Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

O zasięg się nie martwię, bo takie cosik ma zasięg podobno do 100m (indoor) :D Pewnie niezła ściema, ale myślę sobie... To będzie działać na "pół gwizdka" na usb 1.1, więc czy nie lepiej zapodać coś takiego http://cgi.ebay.co.uk/11g-Desktop-PC-Wirel...1QQcmdZViewItem :) Normalna karta, a nie jakiś pół środek :? pzdr

 

EDIT

Co do prędkości usb 2.0 to jest to (maksymalnie) 480Mb/s czyli 60MB/s :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to srebrne na usb. w 1.1 dzialalo. Przez sciane bylo 90% sygnalu. Przez sufit juz tylko 45%-60% ale dzialalo dobrze.

Osobiscie sadze iz cena £25 za ta zabawke to za duzo. 80zl bym za to jeszcze dal. Na szczescie to ktore mam bylo w zestawie z routerem za £60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny ali ja bym wzial ta sieciowke na PCI, jest na chipsecie Atheros wiec nie bedziesz mial problemow z instalacja linuxow (RaLink niestety płata figle). Ale ta dolaczana antenka ma ~2 dbi wiec moze to jako tako chodzic, tutaj polecalbym dokupienie antenki 5 dbi np. TAKA. Edytowane przez Kabul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.confused.com/

http://www.comparethemarket.com/

http://www.uswitch.com/Car-Insurance/Index.aspx

 

Jedni są tańsi w nowszych autach inni w starszych. Nie ma jednego najlepszego do wszystkich. Dużo zależy od Twoich "własciwości" tj. długość posiadania prawka, wiek, wiek auta itp

 

Porównaj oferty na tych stronkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie DJ to te "porównywacze" można sobie w [gluteus maximus] wsadzić :D Z moich poszukiwań wynika, że najtańsi są:

 

http://www.churchill.com/

http://www.tescofinance.com/personal/finan...arins/index.jsp

http://www.insurance.co.uk/LandingPages/ln...cking_Contact=E

 

Te były najtańsze jak ja szukałem jakiegoś ubezpieczyciela, ale oczywiście nie odwiedziłem wszystkich :) Ogólnie to jakiego ubezpieczyciela wybrać zależy od tego: ile masz lat? Jak długo posiadasz prawko? Itd. itp. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki, zaraz poprzegladam. ubezpieczenie bedzie dla osoby ktora posiada prawko ponad 10 lat.

 

takie jeszcze glupie pytanie, ta sie jakos sprawdzic ile wyniesie to ubezpieczenie bez wypisywania tych wszytskich danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

takie jeszcze glupie pytanie, ta sie jakos sprawdzic ile wyniesie to ubezpieczenie bez wypisywania tych wszytskich danych?

Nie da się :D Pocieszenie tylko takie, że prawdziwe muszą być tylko daty i adres (oczywiście rejestracja auta również) w reszcie rubryk wystarczą głupoty w stylu ddsada :lol2: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za OT ale nie wiem gdzie o to zapytać.

 

Przeczytałem cały temat i wielkie brawa należą się djsilence za te wszystkie rady i fakty i w ogóle, ale ja nie o tym.

Za rok trzeba będzie wybrać się na jakieś studia, odrazu po nich (no może najpierw załapię z rok doświadczenia) chce wyjechać do uk i zastanawiam się nad wyborem kierunku. Wiem że będzie to coś z branzy IT to na pewno, zastanawiałem się nad programowaniem, ale z tego co widze dobra kasa jest też z bycia IT Project Consultantem i teraz może mi ktoś wyjaśnić, bo nie za bardzo się orientuje, co nalezy do obowiązków takiego konsultanta ? tutaj link do przykładowej ofery z monstera: KLIK! i w jakim kierunku studia wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że funtów szkockic nie da się w Polsce wymienić :blink: Nigdzie! Te pieniądze są po prostu nie ważne i żaden bank, ani kantor ich nie trawi :mur:

 

Taka informacja na przyszłość, chociaż nie wiem czy do końca sprawdzona, bo info z jednego z gdańskich kantorów :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że funtów szkockic nie da się w Polsce wymienić :blink: Nigdzie! Te pieniądze są po prostu nie ważne i żaden bank, ani kantor ich nie trawi :mur:

