Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Mhhh myślęl, że powoli się wreszcie zaczyna układać. Zawalił co prawda jedną robotę w mechanice ale teściu mój już mu coś stara się załatwić, a siedzi sam w angli na budowie, troszkę wyższym stanowisku niż jakiś robotnik zwykły, więc bądźmy dobrej myśli. Dziś jeden dzień na budowie (niestety właśnie skończyli prace) i ma w ręku 40funtów, tydzień jeszcze przeżyje :D

 

Jak się z rodziną kontaktujecie? Jakieś tanie sposoby na rozmowy do PL (komórki lub stacjonarne) ?

Albo najlepiej tu mi odpowiedzcie, bo na razie się nikt nie kwapi :(

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=256004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwonienia do Polski to osobiście mam o2 i po uruchomieniu jakiejś tam usługi (nie pamiętam dokładnie) mam po 19:30 i w weekend'y 7p/min na stacjonarki. Prawdę mówiąc nie korzystam zbyt często z tej opcji i głównie rozmawiam przez skype (możliwość wizualizacji rozmówcy zaczyna dominować :) ), chociaż ostatnimi czasy jakość usług spada, prawdopodobnie z uwagi na rosnącą liczbę użytkowników (12mln to chyba trochę dużo) :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy skąd? :D

 

Ja latam do Gdańska i z mojego punktu widzenia wygląda to tak :wink: Z tanich linii możesz lecieć do Prestwick lub Edinburgh'a (odległość do City Center podobna czyli jakieś 50km). Ztcw na lotnisko Glasgow nic taniego nie lata. Do Prestwick lata Wizz Air, a do Edi Centralwings lub easyJet (z tym, że Ci drudzy latają tylko do 22 kwietnia, nie mam pojęcia dlaczego :? ). Cenowo najtaniej będzie easyJet potem Wizz Air i na szarym końcu Central (bilety droższe czasami o 100% w porównaniu do konkurencji). Kiedy rezerwować? Im wcześniej tym lepiej, chociaż do miesiąca przed odlotem ceny są jeszcze stabilne. Osobiście polecam loty do Edi, bo Prestwick to chyba "najgorsze" lotnisko na jakim byłem :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to raczej podróżuje swoim transportem i transport publiczny nie jest moją najmocniejszą stroną :wink: Chociaż ode mnie do Edi tylko pociągiem (szybko i tanio) :) Musisz sam poszukać czy jest jakieś połączenie (może bezpośrednie Edi Airport - Glasgow), na pewno istnieje takowe z centrum Edinburgh'a. Jeśli będzie to kluczowe to może lepiej do Prestwick i wtedy na bank coś do Glasgow bezpośrednio kursuje :) Polecam jednak przylot w weekend i odbiór z lotniska przez kuzyna bądź znajomego, może znajdą trochę czasu :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jak polecicie zrobić przekaz pieniężny do UK? Konta bankowego braciszek nie ma ;] No i mały problem mam z tym.

 

Wester Union, gigantyczna prowizja w PL, dodatkowa oplata w UK do tego ich wlasny przelicznik walutowy :/ Raczej odpada :(

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przetestowalem rozmowy ze skype na stacjonary w pl.

Trzeba zaladowac konto na skype za 10£(dostajemy do wygadania)+£1,5 oplat jakichs tam.

Za rozmowe 10 min skasowalo mnie 15p, wiecej mnie skasowalo jak do siory na ang komorke zadzwonilem. Nie wiem jak z rozmowami na komorki pl, musze to jeszcze obadac.

Kiedys korzystalem z voipdiscount. Wychodzil duzo taniej niz skype, ale nie wiem czy to sie nadal oplaca.

 

generalnie po tym jak o2 sie wycofalo z wliczania rozmow na ten numer korzystalem z karty UniTel. Kupuje sie za okolo £5(zalezy od sklepu) i dostaje sie iles tam minut. Dziwnie te minuty liczy, bo czasami mowi ze masz kolo 800 a po 15 min rozmowie zostaje ci juz tylko 200, do tego jakosc polaczenia jest kiepska, wiec teraz raczej bede uzywal skype do dzwonienia.

