Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz wątpliwości odnośnie tego monitorka? Imo udany produkt, niczego innego z tym parametrami nie kupisz. Jedyny konkurent Nec 271PA będzie spooooro droższy, a kupowanie czegoś innego na 27" 1920x1200 to w tej chwili porażka. Jak jest kesz i ochota warto brać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Tłumacz

 

Martwi mnie ten fragment o problemach z overdrivem a tu akurat tlumacz zrobil z tego mocna sieczke.

 

W kazdym razie i tak przed poczatkiem maja go nie kupie bo bedzie zasuw w pracy i na uczelni i nie bede mial czasu na handlowanie monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przebitka dopalacza to obecnie choroba cywilizacyjna monitorów. Z moich "przerzutów" monitorowych najlepiej pod tym względem wypadał Eizo S2231W. Mój obecny HP też ma przebitkę, najmocniejszą jaką widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko , że ten co ja mam teraz nie produkuje takich efektów głupio byłoby zrobić krok wstecz i jeszcze dopłacić do tego 1000 zeta :)

Jeszcze poczekam na porównanie z ZR24w - pierwsze wrażenia wydają się być bardzo dobre a zawsze to zwykłe sRGB zamiast wide gamutu co zdecydowanie jest plusem (choć niby w Dellu tryb sRGB jest bardzo dobry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto szukać

LG Flatron W2600HP

 

przy cenie < 1500?

 

oczywiście używany.

no bo jednak ten Dell to 2x więcej, a cena prawie jak Dell U2410 z tym, że zawsze +2" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w końcu ktoś kupił tego Della U2711 ?

 

Bo widzę , że są już dostępne bez problemu w PL w całkiem przyjemnych cenach <2900 PLN.

 

Dell U2711 Review

 

Test TFT central też calkiem pozytywny , no i niedlugo powinno byc tlumaczeniu testu z prada.

 

Ja kupilem wlasnie dzisiaj :) Jesli jest ktos zainteresowany to moge jutro podeslac zdjecia jakies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/9adddd2a.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/abc50be5.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/046f4f4a.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/9015d10f.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/1a20e4d7.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/bef881c6.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/8c624e4b.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/3af36572.jpg

http://i162.photobucket.com/albums/t254/sectorek/c822c662.jpg

 

Nie chce sie rozpisywac specjalnie narazie na temat monitora bo nie mialem za wiele stycznosci w moim zyciu z LCD (stacjonarnym) bo zawsze mialem CRT lub jakas wypasiona matryce w laptopie. Co moge powiedziec na chwile obecna, to to, ze monitor jest ogromny :) Przez rok siedzialem przy 13.3" Laptopie (widoczny na zdjeciu) i przesiadka na 27" jest mega. Wczoraj po 30 pierwszych minutach juz mnie bolaly oczy bo nei wiedzialem gdzie mam sie patrzec :) Dzis jest juz o wiele lepiej!

 

Jakosc obrazu jak dla mnie bomba. Nie moge tego jeszcze do konca stwierdzic jak bedzie ostatecznie bo czekam na dostarczenie mi gratow do nowego PC, takze niestety narazie obraz mam podlaczony z lapka przez VGA. Jesli ktos chcec o cos zapytac to walcie. Mysle, ze cos wiecej napisze w tygodniu jak odpale GFa i podlacze monitor przez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Poniewaz nigdy nie mialem stycznosci z monitorem LCD (lepszym LCD) a moj komputer jeszcze sie sklada, to mam nastepujace pytanie.

 

Na chwile obecna monitor mam podlaczony pod laptopa przez kabel VGA, ale jest minus. Nie moge ustawic natywnej rozdzielczosci. Moge max ustawic 2048x1152, czyli to za malo o 500/300px. Czy wynika to z ograniczen kabla VGA czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam LCD Hazro HZ26wi właściwie WSi,bo kolor silver.

 

Hazro HZ26Wi Review

 

Matryca H-IPS LG.

 

Kolor, kąty, jakość obrazu, odświerzanie(ms) rewelacja.

 

Uwielbiam ten monitor.

 

Polecam. Mam go z UK.

 

Ogólnie monitory firmy HAZRO mają zrytą regulację jasności. Np. w tym modelu, by mieć max kontrast, trzeba by pracować przy jasności ustawionej na 50% a to oznacza jasność ponad 400 cd !!! Można zmniejszyć jasność do 0 ale w ten czas nadal mamy rażące ~300cd i niski kontrast 500:1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Poniewaz nigdy nie mialem stycznosci z monitorem LCD (lepszym LCD) a moj komputer jeszcze sie sklada, to mam nastepujace pytanie.

