Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast podać to co najbardziej istotne (jasność minimalna), to się skupiają na czymś co praktycznie jest nie istotne.

Dokładnie. Na co komu wartość maksymalna, na Saharze w pełnym słońcu mało kto będzie pracował. :wink:

 

Mnie ciekawi ten ich "test" odnośnie DisplayMate performance. Chodzi o powłokę powłokę/odblaski? Ciekawe czy tak samo "ciężka" jak w reszcie IPS. Trzeba będzie zakupić na testy, chociaż nie lubię kastratów, bo właśnie tym jest ten 27", obcięta 30". <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., chociaż nie lubię kastratów, bo właśnie tym jest ten 27", obcięta 30". <_<

Kastrat od nie kastrata różni się jakościowo, a nie tylko ilościowo. Tak więc to określenie w tym przypadku jest nieadekwatne do sytuacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastrat od nie kastrata różni się jakościowo, a nie tylko ilościowo. Tak więc to określenie w tym przypadku jest nieadekwatne do sytuacji :P

No nie wiem. A niby gdzie te różnice jakościowe? Testów nie było, użytkowników tego modelu nawet na [H]ardforum jeszcze nie ma. Żeby nie było jak z Dell 2410U. Zafarb, jasny jak h.., dithering, kiepski kontrast, zmarnowany potencjał 12 bitowej "precyzji" ( o precyzji to tam nie można w ogóle mówić ).

 

Wyjdzie, to go obadam i nie omieszkam skrytykować lub pochwalić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. A niby gdzie te różnice jakościowe? Testów nie było, użytkowników tego modelu nawet na [H]ardforum jeszcze nie ma. ...

Nie wiedziałem, że na Hardforum testuje się ludzi i do tego wykastrowanych :P

 

Pisząc o sensie użycia słowa kastrat odwołałem się do korzeni, że tak powiem. ;+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że na Hardforum testuje się ludzi i do tego wykastrowanych :P

 

Pisząc o sensie użycia słowa kastrat odwołałem się do korzeni, że tak powiem. ;+)

:lol2: Ale tam jest przecinek, więc pasuje wszystko. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu merytorycznego wypowiedzi nie podważałem. Napisałem jedynie, że tylko zmiana ilościowa nie usprawiedliwia użycia słowa kastrat. Można nadmienić, iż słowo to jest w branży it nadużywane, zwłaszcza przez rożnego rodzaju fanboi.

 

P.S. Jak to jest, że w telewizorach może być kontrast statyczny 1:2400, a w monitorach tego nie ma ?

 

http://www.purepc.pl/audio_video/dwa_nowe_...w_ofercie_funai

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o iiyamie B2712HDS?

link

 

Tak, wiem, to TNka i zdaję sobie z tego sprawę, ale może ktoś używa, albo widział w akcji ten monitor i wypowie się na jego temat?

Jak wypada w porównaniu z innymi TNkami?

Jaki jest komfort pracy z takim monitorem przy założeniu, że oczy będą od niego oddalone średnio 90-100cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak to jest, że w telewizorach może być kontrast statyczny 1:2400, a w monitorach tego nie ma ?

TV lcd jest sporo do przodu jeśli chodzi o matryce. Dodatkowo takie tv niekoniecznie musi jakościowo dorównywać monitorom. Są monitory na matrycy -cPVA z kontrastem 1:7000 ( Eizo EV2333 ).

 

 

Jaki jest komfort pracy z takim monitorem przy założeniu, że oczy będą od niego oddalone średnio 90-100cm?

Większa TN, większy problem z kątami. Co do komfortu, nie będzie problemu. Kwestia przyzwyczajenia. Miałem 30" z 80cm i po kilku dniach był luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wypowie się na temat:

LG M2794DP-PZ

 

Czy warto go brać w promocji z Media-Markt za 1290PLN?

 

Monitor głównie będzie używany do rozrywki (gry, internet, filmy, w przyszłości prawdopodobnie X360), trochę do pracy (ale tylko tekst / kod źródłowy, żadna grafika, nic z tych rzeczy).

Miałem brać 24" w cenie koło 1000-1200, ale później zacząłem się zastanawiać nad 27". Teraz trafiła się ta promocja i jestem w kropce, a do jutra trzeba zdecydować...

Tuner TV zasadniczo jest dla mnie jakimś tam plusem.

 

Proszę tylko nie polecać czegoś na innej matrycy, bo w cenie do 1500 mogę raczej kupić tylko 23" NECa, a tymczasem chciałbym coś większego.

 

BTW. Mojego Benq FP91GP i tak raczej sobie zostawię, bo żal mi go sprzedawać za marną cenę po jakiej chodzą na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nowy monitor kupiłem już 3 tygodnie temu to jeszcze nic nie napisałem, ale naprawdę ciężko charuję i czas leci tak szybko jak nigdy. Cały czas miałem nadzieję że zrobię lepsze fotki, ale jakoś wciąż nie mam czasu, więc już trudno, zapodam chociaż te co mam, i napiszę moje wrażenia, a są ona jaknajbardziej pozytywne. Aż dziwne że taki duży monitor w tak atrakcyjnej cenie jest tak solidny i dobrej jakości. W robocie mam porównanie do innych lcdków, tn i inne, np mva ale naprawdę nie widzę sensu dopłacać tyś zł za lepsze kąty.

plusy:

-żywe i ostre kolory

-dobry kontrast i jasność, nie wali po oczach!

