Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

No niby firmy "inaczej" patrzą na związkowców :wink: U mnie nawet jak kumpel nie był w związkach i dostał kontrakt na stałe (nie taki jaki powinien) to po skontaktowaniu się z union representative firma szybko wyprostowała co trzeba :D Ogólnie to przypomina to trochę Polskę przed 89'tym :lol: Im większa firma (z większymi tradycjami) tym lepiej i warto wtenczas należeć do związków. Jak pracujesz w małej firmie to związki na nic się zdadzą :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje dla nhs wiec chyba sie zapisze ;)

 

 

edt:

mam na oku pokoj za ponad 200f, gosc chce do tego 200f depozytu, jak to najlepiej zalatwic zeby ten depozyt pozniej odzyskac?

 

jeszcze na co zwracac uwage przy ogladaniu tego pokoju bo jutro chyba sie wybiore obejrzec ?

pokoj umeblowany, okna plastikowe, full wyposazenie rtv agd, net, ogrzewanie gazowe i widzialem fotki, pokoj wyglada bardzo ladnie,

pytam gdyz nie mieszkalem jeszcze z nikim obcym, od poczatku mieszkam ze znajomymi z pl wiec z gory wiedzialem co i jak,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli robi nielegalny spęd :lol: Spytaj się czy dopiszę Cię do council tax'u :lol: Niech Cię legalnie zgłosi do spółdzielni/council'a i poczeka na zgodę na wynajmowanie pokoju :lol: Od razu możesz zadać mu pytanie dlaczego tego nie zrobi? :D

 

Idąc dalej Ł200 za pokój? Wychodzi na to, że będziesz koledze płacił za cały dom, bo np. w hrabstwie Fife czynsz za mieszkanie w Council'u wynosi ok. Ł200, a w spółdzielniach ok. Ł300.

 

Normalnie krew człowieka zalewa jak się czyta o tych procederach. Przyjechał niedawno i już wyciąga łapy po zasiłki, mieszkania z gminne/spółdzielcze. Oby Brawn i ta banda socjalistów czym prędzej spłynęła w klozecie :damage_wall: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki:

 

Dołączona grafika

 

(wiem że marnie poskładane, ale nie chce mi się :) )

 

 

Jak mówi Chemi. Z tego będą tylko problemy. Wyobraź sobie zero-dniowy eviction notice. Powodzenia w szukaniu mieszkania siedząc na walizkach. Drań pieprzony (ten koleś).

 

A tak wogóle, to zbierałem kasztany w poprzedni weekend. Jeszcze nie znalazłem czasu na poskładanie ludzików i innych koników, ale zapałki i wykałaczki już mam :)

post-110226-1255286663_thumb.jpg

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie,

dokladnie, jest to nielegalny sped :)

wlasnie dlatego mam obawy co do tego depozytu i po tym co napisaliscie to chyba zrezygnuje no chyba ze koles nie zechce tej kaucji,

ps.

teraz place 200 na takiej samej zasadzie co koles chce wynajac tylko ze u znajomych i warunki :damage_wall:

wiec dlatego chce cos innego, czystego, gdzie nie cuchnie wilgocia/grzybem i jest cieplo bo zima sie zbliza,

 

edt:

pisze gosciowi email, o co go konkretnie wypytac ?

co do tego mieszkania ze jest z housingu to nie jestem pewien na 100%

 

sorki za post pod postem, pozniej polacze,

 

a wiec tak:

ma zgloszone to do councilu i napisal ze zglosi oczywiscie takowa osobe ktorej pokoj zostanie wynajety i zapewnia mnie ze nie jest kolesiem ktory zachowuje sie podle jakby sugerowal to moj email,

odnosnie kaucji nic nie napisal ale czytajac email to gosc bardzo mily, uprzejmy i na poziomie,

jak mowicie ?

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli czytam dobrze, to on Ci mowi ze napisze do coucil jesli wezmiesz ten pokoj, a z tego co kumam to on najpierw musi dostac zgode nad podnajem a dopiero potem zanlezc mieszkanca - zreszta caly proceder jak dla mnie cuchnie i tyle.

Jesli facio ma wolny pokoj w councilowym mieszkaniu, to powinien dostac mniejsze mieszkanie i tyle.