 

Taka informacja na przyszłość, chociaż nie wiem czy do końca sprawdzona, bo info z jednego z gdańskich kantorów :? pzdr

nie wymienisz ... ale zawsze jak bedziesz jechal do polski moze w swoim banku poprosic o "angielskie"

ja tak robilem, nie ma tez problemu z uzyciem karty platniczej w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymienisz ... ale zawsze jak bedziesz jechal do polski moze w swoim banku poprosic o "angielskie"

ja tak robilem, nie ma tez problemu z uzyciem karty platniczej w polsce.

Oczywiście tak też uczyniłem :D Co do karty to paradoksalnie nie ma problemu z płaceniem, bo pieniądze na karcie im nie śmierdzą :evil: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,obecnie siedzę w Anglii,są wakacje i do 17 sam siedzę w domu i mi sie nudzi trochę,najchętniej bym jakiejś pracy poszukał.Znasz może jakieś strony z ogłoszeniami o prace dla nie pełnoletnich(mam 15 lat:/)?.Czy mogę wykonywać jakąś pracę?Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,obecnie siedzę w Anglii,są wakacje i do 17 sam siedzę w domu i mi sie nudzi trochę,najchętniej bym jakiejś pracy poszukał.Znasz może jakieś strony z ogłoszeniami o prace dla nie pełnoletnich(mam 15 lat:/)?.Czy mogę wykonywać jakąś pracę?Będę wdzięczny za info.

Z tego co się orientuje aby legalnie pracować na terenie Anglii/Irlandii musisz mieć ukończone 16 lat

 

Przy okazji zostawiam link do irlandzkiego portalu na którym znajdziemy ogłoszenia samochodowe:

 

http://www.autotrader.ie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich wynajmujacych cale flaty.

 

Ile wynosza Was rachunki oraz jaki Band - to jaki council tax ? (srednio)

 

Wprowadzam sie za 2 tyg do 1 bedroom flat i licze obecnie wszelkie koszty jakie moga niespodziewanie popsuc mi kosztorys.

 

Z moich informacji wynika, ze cuntcil tax na 1 bed flat to góra £70, a rachunki (woda,gaz,prad) to 65/mth. Prawda?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno uległem wypadkowi w czasie pracy. Wsadzając palca maszyna uszkodziła mi część opuszka palca, ten musiał być zszywany i kurowany. Przerwa w pracy wynosiła tylko 3dni bo w sumie nie było z nim tak źle ale dla mnie jest to uszczerbek na zdrowiu i chciał bym się dowiedzieć gdzie mogę złożyć papiery na odszkodowanie, co do tego potrzebuje? i jak mam to zrobić będąc Niemcem?

 

Dodam że bezpośrednich świadków zdarzenia brak, supervisor udzielił mi pierwszej pomocy na terenie zakładu po czym wysłał do domu. Samodzielnie w nocy pojechałem do szpitala gdzie wystawiono mi rachunki na kwotę 2x 60E które zresztą zostały wysłane do pracodawcy a ja mam ich kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te 3 dni miałeś zapłacone ? jesli tak - to nic już raczej nie przysługuje o ile nie byłeś prywatnie ubezpieczony. Normalnie, chorobowe do 3 dni jest niepłatne. Powyżej tego Ł68 funtów tygodniowo o ile umowa nie mówi o większej sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich wynajmujacych cale flaty.

 

Ile wynosza Was rachunki oraz jaki Band - to jaki council tax ? (srednio)

 

Wprowadzam sie za 2 tyg do 1 bedroom flat i licze obecnie wszelkie koszty jakie moga niespodziewanie popsuc mi kosztorys.

 

Z moich informacji wynika, ze cuntcil tax na 1 bed flat to góra £70, a rachunki (woda,gaz,prad) to 65/mth. Prawda?

Z tym to bywa różnie. To jak wysoki będzie council tax zależy to jaki jest band (głównie chodzi o okolicę, w brudnym mieście zapłacisz mniej niż na przyjemnej prowincji).

