Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra trochę się zmieniło, mianowicie:

1.http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-extreme-16gb-usb-3-0-sdcz80-016g-g46-610968/

2.http://www.agito.pl/pamiec-flash-usb-transcend-jetflash-780-16gb-usb-3-0-179-836678.html

 

Ten drugi miał prawie najlepsze osiągi w testach ale sandisk cruzer extreme właśnie nie brał w nich udziału.

 

Który z tych dwóch byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać do Cruzera Extreme jeśli zamierzam używać pendrive'a jedynie na usb 2.0? Czy może znajdzie się coś tańszego równie szybkiego? Pojemność minimum 16 GB, zależy mi zarówno na dobrym zapisie jak i odczycie dużych plików.

Z tego co widziałem Cruzer Extreme 16GB osiąga średni odczyt/zapis na poziomie 33/25 MB/s w przypadku portu 2.0

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz taniej to kup pendrive AData S102 16GB.W odczycie osiąga około 28MB,a w zapisie ponad 30MB/s

Ciekawa propozycja, ale... z tymi transferami nie przesadziłeś? Z tego co na szybko luknąłem, to ma zapis do 20 MB/s. To tylko o 5 więcej niż mój aktualny.

Maksymalny zapis dla portów usb 2.0 to 25-30 MB/s i takiego pendrive'a chciałbym zakupić.

 

edycja: Chyba znalazłem faworyta - ADATA UE700 :-) Zapis 30 MB/s, Odczyt 35 MB/s. 32GB za niecałe 130 zł, chyba nic lepszego już się nie znajdzie.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ADATA S102pro ?

W sumie niewiele gorszy... Ale jak zobaczyłem jak wygląda ten Adata, to jestem skłonny dopłacić te 30 zł do aluminiowej obudowy :P Dodatkowy plus to wysuwana wtyczka.

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj pendrive A-Data S102 Pro 64GB i przy zapisie przykładowo filmów na pendrive zapis jest na poziomie 800-900kb/s. Przy kopiowaniu na dysk transfer jest na poziomie 1 mb/s. System plików ex-Fat, rozmiar jednostki alokacji 128kb. Testowałem tylko na USB 2.0, bo takie posiadam, ale chyba nawet przy 2.0 transfer powinien być wyższy? Reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/super-pendrive-32gb-adata-uv128-usb-3-0-100mb-s-fv-i3838101069.html
 
Jak myślicie - kogoś poniosła wyobraźnia i wrzucił screeny z testu prędkości z innego pena czy Adata poprawiła kontroler w tych penach? Według producenta zapis/odczyt na poziomie 25/40 - tutaj na aukcji rzekomo 50/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam


Potrzebuję dwóch pendrive:

8 gb z usb 3.0 lub usb 2.0 z mniejszą pojemnością - dla studenta, czy jest jakiś, który łączy bardzo dobre lub przyzwoite osiągi z niezawodnością? jeśli mam wybrać tylko jedną cechę to wolę żeby był niezawodny
 

http://www.morele.net/pendrive-kingston-8gb-usb-3-0-datatraveler-i-g4-dtig4-8gb-612975/
http://www.morele.net/pendrive-a-data-uv128-8gb-usb-3-0-czarno-niebieski-549432/
czy może lepiej dopłacić do http://www.morele.net/pendrive-a-data-s102-pro-8gb-usb-3-0-grafitowy-430332/   ?


drugi pendrive - szukam 16gb z bardzo dobrymi parametrami

myślałem nad San Diskiem Cruzerem Extreme, ale rzadko korzystam z pendrive żebym chciał dopłacać do niego

http://www.morele.net/pendrive-a-data-s102-pro-16gb-usb-3-0-grafitowy-429997/

czy

http://www.morele.net/pendrive-a-data-aue700-16g-cbk-568007/

który z nich ma zbliżone parametry do tych, które podaje producent? nie ukrywam, że ten drugi bardzo mi się z wyglądu podoba, ale czy warto do niego dopłacić? czy może jest coś innego w tym przedziale cenowym i prezentuje niezłe wyniki w każdych warunkach?
 

 

oczywiście inne propozycje też rozważę :)

 

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego pytania, to A-Data za 22 zł starczy? Z tego co widzę to ma szybszy zapis, ale wolniejszy odczyt od S102. Czy w przypadku przechowywania prezentacji i materiałów to wszystko jedno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam pytanie dotyczące tego pena http://poweredbymushkin.com/index.php/component/djcatalog2/item?id=751:ventura-ultra-120gb-flash-drive&cid=33:ventura-ultra   , może ktoś miał z nim do czynienia? Pytam dlatego, że znalazłem bardzo interesującą ofertę cena tylko 89$, więc bardzo opłacalna:-).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 kanałowa architektura jak w najszybszych SSD. Mushkin to znany i markowy producent (głównie pamięci RAM). Jak dla mnie wszystko OK.

