Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem półtoraroczną Iiyame E2710HDSD. O wiele lepszy monitor od mojego poprzedniego taniego BENQa i generalnie nie ma się do czego przyczepić. (Wzrok mam dobry, ale jeżeli chodzi o monitor to zadowolę się czymkolwiek ;) )

Tylko zdziwiłem się że przesiadka z 19" na 22" wywarła na mnie ogromne wrażenie, a z 22" na 27" już [gluteus maximus] nie urywa :unsure:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama ProLite X2775HDS

 

jak widać....: OMIJAĆ!

 

 

możesz w paru słowach napisać dlaczego? własnie ten monitor chciałem dzisiaj zamówić;/

profil używania to 70% www/edytory tekstu itp, 15% filmy/15% gry

 

nie do końca znam się na monitorach więc w paru słowach bym prosił o info

 

szukam jakiejś 27'' w rozsądnej cenie nie na TN (bo jedyne prawdziwe wymaganie jakie mam to dobre kąty)

 

PS, aktualnie mam jakiegoś acera na matowej matrycy TN i nie jestem zadowolony z kątów i kolorów (nie przeszkadzała by mi błyszcząca matryca - mam generalnie ciemno w pokoju jak pracuje)

 

pozdrawiam i z góry dzięki za jakieś info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wątek o 30" gdzieś tam. :D

 

Różnice są marginalne, któryś tam ma niby mniejszy input lag, ale który to już nie pamiętam. Jakieś konkretne zastosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wątek o 30" gdzieś tam. :D

 

Różnice są marginalne, któryś tam ma niby mniejszy input lag, ale który to już nie pamiętam. Jakieś konkretne zastosowania?

 

Komponenty mają mieć podobne a U3011 to następca 3008WFP i z tego co pamiętam to nowszy ma mniejszy input lag. Zastosowania to chyba standardowe: klepanie kodu/tekstu/minimalna ilość grafiki oraz jakiś film od czasu do czasu. Natomiast co do tematu o 30" to chyba już umarł śmiercią naturalną :)

 

łedit:

 

Wybór padł na U3011 :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał nowszy model. Jak głównie do grania to celowałbym w HP ZR30W, do ogólnej pracy to ten Dell będzie w sam raz.

 

Wątek umarł, bo mało kto to kupuje. Ostatnie wpisy to chyba były moje i to sprzed roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał nowszy model. Jak głównie do grania to celowałbym w HP ZR30W, do ogólnej pracy to ten Dell będzie w sam raz.

 

Wątek umarł, bo mało kto to kupuje. Ostatnie wpisy to chyba były moje i to sprzed roku.

 

Ja od kilku lat pracuję na monitorach 30" i teraz nie potrafię żyć bez 2560x1600 przed twarzą :) Dwa XHD3000 służyły mi wiernie ale powoli już zaczynają szwankować no cóż najlepszej firmy to one też nie były ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat pracuję na monitorach 30" i teraz nie potrafię żyć bez 2560x1600 przed twarzą :) Dwa XHD3000 służyły mi wiernie ale powoli już zaczynają szwankować no cóż najlepszej firmy to one też nie były ...

 

Tak, ta rozdzielczość rozpieszcza. A jaki konkretnie defekt w tych gejtłejach? Z tego co pamiętam to chyba był problem z kondensatorami na płytce głównej, zielony ekran, linie itp.

 

A typowo pod lapka monitor, żeby obejrzeć film, serial, co byście polecili w każdym razie gry odpadają. :wink:

 

Pod filmy to bym się trzymał 1920x1200/1080. Konkretnych modeli nie przytoczę, bo już nie śledzę rynku LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta rozdzielczość rozpieszcza. A jaki konkretnie defekt w tych gejtłejach? Z tego co pamiętam to chyba był problem z kondensatorami na płytce głównej, zielony ekran, linie itp.

...

