Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

@DJ Full znizka jest od 9 lat posiadania prawo jazdy i bezwypadkowej jazdy - dlatego nie przyjmuje 12 lat bo i tak nic to nie zmieni.

 

@Ali - z tego co wiem to full comp upowaznia Cie do jazdy kazdym samochodem, nie wiem, byc moze w szkocji jest inne prawo.Ja moge jechac kazdym, tyle, ze nie bedzie on kryty jako full comp a 3rd part.Na pewno dziala to inaczej w firmach, ale zasady nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się dokształciłem i faktycznie jest taka opcja, ale to wszystko zależy od ubezpieczyciela. Podobno teraz już się odchodzi od tej praktyki co nie zmienia faktu, że można spotkać taki rodzaj ubezpieczenia. Warto by się zainteresować przed podjęciem decyzji, słyszałem, że direct line ma taką opcję, ale jak to bywa ze stawkami u nich nie halo :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłeś się wystarczająco jasno. Ja mam podobną sytuację, bo prawko mam niespełna pięć lat, a zniżki jak za pięć lat. Stało się tak, że po roku dostałem zniżki gratis jak za dwa lata i żaden inny ubezpieczyciel mi tego nie uzna, bo jest to fizycznie niemożliwe :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@Ali - z tego co wiem to full comp upowaznia Cie do jazdy kazdym samochodem, nie wiem, byc moze w szkocji jest inne prawo.Ja moge jechac kazdym, tyle, ze nie bedzie on kryty jako full comp a 3rd part.Na pewno dziala to inaczej w firmach, ale zasady nie znam.

 

Sprawdziłem swój certyfikat i faktycznie upoważnia mnie do jazdy jakimkolwiek autem za zgodą właściciela :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam takie proste pytanie:)

Robie często zakupy w SportsDirect,a szukam jeszcze innej sieci która wysyła do Polski. Polecicie jakieś inne sklepy z dobrymi cenami??:)

 

Decathlon

 

PriceGrabber.co.uk - Smart Shopping Anytime, Anywhere

 

Sports goods wholesalers in the UK

 

No i oczywiscie ebay.

 

 

Czy Wam tez z biegiem czasu leci na pysk umiejętność posługiwania się polskim językiem? Składnia powoli angielska i wrzucanie w polski język odpowiedników "so what you should do is..." itp :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez z biegiem czasu leci na pysk umiejętność posługiwania się polskim językiem? Składnia powoli angielska i wrzucanie w polski język odpowiedników "so what you should do is..." itp :)

 

U mojej rodzinki w Szwecji (17 lat mieszkają), tez zaobserwowałem ze praktycznie w domu miedzy sobą gadają po Szwedzku albo Angielsku...

 

A jeszcze jakieś 10 lat temu gadali miedzy sobą po Polsku.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zaważam, iż niektóre zwroty wydają się more appropriate w wyrażaniu tego co chcę przekazać ;)

 

Zdania też powoli przybierają angielską składnię choć są złożone z polskich słów.

 

To nie tylko ponglish. To całe zdania i zwroty, które wkraczają do języka.

 

Często zauważam wśród polaków mocno zintegrowanych z anglo-języcznymi mieszkańcami, iż przysłówki (okolicznik czasu) zdarzają się na końcu itp.

 

Zwroty typu "wiec co powinieneś zrobić to...." (so what you should do is...) :-)

 

Są też słowa w języku angielskim określające pewne uczucie, którego odpowiednik w języku polskim nie występuje lub składa się z kilku słów. W związku z tym łatwiej wydaje się iż można w ten sposób wyrazić dane uczucie - choć może mniej dokładnie.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez z biegiem czasu leci na pysk umiejętność posługiwania się polskim językiem? Składnia powoli angielska i wrzucanie w polski język odpowiedników "so what you should do is..." itp :)

Apropos języka - coś co na początku nauki angielskiego było dla mnie nowością:

 

Przykładem niezgodności języka polskiego [...] jest zdanie "on nigdy nie chodzi do kina". Analizując je matematycznie uzyskamy podwójne zaprzeczenie, czyli powinno znaczyć to samo, co zdanie "on chodzi do kina", lecz według zasad językowych jest równoważne zdaniu "on nie chodzi do kina". Wynika to z tego, że w języku polskim istnieje podwójne zaprzeczenie.

