Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzać wszystko pięć razy z Virginem, gdyż to oni pochłonęli najgorszych dostawców usług NTL i Telewest.

Czemu Telewesta zaliczasz do tych złych ? Ja ich dobrze wspominam. Łącze działało bardzo dobrze , jedynie kilka razy zdarzyła im się awaria. Po przeprowadzce bardzo sprawnie podłączyli nam net pod nowym adresem. Nic im nie mogę zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na etapie zakladania ADSLa w Irlandii, dzisiaj mija tydzien, a trwa to do 3 wiec wypas :lol2:

ale mam juz dosc szybkiego, ale beznadziejnego netu, dlatego wybor padl na ADSL, moge czekac i mam nadzieje, ze finalnie cierpliwe czekanie zostanie wynagrodzone :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na etapie zakladania ADSLa w Irlandii, dzisiaj mija tydzien, a trwa to do 3 wiec wypas :lol2:

(...)

Ja właśnie mam modem ADSL od Tiscali i muszę przyznać, że www śmiga, ale po zmianie komputera przepustowość zaczęła spadać, aż mi obcięli prawie 2mega :blink: Nie wiem czy te dwie sprawy można ze sobą wiązać, ale dziwny zbieg okoliczności :?

 

I jeszcze jedna sprawa, wiem, że to wybiega trochę poza temat, ale gdy chce coś ciągnąć przez azureus czy emule (dc++ działa poprawnie) komp łapie dziwne freezy i pomaga tylko twardy reset lub (jak bóg da) odłączenie neta :blink: Jakiś czas temu winiłem za to stary komputer (wysokie obciążenie magistrali usb), ale z nowym jest identycznie :sad: Powiedzcie czy z tymi wszystkimi neostradami są takie jaja, bo coraz bardziej ciągnie mnie do kablówki :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali, pozycz jakis ruter netgeara czy cos i sprawdz czy dalej sa freezy. Poza tym nie uzywaj softu ktory daja z tym speedtouchem. Osobiscie nie mialem takich problemow z nim, ale moze masz wadliwa sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak coś to Virgina sie wystrzegać?

Yh... jak coś bede miał lapka IBM PIII 800MHz z XP na pokładzie, wystarczy do w miare sprawnego działania?

Nie wiem czy wypali wyjazd.. ;/ Miałem ustawiona robote-towar do budowy nie przyszedł-płyty na ściany domu, no i trzeba czekać sporo, a ja na 29 czerwca musze cyba wrócić po świadectwo maturalne.. yhh..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu wystrzegac. Nalezy byc cholernie ostrozny, zarowno z nimi jak i z innymi oraz wszystko potwierdzac 5 razy telefonicznie, co by nie czuc sie jak idiota, tak jak ja sie czulem po powyzszej sytuacji z virginem/bulldogiem. Zderzylem sie z nimi dosc mocno przy pierwszym kontakcie, ale gdy bede sie przeprowadzal, to uzaleznie wybor miejsca m.in. od dostepnosci virgina i jego swiatlowodu :) Zatem, mam zamiar brac od nich net. W koncu to najszybszy net w UK (20MBPS nielimitowany :D )

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na tej stronie tak kłamią..

To jezeli chciabym założyć Dziewice(Virgin) na 'gołe' mieszkanie (no bez BT) to ile sama instalka i cała otoczka kosztuje? Chodzi mi o najtańsza wersje jakaś, na roczek abo.. Opowiedz na własnym przykładzie jeżeli masz ;]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Tiscali niby 8Mbit na papierze , zerwalem umowe

Wziolem BT Broadband Unlimited 8Mbit

 

na tym samym kablu telefonicznym

Tiscali 8Mbit realnie mialem 4,2 Mbita

BT Broadband 8Mbit realnie 6,5 Mbita ,na poczatku podczas testow miale m 7.2Mbita

ale obnizyli bo cos tracily sie pakiety

 

 

Tiscali kroi transfery na maxa , zreszta mozna o tym poczytac na ich forum

BT daje huba z routerem wireless za free , mozna pare kompow podpiac

z czego dwa po kablu utp

 

ponoc Virgin ma dobre parametry , ale to zalezy w jakim borough

np Virgin na kablu telefonicznym porownywalny chlam do Tiscali

Virgin cable TV + internet ( na koncentryku ) to juz inna klasa ,

brat ma 4Mbity i wyciaga czasami nawet 4,4 Mbita ( dawny Telewest )