 

Jesli to nie jest coucilowskie mieszkanie, to bym zarzadal umowy wynajmu, ktora uwzglednia wysokosc depozytu i czynszu, co pokrywa czynsz i jakie warunki gwarantuja zwrot depozytu. Nic na gebe. Jestem moze zbyt przesadny, ale juz tyle razy slyszalem, ze rodacy sparzyli sie wlasnie na rodakach, ze bym chyba wynajal u angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprawie jak po sprawie, nie zmienia to faktu, że koleś okrada państwo. Jak może z hrabstwa Fife to daj namiary, podam żonie to ukróci ten proceder :lol:

 

Co do stron to zacznij od tego http://edinburgh.gumtree.com/ i lokalne gazety. Co do aut to imo http://www.autotrader.co.uk/. Są też portale dla nieprzystosowanych takie jak http://szkocjanet.pl/ :wink:

 

Nie wiem jak u Ciebie ze znajomością angielskiego, ale dam Ci radę. Z daleka od Polaków :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z uzytkownikow tego forum uzywa N'ki poza granicami kraju? mysle wlasnie nad jakas platforma cyfrowa do sypialni na gorze (byc moze i do salonu na dole rowniez) ze wzgledu na to ze umowa z beznadziejnym polsatem dobiega konca w listopadzie musze cos wybrac ;D

 

a co mnie interesuje to to jak jest z odbiorem w uk, nie ma wiekszych problemow? wszystko smiga jak ta przyslowiowa lala?

 

jest jeszcze opcja ze wezme sobie na gore sky hd jednak wtedy tylko ja bym to chyba ogladal :D a jeszcze pozostaje ma druga polowka ktora z angielskim radzi sobie nieco gorzej odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprawie jak po sprawie, nie zmienia to faktu, że koleś okrada państwo. Jak może z hrabstwa Fife to daj namiary, podam żonie to ukróci ten proceder :lol:

 

Co do stron to zacznij od tego http://edinburgh.gumtree.com/ i lokalne gazety. Co do aut to imo http://www.autotrader.co.uk/. Są też portale dla nieprzystosowanych takie jak http://szkocjanet.pl/ :wink:

 

Nie wiem jak u Ciebie ze znajomością angielskiego, ale dam Ci radę. Z daleka od Polaków :sad: pzdr

dzieki za stronki :)

znalazlem jeszcze cos takiego jak emito,

 

odnosnie jezyka to z angielskim dobrze, gorzej ze szkockim ;)

co do polakow to niestety smutne ale prawdziwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ayabrea no to spoko :) I tak szkockiego nikt nie używa (zna?) :D Język szkocki (Scots Gaelic) już dawno umarł i jedynie go mogę usłyszeć w jednej stacji radiowej lub na jednym kanale TeleG :lol: Jak znasz angielski to swobodnie sobie dasz radę bez pomocy rodaków i wyjdziesz na tym znacznie lepiej :) powodzenia

 

@nuO3-Lzuruha myślę (i słyszałem, widzieć nie widziałem, ale kumpel w Anglii używał tego i działało :D ), że wszytko będzie ok :) Od siebie dodam kupuj Sky'ja :D Telewizja z PL to jakaś kpina i nawet n'ka (która notabene wiedzie prym w PL) niewiele ma do zaoferowania :) Osobiście mam Freeview i nie mogę się nadziwić co BBC (jako państwowa TV) może zaoferować widzowi. Ostatnio był u mnie teściu (inżynier, swego czasu robił TV) i jak patrzył w mój 24 calowy (LOL) TV nie mógł się nadziwić jakie to ma "żywe kolory i jakość obrazu" :lol: Sky robi miazgę ze wszystkiego, zachęć dziewczynę spodoba Wam się :) Nawet jak tylko trochę zrozumie warto! Nauczy się szybko (zakładam, że jest młoda), a jak kupicie polską TV zrobi/cie krok wstecz :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Sky odstrasza mnie lekko cena zakladajac ze bralbym pakiety z kanalami HD (nie licze sportu bo w sumie nie ogladam go duzo) to tak czy siak koszt okolo 30f miesiac, niby nie jest to duzo jednak juz kilka co miesiecznych zobowiazan jest kolejne w takiej kwocie nie usmiecha mi sie niemniej jesli naprawde jest tak dobrze to napewno warto sie zastanowic ;)

 

w poniedzialek pomecze lokalnych znajomych, i jesli sie uda to przejde sie obejrzec co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli znajomi maja juz sky to byl taki program, ze jesli oni cie poleca SKy to oboje dostaniecie SKY+HD Box, nie wiem czy to jeszcze jest.

