Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soker

PPS (odpowiednik polskiego NIPu) przyszedl poczta w niecaly tydzien. Konta w dwoch najwiekszych bankach zalozone. Maja dojsc poczta do tygodnia czasu - zobaczymy jak to bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem w Irlandii :wink:

 

Pogoda jest super leje leje :razz:

 

Mam chwilowy dostęp do neta, bo jestem przez kilka na przetrzymaniu. Teraz musz znaleźć jakąś prace wszystko wezme. Dzisiaj będe dzwonił po ogłoszeniach własnie je przeglądam. :wink: Jak znajde prace to dopiero wtedy poszukam jakies miejsca do spania. Jak nie znjade roboty to trzeba będzie wracać <_< :-|

 

Polaków jest tu od groma.

 

Jak ci Irish men mówią to niech cie krew zaleje :P

 

Pozdrawiam :P

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Z pracą zero problemów, szukałem tydzień i oto proszę znalazłem. Tobie też życzę powodzenia!

 

Co do ich języka to fakt zapier... niesamowicie, używają wszystkich dostępnych skrótów, oprócz tego mam wrażenie że 70% z nich ma jakąś wadę wymowy i po prostu seplenią... Mimo tego jestem tu ponad tydzień i tylko 2-3 razy zdarzyło się że nie potrafiłem się z daną osobą dogadać i po prostu obróciłem się w tył <wstyd!>

 

Teraz wracając do domu zdążyłem zmoknąć przechodząc kilka metrów z auta do domu... :( a w Polsce +30*C ehh

 

PS. Zdążyłem już nawet zapoznać kilka osób z mojego miasta na myspace ;)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker co za prace dorwałeś? powiedział byś może coś więcej :P

Ja również porzuciłem zawód bezrobotnego [; - pracuję w Amazonie - więc tak do połowy października wstrzymajcie się z zamówieniami [; :D

Życzę miłego weekednu dla wszystkich emigrantów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś się do amazona i w jakim mieście ? :D

Przez agencję. Najpierw były testy, później krótki interview, i praca przy najnowszej części Harrego Pottera. Po tym Amazon zostawił sobie pare osób i na szczęście się do nich zaliczam [; Pracuje chyba w 2 pod względem wielkości hali Amazona na świecie - znajduje się ona przy autostradzie M1 - przed Milton Keynes ( tak między Luton, a Milton) i póki co jestem zajebiście zadowolony :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle chłopaki :)

 

Ja dzwoniłem prez cały piątek po ogłoszeniach ale to co słyszałem to " Sorry we have too much people" :-|

No to dorwałem adresy r óżnych agencji i jutro będe roznosił CV i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Byłem wczoraj w Dublinie co za ochydne miasto :wink: a rzeka jest przecudna zresztą jest blisko zakładów Guinessa :lol: także sami wiecie coś muszą wpuszczać do niej :razz:

 

Irlandczycy są pomocni i zawsze chętnie pomoga jak nie wiedziałem na jaka ulicę trafić to kogo się nie zapytałem to zaraz mi pomogł, zresztą sami by cie zagadali na śmierć :P odczułme to jadąc autobusem :wink:

 

A i jeszcze ten Meteor kochany <_< mimo ze rozmowy maja tanie i sa tanii to jakosc ich uslug pozostawia wiele do życzenia.

 

I ostatnia sprawa ta rodzina u której jestem ma net z NTL :zonk: nawet nie pytajcie jak chodzi momo ze ma 2mb to połowa stron nie działa. :mur: Mają problemy z DNS i ogólnie rozpacz.

 

No nic trzymajcie się i trzymajcie w kciuki :wink: B-)

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to prawda, że i Anglii już trudno o robotę, ponieważ moja znajoma tam pojechała i nic nie znalazła??

Nie wiem jak jest w całym państwie ale w Londynie znaleźć pracę w środku sezonu letniego graniczy z cudem!

