Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zanim złapałem kamerę z podniecenia, już skończyło padać (30 sekund :D ) Teraz od ponad godziny śmiga aż miło. Założę się, że niedługo przestanie i tyle będzie zimy. Fajnie jednak przy Świątecznym śniadanku widzieć śnieg za oknem.

 

Wesołego jajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdzasz czy dostępny masz światłowód od virgin. Jesli nie, to sprawdzasz jak daleko jesteś od exchange-a http://www.samknows.com/broadband/search.php

i wybierasz providera. Bulldog zaczął chargeować 99 funtów za połaczenie, lecz mają nielimitowane ssanie 8MBPS. Wydaje się że najlepsze oferty mają virgin, bulldog, bt i tiscali. Kwestia jaką mają opinię to odrębna sprawa.

Czytaj mały druk czy nie ma opłat za połączenie. Nie bierz kontraktów dłuższych niż 12 miesięcy i sprawdź zasady pozyskiwania MACa w celu przeniesienia się do innego providera.

 

Ponoć bulldog i virgin są najbardziej przychylne p2p i nie ujawniają tak łatwo danych policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wyjechac po maturze do pracy. Albo UK albo IE. Lepiej jakies male miasto znalezc, czy do stolicy? Bo jedziemy w +/- 4 osoby, wiec obawiam sie, ze w mniejszym miescie mozemy nie znalezc wszyscy pracy w jednym czasie... Planujemy wyjechac w polowie czerwca...Dobry termin? Bede wdzieczna za jakiekolwiek rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke późno - ale miejsce się znajdzie (w większym mieście). Masz rację co do trudności ze znalezieniem pracy w związku z większą grupą osób. Problem ten możnaby rozwiązać albo poprzez kontakt z jakimś magazynem w mniejszym mieście, albo przyjeżdżając do większego miasta.

Widzę, że temat "na jakie mam iśc studia" nie wskazał Ci lepszej drogi niż emigracja (vide pierwszy post kucyka) :)

 

Bez studiów za granicą jest odrobinę trudniej, ale nadal wielokrotnie łatwiej o dobrze płatną pracę niż w PL

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke późno - ale miejsce się znajdzie (w większym mieście). Masz rację co do trudności ze znalezieniem pracy w związku z większą grupą osób. Problem ten możnaby rozwiązać albo poprzez kontakt z jakimś magazynem w mniejszym mieście, albo przyjeżdżając do większego miasta.

Widzę, że temat "na jakie mam iśc studia" nie wskazał Ci lepszej drogi niż emigracja (vide pierwszy post kucyka) :)

 

Bez studiów za granicą jest odrobinę trudniej, ale nadal wielokrotnie łatwiej o dobrze płatną pracę niż w PL

zawsze mozna jakis rok/dwa odwalic tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, na studia chce isc w Polsce :> Zreszta mam juz wybrane, infa, elektronika i telekomunikacja albo automatyka izarzadzanie, wiec mysle ze tak zle z tym nie bedzie :) Chociaz mam przez to pare problemow, bo nie bede ani w momencie wynikow matury, ani w czasie rekrutacji..

Teraz bede miala najdluzsze wakacje i chce je wykorzystac pracujac za granica, bo wydaje mi sie, ze to najsensowniejsze rozwiazanie...Czyli jednak najpierw lepiej cokolwiek zalatwic, a pozniej wyjechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie-zakladajac, ze wynajmowalybysmy wspolnie mieszkanie, od poczatku i tzreba by bylo zaplacic za pierwszy miesiac z gory i zalozmy utrzymac sie przez 3 tygodnie bez wyplaty to jeszcze..to ile powinnam miec funtow na start?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie-zakladajac, ze wynajmowalybysmy wspolnie mieszkanie, od poczatku i tzreba by bylo zaplacic za pierwszy miesiac z gory i zalozmy utrzymac sie przez 3 tygodnie bez wyplaty to jeszcze..to ile powinnam miec funtow na start?

powiem ci z doświadczenia, że jak 28 czerwca roku poprzedniego zawitałem do UK to na widok ilości rodaków tylko jedno cisnęło się na usta: "WTF???", więc przygotuj się na mały szok [;

No ale wracając do tematu. Myślę, że 250f to dobra kwota. Licząc - 40f/os/tydzien pokój (wersja optymistyczna), + jedzenie (licząc, że bierzecie troche z PL) + starter do telefonu (bez tego IMO ani rusz).

