Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze jaskółki:

 

Acer AL2623W (ET.L810C.002)

1920 x 1200, kontrast: 800:1 / 1600:1 DCR, jasność: 500cd/m2, 6ms, MM, VA, DVI, HDCP, Titanium, TCO03

~3300 brutto

CERTYFIKAT NEMKO ZDRADZA PRODUCENTA

 

Acer AL2616W (ET.L8208.001)

1920x1200, kontrast: 800:1 / 1600:1 DCR, jasnosc: 500cd/m2, 5ms, VA,DVI(HDCP),TCO03, srebrny

~3000 brutto

PROBLEM DVI I ROZDZIELCZOŚCI NATYWNEJ :|

2006.12.18 - problem został rozwiązany nowym firmware.

 

Niestety (dla niektórych) oba powyższe nie mają, bynajmniej w tych P/N, wejścia HDMI :(

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zacząć odkładać kasę :lol:

Jeśli ceny w przyszłym roku będą o 1/3 niższe to nie powinno być tak źle. 2200 x 1,22 x 0,66 = 1771 tylko pytanie czy to nie będzie dopiero grudzień 2007 ... A SED jest coraz bliżej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można mieć telewizor LCD 26" z HDMI ;)

Nie rób nam tu OT, tymbardziej że takowy telewizor ma rozdzielczość 1280*768 ;)

 

No chyba, że HDMI szybko zadomowi się w tych monitorach.

Jest taka tendencja, ale istotniejszym jest pixel mapping 1:1, bo niestety jak wieści głoszą bez takowej funkcji - nici z oglądania HDCP-1080p z uwagi na wyższą rozdzielczość poziomą matryc 24"/26".

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy rysunek wielkosci matryc z uwzględnieniem 26":

 

26" to własciwie 25.5"

JAk tak dalej będzie że 26" to będzie 25,5" to za niedługo powróci przypadłość CRT ... 22" = 20" itd :lol: :lol: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak sie juz pojawia, to nie bede sie zastanawial...przesiadka z 15 CRT na 26"(25,5?) to bedzie cos :D Jeszcze tylko wczesniej gdzies obejze ta "plamke" i bede wiedzial

Piksel podobnej wielkości do 19" 16:10 1440x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja 19 CRT jest już u kresu sił więc nadchodzi czas na zmianę monitora.

Poczytałem to i owo na różnych forach już się nastawiłem na kupno 24 LCD Della rev 03 gdy znalazłem wasz temat.

I teraz już sam nie wiem - co brac Dell 24 czy NEC 26 (a może inny z DVI z HDCP)?

Dużo pracuję z tekstem więc wieksze litery na 26 powinny by lepsze, ale chce sobie też pograc i stąd ważne są dla mnie funkcje

typu skalowanie 1:1 np. granie 1600x1200 z czarnymi pasami po bokach (w końcu nie wszystkie gry mają do wyboru rozdzielczości

panoramiczne), albo przy graniu na Xbox 360 w 1920x1080 z wąskimi poziomymi paskami na górze i na dole.

 

Czekam na propozycje - co do finansów - mogę przeznaczc max 5-5,5tys. PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny dylemat odnośnie 2407 Vs. 2690. Czekam, aż nowy NEC pojawi się w sprzedaży i wtedy podejmę decyzję. Na tą chwilę skłaniam się bardziej w stronę NEC'a.

 

Na forum strony http://mva.pl jest wątek odnośnie monitorów do CAD, zacytuję wypowiedź handlowca (nick Tom01) ze sklepu http://monitory.mastiff.pl :

 

Monitor do CAD musi spełniać następujące cechy:

1. Bardzo dobre podświetlenie, szczególnie jeśli pracuje Pan z czarnym tłem (Auto CAD).

2. Musi mieć wysoką rozdzielczość przy małej plamce, aby linie skośne nie były w "schodki".

3. Nie może mrugać na kreskowaniach.

Te wydawałoby się banalne kryteria spełnia bardzo mało monitorów. W zasadzie tylko zawodowe. Idealnym przykładem jest Eizo S2000 (następca (L887). To 20-tka, specjalnie optymalizowana do CAD w formacie 4x3.

Z panoramicznych można polecić, w kolejności od najlepszego:

Eizo S2140W

Eizo S2110W

Nec 2690WUXi

To w zasadzie tyle. Nie ma więcej na rynku panoramicznych monitorów do poważniejszych zastosowań niż gry.

 

W sytuacji niemożności zainwestowania w porządne narzędzie, z monitorów panoramicznych do zastosowań ogólnych można polecić:

Dell 2407WFP

Nec 20WGX2

Dell 2007WFP

Jeśli kryterium formatu panoramicznego nie jest bezwzględne, są, co prawda nie cadowe, ale bardzo dobre:

Nec 2190UXi

Nec 2190UXp

Nec 2090UXi

@Piotrek78: wiem, że nie szukasz monitora do CAD'a, ale skoro pracujesz dużo z tekstem potrzebny jest monitor, który pozwoli na dobrą regulacje podświetlenia. Z tego też powodu kupiłem NEC'a 1980 FXi i praca z tekstem nawet przez kilkanaście godzin to prawdziwa przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę czy nie lepiej zamiast płacić ok. 4-4,5 tys za 24-26 cali ściągnąć sobie ze Stanów Westinghouse'a 37" za ok. 4 tys z transportem i vatem. Minusem jest tylko gwarancja w Stanach, ale czasem trzeba ryzykować by coś mieć. Ja czekam do połowy stycznia na nową dostawę i ściągam go dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toledo to jest wątek o 26" a nie o sensowności zakupu 37", więc proszę nie rób OT.

 

A co do westinghouse - owszem do gier się nadaje, ale _praca_ na 37" z rozdzielczością 1080p gwarantuje nerwice, przecież wszystko jest okrutnie duże :) Ale koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa z taką gigantyczną plamką. Chyba że dla osób ze słabszym wzrokiem/starszych - IMO może się doskonale sprawdzić.

Taki piksel jest raczej dla tych którzy chcą uniknąć cleartype.

 

0,303 to nie jest gigantyczna plamka - jest o ok 3 % większa od tej z monitora 19" LCD a gdybym nie chciał cleartype i wolałbym standardowe czcionki to lepiej 0,303 niż 0,294 ... ale z drugiej strony im większy piksel tym większe ryzyko dostrzegania subpikseli

 

.... no cóż .... jak ktoś chce "monitor z cleartype" to najlepiej szukać najmniejszego piksela ( po powiększeniu czcionki do wygodnej wielkości będziemy mieli najmniejszy efekt rozmycia ) jeśli jest zatwardziały i woli standardowe ostre aż do kanciastości literki do powinien szukać piksela jak największego .... i tu 27" spisze się lepiej niż 26"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym wolał dołożyć te 25% do 30".

 

... przy tej samej wielkości literek + cleartype ( co w przyp. 30" oznacza powiększenie ze wzgl. na inny rozmiar pix. ) obraz na 30" będzie znacznie lepszy - mniejszy poziom obserwowanego rozmycia. Można nie włączać cleartype na 27" ale będzie "ziarniście"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ja też bym wolał 30"

Ale czasami trzeba spojrzeć na kwestię ekonomiczną. Tylko wydaje mi się, że o ile z 26" do 30" jeszcze daleko pod względem finansiery (nawet NEC 2690 w stosunku do najtańszego chyba HP L3065 dzieli różnica nie małej kwoty), to 27" do 30" może dziwnie się zbliżyć nie będąc ciekawą propozycją. Ale czas to zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...