Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Mniemam, że jechałeś w Szkocji. Jak błysnęło i przyjdzie mandat, to będą to trzy punkty i 60 funtów. W tym jebniętym kraju jest coś takiego jak fixed penalty i nie ważne o ile ważne, że się stało, a kara jest taka sama. Oczywiście jak mocniej przegniesz pałę to pewnie jakiś sąd czy coś. Nie zapomnij poinformować o tym mandacie swojego ubezpieczyciela, to kolejna paranoja, za przekroczenie prędkości stawka ubezpieczenia Ci wzrośnie, a jak nie zgłosisz to tak jakbyś jeździł bez ubiezpieczenia, oczywiście w razie wypadku :damage_wall: pzdr

 

tak w szkocji, dokladnie na anniesland road :)

rozmawialem ze znajomymi i mowia, ze tez im blyskalo, ale nic nie przyszlo, moze i mi sie sfarci :)

w jakim terminie przychodzi ten mandat ?

kupilem auto 2 tygodnie temu, ale jeszcze nie mam dowodu rejestracyjnego na mnie, czekam az przyjdzie z dvla, czy ten mandat (jezeli go oczywiscie dostane) moze wplynac w jakikolwiek sposob na otrzymanie dowodu rejestracyjnego ???

 

a jak wyglada sprawa punktow z unijnym prawkiem bo slyszalem, ze trzeba sie szlajac po sadach itd. ale znowu przeczytalem, ze juz normalnie nabijaja na polskie prawo jazdy i te punkty figuruja w dvla na moim prawie jazdy ?

 

o ubezpieczeniu slyszalem, ze trzeba zglosic dopiero jak bede kupowal nowe, albo jak skonczy sie termin obecnego i wtedy mi podwyzsza, a teraz nie trzeba nic zglaszac,

 

EDT: jednak masz racje z ubezpieczeniem,

Edytowane przez a.y.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sa 2 typy kamer. Policyjne i councilowskie. Policyjne sa chyba zolte a councilowskie szare - ale to moze sie roznic zaleznie gdzie jestes. Rozmawilame z znajomym glina i oni sprawdzaja o ile byla przekroczona predkosc, jesli nieznacznie (tak jak u Ciebie) to olewali zdjecie - chyba ze kierowca notorycznie lamal prawo. Z tymi councilowskimi to nie ma reguly. Trzymaj kciuki, moze nic nie przyjdzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Mam zamiar lecieć do Birmingham 4 sierpnia. Jakie są szanse na znalezienie sobie pracy? Wiadomo, że ma to być praca dla studenta czyli co najwyżej coś na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie masz teraz wysyp studentow UK, wiec bedziesz mial spora konkurencje. Dodatkowo obecnie rynek pracy dla osob bez kwalifikacji jest dosc mocno oblegany - grupowe zwolnienia w fabrykcach, sektorze publicznym itp.

 

Moze byc dosc ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, wybieram sie autem do kraju, chcialem zapytac jak wyglada sprawa opon, z przodu mam jedna inna od 3 pozostalych, dokladniej inny bieznik i firma, ale rozmiar/profil jest dokladnie taki sam jak reszty,

czy moge tak jechac czy wszystkie musza byc identyczne ? chodzi mi o kontrole policji w francji, belgi, holandi no i niemcy glownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Masz zdrowie.

 

Imo nie powinno być problemów, ale chyba sam bym się dwa razy zastanowił. Tak dla własnego bezpieczeństwa :wink: pzdr

 

nie wiem, okaze sie ;)

 

o bezpieczenstwo sie nie martwie bo jezdze ostroznie, ale pomijajac to nie bedzie problemow podczas kontroli bo chce jechac wymienic, a koszt ok 20f ktore na drodze nie lezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 20f na własne bezpieczeństwo w mlekiem i miodem płynącej Anglii jest wielkim wydatkiem ? chciałbym zauważyć, że podczas ostrego hamowania różne opony na jednej osi mogą spowodować efektowny piruet...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 20f na własne bezpieczeństwo w mlekiem i miodem płynącej Anglii jest wielkim wydatkiem ? chciałbym zauważyć, że podczas ostrego hamowania różne opony na jednej osi mogą spowodować efektowny piruet...

 

nie, po prostu nie lubie wyrzucac pieniedzy w bloto, a skoro to nie ma znaczenia to wymiana wlasnie bedzie wyrzuceniem kasy, a pytam bo sie kompletnie na tym nie znam,
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle przed nami nie jechał :D

nie wiem dlaczego tak jest, ale w Anglii to mają totalną <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ne na te opony, każda inna to czasami norma :blink:

 

W Irlandii to samo. Dodając do tego bardzo śliski asfalt wychodzą z tego różne ciekawe sytuacje na drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie bo inna rzeźna bieżnika to inna powierzchnia tarcia i inne właściwości odprowadzania wody rób jak tam chcesz dla mnie możesz jeździć nawet na kołach od parowozu :rolleyes:

 

ale po co ten sarkazm <_<

spoko w takim razie wydam te 20f w kraju miodem i mlekiem plynacym na wymiane, na bezpieczenstwo nie bede zalowal, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zabrzmi to smiesznie, ale szukam angielskiego odpowiednika purepc. Chodzi mi o jakis portal z porzadnym forum.

