Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze ten LG na S-IPS.

Nec bylby zdecydowanie najlepszy jesli chodzi o jakosc obrazu, chociaz nie wiem czy jest sens wydawac taka kase jesli monitor ma byc wykorzystywany do gier. TNki raczej odrzuc od razu jesli nawet na 22" ci przeszkadzaja katy. Zainteresowalbym sie tym LG, no chyba ze chcesz bawic sie w sprowadzanie ze stanow, wtedy Planar ktorego podales oraz Doublesight DS-263.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ten LG na S-IPS.

Nec bylby zdecydowanie najlepszy jesli chodzi o jakosc obrazu, chociaz nie wiem czy jest sens wydawac taka kase jesli monitor ma byc wykorzystywany do gier. TNki raczej odrzuc od razu jesli nawet na 22" ci przeszkadzaja katy. Zainteresowalbym sie tym LG, no chyba ze chcesz bawic sie w sprowadzanie ze stanow, wtedy Planar ktorego podales oraz Doublesight DS-263.

można też wziąć pod uwagę Hazro (mają IPSy w rozmiarach 23/24/26/30") - z UK łatwiej sprowadzić niż z USA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Poczytałem o tym LG na S-IPS. Niestety opinie użytkowników na HardForum były średnio zachęcające. Prawdopodobnie monitor dobry w swojej cenie, ale jednak trochę poniżej moich (wybujałych?) oczekiwań. Ostatnie kilka dni poszukiwania "tego jedynego LCD-ka" doprowadziły mnie tylko do jednej konkluzji: nie ma takowego ...

Jeśli trafi się już jakiś monitor z dobrymi kolorami, kątami i ergonomią, to ma znowu słaby czas reakcji. I na odwrót. Idąc tym oto torem w obszarze moich zainteresowań pozostał właściwie tylko NEC2690WUXi. I szukając ostatecznego potwierdzenia słuszności zakupu trafiłem na ... Dell'a 3007WFP-HC !

Jest równie starą konstrukcją, co wspomniany NEC (choć model -HC to poprawiona wersja pierwotnego modelu), też potrafi buczeć, ma tylko jeden DVI, ale za to ma te mityczne 30" w 2560 x 1600, input lag trzy razy mniejszy niż NEC i generalnie recenzje mu sprzyjają (a do tego bardzo mi się podoba :oops: ). Właśnie zaklepałem sobie egzemplarz.

 

Jeśli dobrze pójdzie, to we wtorek będzie u mnie. Mam nadzieję, że po rozpakowaniu nie okaże się rozczarowaniem, bo będe z nim musiał żyć przez następne min. dwa lata <_<

Edytowane przez rdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG 26" ma minimalny poziom jasności na 170 cd/m2 czyli mamy małe słoneczko w pokoju.

Ja też przeglądając oferty monitorów full hd na sips doszedłem do wniosku że nie ma sztuk bez wad.

Ostatni test 26" calowego sprzęta ( leży u mnie Nec 2690 ) a jak tu nie wypali, to trzeba będzie sprawdzić 30" potwory.

 

@rdb jak przyjdzie Twój nowy nabytek, podziel się opinią. Mało kto na forum ma takie monitory, więc każda informacja będzie bardzo cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też wziąć pod uwagę Hazro (mają IPSy w rozmiarach 23/24/26/30") - z UK łatwiej sprowadzić niż z USA :P

z reguly w USA wszystko taniej niz z UK (choc sa wyjatki, no i UK jest z unii, wiec cla nie bedzie):D

co do 30" 'potworow' - zdziwilibyscie sie, jak czlowiek szybko sie przyzwyczaja do wiekszego ekranu i te okolice staja sie dla niego norma, oraz wszystko ponizej 30" staje sie male - tak jak nam z reszta producenci wmawiaja...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leży u mnie Nec 2690

tak z ciekawosci bo zakupow nie planuje;) :

1. napisz jakies wrazenia o podswietleniu matrycy. czytalem txty ze jest juz wrecz legendarnie nieslawny z uwagi na nierownomiernosci.

2. i jak z jakoscia wykonania wobec S2231W

 

ps. w ogole jakies marudzenie widzialem na tego neca... a 'papierkowo' parametry sa bardzo ciekawe przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci bo zakupow nie planuje;) :

1. napisz jakies wrazenia o podswietleniu matrycy. czytalem txty ze jest juz wrecz legendarnie nieslawny z uwagi na nierownomiernosci.

