Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Seria CS od EIZO to dosyć nowa rodzina. Przystępne cenowo znowu CS takie nie są/nie były, choć oczywiście przystępniejsze są od CG. Ten model CS jest już dosyć zaawansowany (DUE, 16 bit LUT, szeroki gamut, wyświetlanie koloru 30 bit - poważna maszyna ogólnie).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prad właśnie przetestował EV2750:

http://www.prad.de/new/monitore/test/2015/test-eizo-ev2750-wt.html

 

Monitor świetny, tylko znowu ta seria straszy ceną w porównaniu do możliwości. Tym bardziej, że za rogiem czai się Dell UP2716d, który nie dość, że odrobinę tańszy, to szerokogamutowy (100% AdobeRGB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem Della S2716DG dla odmiany i teraz testuje  :)

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_s2716dg.htm

 

Ale ja byłem durny, że nie poszedłem w 144Hz wcześniej.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do 1500 zł coś lepszego niż Dell U2515H znajdę? Zależy mi na dużym obszarze roboczym, przyzwoitym odwzorowaniu kolorów i "komforcie" dla oczu. Główne zastosowanie, to poza Internetem, Photoshop, Illustrator i Lightroom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o wszelkie testy i recenzje naczytałem się o tych monitorach już bardzo dużo, chętnie usłyszał bym jakieś informacje od osób, posiadających dane monitory. Pozwolę sobie trochę rozwinąć moje oczekiwania i możliwości. Monitor ma być dobrany głównie do obróbki zdjęć, amatorskiej ale zaangażowanej :) plus praca w autocadzie i zastosowania biurowe, te mają mniejsze wymagania dlatego skupiam się na przydatności monitora do edycji fotografii.  Obecnie mam staruszka HP LP2065, zostawię go sobie jako drugi monitor. Co do wymagań jakie mam dla nowego monitora to zdecydowałem się na 27' i rozdzielczość 2560x1440, 4K nie biorę pod uwagę. Moja karta graficzna jest 8bit'owa i raczej nie przewiduję zmiany na 10bit'ową także nie ma sensu inwestować w monitor z "wide gamut" chociaż nie wykluczam tego typu monitorów o ile pracują prawidłowo w sRGB. Miałem nadzieję znaleźć coś przyzwoitego w rozsądnej cenie ze sprzętową możliwością kalibracji i tu rozważałem zakup Dell'a U2713H, wydawał się idealny przy jeszcze akceptowalnej cenie, jakość obrazu całkiem dobra, matryca 10bit=8bit+FR ,niestety z tego co wyczytałem kalibracja sprzętowa tego modelu pozostawia wiele do życzenia, a dokładniej jej rezultaty są niezadowalające, odwzorowanie kolorów, punkt bieli itp są po sprzętowej kalibracji dużo gorsze niż po zwykłej kalibracji programowej w takim wypadku nie widzę sensu płacenia ok 2800zł za ten monitor, lepiej dla mnie było by w takim razie kupić Dell'a wspomnianego Dell'a U2715H, ok. 700zł tańszy, gamut sRGB (ale to i tak wszystko co mogę wykorzystać) brak sprzętowej kalibracji w U2713H prawdopodobnie i tak nie do wykorzystania jak dla mnie same plusy, tylko w takim wypadku może lepiej zaoszczędzić jeszcze 400-500zł i kupić Benq GW2765h, hub USb fajny bajer ale nie dam za niego 400zł, pozostaje pytanie który monitor da "lepszy obraz". Zastanawiam się jeszcze nad NEC'iem EA274WMi cena podobna do Dell'a U2713H, matryca 8bit (sRGB) jakość obrazu (odwzorowanie barw, jednorodność panelu itp.) prawdopodobnie lepsze niż w Dell'u czy też Benq, prawdopodobnie jest możliwość sprzętowej kalibracji. W wypadku NEC'a jak widać jest dużo prawdopodobnie, przemawia za nim renoma marki. Sorry za przydługi post, ale to taka historyjka zmagań z wyborem odpowiedniego monitora, podejrzewam, że nie jestem jedynym który przechodzi podobną walkę, może ktoś już szczęśliwie ją zakończył i pomoże :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w niedługim czasie zamierzam zamówić nowe PC z kartą graficzną 980 Ti. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś 2-3 monitory 27"+, do gier? 

Aktualnie posiadam LG E2351 z matrycą TN. Nie jest to zły monitor, ale pomyślałem, że do nowego PC przyda się też nowy, lepszy monitor niż mój aktualny. Zamierzam grać na Full HD, aczkolwiek nie chcę wykluczać 4K (zamierzam zakupić Pascala/Polarisa po premierze, ale raczej wersje niereferencyjne, więc oddalone w czasie). 

