Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

jak ma sie sprawa z sprowadzeniem monitora z usa?

Zaden sklep niewysyla do Polski,znajomy musi ci wyslac bez orginalnego opakowania zeby nieplacic cla najlepiej polonez parcel service..

Co do panoram chcac a niechcac kupilem LCD TV i tak zostal podlaczony do kompa i juz zostal moj Dell 1905FP lezy sobie ,

jest to troszke wieksza niz tu w temacie matryca 32" .Telewizor to Westinghouse LT32w3 HD ,rozdzialke na kompa obsluguje 1366x768 wzupelnosci wystarcza,obraz jest ostry bez zadnych znieksztalcen(podwarunkiem ze podlaczysz przez DVI),a to zdjecia.i filmik 52MB przedstawiajacy katy widzenia

http://www.megaupload.com/pl/?d=Y7KGO1SX

i jak wyglada granie 42mb

http://www.megaupload.com/?d=45RQPV04

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Telewizor kosztuje 600$ i bardzo dobrze spisuje sie jako monitor i telewizor

http://www.westinghousedigital.com/details.aspx?itemnum=14

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za testy, a wracając do input lagu oceniasz go na taki sam jak w AL2423W?

Input lag trzeba sfotografować podłączając LCD i CRT jednocześnie, włączając w tle film, a nie nieruchome tło i uruchamiając stopwatch. Inaczej to tylko sugestywne oceny. Mnie input lag bardzo interesuje, gram w gierki online :)

 

EDIT: jak wygląda sprawa z tym syczeniem, czy to normalne czy tylko jeden uszkodzony model??Do czego można porównać ten dźwięk, jeśli chodzi o głośność? Mam komputer chłodzony wodą, nie chciałbym, zeby ten monitor hałasował (swoją drogą to nienormalne, ma być bezgłośny jak CRT, albo zasilacz zewnętrzny i ukryć go daleko, zaizolować)

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL2623W (ET.L810C.002) na jednym biurku z Acer AL2423W (ET.L680B.003)

Nakręcisz filmik ze statywu podczas grania np. w Battlefielda, Counter Strike lub coś podobnego?

Jestem zainteresowany tym monitorkiem.

O ile pamiętam, ktoś wspomniał, ze matryca w Acer AL2623W jest MVA, a input lag około 20ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, z boku trochę może być ?

Ostatecznie może być z boku :lol: Byłoby super.

Gdyby się dało jeden filmik w 30fps i ewentualnie drugi w 60fps (nawet jeśli mniejsza rozdzielczość), ja takie filmiki oglądam normalnie a potem przeglądam klatka po klatce i szukam ghostów :lol2:

(mam też film dla Samsunga 226bw w trybie clone z CRT obok, momentami nawet na CRT widać mały ghosting, ale moze to wina 30fps zamiast 60)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w weekend zasiąde do tematu, wyedytuje posta, żeby nie śmiecić.

Super, to będę czekał na info o filmach z obu monitorków :D

Obecnie mam panoramiczny CRT 24" Sony (oznaczony jako HP A1296A).

A nie ma możliwości, żebyś przy okazji postawił obok CRT na potrzeby input laga? Chyba pisałeś, że nie masz CRT :unsure: Ale jeśli Acer AL2623W ma input lag nie więcej niż 20ms i nie smuży w Battlefieldzie, to chyba zakończę poszukiwania. Mam filmy z SAMSUNGa 226BW, Cunter Strike wydawał się chodzić ładnie, ale tam to chyba TN, szybsza. Oby AL2623W zdał test :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem to forum i o ciekawych rzeczach prawicie, więc postanowiłem sie zalogować...

 

Właśnie chcę kupic monitor 26" i wybór padł oczywiście na Acera.. Problem w tym że obok al2623w pojawił się al2623ws tego ws nawet na stronie acera nie ma.. czy ktoś wie czym różnią się te dwa modele?

 

I pytanie z innej beczki czy podczas pracy na dwóch monitorach można ustawić jeden pionowo i obraz będzie wyświetlany poprawnie? mam kartę 7900GS 2xDVI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ model ten został dodany do cenników dystrybucyjnych daawno temu - z jakąś pierwotną ceną - a z racji tego, że fizycznie żaden dystrybutor nie chciał tego kupić - nie zaktualizował cennika, i tak zostało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem to forum i o ciekawych rzeczach prawicie, więc postanowiłem sie zalogować...

