Jump to content
Sign in to follow this  
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Recommended Posts

Krótkie pytanie. Jak sprawnie przesłać większą kasę z UK do PL? Jak to zrobić, żeby nie skasowali prowizji za dużo i co trzeba pokazać do banku czy US, żeby się nie dosrali i mi jej nie zablokowali? Chciałbym na giełdzie zainwestować w PL, może da się to zrobić z UK jakoś?

Krótkie pytanie. Jak sprawnie przesłać większą kasę z UK do PL? Jak to zrobić, żeby nie skasowali prowizji za dużo i co trzeba pokazać do banku czy US, żeby się nie dosrali i mi jej nie zablokowali? Chciałbym na giełdzie zainwestować w PL, może da się to zrobić z UK jakoś?

ja korzystałem z firmy samiswoi. prowizja jest jednorazowa chyba 2 funty

A i znajomi swojego czasu polecali mi: 

TransferWise Edited by itex

Kantor internetowy, najtaniej i najszybciej.

Zainwestować z UK możesz jak znajdziesz brokera który umożliwia zakupy na GPW. Mieszkając w UK i inwestując w Polsce możesz mieć potencjalny problem ze skarbówką, jak broker wyśle do nich twoje rozliczenie z zysków kapitałowych. Najprościej jednak byłoby kupić na miejscu jakiś ETF na Polskę notowany na LSE/NYSE, ale to już zależy jak dokładnie chcesz inwestować.

Edited by Twój Pan

potrzebuje dostac sie z UK do PL z duzą iloscią bagazu (kolo 100kg) - do osobowki spokojnie sie wszystko zmiesci wiec calego busa nie ma sensu rererwowac bo w przypadku busa patrzylem i srednio wychodzi 1700zł 

ktos cos poleca jakies strony czy ma znajomych co tak jezdzą?

Tak z ciekawości. Czy ktoś orientuje się czy mieszkajac i pracując w UK mozna wziąc kredyt na mieszkanie w Polsce? Pytam sie ponieważ mój brat pracuje w UK i miał takie plany aby stamtąd spłacać mieszkanie. 

Tak z ciekawości. Czy ktoś orientuje się czy mieszkajac i pracując w UK mozna wziąc kredyt na mieszkanie w Polsce? Pytam sie ponieważ mój brat pracuje w UK i miał takie plany aby stamtąd spłacać mieszkanie.

W Deutsche Bank powinni dać.

Ziomy, szybkie pytanie.

Mam kase w funtach w UK, a chcialbym kupić auto w Niemczech, czyli w Euro. Jak przetransferować kasę z funtów do Euro i odebrać w PL? Wiem, że moge po prostu uzyc kantoru internetowego, zrobic transfer złotówkowy i pozniej zamienic to na Euro w PL, ale to by sie wiazało z podwójnym przewalutowaniem i stratą kasy, moze jest jakis inny sposób?

Dzieki