Co do ceny, to chciałbym się zmieścić w 1500 zł, a jak już przekroczyć, to bardzo delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta graficzna jest 8bit'owa i raczej nie przewiduję zmiany na 10bit'ową także nie ma sensu inwestować w monitor z "wide gamut" chociaż nie wykluczam tego typu monitorów o ile pracują prawidłowo w sRGB.

 

Wide Gamut (czyli szerszy od sRGB, np. znany AdobeRGB) pozwala zobaczyć kolory jakich monitor sRGB nigdy nie wyświetli i nie potrzeba do tego monitora wyświetlającego 10 bit gradację.

 

Co do prawidłowej pracy w sRGB - i tak musisz mieć wszystko oprofilowane, by poprawnie wyświetlało, więc sRGB na monitorze ~AdobeRGB to nie problem w np. Photoshop, Firefox (oglądanie stron www), czy MPC-HC (oglądanie filmów) - wszystkie te programy mają zarządzanie barwą i nie będzie przesycenia materiałów sRGB na monitorze szeroko-gamutowym .

 

ps. jak byś kupił EIZO CX271 to miałbyś w sumie problem z głowy - ma wbudowany sensor do sprzętowej kalibracji i cyfrową korekcję równomierności - do foto jak znalazł

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora. Szczerze mówiąc nakręciłem się bardzo na Iyama ProLite XB2783HSU-B1DP :P

Obecnie posiadam już na prawdę starego HP w2207h

Siedzę w odległości ok. 60-80cm od ekranu. Jeśli chodzi o przeznaczenie monitora to raczej dość ogólne, internet, czasem gry typu CSGO, SW Battlefront czy też nieco "wolniejsze" gry jak Wiedźmin, Tomb Raider itp. rzadziej filmy. Przeważnie wieczorami przesiaduje przy kompie dlatego rozważam coś z matrycą AMVA a nie IPS.

 

Czy monitor sprawdzi się w takich grach jak CSGO ?? nie będzie smużenia? Sporo się naczytałem i naszukałem o tym konkretnym monitorze i opinie są raczej lepiej niż dobre.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smużenie bedzie.

​Chcesz bez smużenia to g-sync i jego ulmb lub benq z serii xl i jego blurr reduction(black frame inserting) z odświeżaniem 144Hz. Jako że ja już kupiłem monitor to dalej tematu nie śledze, jak coś polecam strone www.blurbusters.com i zapoznanie sie z tematem monitorów do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy warto brać ASUS MG279Q w połączeniu z kartą 980 Ti? FreeSync co prawda nie będzie działał, ale 144 Hz powinno zrobić swoje, plus matryca IPS.

Zastanawiam się nad tym, bo szukam dobrego monitora z matrycą IPS, 27+ cali. Trafiam jedynie na Acery i Asusy, które kosztują po 3500 zł, a ta cena mnie skutecznie zniechęca. MG279Q mógłbym mieć za 2500 zł, tylko nie wiem czy jest sens.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często zmieniasz monitor, a jak często kartę graficzną? Na tym monitorze możesz podziałać ponad 5 lat, a w międzyczasie pewnie zmienisz GPU co najmniej 2 razy. Tak więc weź też to pod uwagę, że być może nie zawsze będziesz siedział na układzie od nV.

 

A monitory z Freesync zawsze będą tańsze niż ich odpowiedniki z gSync. Powód - brak dodatkowego układu, za który nV sobie trochę liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron, zarówno monitor jak i cały komputer (w tym też GPU) posiadam od ok. 7 lat, także to jest pierwsza zmiana od tego czasu. Jeśli chodzi o karty to raczej jestem fanem Nvidii, i myślałem o tym, że może za jakiś rok, może dwa lata, zakupię Pascala. 

Czyli uważasz, że warto brać tego Asusa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pany,

Mam pytanko. Zastanawiam się nad kupnem BenQ GW2760. Cena fajna, duży i na przyjemnej matrycy. Recenzje potwierdzają, że ma niezłą matrycę. Monitorek będzie wisiał na VESA.

 

I teraz mam zagwozdkę, bo jest jeszcze BenQ GW2870. Jest on w miarę świeży i nie mogę znaleźć info o matrycy. Domyślam się, że jest to VA/AMVA 8bit z podobnymi parametrami co poprzednik tj 2760.

 

Ktoś coś może wie na ten temat? Wstępnie zamówiłem tego GW2870 z ciekawości, najwyżej zwrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam monitora IPS 27", rozdzielczość 2560x1440, zależy mi na dobrym obrazie. Gram raczej tylko w MMORPGi, więc 144Hz nie jest mi do szczęścia potrzebne. Cena do 500eu, monitor będzie kupiony w Niemczech. Jeśli dołożenie 100eu sprawi, że będę jeszcze bardziej zadowolony z zakupu, wtedy mogę dołożyć. Czy w tej cenie jest jakiś konkurent dla Della U2715H? Ostatnio przegapiłem promocję LG 27MU67-B za 399eu grą The Division gratis, ale czy byłby on lepszy od tego Della? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...