Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sensowny monitor 27" do normalnego użytku? Bez kalibracji sprzętowych itp.

Dell UltraSharp U2715H?

Kupilem wlasnie ten model, bo chcialem wejsc w 2k i poza rozdzielczoscia NA PLUS oraz ergonomia, reszta to minusy. Mowie to z perspektywy usera EIZO S2431W. Chcialem przejsc z rozdz.1080p na 2k, ale straszna kupa w tym Dellu. Kolorow brakowalo w takim Wiedzmin 3, czy Grid Autosport - przetestowalem wszystkie profile w monitorze, w filmach podobnie. Zmienialem nasycenie kolorow w karcie graficznej, eksperymentowalem z profilami monitora i karty graf. Czy to ja mam cos z glowa, czy te Dell'e sa kolorystycznie tak [cenzura]owe ? EIZO kupilem od usera Toms te 6.5 roku temu. Jak mi zaczal wtedy mowic o "jasnosci" kartki papieru i paru innych rzeczach, stwierdzilem ze mu zaufam. I do dzis nie zaluje :) . Tylko problem z dopasowaniem kolejnego - juz w rozdz. 2k (buuuu).

Edytowane przez mcx997
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorow brakowalo w takim Wiedzmin 3, czy Grid Autosport - przetestowalem wszystkie profile w monitorze, w filmach podobnie

 

Nie rozumiem. Co to znaczy "kolorów brakowało"?? Taki banding był, że gubiło po kilka kolejnych odcieni?

Chcialem przejsc z rozdz.1080p na 2k,

 

Rozdzielczość 2K to jest 1920x1080. Są tacy, co błędnie nazywają 2K rozdzielczość 2560x1440 - sensu w tym nie widzę. Niech przynajmniej nazywają to 2,5K - będzie bliżej prawdy i nie będzie się mylić z FullHD.

W Eizo miałeś kontrast na poziomie 3000-1oraz jasność 500 cd/m2 w Dellu masz kontrast 1000-1, jasność 350 cd/m.

Ten model miał jasność max 450cd - zakładasz, że kolega używa zwykle max jasności? Natomiast co do kontrastu, to już Dammeron skorygował (deklarowany 1000:1, zmierzony przez prad.de ~1250:1)

Zmienialem nasycenie kolorow w karcie graficznej, eksperymentowalem z profilami monitora i karty graf.

 

Biorąc pod uwagę, że EIZO S2431W jest wąsko-gamutowy (to znaczy ~sRGB), to dziwne że po przesiadce na innego wąsko-gamutowca czegoś w nasyceniu Ci brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blad z okresleniem 1440p jako 2K - sugerowalem sie opisami z Allegro. Nie znam sie na tym technicznie, wiem tylko co widze. A roznice widzialem od razu w Dell 2715, wszystko bylo takie "mniej kolorowe". Zapewne nie kazdemu to przeszkadza, a i tez trzeba miec punkt odniesienia.

Edytowane przez mcx997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to po przesiadce spadło nasycenie, co karze mi przypuszczać, że nowy monitor ma węższy gamut niż stary. Dziwna sprawa, bo ten stary monitor powinien mieć tak samo wąski gamut jak nowy. ... może to wina ustawień, ale z kolei piszesz, że próbowałeś różnych profili i raczej przegrzebałeś możliwości nowego nabytku. Ostatecznie więc nie wiem gdzie problem - musiałbym zobaczyć to osobiście by znaleźć przyczynę. Jest też całkiem możliwe, że stary monitor miał wyższy kontrast od nowego - to może też być to (gorsza "głębia" obrazu przy niższym kontraście).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo S2431 i kontrast 3000:1? Nawet producent podawał 1000:1, a np. na pradzie udało im się wyciągnąć 1250.

Przepraszam zasugerowałem się tą specyfikacją http://www.chip.pl/testy/wyswietlanie-obrazu/monitory-lcd-24-cale/eizo-flexscan-s2431w/specification?switch_t=t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dołączyłem do grona użytkowników Della u2715. Długi czas myślałem nad Eizo ale wtedy byłoby 24".

Wielkiego szoku nie było w przypadku jakości obrazu bo w robocie mam hp-ka na ips. Robotę robi rozmiar i design (minimalne ramki). Podświetlenie chyba nie najgorsze mam bo tylko w rogach zauważyłem różnice, i to tylko przy uruchamianiu, srebrzenie też chyba niewielkie. To już by ktoś musiał palcem pokazać, gdzie patrzeć. Wgrałem sobie jeszcze profil icc oraz ustawiłem jasność i kontrast i jest git. :biggrin:

Mam model z marca tego roku, i podobno to jeden z ostatnich w cenie z 1-ką z przodu, jak mówił sprzedawca (ma podskoczyć do ~2,2 k).

