Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde im wiecej kombinuje tym bardziej nie wiem co wybrać czy TN czy IPS.

 

W tym segmencie monitory są tak kiepskie, że szczerze mówiąc niewielka różnica. Oczywiście kąty są lepsze na IPS, ale dochodzi kilka innych wad. NORMALNY monitor 27" z prawdziwym, nie okrojonym IPS-em to wydatek rzędu ok 4 tys zł i tego się trzymajmy. Wszystko inne to to samo co rower marketu za 99 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde im wiecej kombinuje tym bardziej nie wiem co wybrać czy TN czy IPS.

 

Nie kombinuj. Odpuść sobie TN one są dobre tylko do gier dla zapalonych graczy (te 120Hz). Te IPSy mają podobną szybkość matrycy do TN zato kąty widzenia i kolory IPS ma o wiele lepsze i taki film obejrzysz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś 27" monitor do 1000zł ( im mniej tym lepiej)? Zastosowanie domowe: filmy FullHD, internet. czasem gry.

 

Uwielbiam oglądać filmy i to będzie jego główne zastosowanie.

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłem pole wyboru do dwóch monitorów:

1. LG IPS277L-BN - tak, wiem o nierównomiernym podświetleniu, ale za tą cenę mogę to przeboleć;

2. Iiyama ProLite G2773HS - niestety matryca TN.

 

Monitor ma służyć do grania, cena do 1500. Jak uważacie co lepiej wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dużego monitora do grafiki. Do tej pory pracowałem na Dell 2007WFP (20.1 cala, IPS) i IMO jest bardzo fajny, choć ma problem z niektórymi gradientami w okolicach beżu.

 

Przestałem się jednak mieścić na takiej rozdzielczości (1680x1050) i potrzebuję czegoś większego, więc prawdopodobnie 27 cali z 2560 x 1440 (WQHD). Ponieważ bardzo lubię Della (nie tylko za sam świetny ekran, ale też za fajnie działające podstawki i choćby USB w obudowie) ponownie myślałem o którymś z modeli z ich oferty. W tej chwili widzę dwa: http://accessories.u...aynote_irrank=0 (Dell UltraSharp U2713HM) i http://accessories.u...aynote_irrank=0 (Dell UltraSharp U2711).

 

Pytanie - który? Z tego co widzę (poza ceną) różnią się podświetleniem. LEDy to niby ta 'wyższa klasa ostatnio' i mają oczywiste zalety, ale też monitor jest tańszy, więc pewnie nie do końca tak jest. Trochę testów oczywiście poczytałem, ale nic co pozwoliłoby podjąć decyzję. Pomożecie?

Edytowane przez z-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być DELL to zdecydowanie U2711. Choć między nami to z monitorami do grafiki nie ma on wiele wspólnego. Alternatywnie proponuję zainteresować się prawdziwymi graficznymi: NEC PA271W, EIZO SX2762W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepiej. Nawet gorzej, bo tendencja jest w stonę bardziej agresywnego obrazu. Z większej powierzchni będą bardziej wyzierały plamy podświetlenia i świecące narożniki. Łatwiej zrobić mały monitor niż duży.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ GW2750HM Review

 

http://www.tftcentra...nq_gw2750hm.htm

 

 

Jest jakaś alternatywa w 27" do 1000zł ?

 

Mam dow yboru szukać jakigoś starego 32" tv, kupić tego benq albo niewiele taniej coś na tn :P

Specjalnie wybredny nie jestem ale jak jest okazja kupić coś na lepszej matrycy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście skrzynek piwa. Dołączona grafika

 

Mam dużo mniejsze wymagania do ciebie, lecę teraz na 24" tn i jestem zadowolony.

Poprzednio przez dobre 4-5 lat miałem 22" tn i także nie narzekałem.

Jeśli nie potrafisz udzielić mi rady to może nie pisz nic..

nie mam 4k na monitor i mogę z tym żyć serio...

 

Podałem dość proste wymagania i liczę na pomoc osób będących w temacie.

 

pozdrawiam tomcat

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem dość proste wymagania i liczę na pomoc osób będących w temacie.

Ano właśnie to nie są proste wymagania. Pragnie Pan wyrzucić 1 tys zł w błoto i ktoś ma potwierdzić że to dobre posunięcie? Nikt, kto ma jakiekolwiek pojęcie jak wygląda monitor 27" za 1 tys zł nie pochwali takiego wyboru. Jakiś znośny biurowy 22-23" da się za tyle kupić, ale nie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 jeszcze chyba nikt mi na tym forum nie pisał per pan (mimo ży na upartego mógłby, bo 30ka na karku od pewnego czasu)

 

po 2 podałem 3 możliwości -tv 32", tn 27" i va/ips 27" w tym przedziale.

 

twój stosunek do takich zakupów znam, ale mimo to proszę o wybór najlepszego monitora/tv w tej cenie. Jak zły twoim zdaniem wybór to będzie już wiem, mimo to w pełni świadomie chcę kupić to co napisałem.

 

Obecnie mam 24" tn 16:10 i na pewno nie kupię mniejszego/równie małego monitora choćby była to najlepsza matryca na świecie.

 

Tak jak pisałem mam obecnie tn i nie mam koszmarów po nocach z tego powodu, więc dlaczego niektórzy chcą mnie na siłe nawracać na jedyną słuszną drogę ?

 

 

Dla pełnej jasności na komputerze ślęczę na forach, gram, oglądam filmy i zastępuje mi on czasem telewizor.

 

Nie zajmuję się absolutnie grafiką.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepiej. Nawet gorzej, bo tendencja jest w stonę bardziej agresywnego obrazu. Z większej powierzchni będą bardziej wyzierały plamy podświetlenia i świecące narożniki. Łatwiej zrobić mały monitor niż duży.

 

W testach piszą, że światło nie wycieka i jest równomierne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...