Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

4giga corsair się nie poprawiły, mierzony zapis 3,9giga 4 pliki fat - 4,15MB/s

 

reklamuję z opcją wymiany albo chce kaskę back ;) przynajmniej tanieją, 4GB 60zł O_O, w styczniu zapłaciłem 90

 

co 8gb opłaca się teraz brać ? ocz atv ? rally2 ? coś w cenie do 150 co zapisze kilkanaście na minute i odczyta 30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ma ktoś moze tego OCZ Rally2 8GB? Jest tak szybki jak piszą?

 

allegro

Zdania są podzielone. Rally2 4 i 8GB mają wyraźnie wolniejszy zapis niż Rally2 2GB.

Ostatnio byłem w posiadaniu dwóch sztuk Rally2 4GB i niestety musiałem je zwrócić do sklepu (Allegro) z powodu małej szybkości zapisu.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Następnie próbowałem kupić Rally2 8GB, ale dowiedziałem się od zapobiegliwego srzedawcy (również Allegro), że ten model także nie grzeszy szybkim zapisem. Nie wiem co o tym mysleć, bo widziałem w necie opinie, chyba na stronie Komputronika i może jeszcze gdzieś, że Rally2 we wszystkich pojemnościach zapisują dane z szybkością deklarowaną przez producenta i trudno cokolwiek im zarzucić. Czyżby na nasz rynek trafiła partia podróbek?

 

W końcu zdecydowałem się na dwie sztuki A-data PD7 4GB, które zapisują duże pliki z szybkością światła, tyle że przy Rally2 wyglądają jakoś biednie, a brak w zestawie jakiejkolwiek smyczy i przedłużacza USB tylko pogłębia efekt ubóstwa.

No cóż, ale paramerty PD7, to potęga za przystępną cenę (150 zł za sztukę).

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o KINGSTON DT100?

Zanim trafiłem na ten temat zdążyłem przeczytać, ze kilku osobom stwarzają problemy.

 

Myślę nad kupnem pendrive 2 lub 4gb, ale nie chcę przeznaczyć na to fortuny.

Dobrze żeby zapis i odczyt były na jakimś sensownym poziomie, ale nie wymagam nie wiadomo czego.

Chciałbym wydać tak do 50zł.

Co możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 16gb, i zastawiam sie czy nie lepiej kupic 2 pendrivey 8gb. Jednoczesne nagrywanie na oba podwaja teoretycznie zapis (zakladajac ze nie mamy jednego duzego pliku, albo kilku duzych gdzie bedzie duza strata pojemnosci vs 1 pamiec 16gb).

 

Najtansze 16gb na allegro to jakis noname za 155zl, ale predkosc jak znam zycie bedzie zalosnie niska, a przy tej wielkosci to juz jednak ma znaczenie. Zreszte te skorzane pendrivey sa na liscie fakeow na ebay, tzn trafiaja sie podrobki.

 

Chcialbym jeszcze zeby ten pendrive mial mozliwosc zaczepienia np do kluczy i kwestie zatyczki rozwiazana inaczej (tzn chowana, albo zamykana tak zeby nie mogla odpasc i sie zgubic).

 

Dysk 2.5 nie specjalnie wchodzi w gre, sa zbyt delikatne, w porownaniu do penow duze i trzeba targac kabel ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone. Rally2 4 i 8GB mają wyraźnie wolniejszy zapis niż Rally2 2GB.

Ostatnio byłem w posiadaniu dwóch sztuk Rally2 4GB i niestety musiałem je zwrócić do sklepu (Allegro) z powodu małej szybkości zapisu.

Ja mam tego Pena w wersji 8GB i u mnie prędkości dużych plików są takie:

 

ATTO:

Zapis 15 MB/s

Odczyt 32 MB/s

 

Total Commander 7.02a:

Zapis 8 MB/s

Odczyt 28 MB/s

 

HD Tach 3.0.4.0:

33,1 MB/s

 

 

Nie wiem czemu zapis przez TC jest tak znacząco wolniejszy od testu ATTO.