-cichość

-brak bad pixeli (3 tygodnie już na nim jadę)

-waży prawie 9kg, przez co jest solidny, mechanizm podnoszenia nie skrzypi

-dosłownie zero smużenia, szybki czas reakcji

-jak dla mnie to ładne klasyczne wzornictwo, obudowa czarny mat, dioda jest duża ale nie razi

-w zestawie jest też kabel DVI

 

Naprawdę nie mogę znaleść żadnych minusów, no może same nóżki są wiotkie ale jest na nich naklejka ostrzegająca żeby nie podnosić za nie tylko za tylny korpus który jest masywny.

Poniżej pare fotek, sorki za jakość, nie wiem czemu robiłem je bez flasha, a później następnych fotek już nie miałem czasu robić. Może jak jeszcze zrobie to zarzucę na forum. Ten obraz z lapka jest w węższy bo lapek ma mniejszą rozdziałkę 1366x1080, a monitor 1920x1080.

 

IIYAMA 27" LCD Prolite B2712HDS-B1

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie robi sie interesujaco! pojawia sie w koncu cos ciekawego w wiekszej rozmiarowce.

1. wspomniany DELL 27" U2711

- w cenie jedyne 3300pln na allegro

- w cenie Ł1000 na dell co.uk

 

2. oraz mile info z TFT central. (chyba nikt nie wspominal?)

 

"we have a few new details about other models forthcoming in the IPS-based PA series of screens from NEC. We don't have full details yet, but we'll give you what we can! Each of the PA range will feature a 12-bit LUT and 3D LUT for "amazing colour emulation control" and a new 10-bit IPS panel technology (touted as p-IPS which NEC says stands for "Performance IPS") as well! They will also come with DisplayPort connectivity

 

These will come in sizes of 23", 27" and 30" as follows:

PA231W - 23"WS featuring an e-IPS panel, 1980 x 1080 resolution, 320 cd/m2 brightness, 1000:1 contrast ratio, 150mm height adjustable stand and 75% AdobeRGB coverage.

PA271W - 27"WS featuring a p-IPS panel, 2560 x 1440 resolution, 320 cd/m2 brightness, 1000:1 contrast ratio, 150mm height adjustable stand and 98% AdobeRGB coverage.

PA301W - 30"WS featuring a p-IPS panel, 2560 x 1600 resolution, 320 cd/m2 brightness, 1000:1 contrast ratio, 150mm height adjustable stand and 98% AdobeRGB coverage."

 

 

// EDIT : wykasowalem wczesniejsze gdybania, ze to moze bedzie seria ponizej premium UXI (seria "90") czyli w fajnych cenach. po 15min googlania...

tak wiec PA to zastepstwo seri "90" czyli ceny beda wysokie. szkoda.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec PA to zastepstwo seri "90" czyli ceny beda wysokie. szkoda.

Czy ja wiem czy takie wysokie ... profesjonalny NEC PA241W (odpowiednik EIZO SX2462W ... a jeśli będzie programowalna LUT to EIZO CG243W) ma kosztować jakoś w okolicach amatorskiego EIZO S2433W. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy takie wysokie ... profesjonalny NEC PA241W (odpowiednik EIZO SX2462W ... a jeśli będzie programowalna LUT to EIZO CG243W) ma kosztować jakoś w okolicach amatorskiego EIZO S2433W.

drogie jesli nie wiedzialo sie ze to nastepcy klasy wyzszej t.j "90".

nie sledzilem ostatnio news'ow i przez chwile (fakt ze nie wczytujac sie jeszcze) mialem WIELKA nadzieje ze ten PA271W to cos w stylu troche lepszego EA231WMi = ponoc tanszy format 16:9, IPS + troche bajerow premium, ale w atrakcyjnej cenie = ze 27" (chocby i 16:9) bedzie w cenie 24" 16:10 S2433W...

wg mnie rynek potrzebuje rozmiaru 27" w klasie jakosci i cenie (lub niewiele ponad) 24" EIZO "S". czegos takiego nadal nie ma... a juz wg mnie czas najwyzszy.

 

ps. : fakt ze jak sie wczytac to bajerow troche dodali w tych "PA" nawet wobec "90" : 10bit panel, 12bit LUT, 3D LUT, funkcja PIP, DisplayPort, itp i ze bedzie to mimo wszystko ciekawa oferta.

 

ps.2 : teraz wiec niech NEC zrobi jeszcze 27" klasy EA23WMi, nawet i 16:9 i bedzie git. ;)

 

Trzeba liczyć na ceny trochę wyższe niż obecne WUXi. Ale ja tam i tak wolę Eizo. :razz:

tak, z tego co widze beda drozsze.