2. i jak z jakoscia wykonania wobec S2231W

 

ps. w ogole jakies marudzenie widzialem na tego neca... a 'papierkowo' parametry sa bardzo ciekawe przeciez

 

Mialem tego NECa przez 3 dni. Poszedł wlasnie do serwisu na reklamacje. Swiecacy paproch, sub pixel i fatalna rownomieronosc podswietlenia na lewej polowie ekranu (prawa OK). Zobaczymy czy wymienia na nowa sztuke czy beda naprawiac. Do sklepu juz mi sie nie chcialo oddawac (7 dni) bo i tak mialem z nimi przeboje gdy za 1 razem przyslali mi zamiast czarnego - bialy :mur:

 

 

Ale generalnie 2690 to ladne cacko. Kolory, kąty, mozliwosci ustawien - rewelacja.

 

Jak zalatwie sprawe z serwisem to moze skrobne tu jakas mala recke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci bo zakupow nie planuje;) :

1. napisz jakies wrazenia o podswietleniu matrycy. czytalem txty ze jest juz wrecz legendarnie nieslawny z uwagi na nierownomiernosci.

2. i jak z jakoscia wykonania wobec S2231W

 

ps. w ogole jakies marudzenie widzialem na tego neca... a 'papierkowo' parametry sa bardzo ciekawe przeciez

No to tak na szybko:

Ogólnie opinie na temat tego monitora nie były pochlebne jeśli chodziło o podświetlenie i inne tego typu sprawy. Dosyć duży odsetek wadliwych egzemplarzy był/jest wypuszczany na rynek.

 

1.Podświetlenie matrycy bardzo dobre, jedynie mały kawałek na górze z prawej strony jest lekko jaśniejszy. Widać to tylko przy całej czarnej planszy. W normalnym użytkowaniu raczej nie da się tego zauważyć. W tym względzie mój Eizo jest dokładniejszy. Piexeli, subpixeli i jakichś paprochów nie ma.

 

2.Jakość wykonania na bardzo podobnym poziomie jak Eizo. Wszystko ładnie spasowane i dopracowane. Nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń.

 

Coś więcej skrobnę, jak znajdę chwilkę wolnego czasu.

 

@rdb masz już tego Dell'a 3007? Jestem ciekawy jak to się sprawuje. Napisz coś. :D

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po miesiącu walki. Kilka rozmów z serwisem, krązenie monitora tam i z powrotem gdyż reklamacja za 1 razem nie została uwględniona (sic!). Dopiero po długiej rozmowie z szefostwem NEC Polska i wysłaniu sprzętu do centrali w Niemczech reklamacje uznali (paproch, pixel i fatalna równomierność podświetlenia). Wreszcie mam nowy egzemplarz 2690WUXi. :D

Zero śmieci, zero bad pixeli, podświetlenie o niebo lepsze, choć do ideału jeszcze brakuje, gdyż lewy górny róg jest jaśniejszy co widać w ciemnym pokoju i czarnym tle. Przy normalnej eksploatacj zupełnie tego nie widać.

 

Ogólnie jakośc wykonania na wysokim poziomie, reprodukcja kolorów super, kąty rewelacja (w zasadzie problem kątów nie istnieje w tym monitorze). No i wielkość :rolleyes:

Możliwości ustawień powalają na kolana.

 

Zmużenia nie ma, w grach lag nieodczuwalny, filmy 720/1080p to bajka.

 

Gdyby nie te przeboje z reklamacją to byłbym w 100% zadowolony z zakupu... a tak troche niesmaku zostało.

 

No i niestety musze potwierdzić opinie o kiepskim podswietleniu matrycy. Trzeba liczyć na szczęście, co przy monitorze tej klasy i cenie nie powinno mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie bierze pod uwage faktu ze zamiast b. drogich monitorow komputerowych na dobrej matrycy mozna kupic telewizor Full HD np. 32" za niewiele ponad 2 tys, a czasem mniej. Obecnie w TV są montowane o wiele lepsze matryce niz w monitorach. :rolleyes:

Bo:

1. 32" To jest bardzo duży klamot. Nie każdy chce/może/lubi na tak wielkim pracować.

2.To nadal "tylko" 1920x1080.

3. Coś tam jeszcze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wokan, masz może jakiegoś crt pod ręką żeby sprawdzić input laga? Bo na zagraniczcnych forach piszą że to ma 60-80ms a to już ponad 2 klatki obrazu :(

 

Niestety wlasnie się pozbyłem tego starego klamota, ale nie wydaje mi się zeby lag był az dwuklatkowy - nie czuję tego. Jak będe miał jakiegoś CRT pod ręka to z ciekawości sprawdzę.