 

Jeśli chodzi o mnie to mieszkając w mieście (ok.300tyś mieszkańców) wynajmowałem dom 2 bedroom w stosunkowo drogiej okolicy byłem w "bandzie" B i council tax rocznie wychodził jakieś (kurcze teraz już nie pamiętam dokładnie) 800 funtów. Do tego oczywiście woda i nieczystości 200. Czyli wychodziło jakieś 80 miesięcznie. Do tego rachunki czyli (piszę o zimie gdzie trzeba trochę grzać) miesięcznie:

- gaz koło 100

- prąd koło 40

- telefon + net 30

- tv license 10

- rent 400

- council + woda i śmieci 80

Razem wychodziło 660. Na wiosnę nie trzeba było tyle grzać i można było zamknąć się w 600. To był dość stary dom, więc grzać trzeba było dość intensywnie.

 

Teraz mieszkam w Szkocji w stosunkowo małej mieścinie (szacuję, że coś koło 20k mieszkańców) i jestem również w "bandzie" B i council z wodą i śmieciami wychodzi 1150 rocznie czyli coś koło 100 za miesiąc (dom to 4 bedroom). Do tego dochodzą te wszystkie rzeczy o których pisałem powyżej. Jeśli masz auto to musisz również doliczyć ubezpieczenie i road tax czyli w moim przypadku (świeży kierowca :D ) wychodzi dodatkowe 70 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ali, council tax place 92 funty, a rachunki, to mysle ze gaz jakies ~25, prad podbnie moze ciut wiecej. Net 20, telefon 11, tv license cos kolo 10-12, rent 350 i woda jakies 23 chyba. Wychodzi cos pod 600. Okna sa podwojne i dom trzyma cieplo.

Dochodza mobile, road tax (raz do roku) i ubezpieczenie samochodu.

 

Moze wychodzi ciut wiecej niz mieszkac w kika osob w domku, ale jest sie na swoim, ze swoja cala lodówka i dostepem do wc kiedy sie chce. Wiec mysle ze sie oplaca, zwlaszcza jak sie mieszka z zona/mezem/partnerem/partnerka

 

DJ powodzenia na nowym miejscu i z przeprowadzka :)

 

 

A przy okazji dorzuce pytanie: czy ktos kupowal sprzet z scan.co.uk? Wlasnie poszla na gware grafa do nich, bo wyswietlala tesktury dziwnie , a pod winda na czarnym tle mialem 8 zielonych kropek (cos jak dead pixele - tyel ze monitor jest ok). Klopot w tym ze zanim wyslalem to jakis czas temu wymienilem paste pod radiatore, nie duzo lepsza tez bialy silikon, tyle za ta oryginalna to byla twarda jak kamien - nie wygladala zbyt dobrze. Teraz czy cos takiego spowoduje utrate gwary u nich? Scan sam testuje i ewentualnie wymieniaja, ale jak ktorys serwisant zacznie sie mocno przygladac to moze sie skapnac. Mial ktos juz jakies doswiadczenia z serwisem scan.co.uk???

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że funtów szkockic nie da się w Polsce wymienić :blink: Nigdzie! Te pieniądze są po prostu nie ważne i żaden bank, ani kantor ich nie trawi :mur:

 

Taka informacja na przyszłość, chociaż nie wiem czy do końca sprawdzona, bo info z jednego z gdańskich kantorów :? pzdr

Masz w 100% racje. Przed wyjazdem mozna bez problemow wymienic na funty brytyjskie w przeliczeniu 1:1. Przerabiane niejednokrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat ;)

 

Ja mieszkam w N.I, niedaleko Belfastu, ciut na polnoc, u wejscia do zatoki Belfackiej w Bangor; piekna miejscowosc wypoczynkowa z najwieksza marina w Polnocnej Irlandii.