01617005005 ten numer nadal dziala. Za pierwszym razem sciaga 5 funtow z konta. 0.7 pensa za minute, ktore pobierane jest z tych sciagnietych 5 funtow. Jesli ma sie darmowe minuty (polecam favourite place - 500 minut) to jest to chyba najlepszy sposob na dzwonienie do Polski z komorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jak polecicie zrobić przekaz pieniężny do UK? Konta bankowego braciszek nie ma ;] No i mały problem mam z tym.

 

Wester Union, gigantyczna prowizja w PL, dodatkowa oplata w UK do tego ich wlasny przelicznik walutowy :/ Raczej odpada :(

być może tanio wyszłoby paypalem, ale jak on nie ma konta...

 

generalnie nie potrafię wymyślić jak inaczej, tanio wysłać kasę.

 

Przecież teraz łatwo otworzyć konto. bardzo potrzebna ta kasa mu jest? Jeśli tak, to może niech jednak otworzy zwykłe cash account, albo przelej paypalem do kogoś w uk z paypalem i kontem. Jesli mieszka w londynie, to mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest tonio.co.uk, ale maja wlasny przelicznik, np dzis kurs NBP 4.82, kurs Tonio: 4.57 - 20gr roznicy to juz nie malo. Jesli sioe zrobi to w ich biurze to przelew nic nie kosztuje. Jesli na ich konto to przelew do PL 5 funtow. Idzie dosc szybko 2-3 dni robocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moneygram dziala jak WU - wplacasz w jednym oddziale, odbierasz w innym - w Uk na poczcie i wiekszych newsletter, w Pl - pko sa

http://www.moneygram.com/MGI/PL/PL/About/A...CC=PL&LC=PL

http://www.moneygram.com/MGI/PL/PL/Send/Se...CC=PL&LC=PL

 

a wystarczy zajrzec na strone B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc

 

To jak dlugo twoj brachol siedzie w UK ze nie posiada konta w banku ??

Tu to chyba podstawa , jedna z pierwszych rzeczy do zalatwienia .

 

sorry ze

Troche nie na temat ,

slyszal ktos o akcji Szkockiej policji wylapujacej samochody z polskimi blachami ??

ponoc zarekwirowali kilkaset fur ??

z czego w 90% przypadkow nie obejdzie sie bez duzych wydatkow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze mieli podstawy aby zatrzymac te samochody. Nie wspominajac faktu ze jazda po lewej stronie , z kierownica po lewej stronie nie jest zbyt bezpieczna.

 

W sumie zawsze ciezko bylo mi zrozumiec fakt trzymania samochodu z PL w GB, gdzie samochody sa tansze, zwlaszcza uzywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzilo o RoadTax

Nasi lubia przyoszczedzic , i mieszkajac tu 1-2 lata

pracujac , dale j smigaja autami na polskich blachach zeby owego roadtaxu/M.O.T

i ubezpieczenia nie placic .

Sie w koncu Angole/Szkoci w[ciach!]... i zaczeli egzekwowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze mieli podstawy aby zatrzymac te samochody. Nie wspominajac faktu ze jazda po lewej stronie , z kierownica po lewej stronie nie jest zbyt bezpieczna.

 

W sumie zawsze ciezko bylo mi zrozumiec fakt trzymania samochodu z PL w GB, gdzie samochody sa tansze, zwlaszcza uzywane.