 

Na chwile obecna monitor mam podlaczony pod laptopa przez kabel VGA, ale jest minus. Nie moge ustawic natywnej rozdzielczosci. Moge max ustawic 2048x1152, czyli to za malo o 500/300px. Czy wynika to z ograniczen kabla VGA czy o co chodzi?

 

Nie wiem jak w VGA ale

HDMI/DVI single link może dać maksymalnie 1920x1200

dopiero DVI dual link/display port obslugują więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia default były dlamnie napewno za jasne, ale regulacją menu+sterowniki karty mam takie jakie chciałem.

 

"Zryte" w tym monitorze to są te przyciski dotykowe do poruszania się po menu. Oczywiście żre też więcej watt [W] jak TN.

 

Pozatym jestem bardzo zadowolony.

 

Kupiłem ten monitor z wadą - wydaje taki bardzo cichy buczący dzwięk. Mieszkam teraz w akademiku i nawet tego nie słysze, ale w domu czasem.

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Zasilacz jest zewnętrzny.

 

Ogólnie monitory firmy HAZRO mają zrytą regulację jasności. Np. w tym modelu, by mieć max kontrast, trzeba by pracować przy jasności ustawionej na 50% a to oznacza jasność ponad 400 cd !!! Można zmniejszyć jasność do 0 ale w ten czas nadal mamy rażące ~300cd i niski kontrast 500:1 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam asusa VW222U i od 2 dni szukam nowego monitorka. Ostatecznie padnie chyba na 27 cali. Jutro ide zobaczyc iiyame e2710hds, ale mam do was prosbe o pomoc w wyborze. monitor bedzie glownie uzywany do gier (cs, mw2, moh) i filmow hd. bardzo mi zalezy na szybkiej matrycy. samsungi odpadaja, poniewaz maja gwarancje na bad pixele >6, czyli jest to zadna gwarancja tak naprawde. cena? max 1500 zł i wolalbym zeby bylo raczej ponizej ;) pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy ktos z Was mial stycznosc z Samsungiem P2770H lub wersji HD. Niestety moj fundusz jest bardzo ograniczony i ten samsung spelnia wymogi jest chodzi o wymiar, rozdzialke i wyjscia. Ogladalem na yt review i niby niezle wypada, ale wiecie jak to amerykancy :P na monitor moge dac gora 1350-1400. Ogolnie cieszyl bym sie nawet z mniejszej kwoty poniewasz kupuje jeszcze 5850 i chcialbym uciulac na klawke i myche ;) Pozdro i dzieki za rady :)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nadszedl dzien ostatecznego wyboru monitora, ktory ma zawitac na moim biurku:

 

SAMSUNG 27" LCD SM P2770H - Monitor LCD Samsung 27" LCD SM P2770H Czarny - Monitory LCD - Agito.pl

 

BENQ 27" LCD M2700HD - Monitor LCD BENQ 27" LCD M2700HD - Monitory LCD - Agito.pl

 

IIYAMA 27" LCD Prolite E2710HDS-B1 - Monitor LCD IIYAMA 27" LCD Prolite E2710HDS-B1 - Monitory LCD - Agito.pl

 

Po czytaniu wielu recenzji jak mozna sie domyslic niczego nie wywnioskowalem ;/ poniewaz wszystkie opinie sa bardzo zblizone, jedne pozytywne oraz negatywne :/ nie ma przewazajacej roznicy miedzy monitorami i naprawde sam niewiem w co inwestowac. Odrazu mowie, ze monitory 16:10 mnie nie interesuja. W wiekszosci i tak wykorzystuje 16:9, do monitora rowniez podlaczona bedzie konsola.

 

Dlatego tez prosze Was o rady i opinie na temat danej firmy. Z zadna z tych firm nie mialem stycznosci jezeli chodzi o TV czy monitory i niewiem gdzie sa ich silne strony a gadzie slabe. Jak wiadomo kazda firma ma jakies slabosci.

 

Z gory dzieki za odpowiedz ! Pozdro !

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Sa jakies 26 - 27 120 hz? Chcialbym 120 hz ale jak mam przesiadac sie z 22'' 16:10 na 24'' 16:9 ktora jest wizualnie mniejsza to chyba podziekuje. Ale 26 lub 27 16:9 juz styknie. Jedynie wymog 120 hz.. Gralem ostatnio na takim samsungu 2233rz i nawet na pulpicie przy ruchu myszka czuc wyraznie roznice pomiedzy 60 a 120 hz. W quakelive na pewno sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Co tak ostatnio się ludzie rzucają na 120Hz ?

