Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

takie ciepłe / nasycone kolory to cecha sips, w opisie są ustawienia na jakich były robione fotki

Raczej żółte - musiałem to naprawiać przez OSD na WGX2PRO ( wolę neutralne - nie ciepłe ani zimne ). Czy nasycone - nie zgadzam się ... chyba że na modelu 92% gamut wyświetlimy obraz 72% [ale tu będziemy mieli przesycenie więc też źle]

 

"BENQ FP241WZ: sRGB mode/bright 0/contrast 10/RGB: Default. (30% differences with Spyder2 correction)

ACER2623W: Normal mode/bright 0/contrast 50/RGB: 75%.

(10% differences with Spyder2 correction)

If there is no color collection, the AL2623W did have better color present in fact.

Kontrast na 50 i RGB na 75% - bez sensu .... pełna paleta jest pewnie przy 75/75 (byle suma była 150) - no ale nie wiedzą pewnie jeszcze że kontrast jest ściśle powiązany z R+G+B

 

 

BENQ FP241WZ looks a little blue, and ACER2623W is yellow tone.

Jest dokładnie jak powiedziałem - na jednym za dużo Blue a na drugim Red+Green=właśnie żółć - tak miałem na NEC WGX2PRO Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej żółte - musiałem to naprawiać przez OSD na WGX2PRO ( wolę neutralne - nie ciepłe ani zimne )

przy ciepłych kolorach biel jest żółtawa to naturalne, na tych fotkach obraz benq zdecydowanie jest gorszy mimo czystszej bieli

to samo na fotkach które pokazywał PMP z postawionym obok acerem 24 PVA/MVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ciepłych kolorach biel jest żółtawa to naturalne, na tych fotkach obraz benq zdecydowanie jest gorszy mimo czystszej bieli

to samo na fotkach które pokazywał PMP z postawionym obok acerem 24 PVA/MVA

Na BENQ biel moim zdaniem nie jest czystsza (właściwie lepiej powiedzieć "bielsza") ... jest niebieska :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach fajnie widać że S-IPS to jednak lepsza klasa matrycy niż MVA - jak są te trzy kobiety to na NEC tło "białe" jest przynajmniej równomiernie żółte ( można to skorygować ) natomiast na Benq pod tak niewielkim kątem widać "gradient" od niebieskiego do prawie białego (z lewej do prawej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach fajnie widać że S-IPS to jednak lepsza klasa matrycy niż MVA - jak są te trzy kobiety to na NEC tło "białe" jest przynajmniej równomiernie żółte ( można to skorygować ) natomiast na Benq pod tak niewielkim kątem widać "gradient" od niebieskiego do prawie białego (z lewej do prawej )

ja przez chwile zastanawiałem się czy nie kupić tego acera, znalazłem recenzje na innym forum i oprócz narzekania na jakośc wykonania obudowy, braku regulacji wysokości i pivot, syczenia zasilacza to w zasadzie akceptowalny LCD

szkoda ze nie robią na SIPS mniejszych 22" bo jednak trochę za olbrzymi jak do codziennej pracy ...

 

menu serwisowe acera AL2623W i potwierdzenie matrycy: LPL czyli SIPS LGPhilips

http://img517.imageshack.us/img517/3971/al2623w16rm5.jpg

 

tu fotki acer 26" vs dela 27"

 

 

http://img110.imageshack.us/img110/9852/al2623w20fv5.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/2722/al2623w18zq3.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/8489/al2623w17nb0.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/8364/al2623w19po7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Acera:) Jak przyjdzie to zdam relacje:)

czekamy na relację :)

 

ja dziś oglądałem iiyame B2403 i pobieżnie LG L245WP. Iiyamke chyba wezmę w najbliższej przyszłości, ale te kąty... :angry: Muszę się jeszcze zastanowić... Dobrze że ma aspect ratio i 1:1. W LG brak aspect ratio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tego acera AL2623W i mam mały problem;>

 

jak daje najwyższą rozdzielczość (1920X1200) to od czasu do czasu obraz jakby sie zawieszał, monitor gaśnie na chwile i znów się włącza, na obrazie widać przeróżne błędy (np w sub menu zamiast strzałek są niebieskie kwadraciki), takie zachowanie zauważyłem od rozdzielczości 1600X1200, możliwe że karta graficzna nie wydala, czy może sama grafika jest uszkodzona, moja grafika to Leadtek WinFast A6800XT TDH.