Może i tańsze, ale jakie drogie w utrzymaniu :)

 

Co do całej akcji to przyznam się, że nie wiedziałem... Słyszałem tylko od kumpla z Anglii, że tamtejsza policja zamierza ostro trzepać "obce" fury, jak widać na pierwszy ogień poszła Szkocja :D Oczywiście w całej akcji chodzi (jak już koledzy wspomnieli) o podatek i ubezpieczenie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ostatnio wogole na wyspach zaczyna sie dosc duzo negatywnie mowic o nas :/

Media oczywiscie tego nie podaja ,bo nei wypada ;)

Ale coraz wiecej wzmianek o emigrantach z east europe , ile to pieniedzy wysylamy

ile to child benefit'u musi placic UK na dzieci w polsce itp

Z drugiej strony oni i tak sa maxymalnie tolerenacyjni ,bo gdyby do Polscki przybylo

w 2 lata 1,5 ml emigrantow , wojna domowa murowana ,

[ rzad podaje sie do dymisji

a Rydz'yk zamyka radio i tworzy bojowki narodowosciowe :) [

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywnie czy nie to wszystko zależy :wink: Dane o wysyłanej kasie czy pobieranych zasiłkach no cóż... A ja zadam pytanie kto jest winien? Emigrant z Europy wschodniej który przyjeżdża i widzi państwo które za wszelką cenę chce pomóc mieszkańcowi, nawet wchodząc mu w dupę bez wazeliny? :D To bardzo średnie uczucie pogłębia CCTV którą już chyba montują nawet w kiblu :lol: No tak, ale to dla naszego bezpieczeństwa :D Reasumując Polak który prawie dwie dekady temu wyzwolił się z chorego systemu wpada tutaj i co widzi? Ten sam system, tylko więcej reklam i brak kartek :wink: A w rządzie siedzą mędrcy (prawdopodobnie o IQ podobnym do przeciętnego wyspiarza) i myślą dlaczego to Polacy pobierają tyle zasiłków? :lol:

 

Ech... szkoda gadać! Jeszcze tylko dodam, że akcję z zatrzymywaniem fur popieram (powinienem raczej napisać rozumiem), bo stał się to dość poważny, przewlekły problem :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo łatwo odróżnić sensacjonalistyczne media od moderatywnych. Ci pierwsi używaja etykietki i rzucają liczby jakby były większe niż są (zapominając o pakistańczykach i somalijczykach itp). Ci drudzy podczas gdy wymieniają ile to przybyło im uczniów w szkołach i ile wydają na benefity - mówią także jak ożywiliśmy ich gospodarkę, wypełniliśmy prace w których był deficyt robotników oraz wpłaciliśmy miliardy w podatkach.

 

W UK prasa jest mocniej rozwinięta, co nauczyło mnie nie brać do serca sensacjonalistycznych wiadomości i patrzeć na newsy spokojnie.

 

Dobrze jest też olać całkiem newsy z TV i gazet, i czytać tylko w necie na dużych portalach w ktorych robi się przesiew (reddit, digg itp). Nowo-przyjezdni nie mogą wiedzieć przecież, że Daily mail to crap w jednej półce z Sun i innymi page two cyckami.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie już inny temat do rozmów widzę, ale muszę podziękować za linki. Monegram okazał się najkorzystniejszy...ze 158euro do anglii dotarło 108funtów...przeliczniki mają tragiczne :/ Do tego prowizja u nas kilkadziesiąt zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryk - dostaniesz taka karta poczta, wlasnie po rejestracji u GP.

 

Co do tych zasilkow itd co polacy niby biora - to na bbc kiedys bylo, rok trmu chyba jak ktos glosno mowil ile to polakow i pewnie tylko benefity beda brac. A tu BBC sparwdzilo i wyszlo ze jakies 2% polakow aplikowalo o zasilki roznego typu.

 

Tak jak DJ mowil zapomnieli o somalijczykach i innych nacjach. Co prawda polacy to najwieksza grupa emigrantow (oficjalnie), ale wielu wypelnilo wlasnie luki, tma gdzie brytyjczycy nie chcieli pracowac.