Jednak wg testu ATTO ten Pen spełnia parametry producenta.

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś OCZ Rally2 16MB? ja dzisiaj dostałem tego pena (wcześniej miałem wersje 4MB) i transfery sa lekko do tyłka, odczyt pod vistą ok.16MB, zapis ok. 8, pod Xp`ekiem lepszy odczyt bo ok 21MB ale i tak daleko mu do tego co podaje kolega wyzej w przypadku 8gigówki, zreszta moja 4gigówka tez była szybsza :(

i teraz pytanko czy 16 tak mają, czy tez mam jakis zwalony egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zasada jest taka, że im mniejsze pojemności, tym lepsze transfery (oczywiście dla tego samego modelu).

Zrób testy ATTO Benchem i zobacz jakie będą wyniki.

Podłącz też pena bezpośrednio do gniazda USB, bez żadnych kabelków przedłużaczy czy rozgałęziaczy USB.

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Pena w wersji 8GB i u mnie prędkości dużych plików są takie:

 

ATTO:

Zapis 15 MB/s

Odczyt 32 MB/s

 

Total Commander 7.02a:

Zapis 8 MB/s

Odczyt 28 MB/s

W moim przypadku wyniki w ATTO pokrywały się z rzeczywistymi czasami w TCommanderze,

co było dowodem w sprawie i podstawą do uznania reklamacji. Jeżeli masz tak duże różnice

pomiędzy ATTO a TCommanderem, to może spróbuj kopiowania w okienkach Łindołsa.

Dosyć dziwnym wydaje mi się to, że posiadacze penów OCZ, którzy kupili swoje czterogigowe pamięci np.

w benchmark.pl są zadowoleni. Ta pierwsza negatywna opinia niestety należy do mnie.

 

Wczoraj zamówiłem w sklepie 4speed (na prezent) pena OCZ Rally2 4GB za jedyne 65 zł i niebawem będę miał

okazję porównać szybkość pamięci kupionej w sklepie z tymi penami kupionymi na Allegro.

 

Edit: 13-02-2008

 

Dzisiaj dostałem przesyłkę od 4speed.pl, a w paczce OCZ Rally2 4GB.

No i niestety bryndza. Rally2 4GB zapisuje duże pliki z szybkością aż o połowę mniejszą niz jego dwugigowy poprzednik.

Po tym wnoszsę, że opinie na benchmark.pl są, deliktnie mówiąc, przesadzone. Autorzy tych bzdur albo nie wiedzą czym,

albo nie wiedzą jak sprawdzić rzeczywisty czas zapisu danych. Ale i tak nie ma co narzekać, bo zapis na poziomie 8-10 MB/s

to nie jest tak mało, jakość wykonania i użyty materiał robią wrażenie, a 65 zł za czterogigową pamięci wcale nie jest ceną zaporową.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Szybki A-Data PD7 4GB i taki sobie OCZ Rally2 4GB.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wydajniejszej maszynie, Rally w tescie ATTO osiagnal odczyt 35 Mb/s !

Zapis nadal 15 Mb/s.

 

Natomiast kopiowanie plikow, zarowno w TC jak i Windzie - o polowe wolniejsze.

Byc moze system nie potrafi wykorzystac technologii Dual Channel w tym penie?

Za to ATTO doskonale to wykorzystuje i dlatego osiagi dla zapisu sa dokladnie o polowe lepsze.

 

Obecnie Rally2 8GB kosztuje 115 zl :)

Wiec nawet jesli ma zapis tylko 8 Mb/s, to i tak sie oplaca.

 

Jak widac, wersja 32GB jest jeszcze wolniejsza!!!

http://www.cdrlab.pl/article_strona_6354_3...ajno%B6%E6.html

 

I jeszcze cos ciekawego z tego artykułu !

