Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zacznie się pracować i grać na 1440p to po miesiącu jak spróbuje się powrotu na 1080p, będzie się to Wam wydawało rozdzielczością żałosną. Tak że to raczej droga w jedną stronę. Dołączona grafika

 

Ja się przesiadłem miesiąc temu, sprzedałem przy okazji kartę z dual-dvi i przez tydzień byłem na 1080p (bo integra nie obsługuje z dvi więcej). Męka. W te pędy biegłem po następną kartę po tygodniu. Ja np. po drobnych porządkach wreszcie byłem w stanie zmieścić ikony na pulpicie jednego monitora. Wygoda przy wielu otwartych oknach też jest wyraźnie większa.

 

A za jakiś czas będzie pewnie to samo przy przejściu na 2160p.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na byleby monitorze by tylko miał 1440p to dla mnie nieporozumienie , monitor 1440p/1600p na dobrej matrycy kosztuje furmankę kasy. Monitorki za 2-3tyś 1440p nie są dobre , czyli wydając nawet 3tyś masz świadomość , że kupiłeś niezbyt dobry produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zdecydowanie wybrałbym 1440p z dolnej półki wobec 1080p z górnej. Bez zastanawiania się. Jak widać mogą istnieć różne preferencje. Serdecznie dość mam tej sterty monitorów na biurku (w szczycie 3xDell+1xBelinea na TN+Film) żeby się wygodnie ze wszystkim mieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na byleby monitorze by tylko miał 1440p to dla mnie nieporozumienie , monitor 1440p/1600p na dobrej matrycy kosztuje furmankę kasy. Monitorki za 2-3tyś 1440p nie są dobre , czyli wydając nawet 3tyś masz świadomość , że kupiłeś niezbyt dobry produkt.

 

 

 

 

Witam

 

Jak ocenisz ten  Eizo 27" EV2736WFS ?

Edytowane przez floyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły , ale pupy nie urywa. Przydałaby się nieco lepsza czerń i kontrast , są monitory z lepszą czernią i kontrastem w tej cenie tylko mają np. bardzo nierównomierne podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji u2713hm na anadzie zaczął mnie zastanawiać input lag który ich zdaniem jest duży. w porównaniu do u2412m jest 2x większy. chciałbym poznać Wasze zdanie nt temat? jestem wyczulony na płynność rozgrywki muszę mieć to 60fps czy to ma jakiś związek? o co w tym tak naprawdę chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko oni zapomnieli dodać że to jest 6bit+frc (8bit jest w U2713H który kosztuje 2700zł).

 

W sumie największa zaleta U2713HM to "bargain price" - za jedyne 2k PLN masz 27"@2560x1440, a do tego bardzo dobra regulacja jasności bez migotania. No ale zawsze jest "coś za coś".

Podobnie z resztą było z U2412 - za jedynego tysiaka dawali monitor 24"@1920x1200, i jeszcze ładny design. Nic dziwnego że był to najlepiej sprzedający się monitor w Polsce w ubiegłym roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input lag podobny, jak w moim hp-ku. I nie mam z tym problemu, a mam ten monitor już od prawie 5-ciu lat.

 

Misio-Jedi - uparty jesteś. HM ma 8bit, H ma 8bit+FRC, czyli może symulować 10bit, jakie otrzymałby z profesjonalnej karty graficznej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebralem u2713hm. kolory w porownaniu do u2412 sa super. bf4 w tej rozdzielczosci robi wrazenie i odziwo na ultra w multi trzyma 60fps. jedyna wada 27" jest za male do tej rozdzielczosci tu powinno byc jednak 30" narazie mam 10 dni na testy i bede sie zastanawiac co zrobic ostatecznie.

 

gralem dopiero 15min bo mnie moj 4 latek zgonil i teraz on sprawdza monitor ale input laga nie dostrzegam.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz być mało wyczulony , input lag w tym monitorze to ~22ms.

