Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to wszystko rozbija się głównie o firmę i często o model karty. Kilka lat temu kupiłem SanDisk micro 8GB Ultra i wyciąga 12-15 w zapisie, 17-18 w odczycie.

 

Obydwie są prawie takie same, różnią się tylko pojemnością. Obydwie to Micro SD Kingstona. Siostra ma 8GB kupioną kilka miesięcy temu, a znajomy 1 lub 2GB (już nie pamiętam) kupioną parę lat temu.

Ta 8GB ma zapis zaledwie ~6MB i odczyt ok 10MB natomiast ta 1GB/2GB jak dobrze pamiętam to miała podobne transfery do tej Twojej.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Kingston. Od długiego czasu omijam tą firmę. Zdarzało się, że kilka kart z tej samej serii działały różnie. Kiedyś Kingston się starał, a teraz ma w d... Ostatnio kupiłem CF Kingstona ale tylko dlatego, że cena była bardzo okazyjna. Kilku znajomym poleciłem SanDiski, choć na początku ta firma była najbardziej podrabianą marką, to teraz najłatwiej podrobić Kingstona. Dlaczego? Bo i tak karty robią kiepskie, więc byle chińska podróbka może robić za Kinga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytników to ja kupiłem taki jak te zaczynające się od 1zł i przyznam że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie prędkością.

 

Miałem 2 takie same czytniki, padły po ok. tygodniu. Jednego po prostu nie wykrywało, a drugi przy przenoszeniu większych danych, zachowywał się jakbym go fizycznie odłączył. Miałem również taki sam tylko, że szary od sandiska, miałem go przez dłuższy czas i żadnych większych problemów nie sprawiał(czasami trzeba było trochę kartę ruszyć), niestety zgubiłem go.

 

Mam kilka kart microsd w tym m.in. wcześniej wspomnianego sandiska 8GB klasa 6 albo nawet 8 (trochę starty napis), w testach miałem coś około 16MB/19MB, na jakimś kingstonie 1GB klasa 2 miałem może o 1MB/s mniej na zapisie i odczycie.

 

Teraz nie wiem czemu (wina czytnika?), nie mogę zrobić żadnego testu, gdzie testuję się zapis, atto po jakimś czasie wywala błąd, w hdtune wyskakuję informacja o tym, żebym skasował wszystkie partycje na karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 takie same czytniki, padły po ok. tygodniu. Jednego po prostu nie wykrywało, a drugi przy przenoszeniu większych danych, zachowywał się jakbym go fizycznie odłączył.

 

To chyba miałeś pecha. Ja na początku zakupiłem taki jeden i wytrzymał z jakieś 3-4 miesiące codziennego noszenia go przy kluczach, w tym upadki na ziemie, raz nawet wpadł do śniegu, więc miał prawo się w końcu zepsuć ;) Po awarii dokupiłem takich 5 (jednego się nie opłaca ze względu na koszt przesyłki ;)). Cała 5-ka sprawna, tylko jeden gorzej wykończony i karty wchodzą ciężko a wyciąga je się jeszcze ciężej, ale lekkie spiłowanie pilnikiem trochę pomogło ;) Pozostała 4-ka bez zastrzeżeń. Dwa z nich użytkowane od ok 3 miesięcy (jeden przez mnie z M2, a drugi przez siostrę ze wspomnianą wcześniej SD Micro) i jak narazie nic się z nimi nie dzieje.

Więc podsumowując, fakt że wadliwe egzemplarze czasami się trafiają, ale przy tej cenie (od 1zł) myślę że warto kupić kilka takich i od czasu do czasu wymienić na nowy. Dla porównania to wspomniany przez Ciebie SanDisk kosztuje średnio 20-25zł i niezniszczalny z pewnością też nie jest.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam czytnik kart za 1zł (taki duży niebieski paskudny), wpięta no-name karta microSD (przez przelotkę SD), jak to no-name zapis 7MB/s, odczyt ~14MB/s;

 

Czytnik kupiłem daaawno temu i jak dotąd sprawdza się znakomicie;

Teraz widzę, poręczniejsze na allegro, to czas zmienić (wpinany on jest do USB w aucie... więc razi trochę, choć i tak gdzieś zgubiłem obudowę);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod diskpart'em wywala się Tobie formatowanie?

 

> cmd.exe (Uruchom jako Administrator), diskpart > format <litera>: /fs:ntfs /quick

 

 

Inna sprawa to pochodzenie tego pendrive'a, może to podróbka takie jak na Allegro krążyły?

 

Na to wygląda bo próbowałem innymi programami i pod koniec formatu wywala błąd. Nie da rady sformatować na ntfs. Ogólnie na małe pliki będzie się nadawał ale na filmy odpada bo ich nie odczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie 16GB Silicon Power Luxmini 920.

Pierwsze wrażenie po teście w ATTO było bardzo dobre.

 

Dołączona grafika

 

Niestety gdy przyszło do testu praktycznego (przesyłanie dużych plików przez total commandera) okazało się że zapis średnio wynosi 17,5 MB/s a odczyt 31,5 MB/s. Niby nie jest źle, ale po ATTO już tak nie cieszy :P

Prawdę mówiąc mam wrażenie że producenci jakoś optymalizują swoje pamięci flash do testów w ATTO bo to już mój taki drugi przypadek (pierwszy dotyczył chyba jakiejś karty pamięci) że pamięć flash w teście ATTO ma znacznie lepsze wyniki niż w rzeczywistości :/

 

Ale wracając do pendrive'a. Obudowa to taki półprzeźroczysty, niezbyt solidnie wyglądający (może to tylko takie wrażenie po aluminiowym OCZ) plastik. Wielkościowo jest trochę większy od Rally2 (szczególnie grubszy). Poza tym dość lekki i ładnie świeci na niebiesko ;)

Ogólnie to pendrive całkiem fajny, szczególnie że kosztował 140zł z przesyłką :) Możliwe że gdyby nie ATTO to byłbym bardziej zadowolony z jego transferu.