"Deklarowane przez firmę OCZ prędkości odczytu i zapisu osiągane przez niniejszego "pendraka" to odpowiednio 32-35MB/s i 8-15MB/s (co ciekawe, Polski oddział firmy na swojej oficjalnej stronie podaje nieco inne wartości: 28MB/s dla odczytu i 15MB/s dla zapisu)."

 

Czyli cale zamieszanie wywolane jest przez OCZ Polska, ktora to podaje nieprawdziwe informacje ?

 

Info na stronie ocztechnology.com :

http://www.ocztechnology.com/products/flas...sh_memory_drive

 

Blazing Speed

Up to 32-35MB/s (read), 8-15MB/s (write)

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem pare dni temu to:

 

http://allegro.pl/item326443945_pen_drive_...er_okazja_.html

 

No i nie jest za dobrze :)

 

Dołączona grafika

 

zapis 2mb? :)

Co ciekawe na stronice sandiska najwiekszy cruzer micro to 8gb

http://www.sandisk.com/Products/Catalog(11...lash_Drive.aspx

 

I moj z tego zdjecia rozni sie jeszcze od tej 4gb tym ze nie ma tego duzego napisu SANDISK na tyle:

 

Dołączona grafika

 

No i tak sie zastanawiam co jeszcze moze byc przyczyna takich fajnych transferow (glownie ten zapis, bo za taka cene odczyt 10mb bylby jeszcze akceptowalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze system nie potrafi wykorzystac technologii Dual Channel w tym penie?

W takim razie, czy możesz wyjaśnić na czym polega ta dwukanałowość w/g OCZ, jak ją włączyć i jakim sprzętem trzeba dysponować żeby móc skorzystać z dobrodziejstwa tej technologii? :D

 

Za to ATTO doskonale to wykorzystuje i dlatego osiagi dla zapisu sa dokladnie o polowe lepsze.

Zamieść jakiegoś screena z pomiarów bo podejrzewam, że majstrowałeś w ustawieniach ATTO z parametrem Total Lenght,

stąd taka różnica między wskazaniami Commandera i ATTO. Szkoda, że ATTO nie służy do kopiowania :)

 

Jak widac, wersja 32GB jest jeszcze wolniejsza!!!

2940881[/snapback]

No i tak sie zastanawiam co jeszcze moze byc przyczyna takich fajnych transferow (glownie ten zapis, bo za taka cene odczyt 10mb bylby jeszcze akceptowalny).
Upewnij się co do posiadanego standardu USB. Może się zdarzyć, że porty USB z tyłu obudowy to staddard 2.0,

a to co jest wyprowadzone na front panel bezpośrednio z płyty głównej to tylko 1.1.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprawdzam na notebooku. Jezeli by to bylo usb 1.1 to nie daloby sie uzyskac odczytu 10mega/s :]

 

Jestem prawie pewien ze to podroba, nie ma takiego modelu nigdzie w necie.

Zreszta jak zarzucilem 15gb, to zrobilo sie zgodnie z oczekiwaniami 160min, ale jak wrocilem po 20min do kompa zapis sie konczyl.. po pewnym czasie znacznie przyspieszyl. Zapisalem tam 700mb filmy, i po ukonczonym zapisie zadnego pliku nie da sie odtworzyc.. do tej pory wrzucalem tylko kilka i dzialaly.

Teraz kopiuje po jednym i zobacze od ilu mb przestaje sie dac odczytac pliki..

 

A wczesniej jeszcze sprawdzilem to nie da sie tego pena sformatowac na ntfs.

 

edit:

 

Po wrzuceniu 700mb (wolnoooo), wrzut nastepnych plikow jest astronomicznie szybki, ale nie da sie ich otworzyc :lol:

 

ATTO z 700mb plikiem wrzuconym wczesniej do pamieci:

 

Dołączona grafika

 

gosciu powinien jeszcze tego screena zapodac na aukcji :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczesniej jeszcze sprawdzilem to nie da sie tego pena sformatowac na ntfs.