 

Mnie wlasnie powstryzmuje cena, teraz mam zwykle pudlo od Sky z chyba 2 pakietami (place jakies 16 funtow) i moze bym zaplacil dodatkowa dyszke, ale jak mi ostatnio zaproponowali super deal 30 za boxa i 30 za instalacje, to grzecznie podziekowalem.

Sky teraz strasznie pcha na HD wiec moze niedlugo dadza boxa albo instalacje za free (na swieta) - na razie czekam na jakas dobra oferte.

 

Kupowanie polskiej satelity jak dla mnie to dziwna sprawa, bo tylko sie czlowiek cofa jezykowo, nie mowiac ze jakosc marna. No ale to kazdego wlasna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakaś kpina i nawet n'ka (która notabene wiedzie prym w PL) niewiele ma do zaoferowania

Przepraszam, że wtrącę, ale od kiedy to N-ka wiedzie prym w Polsce ??

 

Kupowanie polskiej satelity jak dla mnie to dziwna sprawa, bo tylko sie czlowiek cofa jezykowo, nie mowiac ze jakosc marna. No ale to kazdego wlasna decyzja.

Marny dekoder marna jakość dobry dekoder dobra jakość ja np widziałem Senate Sport w UK to tragedia gorzej niż analog na TVP może coś się zmieniło w SKY dużo w HD, ale np jak się ma C+ HD to równie dużo w HD można oglądaćw tym np Premiership w tej samej jakości co w SKY-u (w końcu przez nich sygnał produkowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy po ponad roku pracy w angli przysluguje mi jakis zasilek w PL? Bo w UK chyba cos takiego jest o ile sie nie myle, ale bym musial stawic sie chyba co 2 tyg o ile sie nie myle.

Zasilek dostajesz z wlasnego zaplaconego podatku. Jesli placiles podatek w UK, to Polska nie powinna Ci dac ani grosza.

Osobiscie dam po łapach każdemu kogo spotkam, kto bierze zasiłek w Polsce, pracując w UK.

C'mon, let's be fair.

 

Poza tym, po 6 miesiącach poza granicami Polski, nie jesteś już rezydentem PL. Natomiast jeśli się nie wymeldowałeś, a zarabiałeś w UK, to powinieneś zapłacić od tego podatek, gdyż Twój ośrodek życiowy nadal prawnie mieścił się w PL.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę, ale od kiedy to N-ka wiedzie prym w Polsce ??

Do niedawna najwięcej kanałów HD było w N'ce. Może teraz jest inaczej, jak tak jest to zwracam honor :wink:

 

Marny dekoder marna jakość dobry dekoder dobra jakość ja np widziałem Senate Sport w UK to tragedia gorzej niż analog na TVP może coś się zmieniło w SKY dużo w HD, ale np jak się ma C+ HD to równie dużo w HD można oglądaćw tym np Premiership w tej samej jakości co w SKY-u (w końcu przez nich sygnał produkowany).

Ze co widziałeś? "Senate"??? :D Setante kolego, Setante :lol:

 

Co do C+ to może ratują się HD, bo teściu ma to coś i obraz standardowy nie dorasta darmowemu free view w UK :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. North Greenwich rox :) Niesamowite są te stare drzewa.

 

 

EDIT:

Planujecie cos na halloween?

 

Z kobietka mamy zamiar wydrazyc dynie, pomalowac sie i przebrac wieczorem i jak ktos zadzwoni - puscic dzwiek piorunów, pomigac swiatlem i dopiero otworzyc drzwi i rozdac cukierki mowiac MWaaaahhhahaha ze świecącymi zębami wilkołaka :)

 

http://www.101halloweenideas.com/halloween_ideas_01.html

 

 

Lol reverse-racism? http://wyborcza.pl/1,75477,7180079,Brytyjs..._polskiego.html

Czy tak dobry i trudny w produkcji jest polski chleb?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki net w tym momencie jest warty polecenia? Ostatnio mnie naszło i dałem sobie siana z Tiscali i zmieniłem na o2. 19mega, trzy miesiące gratis i miesięcznie taniej niż 8mega od Tiscali, więc się skusiłem. Ogólnie cyferki wyglądają fajnie, ale działa to tak sobie. "Responsywność" mniejsza, ale ładowanie stron szybsze. W sumie dopiero niecały tydzień się tym bawię i jeszcze daję kredyt do 10 dni i potem muszę zdecydować. Co gorsza granie online coś też nie halo :sad: Nowego dostawce podłączyłem do starego wag54gs'a i jak w tiscali wszystko hulało to tu są schody. Bracki nie może się ze mną połączyć i ogólnie działa to "słabiej". Czy static IP załatwi sprawę?