Powodzenia :)

 

IMO im mniejsza ekipa tym lepiej [;

 

edit:

 

a co do poprzedniego pytania: małe miasto czy stolica - wszystko zależy od szczęścia ale do Londynu bym się nie pchał :)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bristol bardzo przyjemne miasto, mógłbym się tam osiedlić na dłużej :D Co do tego lubią czy nie lubią... Prawda jest taka, że Anglicy nie lubią NIKOGO, prawdopodobnie nawet siebie :wink:

 

Jak swego czasu wyjeżdżałem na wakacje to jechaliśmy w trójkę i braliśmy po ok. 300 funtów na łeb, ale było to trzy lata temu, więc musisz wziąć pod uwagę, że ceny trochę się zmieniły. Od siebie mogę dodać, że jak już będziecie szukać jakiegoś kąta to zapomnijcie o agencjach od razu bierzcie jakąś lokalną gazetę i telefon. Jak już chcecie jechać to przydadzą się Wam na początek referencję najlepiej od jakiegoś Anglika (może chodziłyście na angielski gdzie uczył jakiś Anglik?) czasami mogą okazać się kluczowe przy wynajmie bądź w agencji pracy :) pzdr

 

BTW.

Zapomniałem o najważniejszym. Czy macie się u kogo zatrzymać? Tak sobie myślę, że chyba nie... :? Jeżeli nie macie jakiegoś znajomego (bardzo pewnego!) u którego mogłybyście się zatrzymać przez pierwsze 2-3tyg to bardzo poważnie przemyślałbym wyjazd! Musicie przemyśleć jak ma wyglądać Wasz wyjazd, co zrobicie po przylocie? Gdzie pójdziecie? Itd. itp... Przyjazd "na betona" to imo baaaaardzo ryzykowna sprawa :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę szczęścia! Będziecie go potrzebować i to sporo :wink: 2 dni na znalezienie mieszkania? Może być ciekawie i w tym wypadku kwotę jaką należy zabrać trzeba pomnożyć najlepiej przez dwa :sad:

 

A tak na poważnie to wiem, że do odważnych świat należy, ale czasami trzeba na chłodno wszystko przemyśleć :-|

 

Nie chcę Cię martwić, ale na Twoim miejscu zostałbym w domu, ewentualnie poszukał znajomych którzy tu zakotwiczyli. Taka samowolka i żywioł czasami owocuje ciekawymi doświadczeniami, a czasami jest płacz. Imo jesteście młode i macie za dużo do stracenia :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie az tak nie przejmuje, zawsze musi byc pora na plan B (my jeszcze nie mamy planu A do konca ulozonego:P)

Siostra rok temu pojechala do Irlandii, sama co prawda jakis czas mieszkala ze znajomymi, ale zaczynala od hostelow, potem gdzies pokoj wynajmowala. Szukala pracy na miejscu i dala rade :)

W necie sa oferty mieszkan, wg mnie calkiem atrakcyjne :> Ale 500 funtow miesiecznie to duzo czy malo? Za mieszkanie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o depozycie, przewaznie wartosc wynajamu miesiecznego, wiec mieszaknmie za 400/miech - potrzeba od reki wywalic 800 - dojda rachunki - czesto gaz , prad jest pre paid. Dochodzi tez council tax (ja place 100/mies za 1 bed flat). Konkurencji na rynku bedzie sporo, nie tylko emigranci, ale tez lokalni studenci. Robota typu kelnerowanie , to przewaznie nie problem (przynajmniej jakis czas temu nie byl) ale na 100% nie wiem bo od 2 lat nie orentuje sie w takich robotach.

Jesli zdecydujecie sie pojechac, to przy rozmowach nie badzcie niesmiali, nie przejmujcie sie bledami wymowy - jak ktos bedzie chcial was zrozumiec to zrozumie - a jak ktos bedzie zrazony to nawet najlepszy angieski nie pomoze. Good luck !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę odbiegnę od tematu zakwaterowania..