 

Rentujemy dwu-poziomowy flat w centrum: sporawy salon z kuchnia/mala sypialnia i w dolnej czesci spora sypialnia i lazienka. Mieszkanie jest po generalnym remoncie, z nowym piecem gazowym, wszystkie meble nowe, kuchnia wyposazona, wiadomo o co chodzi. Koszt miesieczny to 450Ł, ma wzrosnac od 1/2008 o 10Ł z powodu naliczenia przez firme wiekszego metrazu mieszkania. Ogrzewania gazowe/ciepla woda - wychodzi dosyc drogo, choc jeszcze tego nie przeliczalem. Okna sa plastikowe, wiec cieplo trzyma sie bardzo dobrze, jedynie w dobudowanej, wysunietej od glownej fasady sypialni cieplo sie w ogole nie trzyma z powodu dosc cienkich scian, trzeba dogrzewac dmuchawa, ktora jest tansza od ogrzewania gazowego i to w dosc znacznym stopniu. Za pol godzinne grzanie kilowatowa dmuchawa wychodzi cos okolo 12p. Ja w swojej malej sypialni nie musze dogrzewac - komputer mnie dogrzewa, wrecz mam tam goraco, sprawdzimy w ta zime, gdzie temperatura spadnie do kilku stopni na plusie + wilogoc + nadmorski wiatr ;) Telewizja to oplata nalezaca do tzw. grupy piatkowej ;) Oplacana raz na tydzien - 4,50Ł. Pradu zuzywamy za 10-15Ł na tydzien teraz, w zime moze sie to zmienic. To samo z gazem, teraz nie grzejemy w ogole, w zime bedzie trzeba wydac okolo 100Ł/miesiac na dogrzewanie mieszkania. Zamierzamy kupic dwa olejaki i dogrzewac nimi, sa tansze i bardziej wydajne niz kaloryfery, ktore szybko sie nagrzewaja i tak samo szybko oddaja cieplo. Jest to mieszkanie na poddaszu, co tez robi swoje. Samochodu nie mamy, wiec i oplata nie dochodzi. Mieszka sie bardzo przyjemnie, wszedzie blisko, do stacji glownej Bangor - 200 metrow, do Asdy - 500 m, mozecie zobaczyc na google.maps, wpiszcie BT20 3AB. Do mariny mam nie wiecej niz kilometr. Co jeszcze... Po prostu sie zyje, bez mysli o powrocie do kraju. Mam tu scisla grupe wspanialych znajomych, prace, a w niej swietny klimat. Nie powiem i chyba nikt temu nie zaprzeczy, ze za granica istnieja takie osoby jak tutejszy 'pan pieniazek', ktory wydusi z czlowieka ostatniego pensa, tudziez inna walute... Szkoda gadac, z daleka od takich ludzi. Pozdrawiam wszystkich za granica i tych, ktorzy pozostaja (byc moze sie to zmieni u niektorych) w kraju macierzystym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie przywitam

od miesiaca poraz 3 atakuje wyspe pierwszy raz Brighton porazka nie bylo pracy (zaczelismy w 1 czerwca, ja i moja dziewczyna, przez pierwsze 2 tygodnie agencje chciały jeszce z nami gadac ale poźniej mowili przyjdzcie za miesiac szkoly wakacyjne masa studentów wiec wrocilismy i załapalismy sie do pracy w grecji notabene super sprawa polecam na spedzenie 3 miesiecy cudownych wakacji wychodzi sie srednio na zero ale za to spedzilo sie 3 miechy w przecudnym kawalku swiata).

 

drugie podjscie zeszły rok farma pod Staffordshire ciezka praca czasami super płatna najlepsi zbieracze truskawek zarabiali na czysto 500 F tygodniowo inni (ja) srednio 250-300F jako studentom nie pobierali podatku do 5 tysiecy funtów, ale byly tez plusy zalozyli konto w banku, homa i NIN`a zalatwili wiec mamy to z głowy

 

no i teraz 3 podejscie pracujemy na Gatwick`u w restauracji juz po odprawie celnej. jak kazda praca ma swoje plusy i minusy jako ze jestesmy tu od miesiaca (ja i ta sama dziewczyna w czerwcu 08 slup) nie mozna powiedziec jednoznacznie na nie lub na tak ale chcemy tu zostać raczej na dłużej. do konca roku tu gdzie jestesmy. ochlonąc, dowiedziec sie tego i owego... zaczniemy narzekac po nowym roku i szukać czegos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...