Skocz do zawartości
^BerZerK^

Beng R55eg I Wymiana Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jak wszystko pojdzie zgodnie z planem w piatek kupuje lapka jak w temacie. BENQ R55EG CM420/60GB/512MB/DVDRW/15,4GLARE - celeron + gf 7400 go

I teraz mam pytanie - czy mozna bedzie w niego wsadzic potem core duo czy core 2 duo? Teraz jest w nim celeron mobile 430. Niby chipset na to pozwala (INTEL 945PM) a model r55 jest na Core Duo T2050, tylko czy producent moze w biosie przyciac mozliwosc upgrade?

ewentualnie myślę o BENQ P51E S3200/80GB/512MB/DVDRW/15,4 - na sempronie i z gf 6100 go.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jestem zainsteresowany R55EG czy mozna wymienić :-)

 

ja również jestem zainteresowany, ale na pewno można i przyniesie to obniżenie ciepła, zużycia baterii, podwyższenie wydajności. Jest tylko jeden szczegół - używanych celków nikt nie chce kupować :-P

 

zresztą jeśli to celek 400FSB to łatwo można go podkręcić na 533

 

bardziej trapi mnie czy ten chipset (i 915?) obsługuje duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj r55eg wg hwinfo jest na 945pm - a on dziala i 533 (tak teraz chodzi z moim celeronem m420) i wg intela dziala tez na 667 w dualu

http://www.intel.com/cd/products/services/...45pm/258787.htm

 

Tylko pytanie czy benq bawi się w blokady i zobaczyc jak wyglada chlodzenie z pelnego r55 :-)

Edytowane przez ^BerZerK^
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do nich pisalem bo tez chcialem tego lapa i pytalem sie czy da sie wrzucic wlasnie core duo najpierw wyslalem gdzies do firmy to mi odpisali grzecznie zebym napisal do serwisu a jak napisalem do serwisu odzewu nie ma do dzis dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja do nich pisalem bo tez chcialem tego lapa i pytalem sie czy da sie wrzucic wlasnie core duo najpierw wyslalem gdzies do firmy to mi odpisali grzecznie zebym napisal do serwisu a jak napisalem do serwisu odzewu nie ma do dzis dzien

 

czyli, że można nawet C2D wrzucić

no to cieszy mnie to niezmiernie

 

ja wrzuce na pewno - kwestia tylko kiedy... i miejmy nadzieje, że chłodzenie laptopa to wytrzyma...

bbo tak na marginesie już sie zdecydowałem na tego lapciaka

co prawda bardzo drogo, bo w MM prawie 3kzł ale raty 0% muszą kosztować :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, prawde mowiac wiedziałem ze tak odpowiesz.

Po to powstały raty. Rowniez pozwalaja rozłozyc koszta w czasie.

Wpłacasz powiedzmy 3tys i pozostały 1tys spłacasz przez kilka miesiecy.

Kupujesz laptopa ktory spełnia twoje wymagania w 100% i odrazu mozesz w pelni korzystac z jego funkcji.

Jaki jest sens w kupowaniu sprzetu w ktorym z gory zakladasz ze wymienisz podzespoły za jakis czas i wlozysz w niego tego tysiaka.

Pewny jestes ze np. za rok bedziesz nadal chcial miec tego, leciwego juz wtedy laptopa. Pewny jestes ze ten Benq tyle wytrzyma ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, prawde mowiac wiedziałem ze tak odpowiesz.

Po to powstały raty. Rowniez pozwalaja rozłozyc koszta w czasie.

Wpłacasz powiedzmy 3tys i pozostały 1tys spłacasz przez kilka miesiecy.

Kupujesz laptopa ktory spełnia twoje wymagania w 100% i odrazu mozesz w pelni korzystac z jego funkcji.

Jaki jest sens w kupowaniu sprzetu w ktorym z gory zakladasz ze wymienisz podzespoły za jakis czas i wlozysz w niego tego tysiaka.

Pewny jestes ze np. za rok bedziesz nadal chcial miec tego, leciwego juz wtedy laptopa. Pewny jestes ze ten Benq tyle wytrzyma ? :)

Też nad tym się zastanawiałem...