Mam pytanie odnośnie sieci komórkowych.. Najlepsza Virgin czy O2? Z innymi sie ostatnim razem nie spotkałem

Ale najważniejsze pytanie -> odpowiednik Ery/Heyah to...? No właśnie? Mam telefon kupiony w Erze a nie chce ściągać simlocka bo dość dużo to kosztuje na moim telefonie

Poprzednim razem jak byłem w UK to miałem telefon bez simlocka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sima to niestety tutaj fona nie poużywasz :sad:

 

Co masz na myśli odpowiednik Ery/Heyah? Masz na myśli Pre Paid? Jeśli tak to tutaj praktycznie każdy operator ma to w ofercie. Osobiście mam o2 i jest całkiem nieźle. W taryfie favourite place masz 500min za każde miesięczne doładowanie w wysokości £10 :) Darmowe minuty działają tylko z obszaru danego post code'u który podasz we wiadomości aktywującej taryfę :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sieć ma swój numer

To nie jest tak, że telefon ma simlocka na np. PTK Centertel itp

Są numery sieci, dlatego pytam o odpowiednik PTK Centertel

 

Wiem, bo sam kiedyś próbowałem ściągnąć simlocka z N3210 i wyszło tak, że miałem sima na każdą sieć :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się, uda. Tylko musialbym sprawdzic 3 różne sieci...

 

Simlock nie blokuje sieci ani operatora, przecież simlocki nie są na napis Era, Orange, Idea, Sami Swoi, Play itd.

Wiem ze to działa w ten sposób że są 'odpowiedniki' różnych sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem telefony z simlokami na orange uk, o2, t-mobile oraz virgin - na zadnym z tych telefonow nie zadzialala zadna karta polskiego operatora (era,plus,orange pl) wiec stwierdzam ze na 99% sie to nie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bylo ta latwo to telefony szly by konterami do Polski (bo przewaznie tu mozna dostac taniej nowe modele). Wiem ze sie tak nie da, kuzyn probowal - koszt zdjecia simlocka + wysylki nie daja prawie nic zarobic.

Co do sieci ktoa lepsza - zasieg mam lepszy na o2, ale w orange znacznie latwiej zarzadzac kontem - samemu mozna sobie zdejmowac i dodawac pakiety np. z dodatkowymi smsami, w o2 trzeba dzwonic i czesto kilka razy :(.

Tyle ze o2 na abonament po roku daje dosc dobre warunki w nowej umowie. Ja dostalem nowy telefon + £10 mniej na miesiac niz placilem, wczesniej - teraz place £15 nie zaleznie od kodu pocztowego.

 

Chemiczny a jak to dziala dokladnie z tym kodem? Musze dzwonic ze swojego kodu czy musze tez dzwonic na numery w tej lokacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simlock nie blokuje sieci ani operatora, przecież simlocki nie są na napis Era, Orange, Idea, Sami Swoi, Play itd.

Wiem ze to działa w ten sposób że są 'odpowiedniki' różnych sieci.

Simlock jest najczęściej blokadą na kombinacje MCC i MNC (w polsce zmień "najczęściej" na "zawsze"). Co z tego, że sieć w UK może mieć taki sam MNC jak Polska jeśli MCC UK to 234 a PL 260?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chemiczny a jak to dziala dokladnie z tym kodem? Musze dzwonic ze swojego kodu czy musze tez dzwonic na numery w tej lokacji?

Działa to w ten sposób, że jak dzwonisz ze swojego kodu (wystarczy pierwsza część np. st4, fk3 itd.) na stacjonarki i komórki w UK to masz te 500min. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś z Was It's a Free World/Polak potrzebny od zaraz? Jestem świeżo po seansie, główny morał jaki płynie z tego filmu to taki, że jeżeli umiesz liczyć to licz tylko na siebie, oraz jak się kończy robienie ludzi w chu**. Polecam obejrzeć szczególnie tym którzy się mają zamiar wybrać na wyspy, niech to będzie pewna przestroga i dowód na to, że UK to nie tylko kraj mlekiem i miodem płynący.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...