Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

:unsure:

 

Kyle, specjalisto od oceny wielkości plamki (nie jestem złośliwy - ja poprostu oceniam jak zobacze, a 0,314 pozatym że wielkie jak stodoła nic mi nie mówi) rozszerz temat takiej ble plamki. Przecież to się siedzieć przy tym nie będzie dało. Zupełnie jakby do 19" wrzucić 1024x768.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure:

 

Kyle, specjalisto od oceny wielkości plamki (nie jestem złośliwy - ja poprostu oceniam jak zobacze, a 0,314 pozatym że wielkie jak stodoła nic mi nie mówi) rozszerz temat takiej ble plamki. Przecież to się siedzieć przy tym nie będzie dało. Zupełnie jakby do 19" wrzucić 1024x768.

Wielkość takiego piksela sprawi że standardowe literki windowsa będą duże ( ale nie za duże ) - takie jak na CRT 19" z rozdziałką 1152x864. Jednak nie ma róży bez kolców - obraz będzie ziarnisty, czcionki "ciosane" choc trzeba przyznać że ostre jednak istnieje duże ryzyko "łatwego" zobaczenia struktury RGB ( nie będzie się to zlewało jak powinno ). Po włączeniu cleartype tak na prawdę nadal będzie ziarniście a czcionki mogą się wydać rozmazane ... choć nie będą takie "ciosane" .

 

Ja bym osobiście się bał kupować taki monitor .... już wolę 30" z pikselem 0,25 - po powiększeniu czcionek i włączeniu cleartype będzie ostro zarazem gładko i bez takiej ziarnistości.

 

ps. zakładam odległość obserwacji z popularnej odległości ( zwykle okolice 65 cm )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, cacy, rozpisujemy się o coraz większych monitorach, ale mi właśnie przywieziono nowe meble i...

24cale to max co mogę kupić.

Więc do tej rozdzielczości - dell24WFP - polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2707WFP - ceny się ustabilizowały, spadły do poziomu zdecydowanie mniejszego niż 30".

Po przyjrzeniu się recenzjom, chwali się duży gamut 92%, naprawdę bardzo dobre podświetlenie, działający 1:1 PM... Pomimo dużej plamki, chyba się przełamałem i zaczynam rozważać ten model...

 

24" vs 27" vs 30"

 

-- EDIT:

Stało się... 2702WFP w drodze do Polski...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W digitalo jest juz acer 26" 2616 za...

 

...4490zł LOL a miało być tak pięknie

 

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1851

No to chyba jakis zart... :mur:

 

Update

Dzisiaj juz jest 3777,00zł ;) Jeszcze 700zł i moge go brac :lol2:

 

http://www.eukasa.pl/pc-i-pda/sklep/308196...acer-al2616wsd/ ?

Wolałbym Acer AL2623W :P

http://www.ps.com.pl/index.php?module=sklep&ix=97170

Chociaz te powyzsze sklepy jakies zupełnie niepewne

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tre.pl/index.php?docid=stowar&id=54393

Monitor jest juz w tre.pl Przed zakupem chciałbym poogladac jakies testy(watpie czy gdzies w Szczecinie znajde taki monitor). Czy cena nie powinna szybko spasc? Niby poczatkowa/przewidywana cena wynosila okolo 2500zł

http://www.prad.de/en/guide/screen3547.html

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaki jest input lag w Acer AL2623W ? w AL2423W czyli 24" wynosi on około 20 ms, to dość mało jak na 24" monitor bo większość ma 50-60 ms, więc jestem ciekaw jaki jest w 26"

juz niedługo pokazą się fotki IL 26" acera na stronie FACETOFACE

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1708&ph=8

 

na razie test jest niekompletny

 

acer 2423 jest prawdopodobnie na MVA stąd mały inputlag

duzy inputlag mają matryce PVA SPVA Samsunga a poniewaz samsung nie produkuje 26" matryc przypuszczam ze w 26" acerze będzie IPS/AMVA z niewielkim inputlagiem

 

btw filmiki inputlagu samsunga 215TW

http://www.youtube.com/watch?v=TVqdrz73dGU

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz chce ten drugi model :P Poza tym musze go zobaczyc

Acer AL2623W (ET.L810C.002) na jednym biurku z Acer AL2423W (ET.L680B.003)

Ustawienia obu są identyczne (temperatura barw/kontrast/jasność) a zdjęcia robiłem fatalnym aparatem więc póki co - dobrego makro brak :(

Oczywiście oba monitory podłączone do tej samej karty (7950GX2/clone), ustawienia gammy domyślne.

