Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś kojarzy pendrive:

- USB 3.0

- obudowa mini, a zatyczka jest połączona z korpusem tak, żeby się nie zgubiła lub bez zatyczki - ale wielością nie może przekraczać standardowego wtyku USB.

- przełącznik blokady zapisu

-8-16GB, więcej nie potrzeba

 

Nie musi być ultra szybkie. Przeznaczenie - instalacja Tails.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spodobał mi się ten Pendrive. Potrzebuję prostego prostokąta ( :-D), bez bajerów typu zatyczka, składany, wysuwany itp oraz z zmożliwością podpięcia do kluczy. Coś mało popularny ten model i chyba nie jest on za szybki. Tutaj mam jakieś testy. Z drugiej też strony będzie to pendrive używany raczej rzadko... Pojemność 32 GB też jest za duża, ale byłoby na przyszłość. Co o nim powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałosna wydajność a wersja połowę mniejsza będzie jeszcze wolniejsza. Nie wyobrażam sobie nagrywać 12GB filmu z tą prędkością. Moim zdaniem śmieć nie warty zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem :/ A może polecicie mi kilka pendrive do wyboru, albo zarzucicie mi jakimś w miarę świeżym testem pendrive 16 lub 32 gb do ceny max 100?

 

/// Ok, pokuszę się o tego SanDisk Cruzer Extreme, bo widzę, że mega popularny i szybki pendrive. Wysuwany co prawda, no ale muszę przeżyć jakoś ;)

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym wzbogacić któregoś z moich lapków o USB 3.0

Pomyślałem o zakupie kontrolera USB 3.0 na Express Card (34/54mm) i o pendraku Corsair Voyager Vega 32GB USB 3.0 / Patriot Spark MINI 32GB USB 3.0

Czy taki zestaw da mi jakieś w miarę szybki prędkości zapisu?

Obecnie używam OCZ Rally2 na USB 2.0 i prędkość zapisu nie rzuca na kolana.

Lapki to Dell Inspiron 1720 i Lenovo SL510 (w sumie dla mnie, to obojętne na którym będzie to używane)

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Express Card a nie stare PCMCIA to można wrzucić.

Przetrząsnąłem z lekka internety i wychodzi na to, że albo zafunduję sobie USB 3.0 albo 2.0

Zależy to od expresscard, czy jest 1.0 czy 2.0 A tego nie potrafię wyszperać w w/w internetach.

Wiesz może czy da się to jakoś sprawdzić?

 

PS:

To Express, nie PCIMCIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pokrewny więc wrzucam. Bez screenów bo raczej nie mają znaczenia ale jakby ktoś koniecznie chciał to pisać.

17972.jpg

R:48MB/s W: 15MB/s

 

a-data-micro-sdxc-premier-64gb-uhs-i-cla

R:80MB/s W: 23MB/s

 

Maksymalne odczyty z ATTO. W AS SSD trochę mniejsze. Generalnie karty bardzo fajne zważywszy na ich obecnie niskie ceny. 

Telefon czy tablet całkiem dobrze na nich chodzi a kopiowanie z kompa nie trwa zbyt długo. Polecam.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakupić pendrive, który będzie mi służył do przechowywania danych, jak i do oglądania filmów Full HD (1080p) na telewizorze. Myślę, że najbardziej optymalny byłby taki 32 GB do 100 zł maksymalnie (chociaż nie ukrywam, że wolałbym tańszy). Zależy mi na tym, by filmy były odtwarzane płynnie, bez zacięć. Czy mógłby ktoś pomóc?

Dodam, że sprawdzałem różne firmy, ale nie wiem która jest najlepsza. No i też pendrive różnią się cenami, np. jedni wołają 60 zł za 32 GB, inni 90 zł za taką samą ilość pamięci. Z tego co wiem, chodzi o szybkość zapisywania i odczytywania, dlatego zwracam się z tym pytaniem do was.


PS. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie widziałem tego tematu. Czyli rozumiem, że najlepszym wyborem na pendrive do odtwarzania full hd itd. będzie Cruzer Extreme 32 GB. 112 zł to trochę sporo, ale w sumie miałem upatrzony jakiś za 90 zł, więc różnica w cenach to zaledwie 22 zł więcej.