Najmilej to mnie zaskoczyła wydajność grafy bo się liczyłem ze zmianą w późniejszym czasie - W3 chodzi płynnie na wysokich/uber  - nie ma limitu klatek (~30 fps w afterburnerze miałem chodząc w okolicy Novigradu), Wolf po niewielkich zmianach też ok, WoW Legion różnie bo to stary silnik ale jest płynnie, gra pokazuje ~30-90 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o poniższych modelach ?

 

- Dell P2717H ok 1000 PLN

- Dell SE2717H ok 900 PLN

- LG 27MP65HQ-P ok 800 PLN

 

Obecnie użytkuje od wielu lat Dell 2209WA ( 1680x1050 ) i jestem bardzo zadowolony więc szukam czegoś w podobnej jakości wyświetlania obrazu ( oby nie gorszej ). Rozdzielczość musi być FHD. Wiem że są bardzo podzielone opinie na temat 27" i FHD i to jest w zasadzie moja jedyna i główna obawa... ( w najgorszym scenariuszu rozważam 24" i FHD )

 

Monitor głównie do grania i przeglądania internetu - od czasu do czasu jakiś film. Odległość ok 50 - 70 cm

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z 27" fhd. Co najwyżej 24" i to dvi/dp. Ci co mówią, że to nie prawda mają problem ze wzrokiem. Dodatkowo brałbym matrycę ips i będziesz zadowolony.

 

Tapane z Xperia Z5 dual

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem wystarczy rozdzielczość 1920 x 1080 przy 27 calach? Odległość od monitora w granicach 80cm może trochę więcej.

 

Który z poniższych monitorów będzie lepiej odzwierciedlał kolory i miał lepszą czerń?

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-s27e330hsx-en-1059021/

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2775pqu-912274/

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-e2775sj-946985/

 

Szukam monitora do grania i przeglądania netu. Nie chcę wydać więcej niż 1200 PLN. Najlepiej jeśli to będzie Samsung lub AOC. Dizajn jak w podanych wyżej. Brak głośników to zaleta i mile widziana możliwość montowania na ścianie.

 

Jeśli wrzucicie inną propozycję też będę wdzięczny.

 

Pomóżcie w potrzebie.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam 27 calówki do gier i do pracy (typowo biurowa). Zależy mi na dobrych odzworowaniu kolorów i opcji Pivot. Budżet ~2100 zł. Znajdę coś konkretnego? Mam dwa na oku;

LG LED 27" 27MB85R-B QHD https://www.sferis.pl/monitor-lg-led-27quot-27mb85r-b-qhd-p365086 2099 zł

 

Iiyama XUB2792QSU-B1, 27''  https://www.sferis.pl/monitor-iiyama-xub2792qsu-b1-27-panel-ips-2560x1440-dvi-hdmi-dp-hub-usb-p483526  1699 zł

Ta IIyama wydaje sie niezła w tej cenie, nie spotkałem się jendak wcześniej z monitorami tej firmy. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz jakikolwiek monitor który można brać w ciemno nie narażając się na felerne podświetlenie.

IPS 2k lub 4k 27" w cenie 3-4k. Bo z tego co czytam ostatnio to loteria. Nawet nie ma praktycznie gdzie sprawdzić

bo większość to sklepy internetowe i bujanie z odsyłaniem + loteria jaką matryce się trafi.

A cena nie gwarantuje jakości.

 

Wręcz chyba zacznę się rozglądać za jakimś z matryca VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramę? IPS, AMVA czy NT?

16:9 i nie TN, obecnie mam HP LP1965 jeszcze 1280x1024, wiem że stary ale przez 8 lat nie miałem stacjonarki i to jest pozostałość z tamtych czasów. Z tego co pamiętam mój HPk jest na matrycy S-MVA od Samsunga, bo była chyba też wersja od AUO, która była gorsza. Ten model był polecany swego czasu nawet dla półprofesjonalnych grafików na forum MVA.pl Ogólnie to nie chciałbym, żeby nowy monitor odstawał jakością obrazu od tego LP1965. Oczywiście mój nie jest skalibrowany, aż takich wymagań nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nie pisać w dziale dla panoram.

 

iiyama XB2788QS (B1) za 1499zł

Dzięki, wygląda dobrze. Szczerze to jak kupowałem LP 1965 to 16:9 były nazywane panoramami, więc przepraszam za pomyłkę. Zmyliło mnie też to, że jednak dużo tu gadacie i wklejacie linków do monitorów 2560x1440.

 

Edit: W czym iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 jest lepsza od iiyama XB2788QS?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad monitorem Dell U2417h a u2715h. Czy oprócz rodzielczości i 3 cali są jakieś większe różnice? U2515h rozmiarowo najlepszy ale rozmiar plamki za mały a skalowania nie bede zmieniall.

Znalazłem jeszcze taki AOC Q2781PQ. Ktoś znalazł może profesjonalne testy tego monitora? 

Edytowane przez djpawelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...