Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje teraz z zapisem na pendrive? Kupiłem PENDRIVE ADATA Dashdrive Elite UE700 Pro 128GB a wcześniej PENDRIVE CORSAIR FLASH VOYAGER 64GB USB 3.0
Oby miały mieć szybki zapis, ADATA nawet do 150MiB/s
Ale oba mają strasznie nie równy zapis. Skacze od 30 do 100MiB/s w przypadku ADATA, Corsair miał niższe wartości, ale też takie pływające w sinusoide. Mam jeszcze SanDisk Extreme 32GB i ten ma równy zapis pod 100MiB/s
Co się dzieje z tymi pendrajwami? Są w sprzedaży jakieś które mają równy ciągły zapis?
Oczywiście testuje na plikach ponad 3GB, pendrajwy sformatowane pod ExFAT
image.thumb.png.a338db8849ebf08d4b63dd4852716be6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kingston Data Traveler Kyson 128GB. Deklarowane prędkosci wydawały sie wystarczające na to do czego go potrzebuje. Testy w sieci też zachęcały z zapisem w okolicach 48MB/s
Niestety albo znów Kingston coś kombinuje i te nowsze są na gorszych kościach albo prędkości real life mają się nijak do testów w sieci bo pen drive zapisuje maksimum 34MB/s ze średnią ok 30MB/s. Także średnio to wychodzi.

image.png.200ac0856886c6b812ca51fc1a846478.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się ostatnio porobiło z tymi penami i dyskami zewnętrznymi przynajmniej u mnie na win 11. Dysk na usb 3.0 podłączony z przodu i z tyłu, sprawny, jeśli przenosić na niego dane to albo małe prędkości albo przycina a podłączony pod 2.0 działa szybciej i bezproblemowo. Sterowniki wgrane, nawet system postawiony na nowo. Ostatnio odesłałem po miesiącu pena Patriot bo po pożyczeniu komuś nie chciało mu na niego nagrywać albo nie był widoczny, ma miesiąc i działał dobrze. Jak go odebrałem to prędkość zapisu skakała w górę i dół do zera obojętnie jakiej wielkości był przenoszony na niego plik i żadne naprawy nie pomogły. Zwrócili pieniądze i teraz się zastanawiam jaki kupić. Mam dwa stare peny które działają bardzo dobrze, ADATA z czego jeden się już rozlatuje, każdy z nich ma przynajmniej ponad 5 lat. Nawet 12 letni patriot 2.0 był szybszy od tego najnowszego. Nie mam pojęcia czy to wina systemu czy pogorszenia się jakości nowych produktów, a skoro to byłby system to dlaczego stare 3.0 działają? czyżby jednak kompatybilności między 2.0-3.0-3.1 nie ma? a miała być tylko różnica w prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...