Żeby móc sformatować pena na NTFS to musisz mieć włączonne buforowanie zapisu,

no chyba że pen jest na tyle uwalony, że kominikacja z poziomu sterownika jest nie możliwa.

Wcześniej z ciekawości sprawdzałem ten motyw z NTFS i nie zauważyłem żadnych zmian w wydajności.

 

A co do tego Cruzera to nawet dobrze się prezentuje, ale ten zapis to kompletna porażka.

Przed upływem dziesięciu dni od daty zakupu możesz zwrócić towar bez podania przyczyny,

chociaż czterokrotnie wolniejszy zapis i do tego błędy uniemożliwiające odczyt danych to wystarczający

powód żeby to wykrzyczeć i domagać się wymiany produktu na nowy lub zwrotu kasy.

 

Nie dalej jak dwa miesiace temu zwróciłem sprzedawcy dwa peny w raz ze zniszczonymi opakowaniami,

bo zgrzany blister można otworzyć tylko raz :). Sprzedawca nie mogąc znaleźć produktu, który byłby

zgodny ze specyfikacją producenta sam zaproponował zwrot kasy. Miłym zaskoczeniem dla mnie było to,

że otrzynałem zwrot kosztów przesyłki reklamacyjnej.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buforowanie zapisu oczywiscie wlaczylem :), mimo to nie da sie tego zrobic, probowalem tez tym narzedziem HP do formatowania penow. NTFS sie przydaje do duzych plikow, bo z tego co wiem transfery sie nie zmienia.

 

CO do zwrotu, napisalem juz do sprzedawcy, narazie bez odzewu. Na aukcji nie ma slowa o gwarancji, i jest to pojedyncza sztuka od prywatnego usera. Z tym ze ten pen sie nie zepsul tylko byl niesprawny od poczatku.

Coz, nie ma to jak kochane alledrogo, sa dni w ktorych ma sie mniej szczescia :)

 

Btw teraz na serio zastanawiam sie jakby dzialal dual 2 kingstony 8gb, 70zl za sztuke. Teoretycznie podwaja sie zapis jak jedziemy na 2 :]

Powinni wypuscic jakies oprogramowanie ktore automatycznie rozpoznaje 2 peny jako jeden wiekszy i dzieli pliki jak raid ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna mala wada - cena :)

 

W zasadzie to jest wiecej - 2 rzeczy w pendriveach mnie denerwuja:

- zatyczka ktora moze odpasc i sie zgubic (wyrabia sie)

- brak jakiegokolwiek mocowania do kluczy/breloczka

 

Niby wydajemy kase na szybki i drogi pendrive a dostajemy odpadajaca zatyczke (w koncu kazda zacznie spadac jak sie to nosi w kieszeni), bez mozliwosci doczepienia go. Rozwiazanie tych problemow nie jest jakies szczegolnie kosztowne konstrukcyjnie, a mimo to sporo topowych penow jest wlasnie pozbawiona tych cech - co jest dla mnie zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna mala wada - cena :)

 

W zasadzie to jest wiecej - 2 rzeczy w pendriveach mnie denerwuja:

- zatyczka ktora moze odpasc i sie zgubic (wyrabia sie)

- brak jakiegokolwiek mocowania do kluczy/breloczka

 

Niby wydajemy kase na szybki i drogi pendrive a dostajemy odpadajaca zatyczke (w koncu kazda zacznie spadac jak sie to nosi w kieszeni), bez mozliwosci doczepienia go. Rozwiazanie tych problemow nie jest jakies szczegolnie kosztowne konstrukcyjnie, a mimo to sporo topowych penow jest wlasnie pozbawiona tych cech - co jest dla mnie zagadka.

