Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Ale FullHD nie ma takich mega wymagań odnośnie karty graficznej jak 2560x...

 

Jeszcze taki rozważam Asus PB278Q 27" LED 2560x1440 IPS lub Philips Brilliance 272C4QPJKAB - 27" - 2560 x 1440 na PLS

 

 

To nie dla mnie, szukam czegoś znajomemu. Ograniczenie jeden sklep więc nie do wszystkiego jest dostęp. Generalnie znajomy dużo gra ale nie jest ekstremalnie wymagający odnośnie jakości obrazu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie przyszedł koreanczyk qx2710 i w porównaniu z poprzednim z siga naprawdę dupę urywa, egzemplarz trafiłem bardzo fajny, podświetlanie równomierne, na szybko sprawdzony i bez badów (ale to obczaje dokładnie później) rozdzielczość 2560x1440 jest idealna do 27", literki bardzo wyraźne i ostre, gry wyglądają fantastycznie, moj egzemplarz działa bez problemów na 100hz, co fajne to w pls nie ma tego cholernego srebrzenia znanego z ips, monitor kosztował w sumie 1600zł ale naprawdę warto było wydać ta kasę tym bardziej że z takimi możliwościami nie kupimy monitora w Polsce poniżej 3k, ale żeby nie słodzić to ma pewne wady; oczojebna dioda power, brak osd (mamy tylko przyciski ściemniania, głosu i power), największa wada to ramka w kolorze piano-black, kurcze nie po to kupuję mat matryce żeby mi się światło w ramkach odbijało, totalne nieporozumienie

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś, o ile o tym monitorze, catleapach i ich klonach przeczytałem na ocn wszystko, co się dało, to podpytam cię o kwestie wysyłkowe - brałeś go od red-capa? Zwykłą wersję, czy pixel perfect (+50$). Jakim kurierem wysłał twój monitor, EMS? Załapałeś się na vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największa wada to ramka w kolorze piano-black, kurcze nie po to kupuję mat matryce żeby mi się światło w ramkach odbijało, totalne nieporozumienie

 

Piano black haha. A jakby go zmatowić papierem wodnym 2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Qnix QX2710 przyszedł DHLem po 2 dniach roboczych od zamówienia Dołączona grafika

 

Zamówiłem wersje PerfectPixel http://www.ebay.com/itm/140964345638 i rzeczywiście jest idealna i nawet dioda nie daję po oczach. Oczywiście MAT.

Kosztował mnie w sumie po przewalutowaniu z opłatami ~1150 zł. 

 

Generalnie dupę urywa, jest kolosalna różnica w jakości obrazu pomiędzy nim, a moim starym Dellem 2408wfp. A przecież to też dobry monitor.

 

Jedyne mankamenty w porównaniu do starego to: tylko DVI-D (dell miał chyba wszystkie możliwe wejścia), brak portów USB, slotu na karty, OSD, czyli tak na prawdę duperele. Jedyna istotna wada IMO to ramka i słaba, mało funkcjonalna stopka, którą chyba wymienię.

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztował mnie w sumie po przewalutowaniu z opłatami ~1150 zł. 

 

Jak to, nie dowalili ci cła i vatu? To jak to zrobiłeś, wpisana niższa watrość przesyłki, jako gift czy co?

 

I jeszcze jedno pytanie który z tych monitorów jest najlepszy bo wszystkie są w podobnej cenie: QNIX, X-STAR, CROSSOVER, YAMAKASI

A te pixel perfect oznacza że monitory są testowane przed wysyłką, czy że jest jakaś dodatkowa gwarancja na bax pixele, że można odesłać w razie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie skusilem na crossover black tune 27 WQHD ,matryca h-ips LG ta sama co apple pakuje do ATD i iMaca ,jak na razie nie zaluje brak martwych pixeli podswietlenie w normie kolorki super jak w w iMacu -z cłem i vat 1600zlDołączona grafika

 

http://www.ebay.com/itm/CROSSOVER-BLACK-TUNE-2735AMG-IPS-LED-2560X1440-27-LG-H-IPS-Panel-PC-MONITOR-/130950942458?pt=Computer_Monitors&hash=item1e7d48cefa

post-203275-0-89216400-1377899042_thumb.jpg

Edytowane przez oledo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie gra w tym teście. Najpierw osiągają kontrast 1500:1 (kosmos jak na IPS), a po kalibracji im spada do 1000:1 (masakrycznie). Tak że napisali by konkretnie jak to skalibrowali, bo chyba koncertowo coś spaprali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie gra w tym teście. Najpierw osiągają kontrast 1500:1 (kosmos jak na IPS), a po kalibracji im spada do 1000:1 (masakrycznie). Tak że napisali by konkretnie jak to skalibrowali, bo chyba koncertowo coś spaprali.

