Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Maks. prędkość odczytu 6 MB/s

Maks. prędkość zapisu 3 MB/s

Na te parametry nie ma co zwracać uwagi. Te prędkosci skonczyły się gdzies przy wersji 512MB parę lat temu. Od tego czasu wszedzie nadal podają takie prędkosci a pamięci robią powyzej 20 przy odczycie i powyzej 10 przy zapisie, a z kazdym nowym modelem jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dostałem w prezencie Patriota Xportera XT 16GB.

 

Nie znam się zupełnie na penach, ale poczytałem trochę ten temat na forum i próbowałem przyspieszyć zapis. Najpierw sformatowałem go na NTFS 64kb a później za pomocą programu SD Formatter 2.0 Panasonica jak to opisywał ktoś dwie strony wcześniej.

 

Pomimo tych zabiegów szybkość zapisu i odczytu jest taka sama (powiedzm +/- 1)

 

1. Czy to normalne?

2. Czego mógłbym jeszcze spróbować?

3. Co ewentualnie robię źle?

4. Jeżeli to nie jest normalne to czy to może być wina portu USB?

 

Obecnie mam zainstalowaną winde 7, postawiłem ją dzisiaj. Mój komp to laptop Acer Aspire 5570z.

post-172376-1260140575_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od płyty głównej sterowników usb kontrolera itd. Na jednej wyniki są dobre na innej słabe i nic z tym nie zrobisz. Można się pobawić sterownikami od USB i chipsetu jeśli takie masz ale malo prawdopodobne że to coś pomoże. Sprawdź na innym komputerze i porównaj wyniki będzie wiadomo czy to nie jest wina pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania zrobiłem test mojemu staremu penowi, jest to taki shitowy malutki pqi 2gb którego mam ponad 2 lata. Wynik jest zaskakujący bo wynika z niego że jest prawie tak szybki jak nowiutki patrot!!!

 

Jeszcze celem weryfikacji jak sobie radzi usb zrobiłem test dla twardziela 3,5 cala w jakieś obudowie no name (jest w niej osobny kabel do zasilania podłączany do gniazdka). Dysk radzi sobie całkiem nieźle.

 

Czy to możliwe że wskazania w programie dla penów są błędne? Jakim cudem pqi jest tak szybki jak patriot?

 

Czy to że w trakcie testu do jednego z portów mam podłączony nadajnik od myszki może wpływać na test?

 

Dodam że patriota testowałem podpiętego do 2 różnych portów i że w porównaniu z pierwszym testem jaki zrobiłem wyniki odczyt są gorsze! Czy ktoś wie może dlaczego tak się dzieje? Coś się zepsuło?

post-172376-1260187704_thumb.png

post-172376-1260188371_thumb.png

Edytowane przez szquar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tego samego patriota co ja i twoja prędkość zapisu wygląda tak samo jak u mnie przed formatem.

 

Ja u siebie najpierw włączyłem "optymalizacje wydajności" (ale mam WinXP), a później zrobiłem pełny format " Format G: /FS:NTFS /A:64K ". Nie używałem później programu Panasonic-a.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko że problem wygląda w ten sposób że po formacie na NTFS 64 wydajność zamiast wzrosnąć spadła (co prawda minimalnie, ale jednak). Programu Panasonica użyłem dopiero jak się okazało że format nic nie dał.

 

Ktoś się spotkał z takim problemem?

 

Po puszczeniu benchmarka na dysku podpiętym przez usb, jako że dysk otrzymał dużo wyższe wyniki niż pen, zakładam że to nie wina wadliwego portu czy sterowników etc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na innym komputerze najlepiej nie na laptopie wtedy wszystko wyjdzie. Teraz to tylko sobie zgadujesz co może być.

Druga sprawa że Patriot 16GB zbyt szybki nie jest :)

 

Ten PQI zapis małych plików ma tragiczny a po paskach widać tak jakby ten laptop coś miesza .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pqi to w ogóle jest tragiczny :wink: ratuje go tylko jego mały rozmiar.

 

Podejdę w tym tygodniu do kolegi i sprawdzę jak się będzie zachowywał podpięty do normalnej budy.

 

ciąg dalszy nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chwalę sobie OCZ ATV mam dwa takie 8gb oraz jeden 4gb i mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Są naprawdę bardzo szybkie i wodoszczelne. Nie używam ich od dziś i nie od tygodnia i miesiąca. Mam 2 kingstony, które raz czytają raz nie dlatego nie polecam tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston robi tak że wypuszcza na początku dobrą serię a potem jak ta seria stanie się sławna to robi chłam. Pamiętam jak dwa lata temu kupiłem sobie DT2 Migo 4GB pierwsza seria była szybka 24MB/s zapis i 28 odczyt i szybko małe pliki przerabiał potem się zepsuł i dostałem nowego ale już słabszego 14 zapis i 22 odczyt i słabiutko z małymi plikami działa do dzisiaj ale różnica w szybkości jest spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruzer Contour 8GB - mój najnowszy nabytek. Muszę przyznać, że z początku dość słabo wypadł w testach - zapis jedynie 12mb/s, a po usunięciu U3 14mb/s. Aż sam się zdziwiłem tak niskimi wynikami.