 

Jak zagrasz na takim to zrozumiesz :)

 

Hmmm, no "nie wiem" ... "może" dla tego, że modele 120 Hz oferują mniejsze rozmycie w ruchomym obrazie ? :wink:

 

Nie chodzi o rozmycie. Responsywność myszki itd - piorunujące wrażenie w porównaniu do 60 hz.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o rozmycie. Responsywność myszki itd - piorunujące wrażenie w porównaniu do 60 hz.

 

Dziwne ... 100% testów jakie do tej pory widziałem mówiło tylko i wyłącznie o rozmyciu :] ... dodatkowo można sobie pooglądać efekt na TV 100Hz (tam co prawda jest interpolacja pośrednich obrazów, ale efekt na monitorze wyświetlającym 120 klatek/s będzie analogiczny).

 

A co do "responsywności" myszki (jaki to język ... pOlSkAwy?) to nic takiego nie zauważyłem. Miałem jedynie różnicę przy myszce odświeżanej z cz. 125Hz ... przy częstotliwości monitora 60 Hz kursor poruszał się znacznie "płynniej" niż przy częstotliwości 100 Hz. ... przy 120 Hz dla monitora ponownie było tak płynnie jak przy 60 Hz.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Dziwne ... 100% testów jakie do tej pory widziałem mówiło tylko i wyłącznie o rozmyciu :] ... dodatkowo można sobie pooglądać efekt na TV 100Hz (tam co prawda jest interpolacja pośrednich obrazów, ale efekt na monitorze wyświetlającym 120 klatek/s będzie analogiczny).

 

A co do "responsywności" myszki (jaki to język ... pOlSkAwy?) to nic takiego nie zauważyłem. Miałem jedynie różnicę przy myszce odświeżanej z cz. 125Hz ... przy częstotliwości monitora 60 Hz kursor poruszał się znacznie "płynniej" niż przy częstotliwości 100 Hz. ... przy 120 Hz dla monitora ponownie było tak płynnie jak przy 60 Hz.

 

Jeśli naprawdę nie czujesz jakie odzwierciedlenie na ekranie ma ruch myszki na 120 hz, a na 60 to nie mamy o czym rozmawiać :D Ja czuje tą różnicę nawet na crt, które ma "zaledwie" 85 hz.

 

Zresztą - tak jak sam mówisz - "testów jakie widziałeś". Sam siedziałeś? Wątpie. A ja owszem.

 

PS. Zamiast się czepiać słowa "responsywność" w razie braku argumentów tak jak postąpiłeś tutaj - sprawdź sobie, że to słowo jest powszechnie używane. Nie wiesz co znaczy? Przykro.

 

EOT

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie czujesz jakie odzwierciedlenie na ekranie ma ruch myszki na 120 hz, a na 60 to nie mamy o czym rozmawiać :D

 

Zresztą - tak jak sam mówisz - "testów jakie widziałeś". Sam siedziałeś? Wątpie. A ja owszem.

 

EOT

 

Jeszcze gdzieś mój monitor CRT stoi więc testy "responsywności myszki" jak to nazwałeś robiłem zanim ktoś w ogóle wpadł na pomysł produkcji LCD 120 Hz :] Chyba że ta zmienna "responsywność" działa tylko na LCD :wink2:

 

PS. Zamiast się czepiać słowa "responsywność" w razie braku argumentów tak jak postąpiłeś tutaj - sprawdź sobie, że to słowo jest powszechnie używane. Nie wiesz co znaczy? Przykro.

 

Tak samo jak inne wymysły typu "jazzy", "trendy" i inny kicz x-P

 

Swoją drogą jak przy 100-120 Hz dla LCD nie widzisz zredukowanego rozmycia wzgl. 60Hz to dopiero ŻAL i "przykro"

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Jeszcze gdzieś mój monitor CRT stoi więc testy "responsywności myszki" jak to nazwałeś robiłem zanim ktoś w ogóle wpadł na pomysł produkcji LCD 120 Hz :] Chyba że ta zmienna "responsywność" działa tylko na LCD :wink2:

 

 

Tak samo jak inne wymysły typu "jazzy", "trendy" i inny kicz x-P

 

Swoją drogą jak przy 100-120 Hz dla LCD nie widzisz zredukowanego rozmycia wzgl. 60Hz to dopiero ŻAL i "przykro"

 

HA, więc jednak nie siedziałeś na LCD 120 Hz. Czyli tak jak mówiłem - nic nie możesz powiedzieć i się nie udzielaj. Dziękuję, dobranoc.

 

Swoja drogą - nie zwracam uwagi na zredukowane rozmycie, bo są ważniejsze rzeczy - jak responsywność myszki.

 

EOT. Zanim nie siądziesz na LCD 120 Hz nie mamy o czym rozmawiać jak już mówiłem :)

EOT x2. /ignore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...