Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem Z Karta Wifi W Ibm Thinkpad T42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Thinkpada T42 model 2373-Y3X zakupiony w Niemczech. Ma on karte Wireless. Jest ona dosc dziwna, gdyz firma dostarczajaca sterowniki to Ekahau a karta 802.11abg Mini PCI. po przeinstalowaniu systemu z niemieckiego na polski (win xp professional + SP2) i zainstalowaniu sterownikow tej dziwnej firmy karta pracowala idealnie, wczoraj wszedlem do biosu sprawdzic jaka mam wersje. jest najnowsza, ale zobaczywszy tak mnostwo ustawien dalem System Default i zapisalem zmiany, po zniknieciu ekranu powitalnego IBM ThinkPad wyskoczyl nastepujacy blad:

 

Error 1802: Unauthorized network card is plugged in - Power off and remove the mini PCI network card.

 

A przeciez wczesniej bez problemu dzialalo, probowalem w biosie na rozne sposoby zmieniac ustawienia, niestety bez rezultatu. windows sie odpala i komputer dziala jedynie gdy w biosie zaznacze Wireless card - disabled. ale wtedy wifi nie dziala, a przeciez wczesniej dzialalo, no wszystko w biosie probowalem... czary ??

 

Bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nioryginalne Wifi, sprobuj wrocic do starej wersji biosu.

 

No wlasnie ja biosu nie ruszalem a byl najnowszy i wszystko dzialalo. po prostu dalem w biosie system default i juz karty nie przyjmuje... sprobuje do jakiegos starego biosu wrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanjdz taki programik jak IBM fix

Robisz z niego plytke bootowalna, ladujesz w cd-rom i odpalasz programik

 

IBM dziala na malej ilosci kart wi-fi, mialem podobnie ze swoim Gigabyte, ale teraz smiga jak szalona ;]

 

Witam, z biosem starym to samo wiec juz z powrotem wgralem najnowszy, mysle ze ten programik o ktorym mowisz moze pomoc, ale nie wiem jak to sciagnac... na stronce ibm duzo roznych jakby wersji, czy moglbys mi pomoc ? sciagnalem jakis ale winda nie rozpoznaje bo to jakis plik .pak z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...