 

W języku angielskim nie może wystąpić podwójne zaprzeczenie. Poprawne jest więc zdanie "he never goes to the cinema" (tłumacząc dosłownie "On nigdy chodzi do kina"), a nie "he never does not go to the cinema" (tłumacząc dosłownie "on nigdy nie chodzi do kina").

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące :wink:

 

A jak już zaczęliście ten temat, macie jakieś rady gdzie się "sprawdzić" językowo? Tj. odkąd pamiętam miałem problem ze składaniem zdań na bieżąco w rozmowie. Ostatnie gościł u mnie jeden chłopak z Pensylwanii (znajoma na FB sobie wyrwała gostka :D ) i jak już zaczął wolniej gadać to szło się porozumieć. Ale jednak męczyłem się podczas rozmowy. Ogólnie rzecz biorąc mało obcowania z językiem jest i przydałoby się via net podszkolić trochę.

 

Nie wiem czy niedługo sam nie wylecę poza granice tego RP-ciemnogrodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące :wink:

 

A jak już zaczęliście ten temat, macie jakieś rady gdzie się "sprawdzić" językowo? Tj. odkąd pamiętam miałem problem ze składaniem zdań na bieżąco w rozmowie. Ostatnie gościł u mnie jeden chłopak z Pensylwanii (znajoma na FB sobie wyrwała gostka :D ) i jak już zaczął wolniej gadać to szło się porozumieć. Ale jednak męczyłem się podczas rozmowy. Ogólnie rzecz biorąc mało obcowania z językiem jest i przydałoby się via net podszkolić trochę.

 

Nie wiem czy niedługo sam nie wylecę poza granice tego RP-ciemnogrodu .

 

speaking24.com - darmowe konwersacje online!

 

Ewentualnie zapraszam na skype.

 

 

EDIT: widzę, że na tym niegdyś popularnym serwisie jest kilkanaście osób :)

PM me ze swoim loginem skype to się pogada :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widze ze census robisz :)

 

Z jezykiem my z zona po polsku, ale wtracamy czesto angielskie slowa. Powiem tyle ze znamy dwie inne pary z innych krajow, francuzi i hiszpanie, robia dokladnie to samo. Wiec chyba norma.

 

Dzis pierwszy raz na rolkach w tym sezonie, ale niestety nad morzem wieje, a pod wiatr jakos wolno szlo :P

 

Z ta kielbasa to chyba zamierzone, bo teraz kazdy utrzymuje prawa do nazw, wiec moze ktos opanentowal kielbasa mysliwsa, i nazwali ja mysliwka, albo moze jest jakis wymog co to kielbasy mysliwskiej, ktoa ta nie spelnia. Ostanio nadzialem sie na parowki "cielaczki" - 0% miesa wolowego/cieleciny, tylko drob i wieprzowina :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie naiwne pytanie. Lecę do Irlandii, jestem na bezcłowym na lotnisku, proszę kogoś lecącego np. do Egiptu aby kupił mi towar bez podatku, czy to nielegalne, jeśli mi go potem da do ręki i ja go sobie spakuję? Niby kontroli już nie ma, tam na miejscu też. Jak to jest z papierosami, alkoholem a jak ze zwykłymi perfumami?

 

edit: pomyślałem sobie teraz, że to pewnie jest tak, że zwrot różnicy dostaje się po wylądowaniu w Egipcie i okazaniu towaru?

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farid

 

Pokoj wynajac to moze kazdy nawet poszukiwany , placisz zazwyczaj depozyt 2 tygodnie do przodu .

Jakas podstawowa prace mozesz spoko znalezc bez NI , ale na cos konkretniejszego NIna musisz posiadac .