 

Szukając najlepszego dostawcy głównie opierałem się o ten ranking http://www.dslzoneuk.net/isp_ratings.php

o2 wyglądało nie najgorzej, ale w rzeczywistości wypada blado. Ogólnie interesuję mnie sieć Titan :rolleyes: W sumie mają ciekawą ofertę i miesięczny okres wypowiedzenia :) Macie jakieś info na temat tego lub innego interesującego? :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet z O2 jakieś półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Prędkości stałe przez cały czas, pingi w WoW/CS/CoD bardzo dobreJedynie przez pierwszy miesiąc albo półtora było tak fatalnie że włosy można było sobie wyrywać, ale na szczęście to już przeszło. Do obsługi klienta nie musiałem jeszcze dzwonić więc się nie wypowiadam, wcześniej miałem AOL i była tragedia zarówno z połączeniem i obsługą klienta.

 

P.S. Jutro (niedziela) fruwam do Polski, pierwszy raz od wyjazdu ;) Trochę dziwnie się czuję heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Vivacity i Pipex Business. Sieć oparta o inny sprzęt i brak throttlingu, a ceny bardzo podobne.

 

O2 w moich oczach straciło, ale nie chcę się już denerwować opowiadając całą sprawę.

Wspomnę jedynie o silnym throttlingu jaki uruchomili 2 tyg temu, co sprawiło, że jedno okno = 35kb, co spowodowało u mnie konieczność buforowania każdego klipu z YT, lub otwieranie po trzy naraz i pauzowanie (wtedy leci 100kb łącznie) i tak od 7pm - 11pm.

Szkoda ze wprowadzili to tydzien po 30 dniach jakie mialem na zrezygnowanie z nich, bo przeszedłbym na pipex business.

http://www.pipex.co.uk/business/broadband/pro/

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to decyzja zapadła :angry: Trzeba będzie poszukać czegoś nowego. Ten pipex coś na linii pokazuję mi tylko 8mega :sad: Chyba jednak zostanę przy Titan, brak throttlingu, brak blokowania portów i miesięczna umowa, więc w razie draki poszuka się czegoś innego :) pzdr

 

EDIT

No to czekam na podłączenie Vivaciti :D Piątego powinno się coś zacząć dziać, zobaczymy. Do pipexa dzwoniłem to pani mi powiedziała, że mogę liczyć na 6mega :D A z tym Titanem to ciekawa sprawa, dzwonię wczoraj, a tam wita mnie wiadomość "dnia 26/10/09 mogą wystąpić problemy i dokładamy wszelkich starań, aby je jak najszybciej rozwiązać" :D Ciekawa niezawodność, dwa lata temu miałem coś takiego w Tiscali :) Dzięki za namiar DJ.

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche spozniony jestem ale..

 

Z adsl24.co.uk (bardzo dobry dostawca - zero throtling ale dosc drogo) poszedlem an o2 za 9 funtow z groszem (mam komorke z nimi), wzaielm ten 20mbit, uzywaja wlasnego sprzetu w Bt exchange - LLU(chyba dzialaja razem z BE). Mam juz 2 miechy, predkosc ciagle okolo 10mbit (przy zamawianiu wychodzilo cos kolo 11, wiec git jest).

Mialem poprzednio ruter linksys, ale jakos ten o2 daje lepsza predkosc i lepiej sie gra na nim po sieci. Gram w Wow i CoD4 - zero problemu, a ciagne tez sporo (rapidshare rules :). Jestem na prawde milo zaskoczony. Mam nadzieje ze Vivaciti bedzie git :)

 

 

Sparwdzilem Vivacity odsprzedaje net od EntaNet, tak samo jako adsl24, wiec bedzie git - nigdy nie mialem problemu z graniem ani throtlingiem.

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...