Edytowane przez szczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez acera , jakie macie ustawienia w nim, kontrast,jasnosc i inne...

na razie mam wszystko standard, tak jak go włączyłem tak automatycznie się skonfigurował (chyba), na razie to mam poważniejszy problem, jak podłanczam go do laptopa (grafika ATI RADEON X1600) to wszystko chodzi jak należy, a przecież kupiłem go do stacjonarki;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kabel dual link podlacz albo sprobuj na innej karcie graficznej.

Monitorek zamowiony i do dwoch dni powien byc (acer 2623w)

 

Pozdro

monitor mam podłączony kablem VGA i nie mam innej możliwości... jak wyżej już pisałem podłączony tym samym kablem do laptopa chodzi jak trzeba... pozostaje pytanie, czy karta graficzna może być uszkodzona...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebralem Acer AL2623W

 

Fotka jedna bo wiecej nie ma sensu wrzucać. Robione Samsungiem D600E :/

 

Dołączona grafika

 

Wielkość poraża!!! Dobrze, że nie kupiłem 24" :P

Praca w windows miód malina.

Filmy:

zwykly divx - da sie ogladac z dalszej odleglosci

dvdrip- calkiem ladnie :)

HD 720P - zalezy jaka kopia/wersja - prison break ziarnisty natomiast filmy ladnie wygladały

1080P - ideał :P

 

Gry:

Toca 3 - Obraz wysmienity, nic nie smuzy. Idealnie wręcz.

CoD4 - j.w a nawet lepiej.

Reszty nie sprawdzałem.

 

W OSD nie doszukałem sie niczego do mapowania pixeli 1:1 itp...

 

Monitor jest bardzo jasny. Taka żarówa. Jasnosc i kontrast na 54. Albo moja belinea stara juz sie wypalała:P

 

Regulacje ma tylko nachylenia. Ale cos za coś (niska cena)

Jednak w planach mam zakup ramienia na sciane na ktorym zawiesze monitor. (Posiada standard vesa 100) Na allegro mozna takie dostac juz od ok 100pln

 

Ogolnie rzecz biorąc bardzo dobrze wydane 2500pln.

 

Jednak dalej nie wiem na jakiej on jest matrycy... Na stronie producenta pisze IPS natomiast w sklepach pisze PVA.

i być tu mądrym:P

 

Nastepny moj monitorek to juz bedzie OLED albo SED :P

 

Pozdro

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ;)

Ale tak wogle to skad informacje ,ze 2623 sa na IPS ?

Z tego co pamietam 26" acery byly na PVA, jakas nowa rewizja wyszla ?

 

PS. Ja tam do mojej malej 24" planuje dokupic drugi i ustawic go pod drugie wejscie karty w permanentnym pivocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ;)

Ale tak wogle to skad informacje ,ze 2623 sa na IPS ?

Z tego co pamietam 26" acery byly na PVA, jakas nowa rewizja wyszla ?

 

PS. Ja tam do mojej malej 24" planuje dokupic drugi i ustawic go pod drugie wejscie karty w permanentnym pivocie :)

nie ma matryc 25.5" PVA, niech valdi wejdzie w menu serwisowe pokazywałem fotki gdzie jest napisane LPL matryca LGPHILIPS, spojrzenie na czerń pod ukośnym kątem dające efekt fioletowienia tez wskazuje na SIPS, jasność i kontrast na 42 w tym monitorze podobno daje pełną paletę barw 16.7

 

menu serwisowe

http://img517.imageshack.us/img517/3971/al2623w16rm5.jpg

kombinacja do wyświetlenia tego menu pewnie jakaś typowa: Power OFF, trzymać menu z czymś , Power ON

 

26" to tak naprawdę 25.5 więc tylko 1.5' więcej od 24" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ;)

Ale tak wogle to skad informacje ,ze 2623 sa na IPS ?

Z tego co pamietam 26" acery byly na PVA, jakas nowa rewizja wyszla ?

 

PS. Ja tam do mojej malej 24" planuje dokupic drugi i ustawic go pod drugie wejscie karty w permanentnym pivocie :)

 

Thx

 

A informacja stad:

 

Acer.pl I pisze ze IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi potrzebuję waszej porady. Zastanawiam się nad kupnem monitora - mam 2500zł i byłem już nastawiony na LG245WP-BN ale przegldając ten temat wacham się jeszcze nad Acerem 2623W. Kompa używam w 90% do grania a reszta to filmy i net. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje kupić Acer-a AL2623W, jednak po niemiłych doświadczeniach z moim pierwszym wybrankiem (24 cale) chciałbym posiadaczy tego monitora spytać jak radzi sobie w testach z tej stonki:

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

dokładnie chodzi o:

http://www.lagom.nl/lcd-test/#contrast

http://www.lagom.nl/lcd-test/#black

 

powiedzmy przy kontraście 50 interesuje mnie jak sie zachowuje (czy wszystko widać) dla rożnych jasności (np.: 0, 25, 50, 75).