Tyle ze wybierasz sie na emigracje do UK w najgorszym od 20 lat okresie , musisz sie mocno nastawic psychicznie na obecne UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RESTAURANT FOR SALE Property for Sale Acton London

 

Link w razie gdyby oryginał przestał działać

 

A very well presented Polish restaurant for sale situated on the High Street, Acton W3.

This A3 retail premises is set over two floors (ground and basement) and has a combined area of 1144 sq.ft approx. The restaurant and has been refurbished to a high stantard and benefits include laminate wood flooring throughout, customers and staff toilets, recently installed air conditioning units on each floor and CCTV.

 

The restaurant can seat upto 35 covers on the ground floor and can hold more in the basement should need be. The ground floor dimensions are 42'8 x 17'4 and the basement measures 20'5 x 19'2.

 

The premises can trade from 10am till 2am on weekdays and 3am on Saturday's. The business does not have a long trading history and is being reluctantly offered for sale due to personal reasons.Price £55.000 negotiable. Quick sale necessary.

 

 

 

W moim odczuciu do właściciela zgłosił się "agent ubezpieczeniowy" choć mogę się sromotnie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem stronke na ktorej mozna sprawdzic historie serwisowa auta podajac MOT test number lub document ref number: Check your vehicle's MOT status and history online : Directgov - Motoring

 

zastanawiam sie na ile wiarygodne to jest bo jezeli ktos robil jakies walki z przebiegiem to czy od razu bedzie to tez utajnione na stronce i podane przebieg po kreceniu licznika czy jednak jest to prawdziwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Jako ze przygotowania do wyjazdu ida juz pełną para mam pytanie odnosnie banku.

W jakim najlepiej zalozyc konto? Dobrze by bylo gdyby mozna zalozyc konto na sam poaszport i dowod jesli jest taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lloyds wymaga paszportu i potw. adresu (rachunek woda itp) Lloyds TSB - Proof of identification

 

barclays to samo Basic Bank Account from Barclays - Barclays choć ciekawe, że akceptuja Foreign bank statement

 

HSBC także wymaga potwierdzenia adresu

http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/current-accounts/more/basic-bank-account

 

Wg. tej strony Santander także oczekuje potwierdzenia adresu (na ich stronie nie znalazłem info co jest wymagane)

Immigrationboards.com :: View topic - Bank Account(s), where to start?

 

 

A zatem po przyjeździe przepisz rachunek na wodę lub prąd na siebie. Możesz spróbować dopisać się do rachunku ale nie każdy bank przyjmie taki świstek (choć to bzdura ale co zrobić...). Przeliteruj przez telefon swoje nazwisko (po tym jak główny account holder przekaże Ci słuchawkę) i poproś o powtórzenie przez operatora. Litery trudne do zrozumienia przez telefon tj. "f" mów "ef for foxtrot" lub "s for sugar", lub "d for delta" i "p for peter".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile za przekroczenie 20mil ?

zalapalem sie na darmowe foto z kamery :/

jak wyglada w ogole procedura z mandatem ze speed kamery ? prawko mam ue z dwoma zdjeciami,

aha i czy jest mozliwosc ze jak blysnal flash to w srodku nie bylo kamery albo po prostu nie robila zdjec bo mialem zrobione od tylu ?

Edt:

sry, pomylilem mile z km, ograniczenie bylo do 30m, a ja mialem ok 50km/h wiec ok 32mil, ciezko sie mi jeszcze przestawic, ale to nie zmienia faktu, ze blysnelo za mna :)

Edytowane przez a.y.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że jechałeś w Szkocji. Jak błysnęło i przyjdzie mandat, to będą to trzy punkty i 60 funtów. W tym jebniętym kraju jest coś takiego jak fixed penalty i nie ważne o ile ważne, że się stało, a kara jest taka sama. Oczywiście jak mocniej przegniesz pałę to pewnie jakiś sąd czy coś. Nie zapomnij poinformować o tym mandacie swojego ubezpieczyciela, to kolejna paranoja, za przekroczenie prędkości stawka ubezpieczenia Ci wzrośnie, a jak nie zgłosisz to tak jakbyś jeździł bez ubiezpieczenia, oczywiście w razie wypadku :damage_wall: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...