Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Badziewie, szkoda że w ogóle pytasz o to. Bierz lepiej tego Samsunga co ci podałem nie będziesz żałować jakości, wydajności ani miejsca. Lub jesli masz kupe kasy i chcesz kupić szybkiego pena wielkości żółwia ogrodowego to bierz patriot xporter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś tydzień będę robił test Penów dla jednego z portali.

Co by was ciekawiło i co Byście chcieli zobaczyć w takim teście??

Ja mam swój plan, ale pragnienia czytających zawsze ważniejsze :)

 

A więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś tydzień będę robił test Penów dla jednego z portali.

Co by was ciekawiło i co Byście chcieli zobaczyć w takim teście??

Ja mam swój plan, ale pragnienia czytających zawsze ważniejsze :)

 

A więc...

Prndrive ma tą cechę, że w teście, który trwa krócej niż rok trudno cokolwiek powiedzieć.

Można jedynie zmierzyć, koniecznie stoperem, czas zapisu plików różnej wielkości i to w zasadzie wszystko. Równie dobrze można by się pokusić o przetestowanie stacji FDD 3,5", bo zstosowanie pendrive właśnie do takiej roli się sprowadza. A to czy "dekiel" będzie spadał lub nie wychodzi zazwyczaj po dłuższym czasie używania - więc co tu testować? Wytrzymałość na uderzenia?

Prawdę powiedziawszy więcej można i wypada napisać o chińskiej myszce na kulkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - technologiau3 czy jakos tak jest przydatna? Czy gooddrive ma pendraki z tym u3? Jesli nie to jakie pd polecacie z tym 'czyms' :)

Powiem tak: U3 tylko dla orłów :)

To nie jest mi potrzebne, przynajmniej na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajtelo - z mojej strony, Samsung Mightydrive 4GB i Corsair Flash Voyager 4GB. Na chwilę obecną chyba najlepsze wybory wydajność/cena, a sam mam w zwiazku z tym dylemat mocny, test na pewno się przyda.

 

Btw, ktoś wie o co chodzi z tymi penami Samsunga? Jeszcze nie tak dawno, wszystkie miały statsy: odczyt 22MB/s, zapis 18MB/s. Potem nagle pozmieniały się dane modelu 4GB... niedługo potem z 22/18 zeszło wszędzie na 22/11. A teraz widzę:

Zapis 3 -5 MB/s

Odczyt 11 MB/s

Ktoś wyjaśni o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam niestety tylko:

-Kingstona DT II

-Kingstona DT I

- Sandisk Cruzer Micro

-Sandisk Cruzer Crossfire (szkoda ale chyba padł bo nie wykrywa ich winda jużna 2 kompach, a dioda się świeci...)

- Imation mini

 

Wsztstkie wersje 1 GB.

Na razie tyle mogę mieć.

Jak na razie dla mnie najlepszy Kingstona DT II.

Szybkość powalająca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pen 2GB do 100zł?

Da rade kupić coś sensownego?

Czytałem gdzieś, że np taki PQI jest całkiem znośny.

Nie chciałbym wydawać dużo kasy, dlatego też Exportera nie kupię. Początkowo chciałem kupić najtańszego Kingstona, ale pomyślałem że to nie ma najmniejszego sensu, bo jest wolny i jakoś nie wzbudza zaufania (trwałość).

Chciałbym coś co rzeczywiście jest szybkie, a nie tylko w opisie na allegro.

 

 

Ostatni pen 128mb mi niedawno zaginął, a po wczorajszym formacie gdzie straciłem sporo potrzebnych dokumentów, dochodzę do wniosku że pen jest koniecznością.

 

 

 

-- edit --

Dobra, widzę że 100ziko to moe być chyba trochę za mało. W takim razie można pomyśleć o niewielkim naciągnięciu budżetu, lub ewentulanie czymś o pojemności 1GB, a żeby było już bdb jakości.

Czy ten samsung polecany jakiś czas wcześniej rzeczywiście jest warty swojej ceny?

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mowa o niezarejstrowanej wersji HDTach wyłącznie z pomiarem odczytu? Interesuje mnie również jak zapis.

 

Czy PQI jest lepszy to nie wiem, jedyny pen na własność jaki miałem, to było coś nierirmowego, więc obecnie moge się opierać wyłącznie na opiniach, bo raczej ciężko mówić o doświadczeniu.

 

Ceny Data Traveler'a II zaczynają się od 122ziko na allegro, więc jeszcze znośnie.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak HDtach tylko z pomiarem odczytu, ale w teście kopiowania praktycznego też bije inne przeze mnie wymienione na głowę.

 

Bardzo polecam.

