Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

nie bierz go.

1360x768 - niestandardowa rozdzialka.

gdzies czytalem, ze ona istnieje dlatego, ze latwiej jest costam z ramem wewnatrz TV ogarnac, jesli rozdzielczosc ma ponad 1Mpix, a 1280x720 to jest odrobine ponizej...

za to dla uzytkownika to jest rzecz straszna w odbiorze.

sama telewizja zostaje rozciagnieta z 1280x720 do 1360x768 - jak patrzysz z daleka, to w zasadzie roznicy nie ma - za to z bliska nie wyglada to najladniej...

a jesli jeszcze chcesz go jako monitor uzywac - to miej na uwadze, ze sterowniki (zwlaszcza an linuksie, ale na windzie niestety tez) przy nietypowych proporcjach (bo na PC widescreen to 16:10 a nie 16:9) sie sypia, gry sie crasciach!a, naprawde szkoda nerwow...no i z biurka widzisz piksele tak dokladnie, ze az widac jak kolory i rozmycie sie w nich rozklada, nie to co na fullHD...tzn zdjecia, kolorowe rzeczy - wygladaja swietnie, ale bialoczarne rzeczy (wbrew pozorom bardzo szczegolowe, czyli np niepozorny czarny tekst na bialym tle) - ma kolorowa poswiate rozmywajaca go do gladkosci, co z daleka jest niewidoczne, a z bliska niezafajne...i tak, mam dobrze skonfigurowany obraz - a zabawa w ustawienie odpowiednio kolorow, kontrastu itp zarowno w samym TV, jak i sterownikach karty graficznej, to wielodniowa zabawa, bo roznica przy najmniejszej zmianie (nawet sterownikow) jest gigantyczna, a nie jak na monitorach CRT niezauwazalna...

teraz mam jako monitor TV z taka rozdzielczoscia - jesli masz zamiar uzywac wylacznie windowsa i to wylacznie do multimediow - od biedy da rade, ale nie polecam...za to jesli lubisz czasem jakas gierke odpalic albo myslisz o innych systemach operacyjnych - zapomnij o tej rozdzielczosci...

mowie z wlasnego dowsiadczenia, gdyby nie te niedogodnosci to bym sobie zostawil swojego le32m71b, bo zajebiscie jest z duzym ekranem i w ogole super wygoda z multimediami i graniem na lozku z padem w reku - ale reszta jest dosc uciazliwa przez ta rozdzielczosc, ona jest dobra jednak tylko do TV, gdy patrzysz z daleka...

 

edit - samsung LE32A556 - prawie dokladnie taki sam, jak 551, cena moze ze stowke wyzsza i trudniej znalezc w sklepach, ale za to ma tuner dvb-t, czyli najwazniejsza zaleta 656 odpada...wiec zobaczymy, czy do czasu az remont mi sie skonczy nie wyjdzie 756 i co w jakies cene bedzie soba prezentowac :) bo jak narazie to nastawiam sie chyba na 556...

Edytowane przez sylkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za żadne skarby do mojego pokoju nie wpakuje 32', nie da się wymusić na obsługi w rozdziałce 720p? Chodzi o działanie pod XP. TV jednak głównie będzie do oglądania TV + PS3. Ale chciałbym czasem włączyć na nim coś z kompa w rozdzielczości HD. Co do 26' jaki TV polecacie.

 

PS. do TV będzie jakiś monitor: 22' albo 24'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o 720p przez D-SUBa...chyba, ze tam jest HDMI spolpracujace z PC, ale watpie by do malych ekranow takowe dawali (z wyjatkiem 32" i to tez z nowych serii).

jesli chcesz cos 26" to obadaj TO. bedzie bdb sluzyc jako TV, fullHD, tuner dvb-t...jedyny mankament to kolor obudowy, ale to juz kwestia gustu - moze tobie przypasi :) sam bym go bardzo chetnie bral tylko dla mnie troche przymalawy jest i wlasnie kolor mi sie strasznie nie podoba.

kilka postow wczesniej masz jego test tak btw ;)

Edytowane przez sylkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ma DHCP do dzialania jako monitor?:D DHCP pozwala na przekaz zakodowanego sygnalu HD z np filmow na BluRay, co wcale nie znaczy, ze bedzie wspolpracowac z karta graficzna jak nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa w ogole telewizory z inna? :D myslalem, ze pva/s-pva to monitory tylko, a kolega o TV w zasadzie pytal :D

Raczej, wcale nie ma telewizorow z taka, tylko pva i ips. TN w telewizorze to bylaby porazka ze wzgledu na katy widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej, wcale nie ma telewizorow z taka, tylko pva i ips. TN w telewizorze to bylaby porazka ze wzgledu na katy widzenia.

