post-15334-0-30719300-1371407623_thumb.jpg

post-15334-0-86361900-1371407629_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę to te pendrive na USB 3 mają praktycznie wydajność na poziomie pierwszych ssd :D Zapis prawie 200MB/s na pendrive ;O 4k też dobre, lepsze niż HDD ;D

 

Posted via Tapatalk @ SGS III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak właściwie to jedyna różnica to brak trim i garbage collection i innych specjalnych wspomagaczy z SSD? Ogólnie rzecz ujmując oczywiście ;P

 

Posted via Tapatalk @ SGS III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapełniłem go do połowy i prędkość zbliżona. Nie mam dość szybkiego dysku z zapisem by sprawdzić odczyt. Ale zapis z Crucial C300 na Pena jest przyzwoity. Ok 170 MB/s  przy zgrywaniu dużego pliku, więc nie jest źle. Wybrałem to zamiast dysku zewnętrznego. Podłączam go do TV w celu oglądania Filmów. Nagrywam pod USB 3.0 i odtwarzam w TV pod USB 2.0. Jak dla mnie 60 GB jest wystarczające, bo  nie magazynuje Video. Obejrze jakiś odcinek serialu i kasuje. A jak coś większeog wpadnie to też się przyda. Cena w sumie nie najgorsza bo dałem za niego 260 zł + przesyłka. 

 

 

A tu po zainstalowaniu XfastUSB od ASrock'a wyniki podskoczyłi i to dość znacznie:

post-15334-0-75391600-1371444889_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pada mi pen i musze kupic nowy - tym razem 16 GB. Po przeczytaniu tego watku i testu na purepc chcialbym wybrac cos z tych trzech:

- SanDisk Cruzer Extreme 16GB USB 3.0

- Adata N005 Pro 16GB USB3.0

- Adata S102 PRO 16GB USB3.0

 

Pomozcie cos wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak właściwie to jedyna różnica to brak trim i garbage collection i innych specjalnych wspomagaczy z SSD? Ogólnie rzecz ujmując oczywiście ;P

 

Posted via Tapatalk @ SGS III

Tak, plus to że kości NAND są podłączone pod mniejszą ilość kanałów kontrolera niż w przeciętnym SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam pendrive'a, którego zadaniem będzie zastąpienie dysku twardego w Xboxie. Chciałbym zapisywać na nim gry i uruchamiać je wyłącznie z pendrive'a. Moje wymagania to 32GB i jak najniższa cena. Przyjemnie byłoby gdyby posiadał USB 3.0 bo może w przyszłości będzie wykorzystywany do innych celów, ale to nie jest konieczny warunek. Myślałem nad Kingstonem DT111 lub DT100 G3. Oba można dorwać w cenie do 90zł. Czy poradzą sobie z Xboxem, albo Xbox z nimi? ;). Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pendrive Usb 3.0 32giga w rozsądnej cenie. Kingstone DataTraveler DT100 G3 jednak nie mogę znaleźć żadnej informacji o prędkości zapisu i odczytu. Czy ktoś posiada w/w pendrive i może przedstawić jak wyglądają owe parametry? Alternatywą jednak droższą jest ADATA Elite UE700 32GB USB3.0 Aluminium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston DataTraveler DT100 G3 odczyt w okolicy 60MB/s i bardzo słaby zapis. 16GB wersje ok 10MB/s więc taki 32GB będzie pewnie góra 20MB/s. 

Ogólnie jaka cena takie możliwości.

 

AData będzie szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przetestowalem wstepnie moja ADATE UE700 64gb

 

Dlaczego po sformatowaniu na NTFS predkosci spadaja ? :/

Po lewej wynik po wyjeciu prosto z pudelka, po prawej w NTFS

 

P.S. Obudowa w UE700 wcale nie jest aluminiowa, zwykly plastik. Nie sugerujcie sie tym co pisza na alledrogo itp.

post-103079-0-33438800-1386929761_thumb.jpg

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...