I jeszcze odnoście tego transferu to mam pytanie do innych posiadaczy tego pendrive'a - czy u was rzeczywisty transfer (w porównaniu z ATTO) też jest taki wolny?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje najszybszy pendrive jaki mozna kupic za 150-200 pln 16GB. Mam teraz 8GB OCZ RAlly, ale to szmelc. Po tygodniu pracy popsula sie dioda LED i jakby zwolnil przy okazji. Jest wolniejszy niz moj poprzedni Verbatim Stor 'n' Go 2GB. Skopiowanie filmu 2gb na OCZ to jakas porazka podczas gdy kopiuje ten sam film na Verbatima w jakas 1m 30s to na OCZa idzie jak krew z nosa :/

 

Nie zalezy mi na jakichs szyfrowaniach itp., ma miec 16 gb i byc najszybszym z dostepnych za te cene :)

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta A-Data na USB3.0 a jak wygląda sprawa z grzaniem sie tego pena ? bo ponoć b.mocno sie nagrzewa

 

Zapodaj jeszcze z ATTO tescik jestem zainteresowany jego zakupem bądz tez Kingston DataTraveler Ultimate 3.0

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sprawa. Chcę kupić na urodziny mojej dziewczynie pendrive'a. Wymagania:

1) Minimum 4 gb (może być więcej)

2) Odczyt/zapis? Im większy tym lepszy, wymagań wygórowanych nie mam. Byleby to nie było poniżej 20 MB/s odczytu i 5 MB/s zapisu

3) Cena? Poniżej 30 zł + ewentualna przesyłka, no chyba, że na prawdę warto będzie dołożyć ;)

4) Wygląd - ma być mały, zgrabny. Nie jakieś serduszka, cygara itp, których nie da się włożyć do portu usb bez przedłużki...

 

Wpadł mi w oko ten - Silicon Power 4 gb - co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mediaexpert do kupienia Emtec C400 8 gb za 41 zl. Parametry ze stronki emteca

 

# Read Speed: up to 15 MB/s

# Write Speed: up to 8 MB/s

 

A jak to wygląda w rzeczywistości ? Testował ktoś ? ;) Warto czy rozejrzeć sie za czymś innym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeglądałem ten temat i postanowiłe przetestować benchmarkiem atto jak sprawuje się mój patriot xporter 8GB po ponad 2 latach od zakupu. Wynik:

 

Dołączona grafika

 

 

Jak widać zapis słaby, na początku, po zakupie był znacznie lepszy.

 

No więc spróbowałem użyć tego programu patriota z chińskiej strony low level formatter, o którym pisał MarcO. Trochę poszperałem w sieci zanim go znalazłem no i przeformatowałem nim pendrive'a. Rezultat:

 

Dołączona grafika

 

Trochę mnie zdziwiło, że ten niepozorny programik tak uzdrowił mojego partiota.

 

Wszystkim użytkownikom patriotów polecam ten program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopiowanie obrazu ISO 5.65GB

 

Czyli tak jak przypuszczałem - te wszystkie zamiany systemu plików oraz formattery zwiększają wydajność pendrive'ów tylko w ATTO. Natomiast w rzeczywistości transfer jest zwykle taki jak najwolniejszy w ATTO lub nawet jeszcze wolniejszy.

 

Poza tym to przyznam że ten pendrive ma na prawdę świetny transfer, w dodatku cena nie jest wcale jakaś wygórowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak przypuszczałem - te wszystkie zamiany systemu plików oraz formattery zwiększają wydajność pendrive'ów tylko w ATTO. Natomiast w rzeczywistości transfer jest zwykle taki jak najwolniejszy w ATTO lub nawet jeszcze wolniejszy.

 

Poza tym to przyznam że ten pendrive ma na prawdę świetny transfer, w dodatku cena nie jest wcale jakaś wygórowana :)

 

Źle przypuszczasz. Ja po zabawie z formatterem mogę stwierdzić, że przywraca on pierwotną wydajność pendrive'a. Podczas gdy przed formatem zapis oscylował w granicach 10MB/s tak terasz jest to 15-17MB/s. Więc formattery dają realne korzyści.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle przypuszczasz. Ja po zabawie z formatterem mogę stwierdzić, że przywraca on pierwotną wydajność pendrive'a. Podczas gdy przed formatem zapis oscylował w granicach 10MB/s tak terasz jest to 15-17MB/s. Więc formattery dają realne korzyści.

 

Przy zwykłym kopiowaniu też to sprawdzałeś? czy tylko w ATTO? Ja testowałem kilka pendrive'ów na różnych systemach plików i różnica zawsze była widoczna wyłącznie w ATTO, a podczas normalnego kopiowania plików bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brał po nowym roku pendrive i tak się zastanawiam nad kilkoma. Może coś doradzicie.

PENDRIVE OCZ 16GB ATV (OCZUSBATV16G) SKLEP NEO24.PL

PENDRIVE PATRIOT RAGE 16GB QUAD (PEF16GRUSB) SKLEP NEO24.PL

PENDRIVE CORSAIR VOYAGER GT 16GB (CMFUSB2.0-16GBGT) SKLEP NEO24.PL

 

Chyba że może coś innego. Wybór ogranicza się w tym wypadku tylko do tego sklepu. Ma mieć 16GB i fajnie by było żeby był w miarę szybki.

Chyba voyager gt najlepiej z nich wszystkich wypada nie mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...