Na wakacje przyjeżdża... cały świat :) Australia, Ameryka Południowa... jednym słowem Wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co chcesz robic. Teraz juz troche za pozno na przyjazd wakacyjny.

Malo kto bedzie sie pchal w rejestrowanie pracownika ktory posiedzi tu 2 miesiace.

 

Praca nadal jest w sprzataniu (zawsze jest). Spróbuj Imperial Recruitment na Great Portland Street. Numery chyba 147 lub 127. Prawie od reki przyjmuja na pokojowki. Wymagany komunikatywny (hello, yes, plis ;) ) angielski i dowod osobisty. Minimalne doswiadczenie w sprzataniu tez przydatne, ale to zawsze mozna sklamac, ze w weekendy w Polsce smigalo sie po prywatnych domach.

 

Poszukaj tez Compas Group w google-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrabiałem dzisiaj PPS.

 

Byłem narazie w jednej agencji z rozmowy nie jestem zadowolony ( nie pytajcie dlaczego) :mur: Musze podchodzić do tego bardziej na luzie. :-P

 

Jutro ide odwiedzić następne agencje i zacząć szukać jakiegoś pokoju. Kurde żeby tą prace wreszcie znaleźć. <_<

 

Jest tutaj tych Rumunów, Chinczyków, Litwinów, Rosjan, Hiszpanów itp. itd. :D

 

edit

 

Byłem dzisiaj w 2 kolejnych, zobaczymy co z tego będzie. :)

 

Soker ty znalazłeś prace poprzez agencje ?

 

Jeszcze mi zostały 2 agencje i to będzie tyle bo więcej nie ma.

 

W każdym razie łatwo nie jest :(

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo23, no ja wiem ze jest ciezko, sam tam (w londynie) szukalem szczescia, ale cholerstwo gdzies sie schowalo :/ ale TY probuj dalej!

Tymczasem pozdrawiam z rotterdamu :)

 

btw

na razie jest tutaj lekki postoj z praca, ale po wakacjach znowu sie zacznie.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ale jakby nie patrzeć ten kto w ząb nie zna języka to znajdzie tą prace ma takie głupie szczęście . A mnie interesuje any job :P tylko zawsze takiemu wiatr w oczy kole :D

 

Chce przynajmniej zarobić ten 1k euro żeby go oddać i jeszcze na własne potrzeby. Tybardziej czasu mam mało bo przed 6 września muszę być w domu. :mur:

 

A ciebie co tak do Holandii poniosło :wink: :rolleyes:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A mnie interesuje any job :P tylko zawsze takiemu wiatr w oczy kole :D

(...)

Z własnego doświadczenia wiem, że jak się szuka "czegokolwiek" to ciężko tą robotę dostać :) Ale rozumiem też byłem w takiej sytuacji i dokładnie to samo mówiłem w agencjach :D Jeżeli w Irl jest coś takiego jak Jobcenter (odpowiednik polskiego pośredniaka) to wal tam. Imo najlepsza opcja jak się chce robotę od zaraz, nie czekając na życzliwość ludzi w agencjach :) pzdr i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jest FAS ( wybierasz sobie zawód, lokalizacje, itp i ci wybiera oferty a ty sobie dzwonisz) już to przerabiałem i marne szanse :-| bo zawsze było we don't need people. a w agencji to i tak musisz powiedzieć any job i musisz zrobić wrażenie że ci nie zależy na tej pracy i szeroki uśmiech. :wink: W jednej wezma tylko od ciebie CV a w drugiej wezma CV zapytają cie i każą ci zadzwonić ( tak mi babka powiedziała to improve your english :lol: ) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że tylu naszych rodaków psuje nam opinie tutaj w Holandii.

w miejsce Holandii niestety można by wpisac dowolny kraj - no może gdzieś na krańce świata polskie dresy jeszcze nie dotarły.. ale to tylko kwestia czasu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ale jakby nie patrzeć ten kto w ząb nie zna języka to znajdzie tą prace ma takie głupie szczęście . A mnie interesuje any job :P tylko zawsze takiemu wiatr w oczy kole :D

 

Chce przynajmniej zarobić ten 1k euro żeby go oddać i jeszcze na własne potrzeby. Tybardziej czasu mam mało bo przed 6 września muszę być w domu. :mur:

 

A ciebie co tak do Holandii poniosło :wink: :rolleyes:

Na miesiac to nikt Cie nie zatrudni raczej :/ Musisz raczej mowic, ze conajmniej na 3 miesiace chcesz.

