Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

2 posty w gore.. jezeli ten kingston o ktorym mowimy robi 9,5/22 to przy jego cenie jest bezkonkurencyjnym zakupem cena/szybkosc.

Wyzej bedzie sandisk contour (tez na tej stronie), ale jest juz zdecydowanie drozszy, idac dalej adata PD7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o penach na pclabie jest pare screenow tych kingstonow (4 i 8) i wyniki pokrywaja sie z tym co mowi rally. Ja prawdopodobnie w poniedzialek wejde w posiadanie sztuki 8gb i moge to zweryfikowac :wink:.

Warto tez rozejrzec sie po lokalnych sklepach bo przy dzisiejszych cenach wysylek calkiem latwo kupic DT100 taniej niz na allegro (z wysylka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pena OCZ Rally2 4Gb.

Cena: 62zł + 6 przesyłka.

 

Prędkość jak na screenie poniżej:

post-119658-1207675673_thumb.jpg

 

Z deklarowanych 15MB/s zapisu jest nieco ponad 9MB/s.

Z deklarowanych 28MB/s odczytu jest 35,5MB/s.

 

Pierwsze wrażenia:

- Bardzo fajna metaliczna obudowa. Wygląda na trwałą. Zobaczymy

- dioda mocno świeci :wink:

- Dołączony sznurek / smycz. Nie ma go gdzie podczepić :unsure:

 

Ogólnie jestem zadowolony.

Choć nie ukrywam, oczekiwałem większych transferów :wink:

 

 

 

Edit:

Co do tej smyczy...

Udało się komuś ją zamocować do tego pendriva?

Sprawa dość błaha, ale mocno mnie to zastanawia...

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pena OCZ Rally2 4Gb...

 

Edit:

Co do tej smyczy...

Udało się komuś ją zamocować do tego pendriva?

Sprawa dość błaha, ale mocno mnie to zastanawia...

Nawlekanie smyczy jest dziecinnie proste i to bez dodatkowych narzędzi ale pod warunkiem,

że zaczniesz to robić od właściwej strony. Mówiąc prościej, mi się udało :grin:

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko kingston DT100 8gb

 

1.jpg

 

Wychodzi zapis ponad 8, odczyt 17. Z tym ze to zalezy pewnie od ustawien, systemu i kompa, podejrzewam ze da sie uzyskac wynik odczytu 22.

 

Ogolnie rzecz biorac bardzo ciekawa pamiec, zapis jest praktycznie jak na rally2, odczyt przynajmniej dla mnie nie jest taki istotny (jezeli porownywaylbym pamieci wlasnie z odczytem 20 do 30 np, skoro i tak ogranicza nas 3x wolniejszy zapis).

Wykonanie jest calkiem niezle, myslalem ze to bedzie tandetny mechanizm wysuwajacy, a tymaczasem trzeba wcisnac ten suwak zeby dalo sie go przesunac, wszystko ladnie chodzi, nie skrzypi, robi wrazenie solidnego. Po zlozeniu bardzo male wymiary i mozliwosc zaczepienia do smycyz/kluczy.

 

Jednym slowem brac, to najlepsza pamiec cena/szybkosc, ocz ma lepszy odczyt ale jest sporo drozsze, a nastepne co warto by bylo brac to sandisk contour - 2x wiekszy zapis, ale cena ponad 2x wieksza niz kingston i spore wymiary.

Na dzien dzisiejszy da sie to kupic na allegro za 70+8 (najtaniej co widzialem, nie liczac uzywek z licytacji). W sklepach cena utrzymuje sie na poziomie 90-95.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawlekanie smyczy jest dziecinnie proste i to bez dodatkowych narzędzi ale pod warunkiem,

że zaczniesz to robić od właściwej strony. Mówiąc prościej, mi się udało :grin:

No właśnie nie obyło się bez dodatkowych narzędzi.

Otwór gdzie powinno się przewlec smycz, właściwie nie był otworem, był zalany plastikiem :blink: Jakaś niedoróbka....

Mały szpikulec, trochę dziobania i sprawa załatwiona. :wink:

Choć przyznam trochę mi to zajęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie obyło się bez dodatkowych narzędzi.

Otwór gdzie powinno się przewlec smycz, właściwie nie był otworem, był zalany plastikiem :blink: Jakaś niedoróbka....

Mały szpikulec, trochę dziobania i sprawa załatwiona. :wink:

Choć przyznam trochę mi to zajęło...

No ale jest to jedn z nielicznych produktów, który wyprzedził oczekiwania konstruktorów  :-D  i użytkowników.

Deklarowany przez producenta  transfer 3/6 MB/s jest niczym przy rzeczywistym 9/22 MB/s.

DT-100 rządzi  :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem przez tydzień OCZ Rally2 8GB i niestety zawód :( Realna prędkość zapisu na niego to max 8MB/s czyli połowa deklarowanej przez producenta.

Zgadzam się z przedmówcą. Miałem OCZ Rally2 w wersji 4GB i zapis wynosił około 13 MB/s. Potem kupiłem model OCZa 8GB i porażka. Zapis najwyżej 8,5 MB/s. Oba testowane w Total Commander na podobnych dużych plikach. Pojemność większa a zapis dłuższy. Szkoda.