Używam jako telewizora, pc(dużo filmów) i zarówno przy biurku jak i oglądając z wersalki (jakieś 3m) nie mam najmniejszych problemów jeśli chodzi o kąty widzenia. Zdecydowałem się na TN tylko z tego względu, że mój poprzedni SM 2232BW również taką posiadał i nie narzekałem. Mój pierwszy LCD miał SPVA (173P+) i jedyne co mogę powiedzieć to to, że był mniejszy :D

 

*mowa o SM T260HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednak idealnie się wpasował do mojego pokoju i już nawet wisi na ścianie:P żadnych problemów z podłączeniem do PC, PS3 itp nie ma. TV wg. mnie odbiera dobrze. Gry w PS3 też bardzo dobrze...i obraz na kompie żyletka. W ogóle teraz nie korzystam z monitora - takie to ciemne i małe :D, ale zastanawiam się teraz nad zakupem 24' czy może lepiej 22' na matrycy TN ten pierwszy FullHD. Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway FPD-2485W (lub jakis jemu pokrewny, nie jestem pewien) ponoc jest swietny

 

a od razu tez powiem przy okazji - tych, ktorych odstrasza czerwona obudowa nowych samsungow - nie ma czego sie bac, widzialem irl w sklepie jak to wyglada i te zdjecia to przekolorowne jakies :) w rzeczywistosci one praktycznie czarne sa z tylko na dole malym czerwonym cieniem (i to chyba chodzi o to ze dol pod katem sie widzi)...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać użytkowników LCD, jak to jest z tymi martwymi pikselami.

Tutaj znalazłem tabelkę z normami.

Konkretnie to chcę kupić Samsunga T240/HD. I tak patrzę na tą tabelkę, to trochę przeraża. Jak często trafiają jsię uszkodzone piksele? I jak to może wyglądać w odbiorze?

Jak kupię przez internet taki monitor, to po rozpakowaniu mogę oddać bez powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 10 dni na oddanie bez powodu, jesli kupujesz przez neta.

 

co do martwych pikseli - na moim tv sluzacym mi jako monitor (1360x768) po jakis ze dwoch latach mam 2 czerwone piksele - widac je tylko na odpowienim tle i tylko z barzo bliska (i tez w zasadzie jesli chce sie je widziec, tzn jak e na poczatku zauwazylem strasznie mnie denerwowaly, po czym przestalem je zauwazac)...

sadze, ze na monitorze o tej o niebo wyzszej rozdzielczosci te plamki beda jeszcze bardziej niezauwazalne...

 

ale to by musial sie pewnie wypowiedziec posiadacz konkretnego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora:

 

- Musi mieć małe wymiary, w tym też niewielką głębokość. Generalnie musi się go dać w razie czego przewieźć w walizce podróżnej (moge kupić wiekszą walizkę ale bez przesady :) ). Wiadomo że wolałbym 26 cali z małą ramką niż 24 który będzie miał wielką obudowę i przez to takie same rozmiary.

 

- Filmy, 3D/Cad, WWW, czasem gry. Po prostu ma dobrze działać, bez większych kompromisów. Eizo niepotrzebne.

 

- Full HD.

 

- Cena im mniejsza tym lepsza, ale [ciach!]a nie kupię.

 

Może być monitor, telewizor, nie robi mi to różnicy byleby spełniał powyższe wymagania i można było wygodnie pracować siedząc blisko przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... EIZO niepotrzebne ... więc polecę EIZO S2431 ;) Bo ma 10 bit LUT ... i po korekcji barw w OSD nie będziesz miał nawet znikomego bandingu (to jest ważne jeśli chcesz projektować strony WWW ... no chyba że będą jakieś czarno-białe)

 

ps. ten EIZO kosztuje ~3200 - to niewiele biorąc pod uwagę że nie tak dawno kosztował ~1000 więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, WWW w sensie nie projektowania, tylko przeglądania :D No i nie wspomniałem nigdzie kwoty 1500zł, spodziewam się, że to będzie sporo więcej. Ale tak 2500 wydaje mi się rozsądną granicą.

