Skocz do zawartości
AL-X

Karta Pci-e X1 W Pci-e X16?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewnie banalne pytanie wymagające niezwykle krótkiej odpowiedzi... Posiadając TV Tuner na PCI-E x1 i płytę główną z wolnym PCI-E x16 czy uda mi się wsadzić tego TV Tunera w ten slot i sprawić by zadziałał?

 

Szukałem odpowiedzi na to pytanie na forum, ale bez rezultatu. Jeśli dyskusja na ten temat była już prowadzona to przepraszam za powtórkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, ale karty na PCI-E x1 tez maja ten maly zaczep na koncu karty idealnie pasujacy do zlacza PCI-E x16. (Ten maly bajerek w ksztalcie litery "L" blokowany do Plyty Glownej). Oznaczaloby to ze karta by siedziala dosc stabilnie w tym slocie.

 

Jestes pewien ze nie czy tylko tak obstawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Z tego co pamiętam, złącza PCI-E x16 są przeznaczone tylko dla kart graficznych.

nie tylko

 

http://www.behardware.com/news/8227/comput...v-pcie-16x.html

 

a jeżeli chodzi o kompatybilność to znalazłem coś takiego na stronie della:

 

Table 3 shows the interoperability requirements of standard and low-profile PCI Express cards. A x1 card can be used in all four system board slots: x1, x4, x8, and x16. When a x1 card is inserted into a higher-bandwidth slot, the link layer negotiates the link down to the x1 data transfer rate.

więcej można poczytać na stronie della w podpunkcie 7:

 

http://www.dell.com/content/topics/global....l=en&s=corp

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he... Więc jednak da się to zrobić :D. Rewelacja. Wielkie dzięki za posta msn!

 

Swoją drogą, też intersująca sprawa, że TV Tunery się pojawiają również na PCI-E x16... Nie mam pojęcia po co Tunerowi taka przepustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sie da, nie bez powodu nie ma zadnych mechanicznych zabezpieczen na wypadek takiej operacji. Tu tez jest PCI_Express

Wraz ze wzrostem liczby linii wydłużeniu ulega gniazdo, jego konstrukcja (poprzez wspólną część początkową i jedynie dodawanie na końcu nowych linii) umożliwia włożenie wolniejszej karty do szybszego gniazda (w drugą stronę jest niemożliwe). Gniazdo 1x ma 18 pinów z każdej strony, gniazdo 4x - 32, gniazdo 8x - 49, zaś gniazdo 16x - 82 piny z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że karta szybsza będzie również działać w wolniejszym porcie, jedyną przeszkądą jest plastikowe zakończenie posrtu, ale niektórzy producenci przy gniazdach x4 stosowali obudowy pozwalające wkładać dłuższe karty.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...