Proszę więc o wskazywanie napędów Pendrive 8GB w cenie do 200 zł z prędkością zapisy powyżej 12MB/s oraz odczytu powyżej 25MB/s.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę więc o wskazywanie napędów Pendrive 8GB w cenie do 200 zł z prędkością zapisy powyżej 12MB/s oraz odczytu powyżej 25MB/s.

Sandisk Cruzer Contour 8GB - realny zapis do 18MB/s, odczyt 27MB/s, A-Data PD7 jeszcze szybszy ale i sporo droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sandisk Cruzer Contour 8GB - realny zapis do 18MB/s, odczyt 27MB/s, A-Data PD7 jeszcze szybszy ale i sporo droższy.

Dzięki za propozycję. Wybór niezbyt duży, ale lepszy taki niż żaden.

Mam jeszcze pytania o technologii U3. Sandisk ją obsługuje, ale czy w razie potrzeby można go sformatować na zwykły FAT32, a potem wrócić do U3? Czym formatuje sie by uzyskać U3?

Czy z kolei a-data obsługuje technologię U3?

Jeżeli pendrive działa pod U3, a zostanie podłączony do systemu operacyjnego nie obsługującego tej technologii to czy dane są wtedy w ogóle widoczne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytania o technologii U3. Sandisk ją obsługuje, ale czy w razie potrzeby można go sformatować na zwykły FAT32, a potem wrócić do U3? Czym formatuje sie by uzyskać U3?

Czy z kolei a-data obsługuje technologię U3?

Jeżeli pendrive działa pod U3, a zostanie podłączony do systemu operacyjnego nie obsługującego tej technologii to czy dane są wtedy w ogóle widoczne.

Można sformatować aplikacją Sandiska launchpadremoval (albo jakimś programem do partycjonowania dysku) tyle że zapis spadnie do ok 14MB/s - nie pytaj dlaczego. A wraca się też aplikacją ze strony Sandiska launchpad installer czy u3installer. Napewno znajdziesz.

Lepszym wyjściem jest programik z u3help.eu.org - U3 Hacker którym wgrywasz zamiast standardowej partycji U3 każdy utworzony przez siebie obraz ISO ;) Jeżeli system nie obsługuje U3 to partycja U3 nie będzie widoczna ale ta "normalna" z danymi będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu finalnego service packa do visty, moj Ocz Rally 16gb wreszcie zaczol chodzić tak jak należy (mimo, że wczesniej mialem jakiegos SP RC), a tak marudziłem na niego kilka stron wczesniej...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie info o kingstonach nowych tych z wysuwaną wtyczką

tandetka trochę plastix

transfery przyzwoite jak na entry level

nie narzekam bo dostałem w prezencie od ulubionego sprzedawcy ;)

 

edit:

odczyt ~15MB

zapis ~ 7-7,5MB

 

nie jest źle jak na taniość,, nieźle radzi sobie z małymi plikami,, lepiej niż niebieskie corsair

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po zainstalowaniu finalnego service packa do visty, moj Ocz Rally 16gb wreszcie zaczol chodzić tak jak należy

Odczyt widzę jest szybki, ale jak z zapisem? Bo mój Ocz 8GB też wyciągał w odczycie 30 MB/s, ale przy zapisie osiągnięcie 9 MB/s było tylko w sferze marzeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odczyt widzę jest szybki, ale jak z zapisem? Bo mój Ocz 8GB też wyciągał w odczycie 30 MB/s, ale przy zapisie osiągnięcie 9 MB/s było tylko w sferze marzeń.

Pozdrawiam

tu kupowato, troche ponad 9mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest kupiasty, proponuje sprawdzac HD Tachem.

Moj Kingston DT100 4GB osiąga 35 MB/s w teście odczytu w HD Tachu, a Toshiba 2GB osiąga tylko 12 MB/s.

Obydwa czas dostępu 1ms.

nie bardzo rozumiem co zarzucasz temu testowi ?

Chyba tylko tyle, że jest bliżej prawdy o napędzie :D

W przypadku Pendrive chyba największe znaczenie ma zapis - a to najlepiej sprawdzać właśnie pod ATTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest kupiasty, proponuje sprawdzac HD Tachem.

Moj Kingston DT100 4GB osiąga 35 MB/s w teście odczytu w HD Tachu, a Toshiba 2GB osiąga tylko 12 MB/s.

Obydwa czas dostępu 1ms.

a jakie transfery zapis odczyt masz real life np kopiowanie filmu na i z pena ?? może większe są szybsze ;)

 

u mnie dt100 2GB w hdt ma odczyt 16 0,6ms

 

na małych plikach coś mu nie idzie jednak,, jeszcze instalki tj 500KB-20MB pliki łapie bardzo nieźle ale już 16MB docków (~150plików) 45s = 0,4MBps

 

tak dla jaj nastawiłem test 175MB 10666 plików,, kilka wypakowanych stron internetowych + źródła,, pojutrze jak skończy dam znać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz wygrzales go? :)

minuta w mikrofali :razz:

 

Spotkał się ktoś z was z błędem odczytu na penie ? Bo dzisiaj pen wywalił mi byka, błąd odczytu ble ble CRC.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...