Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inny pomysł na pendrive. Kupilem ostatnio kartę microSD (wchodzi do telefonu) + konwenter do SD (wchodzi no nawigacji) + adapter USB (wchodzi wszędzie gdzie jest USB :).

 

Szybkość class6, pojemność 8GB, cena 70 pln (kingston). Mam 3 w jednym i najmniejszy pendrive jaki może być (sama wtyczka usb + zadzior do wyciągania)

 

Polecam jak ktoś ma kilka urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się natknąłem na ten temat więc też zamieszczę wykres swojego OCZ Rally2 4GB

 

Dołączona grafika

 

Mam go już prawie 2 lata a nadal daje rade ;)

 

Ciekawe tylko że siostra kupiła taki sam rok później ale na jej pendrivie transfery są słabsze - zwłaszcza zapis.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym kupic sobie pena, bo obecny OCZ Rally 2 (2 Gb) mi sie uszkodzil. Co byscie mi polecili - chodzi mi o jak najlepsza wydajnosc i pojemnosc 8 Gb. Z obeznego OCZ'a bylem dotad bardzo zadowolony - maly, szybki, dobrze wykonany... W pierwszej chwili chcialem kupic tez OCZ tylko, ze 8 Gb, ale moze jest cos lepszego? Cena ma drugorzedne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rally 2 to obecnie nie stare dobre rally 2, tylko tanie rally 2.

Patriot XT booster, Sandisk cruzer contour, Verbatim executive te są sprawdzone i dobre.

Niezły jest gooddrive edge jest w miarę szybki, chociaż od w/w odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejrzałem część tego interesującego tematu od postów z 2009 roku w celu znalezienia pendrive'a 4GB, przeanalizowałem parę testów i wybrałem:

 

Verbatim Store'n'Go Executive 4GB

Dołączona grafika

Zamówiony, dotarł do mnie dzisiaj. Pierwsze wrażenie? Bardzo lekki, zaskakująco lekki - można by rzec. System wysuwania gniazda bardzo dobry - nie zgubimy zatyczki "grzybka", a "twistery" są niefunkcjonalne - niedokładne, brudzą się i otwierają w czasie przenoszenia - z moich obserwacji np. GoodDrive'a Twistera.

 

Dioda informująca o pracy Verbatima to mocny, niebieski neon z efektem rozjaśnienia - fajny bajer. No i co najlepsze - prędkości - urządzenie jest niepokonane w swojej klasie cenowej i uważam tego pendrive'a za najlepszy wybór. Czas dostępu na wyśmienitym poziomie 1ns, odczyt i zapis - super! Szczegóły niżej.

 

O czym jeszcze myślałem? Miałem kilka innych pozycji , napiszę co mnie w nich zniechęciło:

1. SanDisk Cruzer Contour - bez wątpienia najszybszy, profesjonalnie wykonany, "kabura" na urządzenie, full box - ok, ale cena 70zł troche za dużo. Poza tym ten bajerancki system otwierania mi się nie widzi. Pożyczymy komuś uboższemu w wyobraźnie pendrive'a i już problem czy sobie poradzi z otwarciem urządzenia :lol2:

2. GoodDrive Twister - tani, bardzo tani, ale też adekwatny wydajnością do ceny, czyli nie wymiata. Prędkości takie sobie, a system "twister" mi nie leży, zbiera brud i się otwiera, tak jak już wspominałem (mam tego GoodDrive'a też w domu).

3. OCZ Rally 2 - w cenie Verbatima, ale z tego co wiem prędkości przy mniejszych plikach nie powalają. Do tego "grzybek" jako zamknięcie. No i "nowa" seria...

4. Patriot XT Boost - cały gumowy - plus i minus, zatyczka "grzybek", ale zupełnie nieprzemyślana. Odpada bardzo łatwo - po dotknięciu - tak, jakby producent specjalnie chciał żebyśmy je gubili. No i cena troszkę wyższa od Verbatima.

5. GoodDrive EDGE - cena niska, ale jakość też niższa od Verbatima i OCZ. Do tego "grzybek" jako zamknięcie - dla mnie odpada taki system, no i przydało by się więcej kb/s.

 

Drogą eliminacji wybrałem więc urządzenie Verbatim Store'n'Go Executive 4GB i polecam go wszystkim.

Kopiowanie filmów i małych plików trwa bardzo krótko. Przy pierwszym przenoszeniu z Verbatima plików "Carry It Easy" (fabrycznie wgranych na nośnik - ważą 8MB) operacja przenoszenia owych danych z pendrive'a na dysk mojego peceta trwała ułamek sekundy, okno kopiowania nie pokazało się nawet :). W praktyce jest naprawdę wyśmienicie. Kopiowałem też film 700MB i trwał widocznie krócej niż to bywało na pożyczanych pendrive'ach od znajomych. Mam XP, więc prędkości nie mogę podać, wybaczcie elomasy.

 

Osobiście wybierałem urządzenia o pojemności 4GB, jednak w praktyce, wybór wielkości 8 czy 16GB to wybory pendrive'a od tego samego producenta, wiec nośnik Verbatim Executive polecam nie tylko w opcji 4GB :).