 

druga kwestia: "Monitor jest bardzo jasny. Taka żarówa. Jasnosc i kontrast na 54" - znaczy przy 54, 54 jest bardzo jasny ? Czy można zejść do poziomu w którym nie razi w oczy ? Moje oczy już tyle doświadczyły w swoim życiu że nie chciałbym ich narażać na kolejne kilka lat wpatrywania się w bardzo świecącą biel 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lagom.nl/lcd-test/#black

powiedzmy przy kontraście 50 interesuje mnie jak sie zachowuje (czy wszystko widać) dla rożnych jasności (np.: 0, 25, 50, 75).

druga kwestia: "Monitor jest bardzo jasny. Taka żarówa. Jasnosc i kontrast na 54" - znaczy przy 54, 54 jest bardzo jasny ? Czy można zejść do poziomu w którym nie razi w oczy ? Moje oczy już tyle doświadczyły w swoim życiu że nie chciałbym ich narażać na kolejne kilka lat wpatrywania się w bardzo świecącą biel 8)

nie mam tego monitora ale z doświadczenia wiem ze prawdziwa regulacja jasności lamp kończy się w takich LCD na poziomie ~50 i później następuje przyciemnianie samą matrycą czego efektem jest utrata palety i w teście który podajesz przestają byc rozróżnialne dolne odcienie.

 

Tak się dzieje na wielu monitorach od dell po samsung hp fujitsu, wśród monitorów które miałem jedynie eizo iiyama i gateway miały 100% zakres regulacji lamp nie wpływający na widoczność dolnych gradientów i nie ujmujący palety.

 

Jak masz problemy z oczami to trzeba kupć EIZO a nie ACERA ;)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

hmm... wszedlem do tego topica tak tylko z ciekawości, bo wogóle to już mam zaklepany monitor HP 24" LP2465 ale skoro piszecie że 26" acera jest taki rewelacyjny i kosztuje niewiele więcej to chyba jednak kupie 26".

 

edit: jednak Acer ma tylko jedno DVI, szkoda:(

Agito wprowadziło mnie w błąd bo piszą: Dual DVI, i plamka 0.27, podczas gdy ten Acer ma plamkę 0.29mm.

 

Jedyny mankament jaki mnie boli to te bzyczenie o którym piszecie, mój obecny CRT Eizo 22" bzyczy i to jeszcze niejednostajnie, taka jak jakaś pszczoła w środku lata he he, już wymienialem na inny i jest to samo. Mam też monitor LG i jest jeszcze gorzej. W robocie to się nie zwraca uwagi czy jakiś monitor bzyczy czy nie, ale w domu to odrazu słychać, i wkurza mnie totalnie. Czy nie potrafią zrobic zewnętrznego zasilacza na jakimś kablu i nie by sobie gdzieś tam bzyczał na podłodze.

Edytowane przez freddy9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego monitora ale z doświadczenia wiem ze prawdziwa regulacja jasności lamp kończy się w takich LCD na poziomie ~50 i później następuje przyciemnianie samą matrycą .....

czyli ~50 .. hmm ... niestety taka informacja mi nie wystarczy ... moje doświadczenie tez wskazywało ile mam sie spodziewać ale to co teraz testuje regulacje jasności lampą ma w zakresie 90-100 a potem matryca. Dlatego teraz chce sie upewnić ile dokładnie jest w tym acer-ku. Jeśli byłoby to 50 to chętnie poznam wyniki testu w zakresie 0-50 w odstepach co 10. Chce wiedzieć ile stracę z oglądanych zdjęć i filmów. Teraz tracę 10% oglądanego obrazu co jest niedopuszczalne dla mnie - ciemne partie zdjęcia czy wideo widzę jako czarne plamy. Jak zejdę z jasnością do 0 przy kontraście 50 to tracę 18% obrazu. Nie chce drugi raz sie rozczarować.

 

No chyba ze acer też ten test nie zalicza zadowalająco i dlatego nikt sie nie chwali wynikami testu.

 

A który to dokładanie gateway ma taka regulacje lampą w zakresie 0-100 ?

 

edit:

w tym teście:

http://discuss.extremetech.com/forums/thread/1004388473.aspx

jeśli dobrze zrozumiałem że ustawili na acerku jasność na 0 a kontrast na 50 to na gradiencie widzę że nie jest źle, min od 12 (na podziałce) jeszcze widać szarość w gradiencie - na lepszą ocenę nie pozwala jakość zdjęcia.

Edytowane przez KSW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...