 

Ten Eizo fajny, ale drogi, no i 24 cale.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...=l26LGW2600HPBF

 

lg 26" trochę staniał a myślę że daję rade wszystkim wymaganiom, oczywiście poza pakowaniem go do walizki bo to podejrzewam mało kto przerabiał, ogólnie taka elektronika jest dość wrażliwa na wstrząsy i swoje waży, przecież projektowane to jest po to by stało sobie w spokoju na biurku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...=l26LGW2600HPBF

 

lg 26" trochę staniał a myślę że daję rade wszystkim wymaganiom, oczywiście poza pakowaniem go do walizki bo to podejrzewam mało kto przerabiał, ogólnie taka elektronika jest dość wrażliwa na wstrząsy i swoje waży, przecież projektowane to jest po to by stało sobie w spokoju na biurku...

Fajny, podoba mi się. Chyba na niego zapoluję. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro taka przydatna lektura to znajdź proszę Cię coś na tych 10 stronach, kilka zdjęć na samym końcu i pełno postów w stylu, chyba gdyby, a inny monitor to to, a mnie oczy bolą bo jasny itp... szczerze słabo, jak znasz niemiecki to odwiedź lepiej prad.de

w sumie bardzo tajemniczy ten monitor lg, żadnego testu nie widać nikt nic nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro taka przydatna lektura to znajdź proszę Cię coś na tych 10 stronach, kilka zdjęć na samym końcu i pełno postów w stylu, chyba gdyby, a inny monitor to to, a mnie oczy bolą bo jasny itp... szczerze słabo, jak znasz niemiecki to odwiedź lepiej prad.de

w sumie bardzo tajemniczy ten monitor lg, żadnego testu nie widać nikt nic nie wie

Na tym własnie polega przydatność tej leORT: ORT: ktury, monitor jest na rynku od pewnego czasu, brak rzetelnych testów, brak realnych konkretów, ja bym nie łykał that's all, wyglada obiecująco ale jest jak latający holender, też sie nad nim zastanawiałem ale odpadł, czekam na pojawienie sie i testy HP LP2475w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po godzinie posiadania wspomnianego monitora powiem że moniot jest bardzo sympatyczny, ładne kolory, ładny czas reakcji, podświetlenie mi też sie podoba w każdym razie jak na chwilę obecną jestem bardzo szczęśliwy

 

mniej szczęśliwy jestem z karty graficznej, która nie daje rady...

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po godzinie posiadania wspomnianego monitora powiem że moniot jest bardzo sympatyczny, ładne kolory, ładny czas reakcji, podświetlenie mi też sie podoba w każdym razie jak na chwilę obecną jestem bardzo szczęśliwy

 

mniej szczęśliwy jestem z karty graficznej, która nie daje rady...

Czy posiłkując się testem z Prad.de kolega nabył tzw."rev.2" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier przywiózł mi Samsunga 260HD - 25.5" z tunerem TV na TN

Tak wiem, nie ta technologia. Dla mnie jednak bomba. Siedzę sobie trochę dalej niż pół metra i cały obraz widzę wyświetlany równomiernie. Mogę sobie chodzić koło monitora i dopiero przy naprawdę ostrych kątach są odchyłki. W pionie jest znacznie gorzej. Podniosę się lekko i już widać różnicę. Tak samo odejdę 3 metry na wersalkę, która jest niżej niż fotel przy biurku i mam ciemniejszy obraz.

Jednak jest to bardzo niewielka różnica i w niczym nie przeszkadza. Nawet jak jest jest jakaś "mroczna" scena w filmie.

 

Bałem się, że karta nie wydoli przy takiej rozdziałce, ale narazie jest spox. UT3 mnie zniszczył. Zupełnie nowa jakość.

Zanim poprzestawiałem gry na nową rozdziałkę, zobaczyłem jak wygląda "stare" 1280x1024, skalowane na natywną (tego się najbardziej bałem wybierając HD) i wcale nie było tak źle. Deczko tylko rozmyty obraz, ale tak bardziej jak film rozdziągnięty na full screen, a nie jak kiedyś widziałem u kogoś rozmazane kleksy. Z resztą można przestawić monitor na format 4:3 i obraz będzie bardziej ostry. Tak zrobiłem na tunerze, bo jakoś mi nie pasi wymuszona panorama na TVP.