 

Suszna uwaga, bo "testerzy" mierzyli szumy czujnika a nie punkt czerni. Brednie, że ciężko czytać. Ale "Kowalscy" rozumieją jeszcze mniej z tych słupków niż "testerzy" i jak coś ma lepsze wartości w kolorowych wykresach to lepsze. I kupują. To przecież jest główny cel takich "testów".

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, nie dowalili ci cła i vatu? To jak to zrobiłeś, wpisana niższa watrość przesyłki, jako gift czy co?

 

I jeszcze jedno pytanie który z tych monitorów jest najlepszy bo wszystkie są w podobnej cenie: QNIX, X-STAR, CROSSOVER, YAMAKASI

A te pixel perfect oznacza że monitory są testowane przed wysyłką, czy że jest jakaś dodatkowa gwarancja na bax pixele, że można odesłać w razie czego?

 

Cła od jakiś 2 lat nie ma pomiędzy Polską a Koreą, a VAT naliczony od wpisanej wartości. 

X-star i Qnix to to samo, pozostałych nie znam.

Wszystkie są testowane przed wysyłką tylko Pixel Perfect oznacza że na pewno nie ma m.in. bad pixelów i paru innych niedoskonałości, bo teoretycznie w swoich normach producent dopuszcza ich całkiem sporo. Także zamawiając bez pixel perfect pewnie będzie OK, ale jak masz pecha to trafisz lipny egzemplarz i nic z tym nie będziesz mógł zrobić, bo spełnia normy.

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam kupić nowy monitor i szukam jakiegoś sensownego 27". Na ten cel chciałbym przeznaczyć max ok 1300zł, przeznaczenie to gry, filmy oraz niezbyt zaawansowana grafika. Początkowo myślałem o benq gw2760HS - jest stosunkowo tani w stosunku do konkurencji, ma dobre opinie. Jednak zastanawiam się czy FullHD to nie jest za mało jak na 27". Przeglądając wcześniejsze posty trafiłem na ebay, gdzie można znaleźć monitory w rozdziałce 2560x1440 w przystępnej cenie, np:

 

http://www.ebay.com/itm/CROSSOVER-New-27QW-IPS-LED-27-LG-AH-IPS-Panel-2560X1440-QHD-DVI-PC-MONITOR-/130982971905?pt=UK_Computing_ComputerComponents_Monitors&hash=item1e7f318a01#shpCntId

 

Oczywiście do tej ceny należy dodać vat oraz cło(?). Warto pchać się w coś takiego? Czy lepiej wziąć tego benq, bo wydaje się być pewniejszym zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy, że pewnie do swobodnego grania trzeba będzie przestawiać się na niższą rozdzielczość, bo karta może nie wyrabiać. Zależy mi aby to był przyszłościowy zakup, dlatego szukam 1440p (prędzej zmienię kartę graf niż monitor..).

 

Jak to jest w końcu z tym cłem - jest czy go nie ma?

 

A takie coś jest godne uwagi( w porównaniu do reszty jest tańsze):

http://www.ebay.com/itm/New-27-Inch-Crossover-27QD-27Q-LED-BLADE-2560x1440-WQHD-S-IPS-Monitor-DVI-D-/221292845117?pt=Computer_Monitors&hash=item338614d83d

matryca s-ips zamiast ah-ips

 

Ten Qnix wydaje się całkiem fajny, ale najtańszego widzę za 339$ (chyba,że on i x-star to to samo to jest za 329$) - ceny podskoczyły nieźle. Sprzedawcę red-cap wolę ominąć, jakoś po opiniach w necie nie mam do niego zaufania.. A jak oceniasz  monitor po ok 2 miesiącach czasu? Rewelacja czy wychodzą jakieś "ukryte" mankamenty?