 

Na szczęście użycie programu Panasonica pomogło - teraz zapis niecałe 19mb/s. O niebo lepiej niż stary Kingston 1GB - tam zapis na poziomie 6mb/s to był sukces :lol:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

 

Nawiązując do moich poprzednich postów.... Poszedłem do kolegi z moim Patriotem XT i wykonałem benchmark u niego na normalnym kompie. Niestety zapomniałem zrobić zrzutu z ekranu, ale zapis dyużych plików był na poziomie 11-12mb/s a odczyt 31mb/s, pen jest aktualnie sformatowany na ntfs 64, w trakcie testu był zapełniony do około połowy.

 

I teraz moje pytanie, czy to że na penie były jakieś pliki wpływa na szybkość zapisu? Jeżeli tak to czy wartości jakie uzyskałem są w porządku czy nadal niskie jak na ten model?

 

A tak przy okazji, jeżeli pena używam głównie do plików o wielkości kilka mega lub więcej (muzyka, filmy), to jakie formatowanie jest najkorzystniejsze?

 

Proszę o komentarze.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ręce wpadł mi patriot exporter xt i właśnie takie wyniki w atto miał

to że jest zapełniony nie ma znaczenia system plików nie ma znaczenia bez problemu można mieć ntfs i wyłączyć mu indeksowanie plików

przy okazji utworzyć sobie plik autorun.inf i odebrać mu wszystkie prawa żeby nie zakazić pendrive wirusem

 

Na początku zastanawialem się na patriotem ale wybrałem luxmini 16GB i nie żałuje bo jest dużo lepszy i droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

A ja mam takie pytanko: zakupiłem GOODDRIVE EDGE 4GB - PD4GH2GREGB - na stronie producenta prędkości są następujące: odczyt 22MB/s a zapis 10MB/s. Natomiast gdy podpinam go pod mój komputer to już tak fajnie nie jest bo wg. testu ATTO mam odczyt 15 MB/s a zapis to tylko 5,5 MB/s. Dodam że pen sformatowany na NTFS 64. Dlaczego tak jest? czy można coś z tym zrobić, aby prędkości były choć trochę większe? Mój komp to: E7200, płyta P31-DS3L, Win XP SP3.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOODDRIVE EDGE 16GB

 

+Jakość wykonania dobra

+aluminiowy

+fajny kształt

+wydaje się być wytrzymały

+mały[nie blokuje sąsiedniego gniazda usb]

 

-wolny zapis, szczególnie małych plików[wolniejszy od rally2 4GB]

-długi czas dostępu[ważne przy małych plikach]

-zatyczka nie trzyma się w miejscu do tego przeznaczonym[na końcu pendriva]

 

post-113544-1263300299_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo zakupiony Patriot Xporter XT BOOST 16GB po wyjęciu prosto z pudełka zapisuje w porywach 11,5 MB/s Fat32

Nie jestem z niego zadowolony.post-156881-1263942312_thumb.jpg

 

 

Po jednym dniu używania wolne ok 3,5GB NTFS

post-156881-1263942408_thumb.jpg

Czemu teraz ten model jest tak słaby czy może ja mam jakąś lipna sztuke bo widziałem różne screeny z ATTO gdzie on chociaż 15 albo 18 MB/s zapisywał. Już pomijam że stara seria (jajowata) była znacznie szybsza w zapisie.

Czy taka predkość zapisu może być powodem do reklamacji?

Bo nawet zwykły Kingstion DT 100 16GB dla porównania ma zapis na poziome 17MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się że kupie dla siostry chyba jednak coś z goodramów 16BG. Teraz pytanie czy te 2 czymś się różnią:

1.GOODRAM GOODDRIVE TWISTER

http://www.zadowolenie.pl/zobacz,25649,kat...-pd16gh2grtsknr

 

2.GOODRAM GOODDRIVE EDGE

http://www.zadowolenie.pl/zobacz,24961,kat...rive-edge-16-gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanDisk Cruzer 8GB

 

post-151229-1266660002_thumb.jpgpost-151229-1266660023_thumb.jpg

 

-test HD Tune, odczyt i czas dostępu

post-151229-1266660404_thumb.png

 

-po wyjęciu z pudełka:

post-151229-1266658221_thumb.jpg

 

-po usunięciu U3 i zastosowaniu programu Panasonica, lekka poprawa, prawie nie zauważalna

post-151229-1266659501_thumb.jpg

 

W normalnym użytkowaniu, zapis oscyluję 10-11 MB/s, odczyt 24-25 MB/s

 

Wg mnie godny polecenia :)

Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...