No nic, dzięki za pomoc ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm działa Wam Benchmark w HD TUNE na Pendrive Kingston se9 16gb g2 USB 3.0(Lub inne pojemności)? bo mi wywala błąd a w np.: ATTO działa(długo trwa "przygotowanie" do testu, ale to pewnie wina kiepskiego zapisu(30s, a na Adacie S102 16GB test rusza po 10-13s))

Sprawdzane na 2 rożnych komputerach, dlatego się zastanawiam czy wszystko z moim penem jest ok(bardziej na przyszłość, co by się nie wysypał jak będą na nim dane).

Pozdr

 

Ps. Odczyt ok 110MB/s, zapis w testach 15, w realnym kopiowaniu 8-9MB/s

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam bo jestem pod wrażeniem..

Chciałem sobie kupić coś małego do kluczy i generalnie założyłem że wszystkie te maleństwa to powolne badziewie.

Po analizie deklaracji producenta/wyglądu i pojemności wybrałem Transcend JetFlash 710S 64GB. Producent deklaruje 90/24 dla 64GB które kupiłem dla siebie i 90/20 dla 32GB które kupiłem dla żony (jeszcze nie testowałem mniejszego).

4e498bf15b2b5fee6a0926d3a750c2bf.jpg

Szczęka mi opadła jak okazało się że w praktyce śmiga to o wiele lepiej. I mówię tu oczywiście o zapisie, odczyt jest więcej niż wystarczający jak na kieszonkowy sprzęt. Nie rozumiem dlaczego producent tak to opisuje.. Obudowa solidna, metalowa i bardzo estetyczna. Niewielki ale nie za mały tak, że wygodnie się go wyciąga z gniazda.

Co tu dużo mówić, bardzo polecam!

post-12477-0-45955300-1436987597_thumb.jpg

post-12477-0-82131700-1436987604_thumb.jpg

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś małego pendrivea USB 2.0 32GB. Urządzenie ma pracować jako dysk do konsoli na którym będę trzymał gry ze sklepu online. Zależy mi na małym rozmiarze aby uniknąć przypadkowego wypięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - dziadostwo!

 

Dopiero co wrzucałem test bardzo porządnego malucha. Wystarczy przewinąć w górę strony... Tylko 10zł różnicy do tego badziewia o które pytasz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego transcenda w empiku, jak przyjdzie to tez wrzuce swoj test. Kingston ma tez fajne dwa aluminiowe peny, jeden małuch, drugi taki bardziej standardowy. Oba z oczkiem do kluczy, bez zatyczek. Tylko jak to u kingstona - gowno totalne, 10MB/s zapisu... Oczywiscie oba USB3.0

 

0_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pen odebrany, sformatowany od razu do NTFS:

 

 

hI55Y8I.gif

 

Dzięki rafa za polecenie, dobry zakup to był. A pen w rzeczywistości malutki, mniejszy niż się spodziewałem.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie że dobrze działa.

A tak przy okazji dla przestrogi, dziś rozmawiałem z gościem od IT u mnie w pracy. Mówił że w zeszłym roku zamówił 10 Kingstonów, nie pamiętam dokładnie modelu ale bardzo podobny wizualnie do tych z naszych Transcend. I z tych 10 penów 8 padło gubiąc dane i nie dając się w ogóle odczytać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston, szczególnie jeśli chodzi o peny zawsze miał 90% lowendowych zamulaczy.

Fajnie rafa, że się podzieliłeś opinią, bo nie ma rewelacji w przystępnej cenie. Slidery tandetne są.

Dziękuję. Zamówiłem dla wujka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kingston to totalne badziewie a szkoda bo mają fajne dłuższe peny alu:

 

 

Kingston_datatraveler_se9g2_16gb.jpg

 

Wydajność oczywiście na poziomie dyskietki 3,5" jak to u kingstona.

Transcend też ma podobne większe klucze ale tylko USB 2.0, może wprowadzą wersje 3.0 w niedługim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...