 

Filmy w HD to coś wspaniałego. Jak się siedzi przy biurku przed taką taflą, to normalnie jak w kinie. DivXy to jednak z daleka trzeba oglądać, bo bidnie wyglądają.

 

Znawcy tematu mogą się krzywić, że TN nie może być dobre, że nie mam niskie wymagania, albo nie mam porównania.

Reczywiście, nie mam żadnego doświadczenia by oceniać jakiś monitor, a tym bardziej go polecać, ale naprawdę jestem zadowolony z zakupu, bez żadnego pocieszania się z powodu wydanych pieniędzy.

To mój pierwszy LCD i jestem poprostu wzruszony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek!

 

Kończe właśnie składać PC-ta i postanowiłem sprawić sobie od razu nowy LCD. Obecna Iiyama 22" jest już ciut mała (tak, monitory kurczą się z czasem ;)), ale tak naprawde denerwują mnie kąty w pionie (matryca TN). Nie sposób ustawić głowę w takiej pozycji, aby dół lub góra ekranu nie była przyciemniona względem reszty (a to przecież tylko 22" w panoramie, więc wysokość matrycy niewielka!). Na stanie mam jeszcze starego NEC-a 1970GX, z którego byłem zadowolony, ale jego czas już minął.

Ale do rzeczy. Potrzebuję LCD, który będzie wykorzystywany w 70% do Flight Simulatora, w 20% do innych gier (strategie, fpsy) i w 10% do klikania po Windowsie. Większość codziennego "dłubania" (czyt. www, e-mail, gg itp.) odbywać się będzie nadal na iMac-u / MacBook-u.

 

Szukam więc monitora, który będzie miał:

 

a) dobre kąty

b) akceptowalny czas reakcji (przede wszystkim brak smużenia, ale mały lag też mile widziany)

c) ergonomie na wysokim poziomie (regulacja w pionie, regulacja pochylenia, porty usb mile widziane)

d) co najmniej znośny design (oczoj**nym diodkom mówimy stanowcze nie)

e) w miarę możliwości równe podświetlenie

 

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, to nie mam większych wymagań. Mój 24-calowy iMac ma matrycę glossy, która dla grafików jest profanacją. Ja ją lubię :-)

Póki co z otchłani Internetu wygrzebalem następujące modele 26":

 

1) NEC 2690WUXi (póki co mój typ numer jeden)

 

+ matryca, ergonomia, prosty acz gustowny design

- cena! czas reakcji, leciwość (?)

 

Problem polega na tym, że recenzje są bardzo rozbieżne co do czasu reakcji. Jedne opisują go jako niezdatnego do gier, inne jako satysfakcjonujące i bez smużenia :-/ Czy są tutaj właściciele tego modelu, którzy mogli by się w tym temacie wypowiedzieć?

Monitor jest już na rynku prawie dwa lata. Jest sens ładować pieniądzę w dwuletnią konstrukcję?

 

2) Planar PX2611W

 

+ przychylne recenzje, design

- niedostępny w Polsce?

 

3) Belinea o.display 3_26"

 

+ cena, design, czas reakcji

- brak recenzji, matryca TN, tylko biały

 

4) Samsung 2693HM

 

+ cena, dobre oceny, czas reakcji, ergonomia

- matryca TN

 

5) Fujitsu Siemens Q26W-1

 

+ czas reakcji, cena, design

- brak recenzji, matryca TN (?)

 

6) NEC EA261WM

 

+ czas reakcji, ergonomia, design

- matryca TN, brak recenzji, póki co niedostępny ...

 

7) Acer (każdy)

 

- wiem, że to nie powinno być kryterium per se, ale każdy Acer odpada na starcie ze względu na design ... (sorry, kwestia gustu)

 

 

I jak się bliżej przyjrzeć, to wybór w segmencie 26" jest co najmniej słaby. Sporo z w/w monitorów nie ma w ogóle recenzji w sieci. Jeszcze gorzej wygląda wybór LCD-ków o przekątnej 30" - fatalne wyposażenie tańszych modeli np. HP, LG (jedno złącze, brak OSD). Lepsze modele są znowu horendalnie drogie. Gdyby nie cena, to brałbym od zaraz Apple Cinema 30" ...

 

Doradźcie, bo jestem już gotów ryzykować szarpanie się ze sklepami (brać najlepsze opcje z w/w na 10-dniowe testy, aż trafię "ten jedyny"). Wolałbym tego uniknąć ...

Edytowane przez rdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...