 

Prawie wszystko się zgadza z wyjątki iż nie o kondensatory chodzi a o układ ALTERA który najnormalniej w świecie z czasem się przegrzewa. Moja pierwsza 30" dostała tego niesławnego już efektu zielonych pasów jakiś czas temu ale zmniejszenie rozdzielczości do 1920x1200 pomogło i służy mi teraz jako monitor tylko do filmów. Sprawa zaczęła się komplikować jak i drugi zaczyna mi pasy pokazywać póki co rzadko są i znikają po chwili ale już wiem że jego dni są policzone stąd zakupy :) Tak czy inaczej oba mają koło 3 lat co jak na monitor 30" i cenę koło 2,5k zł to niezły wynik jak na tamte czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klepanie kodu/tekstu

Nie jest to szczęśliwy wybór. Ten monitor wali po oczach jak spawarka. Minimalna jakstawość 150 nitów. Znacznie lepszym pod tym względem jest U2711.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posucha w temacie, ale jak ktoś wcześniej napisał w tym segmencie ekranów zastój jak nic.

 

Piszę jednak tutaj, bowiem po długich męczarniach stałem się w końcu posiadaczem panoramy Dell U2711.

Przeglądanie opisów i rad, w tym wątków na PurePC, to był istny wybuch informacji. Człowiek szuka, zadaje pytania, a jak już znajdzie odpowiedzi to okazuje się, że rodzą one kolejne pytania. Nie jest łatwo.

 

Do rzeczy jednak. Monitor od niecałego tygodnia zajął miejsce Nec'a 90GX2Pro - 19 calowej TFT-ki.

Rozmiary Dell'a porażają po takiej przesiadce. Do dzisiaj jestem w osłupieniu.

Na razie próbuję porozgryzać ustawienia w różnych aplikacjach, oraz staram zaznajomić się z ergonomią monitora.

Większość opini na temat U2711 potwierdziło się. Ogromna jasność, z którą musiałem zjechać do 20-15 (wciąż testuję), a także rozmazywanie obrazu w niższych rozdzielczościach niż natywna.

Trochę mnie zastanawia jak inni mogą pracować z 0 brightness - dla mnie stanowczo za ciemno i wyblakło.

Nie zgodze się jednak z opinią odnośnie czcionek. W moim odczuciu sytuacja na tym polu jest ok.

Monitor oczywiście pracuje na kablu DVI.

Matowy ekran to kolejny plus, podobnie jak i regulacja, która daje dobre możliwości ustawienia panelu. Plusami są również wejścia i wyjścia, hub usb, porządna postawa, czarna obudowa i ciekawy panel menu (przyciski).

W pudle Dell zostawia zestaw kabli, instrukcję ,gwarancję i płytę ze sterownikami.

 

Zastanawiam się czy nie dokupić panelu soundbar, bo taka opcja jest dostępna dla tego monitora, podobnie chyba jak i u większego 30 calowego brata. Z chęcią wysłucham więc Waszych opini odnośnie tego dodatku o ile go posiadacie.

 

Mam równiez pytanie do posiadaczy w/w monitora. Czy u Was też po wyłączeniu kompa monitor wyświetla komunikaty o braku sygnału? Jeśli tak to trochę to denerwuje, bo nie miałem dotąd w zwyczaju uzywania przycisku power w monitorze.

 

Co do ustalania kolorów i pracy, sRGB oraz Adobe to tryby, które używam naprzemiennie z profilami w windzie. Zresztą daję linka poniżej do opisu jakto ustawiał jeden z użytkowników może się przyda komuś:

Dell U2711 - Calibration - bit-tech.net Forums

 

Z filmami na bluray odpalanych w PDVD 11 jest znakomicie. Podobnie ze zdjęciami i kolorami. O kątach już nie wspomnę, bo wiadomo jak prezentują się na IPS'ach.

 

 

Ogólnie jestem zachwycony, wiem że pewnie za sporą częśc tego stanu odpowiada sam rozmiar, ale kolory i to co mogłem do tej pory na tym dell'u zdziałać daje potencjał.

Trzeba jeszcze pogrzebać w ustawieniach.

 

Jeśli macie uwagi czy rady to z chęcią skorzystam. Specjalistą w tym temacie nie jestem totez przepraszam za lakoniczny wywód.

Może zarzucę jakiś filmik z pracy na nowym ekranie.

 

 

PS. Nec na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam 27" dla znajomego. Przeznaczenie głównie gry, więc czas dostępu dość ważny, ale też znajomy najchętniej kupiłby coś powyżej 1080p i ze 120Hz (naczytał się opinii jakie to 120Hz fajne w 2D).