 

Albo po prostu nie wypatruje tego laga na siłę, jak co niektórzy. Ludzie grają w ścigałki na TV, który ma lag na poziomie 50-60ms i jest dobrze. Tak więc nie ma się nad czym rozczulać, tylko raczej cieszyć się grą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten magiczny input lag w jaki sposób mam zauważyć? to są straty w wyświetlanych klatkach? nie widzę np różnicy między u2412 który ma input lag 10ms oraz moją byle jaką tn samsunga 24". generalnie działa tak samo tylko że na u2713 jest ładniej. 

 

co innego płynność ale to widać na frapsie że np spada mi poniżej 60fps i widać przycinanie. 

 

mam mocno zmodyfikowanego teksturami HD 4k skyrima i pierwsze co musiałem wyłączyć deep of field bo się przycinało ostro. bez tego działa miodnie. 

 

AC4, FC3 też działa bardzo dobrze z detalami na maxa, zmniejszyłem AA z 4x na 2x. różnicy na ekranie nie widać a w ilości fps różnica jest diametralna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży input lag objawia się tym, że Twoje ruchy na ekranie wyświetlają się z minimalnym opóźnieniem. To tak, jakbyś skręcił kierownicą, a Twoje auto zareagowałoby na ten ruch dopiero po np pół sekundy (ale to już skrajny przypadek). Ogólnie ktoś tam kiedyś powiedział, że powyżej 25ms to bardzo duży IL i może przeszkadzać w szybkiej grze, ale prawda jest taka, że musiałbyś specjalnie szukać tego efektu, by w ogóle go stwierdzić. W skrócie - jak uwagę poświęcasz grze, a nie szukaniu wad matrycy, to te 25ms nie ma dla Ciebie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jesteś po prostu normalny. Szukanie na siłę monitorów z IL poniżej 10ms, gdy 25 zupełnie w niczym nie przeszkadza, jest jak kupowanie przez "audiofili" listwy zasilającej za 4-5tys. złotych.

 

A jak na Twoim ekranie z równomiernością podświetlenia i "wyciekami"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Misio-Jedi - uparty jesteś. HM ma 8bit, H ma 8bit+FRC, czyli może symulować 10bit, jakie otrzymałby z profesjonalnej karty graficznej.

 

Wszystkie wąskogamutowe monitory na podświetleniu W-LED mają matryce 6bit+2FRC. 8-bitowe jest przetwarzanie w wewnętrznym procesorze monitora.

To nie ta półka cenowa żeby było 8-bit. W kosztujących 1,5 razy tyle co U2713HM Eizo EV2736 i NEC EA274WMi też są matryce 6bit+2FRC, choć NEC przez jakiś czas ściemniał że "Natywne 8-bit" jednak zostało to zdemaskowane i udowodnione że jednak nie.

Ale tak poza wszystkim to nie ma to znaczenia w domowych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od tego pozostaję z u2713hm. podoba mi się ten monitor fajnie świeci, kolory do grania są super. teraz muszę jeszcze przejść na nieszczęsnego W 8.1... gdyż niestety ale na nim lepiej działa mi sli... zwłaszcza w bf4. innych tytułów nie testowałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wąskogamutowe monitory na podświetleniu W-LED mają matryce 6bit+2FRC. 8-bitowe jest przetwarzanie w wewnętrznym procesorze monitora.

To nie ta półka cenowa żeby było 8-bit. W kosztujących 1,5 razy tyle co U2713HM Eizo EV2736 i NEC EA274WMi też są matryce 6bit+2FRC, choć NEC przez jakiś czas ściemniał że "Natywne 8-bit" jednak zostało to zdemaskowane i udowodnione że jednak nie.

Ale tak poza wszystkim to nie ma to znaczenia w domowych zastosowaniach.

 

Czyli mamy rozumieć, że te wszystkie serwisy, zajmujące się od lat profesjonalnym testowaniem monitorów, kłamią, lub co gorsza, nie wiedzą o czym piszą? Myślę, że jednak są one bardziej wiarygodne, niż my wszyscy.

 

Poza tym dlaczego cena miałaby być zbyt niska za 8bit? Za 1200zł dostaniesz 23" 8bit, więc co miałoby być dziwnego w 27" 8bit za 2000zł? Jak dla mnie wszystko się kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy rozumieć, że te wszystkie serwisy, zajmujące się od lat profesjonalnym testowaniem monitorów, kłamią, lub co gorsza, nie wiedzą o czym piszą? Myślę, że jednak są one bardziej wiarygodne, niż my wszyscy.