Oczywiście realne prędkości będą na pewno dużo niższe ale mimo to powinien to być dobry zakup.

 

http://www.tweaktown.com/reviews/5864/mushkin-ventura-ultra-240gb-usb-3-0-flash-drive-review/index.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić pen 32GB usb 2/3 jak najmniejszy -> wetknąć w odtwarzacz i zapomnieć.

Aktualnie posiadam jakiegoś pny micro i jest to porażka - zapis w podskokach do 3MB/s, odczyt może z 8MB/s.

Czy znajdzie się szybszy pen 32GB niż SanDisk Cruzer Fit w cenie do 100zł?

 

test zaczerpniety z sieci:

post-10657-0-06161400-1395065888_thumb.png

 

Rozważam jeszcze

Patriot Tab 32GB USB 3.0 140MB/s aluminium micro

dodatkowe 40zł ale jeśli faktycznie takie szybkie jak marketing pisze .....

P.S.

taaaa, znalezione w sieci:

post-10657-0-99100800-1395297838_thumb.jpg

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

chcę kupić pendrive, wymagania - USB3.0, najlepiej typu slider (żeby nie  szukać/zgubić zatyczki), ma być szybki ( transport dużych plików: filmy, zdjęcia, muzyka) do 100 PLN, może być nieznacznie droższy, co powiecie na:

1. Kingston Data Traveller Ultimate G3

2. A-Data AUE 700

3. Sandisk Cruzer Extreme - przegięta cena

4. Partiot supersonic Rage

 

Rozpatrywałem jeszcze wynalazki typu Corsair Survivor, Voyager i Voyager Slider, ale albo są drogie i transfery nie powalają i do tego zatyczki.

Wydaje mi się, że optymalna do moich potrzeb będzie pozycja 2 ewentualnie 1 - chocyżej napisano, że Kingston ma słabe transfery, a na Morelach expert poleca :biggrin: . Może coś jeszcze innego szukać?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z partycją ntfs ma sandisk cruzer extreme, bo czytałem, że nie da się zrobić, że tylko exfat lub fat.

 

Jak jakość wykonania? Padl mi ostatnio luxmini 920, ale od początku jakość wykonania budziła obawy, kiepski plastik i wszystko sie ruszało.

 

Te wysuwajace peny nie łapią z czasem luzów?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego pendriva sformatowanego na ntfs... . Skąd niby miały by pojawić się problemy ze sformatowaniem na dowolny system ??

Jednak odradzam !!

Transfery są naprawdę w porządku, jednak plastikowa obudowa, w której chowa się wtyk USB jest do bani. Jest na zatrzaski, bardzo łatwo spowodować jej odgięcie/otwarcie a co za tym idzie wygięcie wtyku usb, co znowu powoduje zerwanie ścieżek. Mój pracuje już tylko jako 2.0 i to też po żmudnym lutowaniu... .

Jestem na etapie zakupu nowego, na razie wybór padł na Pendrive ADATA DashDrive Elite UE700 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, o tym ntfsie gdzieś chyna w jakimś teście wyczytałem lub w opiniach, wolałem się upewnić. Też myślałem o twj adacie ue700 tylko 32GB, tylko ona tez wysuwana, jakoś wole chyba jak najmniej ruchomych elementów.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wysuwana ale obudowa jest solidniejsza, aluminiowa. Ja zaryzykuje jeszcze raz z takim rozwiązaniem. Jak się boisz to bierz
ADATA S102 PRO 64GB - dostaniesz ją za 115PLN

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisał że zatyczki nie chce.

 

Jak będzie się obchodził w miarę uważnie to nic nie urwie. Ale fakt jest to dość delikatne na ruchy boczne. Sam mam lekko skrzywiony bo raz zbytnio się spieszyłem przy wyciąganiu. Gdybym wiedział to co dziś wyjmowałbym go ostrożniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na ue700, raz ze aluminium, dwa mój pierwszy pendrive adata po paru latach nadal działa, do tego wieczysta gwarancja, wydaje mi się solidniejszy, chociaż wolniejszy od extrema

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam sandisk cruzer extreme i rowniez sformatowany na NTFS. Ja takze odradzam ze wzgledu ze wzgledu na mechanizm wysuwania... U mnie czesto dzieje sie tak, ze przy probie wlazenia pena do gniazda wtyk sie chowa w obudowe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ue700, chociaż spotkałem się z opiniami że to nie aluminium tylko plastik. Zobacze jak dojdzie. Dzieki za opinie nt sandiska extreme

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

póki co nabyłem jednak Adata UE700. Trochę zniechęciły mnie opinie na temat jakości wykonania Sandiska Extreme - biorąc pod uwagę jego cenę powinno być lepiej. Co prawda to aluminium z tórego niby ma być wykonana UE700 jakieś takie plastikowe jest :P.

 

Szybki test w załączniku.

 

Pozdrawiam

post-146344-0-52312400-1396390766_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...