 

pomocne strony dla mieszkancow UK :

hxxp://www.adslguide.org.uk/tools/speedtest.asp

hxxp://speedcheck.ispconnect.co.uk/

hxxp://speedcheck.ispconnect.co.uk/

 

powodzenia

 

 

btw

a busy z polandi ciagle jada , :/ kurna miejsca coraz mniej w UK :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a busy z polandi ciagle jada , :/ kurna miejsca coraz mniej w UK :/

Jadá jadá :) Pora szukac pracy w wyzszych sektorach. Za pol roku udaje sie z CV do Metropolitan Police. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pol roku udaje sie z CV do Metropolitan Police. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

No to nieźle - ludzie tutaj wypisują jak to udało im sie podatku uniknać i tym podobne zwierzenia, a ten będzie w policji pracowal;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byloby cudownie. Swietne warunki pracy, dobry sprzet, pension scheme, szkolenia, potezne mozliwosci rozwoju, wiele kierunkow do wyboru, 28k rocznie(na wstepie), 1,2k podwyzki rocznie, 5k bonus swiateczny za dobre sprawowanie.

 

Wymagania:

3 lata w UK

egzamin z angielskiego

testy sprawnosciowe

4 miesieczne szkolenie

brak strachu przed nożami ;)

CRB check i takie tam.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam modem ADSL od Tiscali i muszę przyznać, że www śmiga, ale po zmianie komputera przepustowość zaczęła spadać, aż mi obcięli prawie 2mega :blink: Nie wiem czy te dwie sprawy można ze sobą wiązać, ale dziwny zbieg okoliczności :?

 

I jeszcze jedna sprawa, wiem, że to wybiega trochę poza temat, ale gdy chce coś ciągnąć przez azureus czy emule (dc++ działa poprawnie) komp łapie dziwne freezy i pomaga tylko twardy reset lub (jak bóg da) odłączenie neta :blink: Jakiś czas temu winiłem za to stary komputer (wysokie obciążenie magistrali usb), ale z nowym jest identycznie :sad: Powiedzcie czy z tymi wszystkimi neostradami są takie jaja, bo coraz bardziej ciągnie mnie do kablówki :-| pzdr

zawieszajace sie torrenty na adslu to normalka, poczytaj sobie o tym bo musisz po prostu poprawnie skonfigurowac klienta torrent itd.

co do lini - masz up to xMBit jak np w BT czy placisz za sztywna opcje? jezeli up to i miales wiecej to dzwon do nich, zglos problem ze slow speedami, powiesz, ze wczesniej miales wiecej, powinni ci zresetowac profil i ruter bedzie w stanie ponownie wynegocjowac predkosc

 

Mialem Tiscali niby 8Mbit na papierze , zerwalem umowe

Wziolem BT Broadband Unlimited 8Mbit

 

na tym samym kablu telefonicznym

Tiscali 8Mbit realnie mialem 4,2 Mbita

BT Broadband 8Mbit realnie 6,5 Mbita ,na poczatku podczas testow miale m 7.2Mbita

ale obnizyli bo cos tracily sie pakiety

daj numer tel to puszcze ci kilka testow na laczu bo tak sie sklada, ze jestem powiazany z BT B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk mam up to, więc chyba do nich przekręcę :-| Ale przesiadka na BT jest raczej przesądzona :)

 

@eryk_wiking to wszystko zależy od pracodawcy i tego ile dni urlopu masz wpisane w umowie. Np. pracując dla Agencji przysługuję Ci 1,5 dnia na miesiąc pracy :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma sie sprawa z egzaminem z prawa jazdy w UK ? Jest trudny ? Bo ten urlop to był by potrzebny na odwiedzenie PL i pare godzin lekcji i potem egzamin

 

Nosz q...., wywaliło coś forum www.wojsko-polskie.pl i nie moge sie dowiedzieć jednej dość ważnej rzeczy: jak się wymelduje i nie zamelduje na terenie PL, wyjade do UK przed końcem odroczenia i za pare miechów przyjade na kilka dni to moge już nie wrócić do UK ? :unsure: Wole się upewnić, bo nie wiadomo kiedy tamto forum zacznie działać, a z instytucjami państwowymi lepiej nie zadzierać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma sie sprawa z egzaminem z prawa jazdy w UK ? Jest trudny ? Bo ten urlop to był by potrzebny na odwiedzenie PL i pare godzin lekcji i potem egzamin

Zdanie prawka ponoć jest proste. 2621656[/snapback]

jak się wymelduje i nie zamelduje na terenie PL, wyjade do UK przed końcem odroczenia i za pare miechów przyjade na kilka dni to moge już nie wrócić do UK ?