W kwestii formalnej - jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra, jedyne do czego moge się przyczepić - masa stopki jest zbyt mała do masy monitora co widać przy przesuwaniu go po biurku - chwile się uspakaja...

Regulacja tylko w osi poziomej, brak regulacji wysokości (tylko w wersji dr), power led ukryty pod spodem nie razi w oczy.

Głośniki a'la pc speaker, typowo monitorowo/laptopowa półka.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pomijając wielkość fizyczną, pierwsze co rzuca się w oczy, niekoniecznie ze zdjęć które wykonałem, to niesamowita wręcz cukierkowość barw -zdecydowanie bardziej telewizyjna niż komputerowa, a wręcz przywołująca wspomnienia z CRT.

Oczywiście nie mam tu na myśli temperatury barwowej, tylko intensywność/nasycenie wszystkich barw. Druga myśl jaka mnie naszła - o jej, jeszcze tylko Vista i będzie kolorowo do porz.....nia ;)

Panel LCD na jakim oparty jest monitor jeszcze przez pewien czas napewno zostanie tylko w sferze mojej ciekawości, bo niestety nie udało mi się bezinwazyjnie otworzyć obudowy, żeby sfotografować go od tyłu, ale widzę bardzo duże podobieństwo do monitora który miałem poprzednio opartego na matrycy S-IPS, który też był "kolorowy", może nie aż tak, ale napewno bardziej niż którykolwiek z xVA które posiadam.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Skoro mowa o kolorach - zarówno czerń jak i biel jest zdecydowanie lepsza niż w panelach xVA. Czerń głęboka a biel bardzo intensywna, nie wpadająca w jakikolwiek błękit. Gradienty poprawne, chociaż nie sprawdzałem jak się mają przy użyciu DSUB.

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie mam żadnych zastrzeżeń, jednak kabel DSUB który dołączony jest w komplecie, jest bardzo marny, cieńki jak słomka z Leader Price i widać zdecydowanie utratę ostrości przy wykorzystaniu tylko DSUB. Sprawdziłem na porządnym przewodzie DSUB i jest zdecydowanie lepiej - tak jak na DVI, na którym sprawa wygląda jak poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Kwestia prędkości matrycy - IL z braku CRT nie udało mi się zmierzyć, a kwestia porównawcza też na obecną chwilę leży, chyba że założymy że obie matryce są podobnie szybkie...

Pograłem już troszkę w BF2 i żadnych anomalii nie stwierdzam.

 

Dołączona grafika

 

Kąty patrzenia - zupełnie jak na xVA, a to o czymś ktoś wspominał - nadmierną ziarnistość obrazu, czy też zdecydowanie bardziej rzucającą się w oczy kwantyzacje kiepskich filmów - napewno nie w stopniu większym niż na innych monitorach.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kolejna kwestia - DCR - Dynamic Contrast Ratio. Funkcja działa bardzo sprawnie, oczywiście gdy się przyjrzymy - wręcz zauważalnie. Kiedy oglądamy film i nagle scena robi się ciemna (ale mocno ciemna) - po około 1,5sekundy obraz płynnie rozjaśnia się, subiektywnie - mocno zauważalnie. Zakładając, że oglądamy film wieczorem - DCR można spokojnie wyłączyć, ale za dnia - sprawdza się bardzo dobrze, bo wydobywa często zmasakrowane cienie (no i tu wychodzi, być może to o czymś ktoś gdzieś pisał, nadmiernie uwidoczniona kwantyzacja) do takiego poziomu, że są zauważalne. Oczywiście DCR można wyłączyć.

 

Dołączona grafika

 

Menu jest standardowe, ubogie ale wystarczające, jedyna innowacja, ale to w całej serii ALxx23W to predefiniowane tryby dla leniwych. Zmieniają tylko i wyłącznie jasność i kontrast, czasami wręcz do poziomu żarówki (np. Movie).