 

Zawsze można wziąć coś pośredniego:

 

ASUS A6KM-Q097 - Turion na pokładzie, 7300 GO, 80gb (4200RPM :mur: - do wymiany) no i chipset SIS - nie za ciekawy

 

Ogólnie jest to lepsza propozycja o tyle że do wymiany zostaje HDD - CPU jest na całkiem wysokim poziomie pomimo 1 jajka :)

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Też nad tym się zastanawiałem...

 

Zawsze można wziąć coś pośredniego:

 

ASUS A6KM-Q097 - Turion na pokładzie, 7300 GO, 80gb (4200RPM :mur: - do wymiany) no i chipset SIS - nie za ciekawy

 

Ogólnie jest to lepsza propozycja o tyle że do wymiany zostaje HDD - CPU jest na całkiem wysokim poziomie pomimo 1 jajka :)

Pozdrawiam

Poznaniak

właśnie ja rozważałem takie wyjście, ale wziąłem benqa i nie żałuje

 

C2D na pewno obsłuży, RAM można rozbudować, HDD też, ma wszystko czego potrzeba, zresztą co do takich zagadnień jak mobilność, czy samo wifi mam większe zaufanie do intela

 

zresztą wezmiesz turiona jednojajowego to nie rozbudujesz do X2, celka zupgradujesz bez problemu

jednym słowem ten lapciak jest fajny i nie ma co narzekać

 

 

tequila - dlaczego wymiana a nie od razu c2d? Choćby z takiego błachego powodu, że niedługo wyjdzie nowa mobilna platforma i cenki CD czy C2D spadną. już teraz T2050 można wyrwać za 300zł i mniej, a żeby mieć takiego już w lapciaku to trzeba dać minimum 500zł więcej. Za jakiś czas jeszcze bardziej potanieją

 

a raty kosztują - rozkładasz 1000zł na raty to spłacasz minimum 1100 - dla mnie to poważny minus

 

BTW: coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że BENQ R55EG jest najlepszym wyborem w tej cenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna wiedziec ile dales ja tez chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ale u mnie w szczecinie mieli go tylko w media markt za bagatela 3300(nie dla idiotow)a z netu odpadalo bo byl to prezent na 18 brany na raty(wiem wiem ze przez net tez sie da na raty ale wytlumaczcie to mojemu ojcu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a mozna wiedziec ile dales ja tez chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ale u mnie w szczecinie mieli go tylko w media markt za bagatela 3300(nie dla idiotow)a z netu odpadalo bo byl to prezent na 18 brany na raty(wiem wiem ze przez net tez sie da na raty ale wytlumaczcie to mojemu ojcu)

ja też od idiotów wziąłem. u mnie kosztował prawie 3k zł - sporo za dużo, ale raty 0% więc jakoś to sie kalkuluje. Najtaniej na necie to chyba poniżej 2800zł, ale jakby brać raty to w żaden sposób sie to nie kalkuluje (1 miesiąc =1 %, a więc 20 mies = 20% i z tej kwoty wyszłoby 3360zł)

 

BTW: na allegro teraz wisi taki za 2,5 kafla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem C2D nie zadziała w laptopie w którym siedzi celeron. Chipset niby ten sam ale jest ich kilka wersji. Te używane z celeronami (z moich obserwacji przynajmniej tak wynika) nie obsługują FSB 667. Ich max to 533. Czyli można włożyć Core Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Moim zdaniem C2D nie zadziała w laptopie w którym siedzi celeron. Chipset niby ten sam ale jest ich kilka wersji. Te używane z celeronami (z moich obserwacji przynajmniej tak wynika) nie obsługują FSB 667. Ich max to 533. Czyli można włożyć Core Duo.

R55EG to niby okrojony R55 w którym siedzi wlaśnie c2D, także oprócz proca i pierdół w stylu dysk, RAM to jest to samo, więc bądźmy dobrej myśli.

 

A nawet jeśli nie to T2050 pójdzie na pewno, tak jak na innych starszych laptopach (i915 itp) bo jest na FSB533.