 

Zdziwiłbyś się, - aczkolwiek to jeszcze zależy o którym konkretnie serwisie mówimy.

Że "kłamią" to może mocne słowo, ale czy widziałeś kiedyś żeby któryś serwis zdecydowanie skrytykował jakiś monitor ?

(może z wyjątkiem purepc.pl - nie cackają się z monitorami ale rzadko je recenzują).

Dają łagodne oceny, bo gdyby za bardzo krytykowali to następnym razem nie dostaliby monitorka do testu.

 

Co do tego czy panel jest 6 czy 8-bit sprawa jest bardzo prosta - wystarczy rozkręcić obudowę i sprawdzić numer na matrycy (np. tu:http://www.topwaydisplay.com/Product/LCDM-Color/index.htm). Nie chce im się tego robić i przepisują dane ze specyfikacji od producenta. 

 

 

A z tym monitorem 23" to który konkretnie masz na myśli ?

Edytowane przez Misio-Jedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy panel jest 6 czy 8-bit sprawa jest bardzo prosta - wystarczy rozkręcić obudowę i sprawdzić numer na matrycy (np. tu:http://www.topwaydisplay.com/Product/LCDM-Color/index.htm). Nie chce im się tego robić i przepisują dane ze specyfikacji od producenta. 

 

W takim razie przeczytaj może recenzję na tftcentral, zamiast od razu wyrokować? Tam zawsze otwierają budę i sprawdzają oznaczenia matrycy, i tak jest również w przypadku testów u2713HM i H.

 

Co do 23", to chodziło o F2333. Już w 2009r. można było dostać 24" 8bit IPS za 2000zł (LP2475w, 2408WFP), co więc w tym dziwnego, że w ciągu 5-ciu lat ceny znacznie zmalały, tym bardziej, że VA i IPS stały się znacznie powszechniejsze, niż kiedyś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto pchać się w używany u2711? szukam czegoś żeby wymienić wysłużony 2007fp. fullhd 24" niewiele mi daje pod względem wielkości więc zastanawiam się nad 27ką. monitor głównie do multimediów i do League Of Legends :)

 

niestety budżet ograniczony do 1500zł a większość 27'ek w tym przedziale to tylko fullhd. a można dorwać używki w dobrym stanie u2711. swego czasu na prad.de wypadał całkiem nieźle. ponoć duża rozdzielczość, akceptowalny input lag (30-40ms) ale i spory pobór mocy i mała plamka (choć to chyba zaleta). na swój nie narzekam ale oglądanie filmów na 4:3 to porażka a TV nie posiadam i nie planuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za monitorem 29' do powiedzmy max 2500zł (lepiej by było zmieścić się do 2k ), zastosowanie filmy/internet/gry ogolnie rozrywka. Nie wykluczam monitorów 21:9 stad tez wstepnie znalazłem LG 29EA93-P (klak) (test) nie ukrywam, że wolałbym 1440p, ale cenowo wyglada to kosmicznie. Zależy mi na jak najwiekszej przestrzeni roboczej i rozmiarze matrycy ( obecnie 32' i 1366x768 - o tyle o ile rozmiar jest odpowiedni to przestrzeni roboczej brak, a ciagle robie sporo rzeczy na raz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę siedzieć "mordą w ekranie" do 2m od niego :).

 

znalazlem jeszcze Asusa PB298Q i zapomniałem dodać, że monitor musi mieć możliwość montażu na ścianie.

 

edit1 Dell U2913WM - 3lata gw ale 8ms

edit2 tanszy model LG 29EA73-P (200zł taniej).

edit3 a moze warto sie szarpnac na LG 34UM95 rozdzielczosc 3440x1440 wydaje się być 'akurat'. Monitor ten bedzie uzywany dopoki bedzie działał :P. Metlik w glowie.

 

edit4 wybór padł na LG29EA73-P z promocji w xkom  ;)

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...