 

___KLIK___ *cokolwiek znaczy w tym pdf cena ASP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że PA231W ma wąski gamut - dla mnie ten monitor to przekreśla. Zobaczymy po ile u nas będzie chodził PA241W.

No ale masz SX2262, wypaśny monitorek i plamka akurat dla Ciebie. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama ProLite B2712HDS - DigitalVersus

 

Na tej stronie monitor jest dość dobrze oceniony.

Minusem jest to, że Iiyama nie ma czipu odpowiedzialnego za korekcję video.

Żeby uzyskać bardzo dobry obraz z filmów, trzeba zaopatrzyć się w bardzo dobry odtwarzacz.

 

Monitor TN i 27" ... jak dla mnie dno ... nie ważne jak go obsmarują na DigitalVersus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wspomniał Kyle, właściwie 27" to tylko ips, ale wracając do tematu przymierzam się do zmiany mojego lenovo na coś większego 24-26" co polecacie w cenie do 2500zł oczywiście pva lub ips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba mają alergię na TN, i bez żadnych podstaw skreślają przyzwoity sprzęt. Czy ja jestem jedynym właścicielem 27" HDS-B1 ?? podtrzymuję moje w/w opinie o tym monitorku, tzn nadal bardzo pozytywne. ciekawy jestem opinii innych użytkowników.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Minusem jest to, że Iiyama nie ma czipu odpowiedzialnego za korekcję video.

Żeby uzyskać bardzo dobry obraz z filmów, trzeba zaopatrzyć się w bardzo dobry odtwarzacz.

 

a na co taki sprzętowy chip? przecież jest masa ustawień w filtrach mediaplayer classic , albo ffdshow. Można sobie eksperymentować ale nie ma takiej potrzeny, przynajmniej nie z filmami na DVD, ani youtube. Wogóle to jakaś ściema, w jakich innych monitorach są takie chipy? pewnie w telewizorach są ale nie w monitorach stricte komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba mają alergię na TN, i bez żadnych podstaw skreślają przyzwoity sprzęt. Czy ja jestem jedynym właścicielem 27" HDS-B1 ?? podtrzymuję moje w/w opinie o tym monitorku, tzn nadal bardzo pozytywne. ciekawy jestem opinii innych użytkowników.

 

 

Zgadzam sie w 100% Jest kilka osób na forum , które sieja taki ferment na TN , że szybko przewijam ich wypowiedzi.Prawda jest taka ,że 90% użytkowników ma TN i wszyscy są zadowoleni. Apeluje aby rozpocząć i prowadzić rozmowy na temat TN a nie poddawać sie xeroboistej modzie na gadanie "TN to syf, dno...etc." Moim zdaniem nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie dokładał 2x więcej do tych upragnionych kątów czy lepszych kolorów( różnice nie warte swej ceny).Dla tych , którzy faktycznie potrzebują IPS-kupujcie i radujcie sie i nie wmawiajcie zwykłemu kowalskiemu żeby dozbierał te 1000zł do IPS.Amen.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co mowisz byl u mnie kumpel , ktory zastanawial sie czy kupić Asusa 246VK (czyli TNke) czy może dokładać do czegoś lepszego.

Po tym jak pogral trochę na moim LG2361VP (czyli TNce) a potem się przesiadł na Beline na A-MVA to najpierw się pytał gdzie kupić taką Belinee , a potem jak wytłumaczyłem że już ich nie produkują chciał coś podobnego B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie błąd przy polecaniu IPS zamiast TN polega na tym, że TN to nie jest tragedia. Gdy pracujesz na tym monitorze oczy ci nie wypadną i będziesz rozróżniał niebieski od żółtego.

Różnicę widać dopiero gdy ma się porównanie i obok stanie IPS.

 

I wtedy, przykro mi, ale TN to syf, chyba, że jedyne co robisz na kompie to grasz.

 

Jednym słowem - TN sprawdza się jako monitor dla przeciętnej osoby, jednak gdy zobaczysz prawdziwe kolory na IPS to bez dwóch zdań wybrałbyś tamtą matrycę.

Cena to inna kwestia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w końcu ktoś kupił tego Della U2711 ?

 

Bo widzę , że są już dostępne bez problemu w PL w całkiem przyjemnych cenach <2900 PLN.

 

Dell U2711 Review

 

Test TFT central też calkiem pozytywny , no i niedlugo powinno byc tlumaczeniu testu z prada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor bardzo dobry, świetna regulacja jasności ( szok w Dell'u :D ), ekstra czerń jak na IPS, przyzwoite opóźnienia. Nic tylko brać.

Wrzuć sobie na translatora googl'a, bardzo dobrze tłumaczy z niemieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wrzucałem i tłumaczenie jest średnio dobre - kilka dość istotnych detali jest tam zbyt zniekształcone przez Kali pisać Kali mówić ;)

 

Dell jest kuszący bo mógłbym tam całą menażerię podpiąć (PC, PS3, PS2 i mieć rezerwę na więcej) zamiast tak jak teraz mieć to rozpięte między dwa monitory i tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...