Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzież te pieniądze kiedy ich potrzeba Dołączona grafika

 

27" EIZO EV2736W:

http://www.eizo.com/...736w/index.html

Największy z serii dostępny widzę już i u nas. Cena przykladowa 3350pln, uwzględniająca dostępność, nie odbiega w od niemieckiej 770euro : http://proline.pl/?p=EIZO+EV2736WFS-BK

 

Wg mnie może to być best buy na rok 2013 w relacji wielkość/jakość/cena. Idealnie pośrodku między : Dell U2713HM a NEC PA271W czy też EIZO SX2762W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają na maksa świecącą. Jak najbardziej mi to odpowiada, aktualnie nie mogę znieść swojej powłoki antyrefleksyjnej w Dellu U2312HM. Na każdym jasnym tle strasznie widać coś co przypomina "szum" na zdjęciach. Już miałem to zdzierać (jest wiele poradników na necie jak to zrobić, niestety polaryzator wtedy jest odsłonięty), jednak stwierdziłem, że sprzedam ten monitor i kupię coś z szybą na matrycy. Nie mam monitora tyłem do okna, ani żadnych intensywnych źródeł światła, więc wątpię, żeby mi to przeszkadzało.

 

Poza tym mam ustawiony w windowsie rozmiar tekstu i wszelkich elementów na 125% (nie lubię pochylać się nad monitorem), więc 27"

panel z rozdzielczością full hd nie powinien mi przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten syf w IPSach jest trochę upierdliwy. Alternatywą jest PLS od Samsunga, dobrze wyważone między redukcją odbić a klarownością.

 

Ale jak szybka nie przeszkadza, to zostaje sprawdzić zakres regulacji jasności i ewentualnie działanie PWM ( czy migocze na niskich jasnościach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Planuję przenieść się na 27 cali IPS. Aktualnie korzystam z NECa 20WGX2 i jakość obrazu jaką można na nim uzyskać jest dla mnie w pełni wystarczająca. Jeśli nowy monitor będzie oferował obraz podobnej jakości, będę zadowolony. Szyba nie jest dla mnie problemem. Budżet to 1500zł, bardzo proszę o jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z przedmówcą, przewertowałem dziesiątki stron, testów, opinii z całego świata ten Eizo jest genialny w tej cenie, sam go kupię za 2 miechy :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś fajnego monitorka, najlepiej 27" w cenie do 1400zł - tak wiem, nie da się kupić nic dobrego do tej kwoty jednak nie potrzebuję robić na tym grafiki ani nic wielkiego, proste zastosowania domowe tj.:

 

Gry pokroju LoL, internet, filmy i seriale, podłączone PS3 do grubszego grania i tyle. 

 

Wymagania: Możliwie jak najmniejsza ramka

 

Z monitorów które znalazłem i mi się podobają: http://proline.pl/?p=MONLG-L270021 oraz http://www.morele.net/monitor-led-benq-9h-l8nlb-qbe-478326/

 

Może polecacie coś innego? Jeśli tak to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do 27" to okazało się, że model EV2736 od Eizo na PLS Samsunga ma zamontowane takie same filtry jak CX240, które niwelują świecenie czerni pod kątem!

 

 

Gdzie takie herezje piszą? Mam przed oczami CX240/CG246, EV2736W i nie widzę ni huhu podobieństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zmiany głównego monitora jak to bywam w mym przypadku od lat w grę wchodzą tylko 30" (2560x1600).Z czym miałem już odczynienia: pierwszy był Gateway XHD3000 (dwie sztuki), potem DELL U3007, obecnie DELL U3011.Teraz zastanawiam się nad nowym DEL U3014 oraz HP ZR30w, ceny są zbliżone więc chętnie bym poczytał który waszym zdaniem jest lepszy. Osobiście skłaniam się ku DELL'owi ale to pewnie z racji tego że już miałem dwa monitory tej firmy i nie było z nimi problemów. Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi i przepraszam że w tym temacie ale niema tematu o 30" a specjalnie dla jednego pytania nie będę zakładał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Dell 3014 to bardzo dobry monitorek. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale przy tej cenie nie ma konkurencji. Do poczytania tutaj. Na chwilę obecną, ma najświeższe bebeszki ze wszystkich pozostałych. Satynowy dyfuzor ( jak komuś przeszkadzała dotychczasowa ziarnistość ekranów ips to będzie zadowolony ), led, szeroki zakres regulacji jasności, wysoka częstotliwość pwm, super kontrast jak na 30". Brałbym bez dwóch zdań.

 

Osobiście, jako zwolennik Nec I Eizo, czekam na to, co pokaże PA302W. Wymienię moje 301 lub dokupię 302. Eizo 30" to już raczej nie wypuści.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Dell 3014 to bardzo dobry monitorek. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale przy tej cenie nie ma konkurencji. Do poczytania tutaj. Na chwilę obecną, ma najświeższe bebeszki ze wszystkich pozostałych. Satynowy dyfuzor ( jak komuś przeszkadzała dotychczasowa ziarnistość ekranów ips to będzie zadowolony ), led, szeroki zakres regulacji jasności, wysoka częstotliwość pwm, super kontrast jak na 30". Brałbym bez dwóch zdań.

 

Osobiście, jako zwolennik Nec I Eizo, czekam na to, co pokaże PA302W. Wymienię moje 301 lub dokupię 302. Eizo 30" to już raczej nie wypuści.

Rzeczowa odpowiedź, dzięki. Czyli jednak nie będę rozstawał się z firmą Dell Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem i zapłaciłem czkam za przesyłką,jak dotrze dam znać

Zostanie niestety doliczone cło plus vat czy jest jakiś funkcjonujący sposób wysyłki, który istotnie zmniejsza prawdopodobieństwo tych zdarzeń? Jak to obecnie wygląda? Bo chyba też bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie niestety doliczone cło plus vat czy jest jakiś funkcjonujący sposób wysyłki, który istotnie zmniejsza prawdopodobieństwo tych zdarzeń? Jak to obecnie wygląda? Bo chyba też bym się skusił.

 

Paczki z USA trzepią niemiosiernie. Poza tym duża, cieżka, o sporej wartości. Na bank będzie trochę dopłat. Przede wszystkim vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chyba że budżet pozwala to brać to ---> Dołączona grafika !

No bez przesady, przy tej rozdzielczości to bym już w ogóle w nic nie pograł raz na "ten ruski rok" - 2560x1600 jest wystarczająco "problematyczna" Dołączona grafika

 

Tak BTW, teraz pogrywam sobie w Grid 2 i full na max w 2500x1600 na 30" wygląda cudnie, choć zdaję sobie sprawę że ta gra nie ma "super mocnych" wymagań Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cła z tego co się orientuję to nie ma ale vat raczej na 100% naliczą tym bardziej że to uc w poznańskich Komornikach, jutro mały żółty człowiek ma wysłać paczuszkę fedexem jak mówiłem jak dotrze dam znać, chciałem brać jakiegoś della w tym wymiarze i rozdzielczości, ale tu pojawia się opcja overclockingu do 120mhz i dlatego postanowiłem zaryzykować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Ciekawą opcją byłoby granie w 1920x1080 na takim Asusie. Wszystko będzie budowane z 4 pikseli zamiast z 1. Przy tej wielkości piksela powinno to wyglądać ładnie/idealnie? Bardzo ciekawa kwestia, chętnie bym to sprawdził.

 

Co do ruchu, podkręcania Hz to tutaj jest mnóstwo i jeszcze więcej: http://www.blurbusters.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...