Art. 44. 1. Nie powołuje się do czynnej służby wojskowej poborowych uznanych za zdolnych do tej służby:

 

1) obywateli polskich, którzy stale zamieszkują za granicą,

 

Zatem jeśli się wymeldujesz to po sprawie. Problem może być przy samym wymeldowaniu, gdyż sprawdzają w kompie twój status poborowy i pytają o książeczkę wojskową.

O powrót do kraju na parę dni nie masz się co martwić. Parę stron wcześniej opisuję jakich informacji udzielił mi człowiek z wewnątrz WKU. Poza tym jak Ci się odroczka kończy to i tak masz jeszcze parę tygodni zanim przyjdzie list, a wtedy już Cię nie ma w kraju.

NIE MA czegoś takiego jak zatrzymywanie na granicy. NIE ma listów gończych jeżeli się uchylasz od stawienia na komisję. Jeżeli dostałeś bilet i spierniczyłeś, to tylko wtedy masz problem. Ważne też, aby Cię nikt nie podkablował, gdy będziesz w domu.

Musisz przemyśleć sobie całą tą sprawę i zaplanować jak postąpisz, gdy zechcesz wrócić do kraju. Ja łudzę się, że zmienią wojsko na zawodowe.

 

EDIT. Jeśli będziesz musiał gdzieś podać na formularzu w urzędzie miasta swój adres kontaktowy w żadnym wypadku nie podawaj angielskiego adresu :) Jeżeli masz NIP, to sytuacja też się odrobinę komplikuje jako że należy wypełnić NIP 3, na szczęście nie masz jeszcze numeru ewidencji podatkowej w UK.

Musisz się też zastanowić co zrobisz z podatkami i zeznaniami podatkowymi. Obecna podpisana ustawa NIC nie zmieniła.

Duże decyzje przed Tobą i innymi wyjeżdżającymi, gdyż jest pewne ryzyko związane z podatkiem.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma sie sprawa z egzaminem z prawa jazdy w UK ? Jest trudny ? Bo ten urlop to był by potrzebny na odwiedzenie PL i pare godzin lekcji i potem egzamin

Niby prosty, ale nie zdałem. Nie zdałem hazard perception, poczytaj w temacie o prawie jazdy...

 

Egzamin kosztuje 70Ł i składa się na theory test i hazard test

Kosztuje Ł70 i składa się na Theory Test (który składa się z 35 pytań i Hazard Perception czyli 14 filmików) i Practical Test (wiadomo co) :)

 

Możesz albo jeździć na provisional license o którą możesz wystąpić na poczcie i opłacając 38Ł jeździć autem przez rok jako kierowca z osobą mającą prawko przynajmniej 2 lata.

Jazda na provisional nie jest taka prosta jak się wydaje. Raz że trzeba z kimś tak jak djsilence napisał, dwa że muszą być naklejone "L" na samochodzie w widocznych miejscach, a trzy że ten ktoś z kim jeździsz musi Cię doubezpieczyć, jeśli jesteś młody (tutaj młodym jeśli chodzi o samochody jest się do 24 roku życia... :| ) to zapłacisz monstrualną kwotę. Siebie dam jako przykład: Ford Mondeo diesel 96 rok, tata 42 lata (prawie) sam płacił za niego troszkę ponad Ł500 rocznie, sprawdzał ile wyniesie insurance za nas obu... ponad Ł4000. Polecam te dwie wyszukiwarki.

www.quotezone.co.uk - ta mi ostatnio coś nie lata

www.easy-quote.co.uk - ta znalazła mi firmę, w której ubezpieczę Seicento Sporting za Ł1600 (oczywiście z tatą), w innych firmach chyba się zaczynały ceny od Ł3k...

 

Jazda z instruktorem kosztuje 20Ł/1h.

Nie wiem jak w Londynie, ale w Manchester kwoty oscylują między Ł17 a Ł22, można liczyć na zniżki dla studentów ( w jakiejś firmie znalazłem Ł17.50 dla studenta, gdzie normalna cena to było Ł20) Edytowane przez jacol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djsilence

Nie wyrabiałem NIPu, bo swoją prace po zakończeniu szkoły w widziałem w UK, jak i widziałem Twoje posty o systemie podatowym PL-UK :razz:

 

 

Jeśli będziesz musiał gdzieś podać na formularzu w urzędzie miasta swój adres kontaktowy w żadnym wypadku nie podawaj angielskiego adresu

Rozumiem, że chodzi Ci o sytuacje, żę w PL chcą mój adres kontaktowy

 

A co do prawka. Chyba taniej będzie przylecieć do PL i zdac tu egzamin + 10 godzin jazdy z instruktorem. Przy okazji odwiedzi sie familie i kumpli B-)

 

 

EDIT:

Jak wygląda sprawa składek emerytalnych po przeprowadzce z UK do innego kraju ? Czy będąc obywatelem polskim musze zapisać sie do jakiegoś funduszu emerytalnego ? W PL nie pracowałem legalnie więc jeszcze nic nie odprowadzałem do ZUSu.