 

Z drugiej strony ten benq wyjdzie około 300 zł taniej, a to sporo przy takiej kwocie..

Edytowane przez recble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor po tych ponad 2mc oceniam bardzo dobrze, żadne wady nie wyszły, mankamentów nie zauważyłem.

 

Rozsądne minimum do grania w tej rozdzielczości to hd7870oc - przy obniżonej jakości obrazu w nowszych tytułach. A na to że obniżysz rozdzielczość nie licz, bo z obrazu robi się masakra nawet w 1280x720.

 

Ale jak tak liczysz zł to weź tego benq za 1k zl, na miejscu z bezproblemową gwarancją no i nie wymaga drogiej karty graficznej, ale osobiście chyba poszukałbym na twoim miejscu czegoś 16:10, czyli w pionie żeby było 1200 np. używany Dell 2709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet drastycznie zmalał do około 750zł, gdyż po drodze wyszły nieplanowane wydatki =(

 

Pytanie: Warto brać AOC e2752Va?

 

Do wzięcia jest już za około 760zł, a więc zdecydowanie mniej niż większość monitorów 27". Parametry tez ma chyba nie najgorsze, 3 lata gwarancji,ale za to matryca TN. Ciężko w internecie znaleźć o nim dużo informacji... Jak to kiepski monitor to pewnie wezmę mniejszego Benq (GW2450HM/GW2460HM)

 

Specyfikacja:

http://www.aoc-europe.com/no_cache/pl/monitory.html?useCacheHash=1&showUid=221

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Poszukuję monitora typowo do gier i użytkowania codziennego ,nie interesują mnie filmy. Zależy mi na tym aby dawał jak najlepszych doznań w grze odnośnie kolorów itp. Zależy mi na rozdzielczościach 2560x1440 lub 2560x1080 (monitor 16:9 lub 21:9) . Z 16:9 zastanawiam się nad Dell 27" LED U2713H a z 21:9 LG 29EA93 ,za dużo nie mogłem poczytać o tym monitorze LG i jak wygląda na nim granie ,gram dla przyjemności. Pytanie kieruję do was co sądzicie o tym LG i Dell który lepszy do gier ,może coś innego zaproponujecie. Troszkę się nakręcam na LG ale pewnie dla tego ,że to coś nowego dla mnie w formacie i nie wiem czy to bardziej nie ciekawość ,także każda wskazówka od was będzie pomocna w wyborze ,jak już pisałem liczą się dla mnie to aby gry wyglądały na monitorze jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grania to może się wstrzymaj na razie...wychodzą nowe monitory z LB, stroboskopią i ostrością obrazu jak w CRT...na razie jeden benq zapowiedział 27" niestety TN raczej(brak info o matrycy) a z VA to jest tylko 24" od eizo, foris fg2421...

Oblukaj temat, bo co z tego że będą gry ładnie wyglądać, jak smużenie zabija radość z grania...

Polecam zerknąć na http://www.blurbusters.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak się QX2710 w grach sprawuje? 
2) Panikujecie, że wyższa rozdzielczość wymaga mocniejszej karty, ale czy nie da się grać w FHD na takim monitorze przy zmniejszonym ekranie, tj. albo window mode albo zwyczajnie czarne paski na ekranie i tyle. Monitor ma opcje dopasowania wyświetlania do rozdzielczości?

3) LG 29EA93 nie ma z powyższym problemu, czy uważacie to za rozsądny zakup? Nie mogę się zdecydować. Więcej px w pionie czy ładna panoramka do filmów. Jak/gdzie sprawdzić wymiary fizyczne obu matryc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podbiję temat, bo sam mam dylemat jaki monitor wziąć. W zasadzie już mi obojętne czy to będzie 1440p czy 1080p.  Ważne by był 27' na szybkiej matrycy i najlepiej żeby to nie był TN.Ten QniX jest na matrycy PLS ?  Jak wygląda sprawa ze smużeniem, ghostingiem i input-lagiem. To pierwsze i ostatnie dla mnie dość istotne, zwłaszcza to ostatnie bo będę grał w BF4. Na razie kupuje monitor na przyszłość, a potem dokupię kartę graficzną, by sobie poradziła z 1440p.  Liczę na nowe Geforce'y, ale to się jeszcze zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...