 

 

UPDATE:

 

pisałem do serwisu BenQ i odpisali, że tylko zmiana pamięci nie wiąże sie z utratą gwarancji, natomiast zmiana CPU czy dysku już tak. No cóż, trzeba będzie trzymać stary CPU i HDD w razie co ...

 

a co do wymiany CPU to może ma ktoś R55 pełny żeby pochwalić sie systemem chłodzenia ?

ale imho jest ten sam...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ostatnio właśnie włożyłem do mojego R55EG Core 2 Duo T5600, ale troche dziwna sprawa wynikła, mianowicie wszystkie programy, włącznie z menedżerem zadań wykrywają 1 cpu

Dołączona grafika

teraz musze wyjaśnić czy to kwestia biosu w lapku czy reinstalacji windowsa (raczej ta pierwsza)

a może wogóle mam trefny CPU ? Jak sądzicie?

 

BTW: temp wiele sie nie zmieniły, w idle Speed Step robi swoje i wentyl włącza się nieco rzadziej niż przy celku, ale w stresie bywa tak, że cały czas chodzi na full obrotach, choć w grach bardzo to nie przeszadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio właśnie włożyłem do mojego R55EG Core 2 Duo T5600, ale troche dziwna sprawa wynikła, mianowicie wszystkie programy, włącznie z menedżerem zadań wykrywają 1 cpu

teraz musze wyjaśnić czy to kwestia biosu w lapku czy reinstalacji windowsa (raczej ta pierwsza)

a może wogóle mam trefny CPU ? Jak sądzicie?

A jak z wydajnoscia ?? jesli mialbys jeden rdzen aktywny to w testach bys to odrazu wylapal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy chipset w r55eg da sobie rade z c2d. Z tego co szukalem to ta wersja ktora w nim jest da sobie rade z core duo tylko, a nie core 2 duo.

Co Ty za herezje piszesz ??? :damage_wall: 945PM obsluguje wszystkie procki z serii (CD/C2D/LVC2D/CS/Celeron) na FSB 533 jak i 667Mhz, wersja GM rowniez. Natomiast GMS juz nie obsluzy prockow C2D, oprocz wersji Low Voltage Core 2 Duo. Natomiast chipset 940GML nie obsluzy CD/C2D/LVC2D.

W tym Benqu jedynym problemem bedzie BIOS bo moze nie rozpoznac CPU. Ale to pikus :)

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Co Ty za herezje piszesz ??? :damage_wall: 945PM obsluguje wszystkie procki z serii (CD/C2D/LVC2D/CS/Celeron) na FSB 533 jak i 667Mhz, wersja GM rowniez. Natomiast GMS juz nie obsluzy prockow C2D, oprocz wersji Low Voltage Core 2 Duo. Natomiast chipset 940GML nie obsluzy CD/C2D/LVC2D.

W tym Benqu jedynym problemem bedzie BIOS bo moze nie rozpoznac CPU. Ale to pikus :)

masz racje

właśnie tak sądze, że to może trzeba sflashować biosa...

albo windowsa przeinstalować

zresztą musze to szybko zrobić bo proc leci na sprzedaż :-) a ostatnio nie mam bardzo czasu:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie procka z 1 rdzeniowego na 2 rdzeniowy wskazana by byla reinstalka systemu.

 

i945PM w pelni obsluguje proce Core2Duo na magistrali 667MHz, wymagany jest tylko upgrade biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod XP jest jeszcze dostępna poprawka o nazwie WindowsXP-KB896256-v4-x86-PLK która jest odpowiedzialna za (niby) lepszą obsługę wielu rdzeni/procesorów.

 

Aby rozwiązać problem, który może spowodować zmniejszenie wydajności komputera z systemem Windows obsługującego funkcje zarządzania energią procesora i wyposażonego w kilka procesorów, należy zainstalować tę aktualizację. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Ze strony M$...

 

Link do łatki

Edytowane przez Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje

właśnie tak sądze, że to może trzeba sflashować biosa...

albo windowsa przeinstalować

zresztą musze to szybko zrobić bo proc leci na sprzedaż :-) a ostatnio nie mam bardzo czasu:-/

moze bedzie trzeba wykoszysta biosik od innego modelu z seri R ?

http://www.benq.pl/products/joybook/?tid=27

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...