Do menu serwisowego jeszcze się nie dostałem.

 

Dołączona grafika

 

1:1 Pixel Mapping i HDCP. Niektórzy mogą się ucieszyć, bo monitorek wspiera 1:1 PM, dla trybu 1080/720 co sprawdziłem organoleptycznie :) Zamiast stretchowania są czarne paski u góry, lub czarna ramka wokoło. Niestety nie ma żadnej konfiguracji 1:1 PM (np. jak w Dell'u) ani wzmianki o tym w instrukcji.

BD/HD Advisor wykrywa monitor jako HDCP compliant ale nic więcej w temacie nie poczynię, z braku odtwarzacza BR/HD-DVD.

 

Cewki zasilania - monitor syczy, ale poprzedni HP L3065 też syczał. Cichutko ale forumowi muzycy zapewne byliby zawiedzieni - taka natura elektryki, a z gniazdka zjada 130W.

 

W temacie 26" - pierwsza sztuka AL2616W dojechała już do znajomego, odwiedzę go w środku tygodnia z ciekawości - czy to ten sam panel LCD czy inny. Wątek zaliczy update.

 

I czysto informacyjnie - monitorek wyprodukowany w chinach. O tyle ciekawe, że AL2423W w ... niemczech :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze fotki takie słabe (i z lampą:( ), na tych 2 ostatnich fotkach nie wiem czy to 2423 czy 2623 ale wnioskuję ze ten drugi bo kąty widzenia bardzo dobre.

PMP czy da się wejsc do menu serwisowego tych monitorów?

Jak oceniasz czy 2623 to matryca SIPS czy AMVA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci obiektywnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie czuje żadnego dyskomfortu w graniu na 26 porównując do 24.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony ciekawym opisem Acera AL2623W poważnie zainteresowałem się tym monitorem. Mam ogromną prośbę. Pmp, czy mógłbyś udostępnić fragment instrukcji dotyczący możliwości regulacji obrazu ewentualnie coś więcej o tym napisać. To ubogie menu trochę martwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Acera AL 2623W:

 

Kupiłem Acera AL 2623W i owszem obraz rewelacyjny(mam jedynie zastrzeżenie do czerni że nie jest zupełnie czarna, ale jest o niebo lepsza niż na rocznym lcd LG i co ważne nie ma nierównomierności w podświetleniu). Jednak mam problem z emitowanym przez monitor dźwiękiem. :sad: Słychać dwa dźwięki: jeden to pisk z prawdopodobnie układu zasilającego (buczenie) znikający po ustawieniu jasności na ponad 95%. Drugi dźwięk to szum/skwierczenie - zostaje nawet po ustawieniu jasności na maxa. Mam komputer pasywnie chłodzony - uruchomionego komputera wcale nie słychać z odległości 1 m w środku nocy. A monitor słyszę bardzo dobrze z drugiego końca pokoju, a nawet z przedpokoju. Czy to co opisałem jest normalne czy kwalifikuje się do naprawy/wymiany gwarancyjnej. Pracowałem na wielu monitorach lcd i najgorsze przypadki były z dziesięć razy cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski tescik jest juz po angielsku.

 

pmp dzięki za recenzję, czy widziałeś już może AL2616W? Jakie są różnice? Mógłbyś również napisać jak odbierasz to buczenie? Trochę mnie to zmartwiło.

AL2616W - widziałem przez kwadrans - i nie widzę (poza wizualną zmianą designu) żadnej różnicy w stosunku do mojego monitora.

 

Kwestia buczenia - ja nie słysze żadnego, poza syczeniem ale w stopniu zupełnie normalnym - monitor to nie głośnik, pozatym syczenie słychać "od tylca" a nie od przodu więc w moim przypadku absolutnie nikt na to nie zwraca uwagi.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem swojego Acera AL 2623W do sklepu. Nie mogłem znieść tego szumu i buczenia. Każdy kto wchodził do pokoju zauważał od razu szum. Jak się ustawiło ucho nad monitorem to aż w ucho kuło syczenie. Wygląda na to że miałem pecha. A że norma głośności to chyba 30db to by w serwisie nie uznali za usterkę. Poczekam na samsunga 275T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...