Przegladaj gumtree, wyjdz na miasto i pytaj, jak bedziesz mial farta to znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem że mnie nikt na miesiąc nie przyjmie. :wink:

 

PPS mam już wyrobiony dzisiaj przyszedł. Pracy nadal szukam. Nie mówiąc ile już kilometrów narobiłem pieszo :D

Na mieście nie ma mowy że się coś znadzie za dużo tego ludu jest. :sad: A te dwa miesiące na szukanie pracy to są najgorsze :mur:

 

Trzeba dalej szukać. B-) :wink:

 

Kolejny tydzień i dalej nic :mur:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zakupiłem bilety na święta :sad:

zawsze można sprzedać na allegro - z pewnością byś na tym nawet nie stracił :)

 

W sierpniu planuje wybrać się na wypad do Londynu. Jakieś rady? jakie bilety kupowaćb (pewnie na metro :P )? gdzie iść? co zobaczyć? Pewnym punktem wycieczki jest dla mnie muzeum Madame Tussauds - z pewnością ktoś z forumowiczów był więc także proszę o opinie - mam nadzieję, że warto wydać ponad 20 funtów na tą jedną atrakcję :)

ps.

Czy u was też jest taka dobra pogoda? :blink: :D

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan_Prezes

Czy opłaca sie teraz pojechac do Holandii do Amsterdamu/Rotterdamu czy polecacie jakies inne miasto szukając pracy?

Edytowane przez Pan_Prezes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu planuje wybrać się na wypad do Londynu. Jakieś rady? jakie bilety kupować (pewnie na metro :P )? gdzie iść? co zobaczyć? Pewnym punktem wycieczki jest dla mnie muzeum Madame Tussauds - z pewnością ktoś z forumowiczów był więc także proszę o opinie - mam nadzieję, że warto wydać ponad 20 funtów na tą jedną atrakcję :)

ps.

Czy u was też jest taka dobra pogoda? :blink: :D

bilety lotnicze www.skyscanner.com,

na metro - oysterka w kasie metra, Ł3 depozytu odzyskiwalne w momencie oddania karty,

 

Gdzie iść ? :) Idź zobaczyć Justina Timberlake-a :) A tak na serio to w Madame musisz być wcześnie zaraz po otwarciu, żeby nie było kolejki (o 12 jest taka na 300 osób - czekających na zewnątrz), albo o 17 gdy ceny są o połowę niższe, lecz masz tylko 1h na "zwiedzanie".

 

Ben, London Eye, muzea british, science, tate modern, National Gallery itp :) oxford circus, New Bond Street, Tottenham Court Road, Piccadilly Circus, Regents' Park, London zoo, Tower of London, HMS Belfast, London City, Canary Wharf, The Dome, Brick Lane, Camden Town, Portobello Road w sobotę, Hyde Park, Speakers Corner o poranku w niedzielę, Belgravia (domy za -dziesiąt milionów Ł), Harrods, China Town, Soho (uważaj na żopę;) ), British Library, Kings Cross & St. Pancras Station, Trafalgar Square, St Pauls' cathedral, Richmond Park, Spływ statkiem od Bena do Greenwich, Windsor Castle, Westminster Abbey, Scotland yard, London Dungeon, Konami game centre pod London Eye, BBC centre, i ostatecznie jeśli jest jakaś wystawa to: Excell London. Enjoy :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...