 

Właśnie chcę kupic monitor 26" i wybór padł oczywiście na Acera.. Problem w tym że obok al2623w pojawił się al2623ws tego ws nawet na stronie acera nie ma.. czy ktoś wie czym różnią się te dwa modele?

 

I pytanie z innej beczki czy podczas pracy na dwóch monitorach można ustawić jeden pionowo i obraz będzie wyświetlany poprawnie? mam kartę 7900GS 2xDVI...

patrzę, że w ogóle ich w sklepach nie ma :(

 

PS. znalazłem coś na ruskich stronach.... o wersjach tego monitora gdzie na monitorze znajdę kod producenta? Jest na tabliczce?

Edytowane przez misiaczekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie co się dzieje z tymi Acerem AL 2623w? Dlaczego nie ma ich w magazynach? Jutro będę dzwonił po sklepach i pytać się o zamówienie...

pmp i Blue, gdzie kupiliście? Tre.pl?

 

Michaelius dzięki, może też coś utarguje ;)

http://lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=1205&id=LCD200065

Edytowane przez zeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten ze sklepu Lorien jest z wystawy...

Witam!

Stoi na wystawie i ma 3 złe pixele. Cena została już obniżona ze względu na wyżej wymienione przypadłości.

http://lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=1205&id=LCD200065

Ale nadal jest ta sama cena( 2840zł )

 

W Tre.pl już chyba są(pokazały się dopiero po dodaniu do koszyka ;) )

Edytowane przez zeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie czym rożnia sie te dwa monitorki:

Acer AL2623W (ET.G23WZ.002)

http://web.hoh.de/hoh/(S(jkw43e550cocbv452...912&CT=3418

Acer AL2623W (ET.L810C.002)

http://web.hoh.de/hoh/(S(jkw43e550cocbv452...651&CT=3418

bo juz sie podjaralem acerkiem za 600 euro ale widze ze sa dwa i znajac zycie ten tanszy to pewno jakas zjeb... edycja na tn. ten drozszy to chyba na pva?

w naszych sklepach z tego co widze oferowane sa ET.L810C.002 w cenach powyzej 2700 i opisywane sa jako pva. na przyklad tu http://www.morele.net/produkt/90384

czy ktoś moze rozjasnic mi sytuacje? bo nic nie kumam tego. dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq 24" 241W i Acer 26" Al2623 SIPS(to widać) na fotkach porównawczych:

Na tych fotkach widać że jeden monitor przekłamuje w jedną stronę ( z dużo składowej B ) a drugi w inną ( za dużo R i może minimalnie G ) - nie poustawiali ... pewnie jadą na natywnych nastawach ... jeśli nawet coś grzebali kalorymetrem (nawet w to wątpię) to tylko badali liniowość bo widać że monitory nie są skalibrowane.

 

ps. zakładam że zdjęcia (aparat) mają naturalne barwy

 

 

Jeśli zadaniem prezentacji było pokazać jak monitory kłamią na native to OK

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach widać że jeden monitor przekłamuje w jedną stronę ( z dużo składowej B ) a drugi w inną ( za dużo R i może minimalnie G ) - nie poustawiali ... pewnie jadą na natywnych nastawach ... jeśli nawet coś grzebali kalorymetrem (nawet w to wątpię)

takie ciepłe / nasycone kolory to cecha sips, w opisie są ustawienia na jakich były robione fotki

 

"BENQ FP241WZ: sRGB mode/bright 0/contrast 10/RGB: Default. (30% differences with Spyder2 correction)

ACER2623W: Normal mode/bright 0/contrast 50/RGB: 75%.

(10% differences with Spyder2 correction)

If there is no color collection, the AL2623W did have better color present in fact.

 

BENQ FP241WZ looks a little blue, and ACER2623W is yellow tone.

Compare with DELL2407WFP, BENQ241WZ is easy to see the black cloth in back of the lying lady, maybe that’s the advantage of AU-MVA panel?"

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...