Znalazłem jakies ale raczej to amatorszczyzna albo czesc sklepu co nie zapowiada niczego dobrego.

 

Overclockers UK Forums - Powered by vBulletin

 

HEXUS.community Discussion Forums - Powered by vBulletin

 

Jak leci życie na obczyźnie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze wroce do starego watku, ale mamy troche aut z uk i kazde ma albo rozne opony na tej samej osi, albo jakies absolutnie przypalowe (stuner, nexen, wanli to juz gorna polka), dlaczego tak jest, czy opony w uk sa tak drogie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet spoko. Skonczylem kolo Londynu, wiec mozna by kiedys na piwo wyskoczyc.

Ogolnie lekko nie ma ale czuje juz wiatr w zaglach. Praca jest, kursy juz robie , bedzie dobrze :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie. Po moich perturbacjach zdrowotnych i powrocie ze studiów w Hertfordshire do rodziny w szwajcarii, za miesiąc mam przeszczep nerki i jak wszystko pójdzie gładko to we wrześniu wracam na studia do UK. Moja dziewczyna robi magistra w Londynie, dla tego chcielibyśmy razem wyhaczyć jakieś mieszkanko. Z racji tego, że jestem zielony potrzebowałbym pomocy kogoś kto ma z tym już jakieś doświadczenie i chciałby poświęcić parę minut. Każdy post mile widziany, jakbym mógł pogadać z kimś na fb/skype też bardzo bym to docenił. Każda informacja jest pomocna, bo na serio nie wiem od czego zacząć.

Ogólnie chcemy mieszkanie dla dwojga 1 albo 2-pokojowe z łazienką i kuchnią. Nie mamy wielkich wymagań, wystarczy żeby było czysto i znośnie.. Będę dojeżdżał na uniwerek do Hatfield pociągiem z king's cross. Jak z cenami mieszkań w tej okolicy? zaoszczędziłbym na biletach na metro i czasie. Ale jak tam jest drogo Zależy nam na tym, żeby okolica nie była niebezpieczna i żeby było spokojnie a cena maksimum 1000 funtów/miesiąc. Najlepiej północny i centralny londyn ( camden, islington, hackney, haringey, ewentualnie barnet). Jak szukać i jakich cen czynszu się spodziewać? Z góry wielkie dzięki. Pozdr!

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak

 

:)

 

W okolocach King's Cross to za 500£ mozna dobry pokoj w czystym domu wynajac , musisz szukac duzo dalej na polnoc ,wszystko masz w necie

np . http://www.findaproperty.com/to-rent na poczatek znajdz postcody miejsc ktore cie interesuja .

Dla przykladu :

Ja mieszkam w poludniowym Londynie ( south-west wimbledon na granicy z Raynes Park ) i za 1 bedroom flat (dwa pokoje z kuchnia ) z malym ogrodkiem placimy 750£ +115 council tax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprznęło mi się, bo 500max to od łebka. Razem mamy 1000. Council taxa niet bo studiujemy oboje na dziennych, także wydaje mi się, że się wyrabiamy. :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Sysku (Po angielsku można by to napisać "Hey Cycku" i brzmiałoby tak samo :) )

 

Cholernie mi przykro z powodu konieczności wymiany części w Tobie. Powodzenia z tym. Powiedz lekarzowi, aby dotknął kaloryfera żeby się najpierw rozładował i niech nie zapomni o paście termo.

 

Wchodzisz na www.rightmove.co.uk tworzysz konto i rysujesz sobie mapkę. Następnie klikasz w prawym górnym rogu mapy "properties for Rent" i filtrujesz wedle własnych upodobań. Polecam spróbować znaleźć walking distance do King's Cross, choć nie będzie łatwo znaleźć całe mieszkanie w tym budżecie i standardzie. Ewentualnie within bus distance do KC/StP bo tygodniówka kosztuje około Ł13, a metro już Ł29.40.

post-110226-0-27934600-1326043111_thumb.jpg

 

Unikamy rejonów od Hoxton na wschód aż do Stratford. Ten ostatni ma sporo nowych mieszkań, ale to już daleko od KCSP.

post-110226-0-29740000-1326043916_thumb.jpg

 

Jeżeli nie znajdziesz nic w budżecie to pozostaje dbl pokój albo przestrzenne studio. Rejony na północ od KCSP są dość posh więc może nie być łatwo.

 

Zerknij także na Student Accommodation - Find Student Flats & Houses across the UK

 

Trzymam kciuki.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...