Szybki pen jest bezcenny, a za wszystko inne zaplacisz kartą MasterCard :)

O tym, że cena za PD7 jest akceptowalna przekonasz się dopiero wtedy, jak zapiszesz na penie film w ciągu 35-40 sekund :)

A o zatyczkę nie musisz się martwić. Jeżeli jej nie zostawisz na biurku, to sama na pewno nie spadnie. Jeżeli producent

stosuje takie rozwiązanie to raczej nie z myślą żeby prześladować polskiego nabywcę :).

Mam Rally2 i PD7 gdzie zatyczki nie mają żadnych zatrzasków i przez rok noszenia w kieszeni i na smyczy

żadnej nie zgubiłem. Również polecam A-Data PD7 bo w przeciwieństwie do konkurencji wzrost pojemności nie prowadzi

do pogorszenia wydajności (mam na myśli zmniejszenia szybkości zapisu).

CO do zwrotu, napisalem juz do sprzedawcy, narazie bez odzewu. Na aukcji nie ma slowa o gwarancji, i jest to pojedyncza sztuka od prywatnego usera. Z tym ze ten pen sie nie zepsul tylko byl niesprawny od poczatku...

Jeżeli nie wystawiłeś gościowi komentarza, to masz jeszcze szansę na zwrot kasy lub na inne polubowne zakończenie tej sprawy. Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czy możesz wyjaśnić na czym polega ta dwukanałowość w/g OCZ, jak ją włączyć i jakim sprzętem trzeba dysponować żeby móc skorzystać z dobrodziejstwa tej technologii? :D

A skad ja mam to wiedziec?

Wszedzie pisza, ze peny OCZ pracuja w DualChannel, ale na czym to polega nie napisal nikt.

 

 

Zamieść jakiegoś screena z pomiarów bo podejrzewam, że majstrowałeś w ustawieniach ATTO z parametrem Total Lenght,

stąd taka różnica między wskazaniami Commandera i ATTO. Szkoda, że ATTO nie służy do kopiowania :)

Nic nie majstrowalem czlowieku ! :D

 

post-149859-1205612521_thumb.jpg

 

post-149859-1205613556_thumb.jpg

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to durne forum nie umie wgrac pliku obrazka z dysku.

A mnie sie nie chce wrzucac obrazkow na jakies serwery i potem jeszcze tutaj podawac linki...

Mogli by to w koncu poprawic, bo to dośc żałosne jest...

Dodajesz zalacznik, potem z prawej 'dolacz do posta' i pojawia sie w poscie tag "attachmentid" - ktory wyswietli obrazek. Wg mnie wszystko dziala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad ja mam to wiedziec?

Wszedzie pisza, ze peny OCZ pracuja w DualChannel, ale na czym to polega nie napisal nikt.

Sorry, nie powinienem tego pisać, ale byłem pewien, że cytujesz marketingowe bzdury :)

Nic nie majstrowalem czlowieku ! :D

Jak nie, jak tak. Ustaw parametr Total Lenght na 4 MB, bo takie jest defaultowe ustawienie

i powtórz test. Kiedyś dawno temu było takie ustalenie, że dla wiarygodnosci i powtarzalności wyników nie zmieniamy ustawień Total Lenght, ma być 4 MB, cokolwiek to oznacza.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie powinienem tego pisać, ale byłem pewien, że cytujesz marketingowe bzdury :)

 

Jak nie, jak tak. Ustaw parametr Total Lenght na 4 MB, bo takie jest defaultowe ustawienie

i powtórz test. Kiedyś dawno temu było takie ustalenie, że dla wiarygodnosci i powtarzalności wyników nie zmieniamy ustawień Total Lenght, ma być 4 MB, cokolwiek to oznacza.

U mnie defaultowe ustawienie jest takie, jak na obrazku wyzej.

Ale jak zmienie na 4MB, to rzeczywiscie jest wolniej.

 

odczyt: 32.000 MB/s

zapis: 9.500 MB/s

 

Widac ten typ tak ma i to sie zgadza z tym, co podaje producent (ale nie sprzedawczyki na "alegrze" !).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...