 

Jeżeli by kogoś interesował wynik, to takowy mogę udostępnić programem, który widzę tutaj preferujecie:

 

Dołączona grafika

Wartości całkiem niezłe imho :).

 

Mam nadzieję że moje małe sprawozdanie się komuś przyda szybko podjąć decyzję i zaoszczędzić czas, o to chodzi chyba na forum.

Chcę, by ktoś po prostu wybrał dobrze pendrive'a bez zbędnego czytania 10 stron wstecz ;).

 

Polecam

Pozdrawiam

siwek755

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verbatim executive to jedne z najciekawszych penów obecnie. ALE nacisk na EXECUTIVE, bez pozostałe serie verbatimów to przeciętne / wolne urządzenia.

Owszem, tak jak zaznaczyłem w poście wyżej - "nośnik Verbatim Executive polecam nie tylko w opcji 4GB"

Do tego jeżeli komuś na tym zależy ten Executive jest "bezpieczny" - sb-128 no i ma Carry It Easy - program służący do synchronizacji z systemem, archiwizacji, zabezpieczenia, kopiowania, itp danych, plikow, na dyskach USB.

 

Więc kolejne zalety. Na prawdę super urządzenie polecam brać póki jest dostępny, bo widzę że np. na Allegro daje tylko EM.

 

elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości wyników nie są nigdy jednakowe, choć tu odchył jest dość duży w zapisie na plus dla Twojego V, a na mały + dla mojego odczyt.

Widzę jednak jakąś dziwną ikonkę ATTO DB na Twoim screenie. Jaką wersję tejże aplikacji pobrałeś? Najlepiej daj źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :) przeczytałem pół tematu i nadal nie mogę się zdecydować jakiego pena kupić :damage_wall:

najbardziej nęci mnie Patriot XT 16Gb. czy jest coś szybszego od niego (zapis) w tej cenie:? średnio zależy mi na wytrzymałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że kopiowanie Photoshop'a (praktycznie same małe pliki) na Patriota XT trwało ponad pół godziny? To tylko 1.2GB a jednak...transfer w Total Com. wynosił może max 0.5Mb/s... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe - małe pliki są odpowiedzią.

Pietą achillesową, co widać po testach w ATTO są małe pliki - zarówno odczyt jak i zapis. Nawet najszybsze peny są po prostu wolne przy malych plikach. Pliki mniejsze niż 8kB są praktycznie zawsze zapisywane z prędkością grubo poniżej 1 MB/s.

Czasami lepiej "zzipować" nawet bez kompresji tysiące małych plików i przerzucić je na pena jako 1 plik, niż kopiować je tak jak są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może posiada takiego pendrive'a?

 

http://allegro.pl/item798864305_5_kolorow_...30mb_promo.html

 

potrzebuje jakiegos taniego pendrive'a dla siostry. Ona czesto potrafi gubic takie rzeczy i nie chce wydawac wiecej kasy, a ciekawi mnie jak ten sie sprawuje bo nie lubie takze kupowac czegos co marnie dziala.

 

Z tego co widze to jakas polska firma jest od niedlugiego czasu na rynku. Ciekawe jak ich produkt sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pendrive GoodDrive Edge na allegro za 108zł 16GB. Oto jego test:

 

Dołączona grafika

 

Wg. Sprzedawcy miało być (jak wcześniej pisałem) 19/32... jest "troche" gorzej 10/31, ale i tak jest ok :)

pozdrawiam

a jaka jednostka alokacji i system plików? bo to ma ogromne znaczenie

exFAT/NTFS, 64kB i bedzie duzo szybciej

FAT32 lub 4kB i jest wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się wykresowi Twojego Verba i coś mi się nie do końca zgodziło.

Mój, 8GB jest ciut szybszy w zapisie:

Conti nie będę dawał nowego wyniku bo wyszedł jeszcze ciut gorzej niż poprzedni :lol2:

Ale z tego co czytałem ta aplikacja Atto tak ma i nie oddaje rzeczywistych prędkości - przy każdym pomiarze będzie inaczej.

Tak wiec dam se spokój ;).

 

a jaka jednostka alokacji i system plików? bo to ma ogromne znaczenie

exFAT/NTFS, 64kB i bedzie duzo szybciej

FAT32 lub 4kB i jest wolniej

tak się zastanawiam - mam Windows XP i żeby obsłużył on exFAT muszę zaaplikować łatkę od Microsoftu (3,5MB). No dobra, nie ma tu żadnego problemu. Ale jak sprawa wygląda, gdy idę z tym penem do jakiegoś znajomego, który ma np Windows XP i nie ma tej łatki (nie odczyta mu pendrive'a)? Formatować na FAT nie będę bo przecież skasuję dane :P. I z tego co mi się wydaje Visty i 7 ma już obsługę exFAT fabrycznie? A i jeszcze czy mi obsłuży wieża/kino/radio samochodowe takiego pena z exFAT? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...