 

BTW, widzę żes z Wrocka i masz ciekawy podpis. Czym się wozisz? U mnie "tylko" 226KM 426Nm i też Breslau :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie bierze pod uwage faktu ze zamiast b. drogich monitorow komputerowych na dobrej matrycy mozna kupic telewizor Full HD np. 32" za niewiele ponad 2 tys, a czasem mniej. Obecnie w TV są montowane o wiele lepsze matryce niz w monitorach. :rolleyes:

-bo jak to ktoś ładnie napisał, jest to duży klamot, ciągnie sporo prądu i generuje sporo ciepła

-kolory pomimo tego że wyglądają ładnie to paleta jest uboga, gradienty nie mają nic wspólnego z gradientami

-czas reakcji może jeszcze ujdzie ale input lag to już tragedia

-a na dodatek jak ktoś ma nvidie to dochodzi czasami problem z ustawieniem over/under scanningu po hdmi, co skutkuje skalowaniem obrazu przez tv, czego ofekt jest oczywisty

 

Niestety wlasnie się pozbyłem tego starego klamota, ale nie wydaje mi się zeby lag był az dwuklatkowy - nie czuję tego. Jak będe miał jakiegoś CRT pod ręka to z ciekawości sprawdzę.

 

BTW, widzę żes z Wrocka i masz ciekawy podpis. Czym się wozisz? U mnie "tylko" 226KM 426Nm i też Breslau :wink:

Szkoda że się pozbyłeś bo tylko to info o lagu wstrzymuje mnie przed kupnem tego sprzętu.

A co do podpisu to jest trochę przestarzały, bo raz że w zeszłm miesiącu na szybkim łuku strzeliła mi lewa tylna opona, czego skutkiem była rolka na koniec której odbiłem się jeszcze od rowu i po kolejnym koziołku wylądowałem na dachu, a na domiar złego jeszcze całość się zapaliła. :sad: A dwa ostatnio było tam nawet trochę więcej PS'ów, tyle że to moje to ciężka locha była 1400kg...

O dziwo podrapałem sobie tylko ramiona od szelek... Ale silnik mi został więc z czasem odbuduje :rolleyes:

Edytowane przez boris_dime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po roku uzytkowania pojawily mi sie martwe pixele, takie kropki rozsiane po ekranie, widać je tylko na czarnym tle. Na dole w prostokącie 2x3 jest ich gdzieś na oko 12 (czerwone i niebieskie) u góry są dwie. Czy nadaje się to na gwarancje?Acer2623w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po roku uzytkowania pojawily mi sie martwe pixele, takie kropki rozsiane po ekranie, widać je tylko na czarnym tle. Na dole w prostokącie 2x3 jest ich gdzieś na oko 12 (czerwone i niebieskie) u góry są dwie. Czy nadaje się to na gwarancje?Acer2623w

A to tak z dnia na dzień wyskoczyły, czy stopniowo?

 

"Przyjęta przez wszystkich producentów monitorów norma ISO 13406-2, dopuszcza istnienie 2 uszkodzonych pikseli (2 jasnych lub 2 ciemnych) lub 5 subpikseli. W sytuacji gdy martwe piksele są skupione w jednym miejscu, rozpatrujemy wówczas kwestię odległość martwych pikseli od siebie. Dopuszczalne jest wystąpienie 2 pikseli lub subpikseli w klastrze 5x5 pikseli. Uwaga: Wartości te są podane w odniesieniu do 1 mln pikseli."

 

A tu możesz poszukać dokładnie, ciach

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się pozbyłeś bo tylko to info o lagu wstrzymuje mnie przed kupnem tego sprzętu.

A co do podpisu to jest trochę przestarzały, bo raz że w zeszłm miesiącu na szybkim łuku strzeliła mi lewa tylna opona, czego skutkiem była rolka na koniec której odbiłem się jeszcze od rowu i po kolejnym koziołku wylądowałem na dachu, a na domiar złego jeszcze całość się zapaliła. :sad: A dwa ostatnio było tam nawet trochę więcej PS'ów, tyle że to moje to ciężka locha była 1400kg...

O dziwo podrapałem sobie tylko ramiona od szelek... Ale silnik mi został więc z czasem odbuduje :rolleyes:

 

Szczeście w nieszczęsciu, że wyszedłes z tego cało!

 

Pod ręką mam jakiegoś LG LCD 19 cali - moge porównać z nim co najwyżej. Albo z pracy przytargam CRT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam szybkie pytanie ;)

ktory z tych monitorow wybrac...

Hazro HZ30W 30" Widescreen LCD Monitor

NEC MultiSync LCD2690WUXi 26" (wiem ze polecacie go ale chcialbym cos wiekszego....)

Dell Ultrasharp 3008WFP 30"

zastanawiam sie jeszcze czy niedolozyc i niewziasc tego NEC MultiSync LCD3090WQXi 30".....

to w koncu drugie tyle w porownaniu z HAZRO jakby nie patrzec...

z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam szybkie pytanie ;)

ktory z tych monitorow wybrac...

Hazro HZ30W 30" Widescreen LCD Monitor

NEC MultiSync LCD2690WUXi 26" (wiem ze polecacie go ale chcialbym cos wiekszego....)