 

I jeszcze jedna sprawa. Rower :) Planuje po jakimś czasie przysłać go z PL do UK. Wraz ze wzrostem funduszów operacyjnych wzrośnie wartość maszyny. Kroją ?

Edytowane przez eryk_wiking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa składek emerytalnych po przeprowadzce z UK do innego kraju ? Czy będąc obywatelem polskim musze zapisać sie do jakiegoś funduszu emerytalnego ? W PL nie pracowałem legalnie więc jeszcze nic nie odprowadzałem do ZUSu.

W UK pracując naturalnie odkładają się pieniążki na składkę emerytalną oraz liczone są lata. Przepracować należy 35 lat lub skończyć 65 lat. Jeżeli będziesz żył w UK 5 lat i płacił podatki, to po 65 roku życia możesz wystąpić o emeryturę i będzie Ci płacona odpowiednia kwota za te 5 lat.

Generalnie emeryturę dostaje się z każdego kraju w zależności od lat przepracowanych. Oczywiście jest też opcja prywatnych funduszy emerytalnych.

 

I jeszcze jedna sprawa. Rower :) Planuje po jakimś czasie przysłać go z PL do UK. Wraz ze wzrostem funduszów operacyjnych wzrośnie wartość maszyny. Kroją ?

1. Tutaj rowery kosztują od Ł65 w górę. Dobry kupisz za Ł200, a porównywalny w Polsce zaczyna się przy 2000zł (czerpie wiedzę sprzed 3 lat zanim wyjechałem - nie znam cen rowerów w PL obecnie)

2. Popularne jest krojenie kół przednich i siodełek. Nie przypinaj roweru nigdzie i będzie OK. Zamień te szybkie dociski na śrubki, zarówno w kołach jak i siodełku. To bardzo popularny widok, podpiętych rowerów do barierek, bez przednich kół :) Zawsze przechodzę obok paru w drodze do pracy, więc dziś zrobię pare fot. :)

 

http://www.gumtree.com/london/bicycles-for-sale_86_1.html

 

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/s...amp;catHits_2=8

Ł199 i Ł129

post-110226-1179916531_thumb.jpgpost-110226-1179916432_thumb.jpg

 

Zmieniając odrobinę temat. Dla tych którzy martwią się, iż ich angielski będzie niewystarczający:

post-110226-1179918984_thumb.jpg

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Rozbroił mnie płaczący Access i anti SPUM :)

BTW koleś jest looserem. Chciałem od niego kupić 256mb DDR1 266mhz. Przyszedł expert na spotkanie z 400MHZ kością w ręku z naklejką 400MHZ jak byk.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąkolwiek. Dobre ceny ma o2. Kosztują Ł5 w większości sklepów "narożnych". Doładowania od Ł10 - Ł15.

 

Na poprzednich stronach więcej info.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca... Esy za granicę to koszt 20p, a w kraju 10p :) Rozmowy do najtańszych nie należą, bo jakieś 30p/min w szczycie (po trzech minutach stawka spada) :? O2 ratują darmowe minuty, ładując miesięcznie za dychę masz 100 darmowych minut w promocji talkanytime :) I mi to wystarcza :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale mnie smsy kosztują 20gr do UK. Mam popa a popaki nie płacą ;P Ojciec za to do mnie ma ileś tam za free i mu rabatowo liczy za granice, a ma chyba fona w orange albo O2-nie pamiętam już, al ja mam kom z orange UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

BBC wprowadziło nowy program na żywo do swej nocnej ramówki. Kazdego wieczoru pokazuja pewne zwierzeta i ich nocne zycie.

 

Oto pierwszy odcinek:

 

Najwidoczniej teleturnieje z banalnymi zadaniami juz nie wystarcza ;)

Springwatch Nightshift

post-110226-1180481382.jpg

(PS. za to placi sie £130 funtow rocznie "azartu" :/ )

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...