 

P.S muszę załatwić jakiegoś PQI i się przekonać, czy one są takie świetne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przenosić wiele małych plików to daj sobie spokój z PQI bo one wtedy zwalniają niemiłosiernie do 500kb/s albo mniej. PQI to ma taką predkość ale dla dużych pojedynczych plików, czas dostępu jest zbyt długi.

 

Jeśli tak by brać pod uwage jakie pliki maja być przenoszone uogólniając że bedą to różne pliki duże małe i wiele to PQI nie wypada za dobrze. Można go przyśpieszyć formatując na NTFS ale i tak nie bedize za dobrze chodzić.

 

Jeszcze odnośnie zatyczki to prawie sama spada po paru razach jak sie wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest jeszcze warte sprawdzenia, by sie przeciwstawić DT II??

Może wziąć coś z "penów ekstemalnych" takich jak Xporter lub Voyager...

 

Jest jeszcze coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voyager...

Voyager ekstremalny ??? o_O Bez przesady to zwykły pendrive, jedynie ma dziwny design. Prędkościami nie powala na kolana a czas dostępu ma dość długi dla małych plików zwalnia. Od corsaira na pewno lepsze bedom OCZ Rally 2 (28/20) i GoodDrive (28/20). Bardzo dobre peny podobny design, Gooddrive ma mniejszy czas dostępu i lepiej zgrywa mniejsze pliki.

 

 

Oczywiście myślę isz chodzi ci o Kingston DataTraveler 2 Migo, bo zwykły DT 2 nie ma żadnych szans do wszystkich wyżej wymienionych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o DT II ( nie Migo).

Mówię to z doświadczeń tego co testowałem.

O innych się nie wypowiadam.

 

@razor1

Tych co mówisz "penów" raczej nie uda mi się załatwić, a już na pewnoe nie OCZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szybkie pytanie:

1GB --> Kingston DTII Migo czy OCZ Rally ?

 

Właściwie pytanie odnosi się do tego, czy W RZECZYWISTOŚCI jest duża różnica?

 

Większość plików, to dokumenty worda, excela, trochę zdjęć, jakieś kontakty, więc raczej o małym rozmiarze.

Cena za 1GB niemal taka sama.

 

U mnie za OCZ przemawia wieczysta gwarancja, alu obudowa oraz design, ale jeśli jest znacząca różnica w szybkości między nimi, to może być i ten Kingston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szybkie pytanie:

1GB --> Kingston DTII Migo czy OCZ Rally ?

 

Właściwie pytanie odnosi się do tego, czy W RZECZYWISTOŚCI jest duża różnica?

 

Większość plików, to dokumenty worda, excela, trochę zdjęć, jakieś kontakty, więc raczej o małym rozmiarze.

Cena za 1GB niemal taka sama.

 

U mnie za OCZ przemawia wieczysta gwarancja, alu obudowa oraz design, ale jeśli jest znacząca różnica w szybkości między nimi, to może być i ten Kingston.

Polecam OCZ Rally2 nie dla tego, że go mam, tylko dla tego, że jest dobry. W sklepach internetowych jest tańszy niż na Allegro.

Czas zapisu dużych plików jest zgodny z danymi producenta i siega 15MB/s. Jest to szybciej niż ściąganie w siecii LAN. Kto ma LAN

ten wie o czym mówię, a kto go nie ma powinien to sobie wyobrazić.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam OCZ Rally2 nie dla tego, że go mam, tylko dla tego, że jest dobry. W sklepach internetowych jest tańszy niż na Allegro.

Czas zapisu dużych plików jest zgodny z danymi producenta i siega 15MB/s. Jest to szybciej niż ściąganie w siecii LAN. Kto ma LAN

ten wie o czym mówię, a kto go nie ma powinien to sobie wyobrazić.

Mógłbyś zrobic test Hd tach 3.0.1.0 i wkleić wykres oraz wyniki bo masz wersje 28/15 chyba a interesuje mnie jaka ta wersja ma czas dostepu. Glownie czas dostepu. Jesli masz go już jakiś czas to jak po tym czasie chodzi zatyczka miałem go przez chwile w rekach to schodzila z pewnym oporem coś jakby wsadzac go do portu usb, siedziala bardzo mocno na penie ciasne pasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi nowy mistrz wagi ciężkiej A-DATA My Flash PD7 (from 1 up to 8GB). Prędkości odczytu są porażające, czas dostępu jest cholernie krótki. Produkt jest jeszcze absolutną nowością. Polecam do zapoznania się z tą recenzją http://www.techpowerup.com/reviews/AData/MyFlash/1

 

Aczkolwiek ma trochę gorsze prędkości zapisu.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...