Dell Ultrasharp 3008WFP 30"

zastanawiam sie jeszcze czy niedolozyc i niewziasc tego NEC MultiSync LCD3090WQXi 30".....

to w koncu drugie tyle w porownaniu z HAZRO jakby nie patrzec...

z gory dzieki za odpowiedzi

Do czego chcesz używać monitorka? Jeśli "zwykła" zabawa, to nie ma co się pchać w Neca. Ogólnie to jakość 30" jest dosyć problematyczna. Bardzo duże problemy z równomiernym podświetleniem ( w końcu to 30", więc świetlówki mają cięższe warunki pracy ). Wszystkie wymienione przez Ciebie modele mają słaby punkt czerni ( najlepszy ma Dell ). A może mniejszy a lepszy? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego chcesz używać monitorka? Jeśli "zwykła" zabawa, to nie ma co się pchać w Neca. Ogólnie to jakość 30" jest dosyć problematyczna. Bardzo duże problemy z równomiernym podświetleniem ( w końcu to 30", więc świetlówki mają cięższe warunki pracy ). Wszystkie wymienione przez Ciebie modele mają słaby punkt czerni ( najlepszy ma Dell ). A może mniejszy a lepszy? :razz:

 

monitor ma sluzyc do grania glownie i do filmow (dlatego chce wiekszy) calego kompa skladam (troche przerobiona wersja zestawu za 4000tys zl)

mniejszy a lepszy? tzn? taki limit sobie wyznaczylem ze 26cali nie mniej... ale jesli mam potem sie denerwowac z powodu zlego podswietlenia w ktorejs czesci ekranu to chyba wezme cos mniejszego.... 24 cale?? ... i znowu sie pojawia pytanie jaki...ale to juz nie w tym temacie.... mam sentyment do NEC'a bo nigdy mnie niezawiodl (crt :P ) wiec.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te NEC WUXI są ciekawe ... do filmów jak najbardziej (A TW IPS - świetna czerń pod kątem). Zwykle jest w nich problem z równomiernością (luminacji) choć z drugiej strony jest powiedzmy "OK". Ja jako maniak jakości bym kupił tego NEC :] Fakt że to trochę profanacja kupować taki monitor "do filmów" ... ale co tam.

 

Jeśli chodzi o gry ... nie oglądałem np. 26WUXI w grach tylko na obrazie statycznym więc nie wiem jak się dokładnie spisze ... LAG ma podobno 32 ms ... nie jest to rewelacja ale biorąc pod uwagę jakość i możliwości tego monitora (12 bit LUT, kalibracja sprzętowa, fullHD) to mimo wszystko jest to dobry wynik.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może M2794D - spokojnie znajdziesz poniżej 2 tysiaczków,

 

Posiada wysoki kontrast 20000:1, złącza D-SUB, DVI-D , 2xHDMI, SCART, Wbudowany Tuner

dodatkowo jest w formacie 16:9 (na rynku monitów, powoli wchodzi tendencja wypierania 16:10 przez 16:9)

 

...a ogólnie LG M2794D jest bardzo przyzwoitym monitorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może M2794D - spokojnie znajdziesz poniżej 2 tysiaczków,

 

Posiada wysoki kontrast 20000:1, złącza D-SUB, DVI-D , 2xHDMI, SCART, Wbudowany Tuner

Właściwie to masz zielone pojęcie o czym piszesz ? To jak pisanie : "te głośniczki są super bo mają 900W mocy PMPO"

 

Ciekaw jestem czy kontrast tego monitora wynosi przynajmniej 1000:1

 

|EDYCJA:

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3699&ph=13

 

- jak widać ten monitor któremu namalowałeś 20000:1 ma na prawdę kontrast niecałe 700:1

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za 1375 zł kupilem 25.5" samsunga SM2693HM i powiem ze jestem bardzo zadowolony, mialem wcześniej 1.5 roczne BenQ 19" i nowy monitor jakościowo bije go pod kazdym wzgledem - no i ma pivot i regulacje wysokosci. HDMI to dla mnie nic ciekawego go podlaczylem komputer. za to dvi i d-sub jest wiec moge podpiac lapka i kompa i sie miedzy nimi przelaczac,

 

PS: W zyciu bym juz nie kupił mniejszego monitora - komfort pracy na 25.5 calach jest niesamowity.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to niestety 'boly';

Sam teraz po spędzeniu już 3 miesięcy z iiyamą E2607WS jak mam siąść do czegoś mniejszego to bywa ciężko... Najbardziej boli gdy nie można sobie spokojnie paru okien obok siebie porozstawiać... ciągłe przełączania alt+tab...

O używanie w szkole od znajomego Asus'a EEE PC (8.9") nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...