 

Nie znam liczb, ale moge sie zalozyc ze 99% emigrantow z Polski pracuje i placi podatki. Jakis czas temu rzad sie obawial, kto bedzie placil podatki za 20-30 lat - rodzilo sie za malo dzieci. Polacy rowniez pomoga z tym problemem. Duzo osob sie tu osiedlio calymi rodzinami, albo urodzilo im sie dziecko tu.

 

Caly ten halas ze niby tu nas nie lubia itp jest tylko napedzany przez szmatlawce wymienione przez DJ_Silence. A prawda jest taka, ze angole wymieniaja sie danymi polskich budowlancow, hydraulikow itp - juz nawet nie chodzi o to ze sa tansi, ale po prostu czesto lepsi od brytyjskich

 

Osobiscie ani razu, od kiedy tu jestem (ponad 3 lata) nie spotkalem sie ,osobiscie z niechecia do mnie, z powodu mojej narodowosci.

 

Polacy caly czas maja dobra renome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Śledzę temat od dłuższego czasu i doszedłem do wniosku że też mógłbym wyjechać do UK do pracy. Mógłbym wyjechać zaraz po maturach i wrócić do Polski we wrześniu. W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Z tego co czytałem Londyn jest zbyt oblężony. Czy osoby z innych miast widzą że są tam jeszcze miejsca pracy?

 

2. Mam 18 lat (w wakacje 19), czyli według prawa będę w UK niepełnoletni i będę dostawał niższe wynagrodzenie. Ale czy każdy pracodawca to egzekwuje czy mam szanse znaleźć gdzieś prace za taką samą stawkę jak osoby mające powyżej 21 lat?

 

3. W jakiej branży szukać pracy? Moje doświadczenie jest praktycznie zerowe (zbiór owoców w lecie, w poprzednim roku 2 miechy w ekipie remontowo-wykończeniowej). Jedyne co mam to b dobra znajomość angielskiego. Mógłbym zajmować sie praktycznie wszystkim (z pewnymi granicami :P) Słyszałem że podobno na statkach rybackich jest ciężka ale dobrze płatna praca? Wie ktoś o tym coś więcej?

 

4. Czy ma ktoś namiary na zaufane agencje? A może w ogóle nie opłaca sie szukać pracy przez agencje?

 

pozdrawiam, Never

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zescie mi tym Medicalem przypomnieli jedna rzecz

 

W moim Medical Center , jest taki terminal w ktorym bodajrze mozna sobie

Appointment sprawdzic , jest w tym kompie jakies 12-16 jezykow

jest nawet Czeski ale kuzwa nie ma Polskiego !!!!! jaja neiprawdaz ??

[ dodac nalezy ze Czechow jest w UK jakies 9-10 x mniej niz Polakow

ale jednak oni swoj jezyk maja w owych terminalach ]

 

Malo tego , na desku obok wisi drukowana kartka z tekstem po Polsku

ze Wulgarnie zachowujacych sie petentow nie bedziemy obslogiwac .

 

 

To teraz napiszcie mnie dlaczego jest tak chu..wo

czekam na konkretne przemyslane odpowiedzi .

 

 

moim skromnym zdaniem

Niektorzy a moze duza wiekszosc Polakow w UK to mistrzowie w samouwielbieniu , kitowaniu i sciemie

chyba ?? moze to narodowa choroba ?

 

 

eryk_wiking

Moja zoncia dostala karte po 3-4 tygodniach , Ja czekalem ponad 2 miesiace .

Tu w UK tez maja burdel w papierach , od 2 lat mam credytowke Capital'a

a juz 2 x przysylali mi aplikacje na nowa .

Jak o selfemployed zaplacilem podatek pod koniec listopada ,

a w styczniu wyslali mi reminder ze jeszcze im nie zaplacilem :)

oczywiscie wszystko jest OK , moim skromnym zdaniem

STANOWCZO za Duzo Ciapatych w Urzedach ! ! !

 

mozna mnozyc takie przypadki

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...