Budżet to około 2000 PLN (do 2200, ale powiedział, że dołoży ewentualnie jeśli będzie warto). Wiem, że trochę ciężko w takim przedziale cenowym, więc pewnie trzeba będzie zrezygnować albo z wysokiej rozdzielczości

albo ze 120Hz.

Znalazłem dla niego Iiyame PLG2773HS póki co, ewentualnie Acera HN274. W grę wchodzi jeszcze Samsungi serii S27A(750,850,950).

Oczywiście Dell U2711 też mu się podoba (te 6ms nie robi raczej różnicy) ale jest już dużo ponad budżet.

 

Warto brać któryś z powyższych, czy może jeszcze coś innego?

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to szczęśliwy wybór. Ten monitor wali po oczach jak spawarka. Minimalna jakstawość 150 nitów. Znacznie lepszym pod tym względem jest U2711.

 

Prawdopodobnie ma Pan rację ale U2711 nie spełnia wymogu co do rozdzielczości :) Pomijam już fakt że dorwałem nówkę U3011 w cenie U2711 :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorwałem nówkę U3011 w cenie U2711 :)

 

Oby coś go nie bolało. Albo nie miał cyrków z gwarancją. Najlepiej wziąć od sprzedawcy numer Service Tag i wklepać na stronach DELLa w sekcji sprawdzania gwarancji. Wielokrotnie stwierdziłem, że te tanie są bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby coś go nie bolało. Albo nie miał cyrków z gwarancją. Najlepiej wziąć od sprzedawcy numer Service Tag i wklepać na stronach DELLa w sekcji sprawdzania gwarancji. Wielokrotnie stwierdziłem, że te tanie są bez gwarancji.

 

Zdaję sobie sprawę z ryzyka, nie mój pierwszy zakup na Allegro. Cóż ów monitor upolowałem dopiero w zeszły czwartek, więc prawdopodobnie będzie u mnie na początku przyszłego tygodnia. Sprzedawca sądząc po komentarzach wydawał się wiarygodny, sprzęt ma być nowy w oryginalnym pudełku (była aukcje z rzekomo nowym sprzętem w zastępczych opakowaniach) na gwarancji 36m. Do czasu przyjścia paczki nic więcej powiedzieć nie mogę, dam znać jak już zawita do mnie. Na chwilę wracając do rozdzielczości to jak już mówiłem wcześniej po blisko 3 latach pracy na 2560x1600 nie wyobrażam sobie pracy na mniejszych wartością, człowiek się tak szybko przyzwyczaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodnie z obietnicą zdaję sprawozdanie :) Monitor przyszedł do mnie w środę pod wieczór i zdążyłem się nim już pobawić, nie jest to moja pierwsza 30stka to już nie było efektu "wow" patrząc na rozmiar. Na pewno jakość wykonania zdecydowanie lepsza od XHD3000 i sama obudowa o wiele ładniejsza, sama matryca świeci całkiem przyjemnie nie zauważyłem wyżej wymienianego efektu "żarówki". Tak czy inaczej jak za cenę 27" DELL to jak na razie jeden z lepszych moich zakupów :)

 

Tak jako ciekawostka ... wszystkie moje monitory razem :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod filmy to bym się trzymał 1920x1200/1080. Konkretnych modeli nie przytoczę, bo już nie śledzę rynku LCD.

 

A mógłbyś podać choć jeden, dwa modele godne uwagi bo przeglądam i sam nie wiem na co się zdecydować. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do filmów, to nawet EV2333 się spisze. Matryca jest wolna i w grach odpada, ale przy filmach nie jest to problem. Mega czerń, dobre kąty.

Inny model to jeszcze Eizo FORIS FS2331, też na matrycy VA, dobra czerń, dobre kąty. Tańszy niż EV2333.

 

Na IPS to Dell 2412 lub HP ZR2440W, dobre kąty w kolorach, ale słabsza czerń, świecenie czerni przy kątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o

 

IIYAMA B2712HDS-B1

IIYAMA B2776HDS-B1

LG E2770V-BF

 

? :wink:

 

Po przeczytaniu to spodobała mi się ta IIYAMA B2776HDS-B1.

 

Kurde im wiecej kombinuje tym bardziej nie wiem co wybrać czy TN czy IPS.

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...