Skocz do zawartości
^BerZerK^

Beng R55eg I Wymiana Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki, pytanie stad ze musze przed kupnem wiedziec czy bedzie w ogole chodzic pod linuxem

nie ma prawa nie chodzić z prostej przyczyny Benq sprzedaje komputery w wersji z M$ win xp albo z linuxem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze do laptopa dodaja plyte z linuxem nie musi wcale oznaczac ze wszystkie urzadzenia w systemie zostana pod nim wykryte (nie mowie o windzie)

sytuacja dosc czesta w przypadku czytnikow kart do aparatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze do laptopa dodaja plyte z linuxem nie musi wcale oznaczac ze wszystkie urzadzenia w systemie zostana pod nim wykryte (nie mowie o windzie)

sytuacja dosc czesta w przypadku czytnikow kart do aparatow

sorrki w tej kwesti nie pomoge gdyż ja używam softu przznaczonego pod okienka wiec nawet nie instalowałem linuxa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, skoro byla mowa o wymianie cpu jak to jest z pamiecia w tym laptopie?

 

producent na stronie podaje max 1 GB dla r55eg natomiast sprzedawcy (http://www.agito.pl/product/37822?cid=691 czy http://www.primakomp.pl/product_info.php/products_id/1917)) mowia o 2 GB

Edytowane przez mdx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, skoro byla mowa o wymianie cpu jak to jest z pamiecia w tym laptopie?

 

producent na stronie podaje max 1 GB dla r55eg natomiast sprzedawcy (http://www.agito.pl/product/37822?cid=691 czy http://www.primakomp.pl/product_info.php/products_id/1917)) mowia o 2 GB

faktycznie jakaś dziwna rozbierzność :-/

teraz patrze na http://www.benq.pl/products/joybook i różne modele ale z tej samej serii R55 tylko ver. "eg" niby obsługuje max 1 gb, a ver R55 i R55E już 2 gb

a na stronie :http://www.benq.com jest ver. tylko R55 i R55v i mają po max 2 gb

mi sie zdaje, że spokojnie pociągnie 2 gb ....ale kto wie moze wprowadzili jająś blokade w biosie ? :hmm:

moim zdaniem nalezało by sie spytać przedstawicela firmy benq jak to jest ...moim zdaniem to rozbierność sama w seri wprowadza ludzi w błąd ;-)

 

ps. może pora by wrócić do tematu topica ? jak tam postępy ze zmianą CUP w benq'u ?

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum.laptopy.info.pl uzytkownik Dicota zmienil proca na core duo.

udalo mi sie zalatwic ten problem, "dtb" aktualizowalem oczywiscie biosem od R55, w sumie przeinstalowanie systemu nic nie daje. jest tylko jedno male ale... po aktualizacji trzeba w biosie ustawic "ustawienia początkowe", chodzi o to aby wyzerowac biosik, aby myslal od nowa. siedzialem troche nad tym, wymyslilem i co istotne zadzialalo. system widzi Core Duo T2400 i zobaczy wszystkie procesory z serii Core, tylko trzeba pamietac o tym co napisalem. Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,

 

wymiana procka wymaga rozbrojenia calej obudowy? czy jest jakaś klapka w stylu tej od ramu czy dysku?

tak jak pisał ^BerZerK^ jest duża klapka i pod nią są pamiątki i obok porcesor i grafika i chipset pod jednym dużym chłodzeniem.

wymiana w tym laptopie to po porstu banał.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiaad:

oto screen

 

Dołączona grafika

ale masz windows xp home ktore NIEOBSLUGUJE 2 procesorow a co za tym idzie jeden rdzen u ciebie sobie odpoczywa Edytowane przez mdx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa procesory a dwa rdzenie to różnica. Poza tym jak mozesz pisac ze nie obsluguje i jeden rdzen odpoczywa skoro widac na wykresie ze obciaza obydwa rdzenie? Nie kliknales tego screena w ogole?

mi sie zdaje że obsługuje ;-)

 

dajcie jakieś porgrmiki to przetestuje ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad - 2 procesorow nie obsluguje, multi core natomiast tak

co nie oznacza ze je obsluguje tak znowu out-of-the-box: 2540153[/snapback]

Nie kliknales tego screena w ogole?

gdybym nie kliknal, nie wiedzialbym ze ma xp home...

Edytowane przez mdx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad - 2 procesorow nie obsluguje, multi core natomiast tak

co nie oznacza ze je obsluguje tak znowu out-of-the-box: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=60416

 

gdybym nie kliknal, nie wiedzialbym ze ma xp home...

out-of-the-box: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=60416 mi to dało niewielki przyrost ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej opisywanego laptopa.

Czy ktoś może wymieniał w tym laptopie dysk na szybszy np: 7200 obr/min.

Czy dużo bardziej sie grzeje i jak wygląda sprawa poboru prądu.

 

No i czy nie ma opcji wymiany procka czy twardego bez utraty gwarancji.

Nie można gdzieś pojechać aby zamontowali nowy sprzęt i spisali jaki był upgrade. Kurde szkoda by było tracić gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim benq naklejka na śrubce z kieszeni na hdd sama odpadała. Zdjąłem ją i schowałem, sama wymiana hdd jest banalna i nie powinieneś zrobić nic co by wymagało użycia gwarancji. Z tym że jak oddasz na serwis z innym hdd niż w specyfikacji to mogą mieć problem z formalnego punktu widzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim benq naklejka na śrubce z kieszeni na hdd sama odpadała. Zdjąłem ją i schowałem, sama wymiana hdd jest banalna i nie powinieneś zrobić nic co by wymagało użycia gwarancji. Z tym że jak oddasz na serwis z innym hdd niż w specyfikacji to mogą mieć problem z formalnego punktu widzenia.

Hehe. Wymienić to na pewno wymieni. Rozebrać to już go całkiem rozegrałem. Tylko jak coś innego się zepsuje to szkoda abysie przyczepili do tego że jest inny twardy czy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim benq naklejka na śrubce z kieszeni na hdd sama odpadała. Zdjąłem ją i schowałem, sama wymiana hdd jest banalna i nie powinieneś zrobić nic co by wymagało użycia gwarancji. Z tym że jak oddasz na serwis z innym hdd niż w specyfikacji to mogą mieć problem z formalnego punktu widzenia.

umnie tak samo :-/

 

a pytanko bo widze, że jest paru urzytkowaników co posiadają model Benq'a R55EG

 

jak długo wam działa na baterii ? [bez programu typ NHC]

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trzyma równo 2h. Jak wyłączę co niego w Menadżerze urządzeń to MAX trzyma 2,5 h.

Ale to zależy ode konfiguracji co kto w środku ma.

Jeżeli ktoś ma GeForce 7400 to niech się nie spodziewa że wytrzyma mu ten lap na baterii firmowej więcej niż 2 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trzyma równo 2h. Jak wyłączę co niego w Menadżerze urządzeń to MAX trzyma 2,5 h.

Ale to zależy ode konfiguracji co kto w środku ma.

Jeżeli ktoś ma GeForce 7400 to niech się nie spodziewa że wytrzyma mu ten lap na baterii firmowej więcej niż 2 h.

ok mam GF 7400 wiem, że to pożera mase enegrii ale w 2D ma zegray obniżóne przecież ? prawda ?

 

pozatym można zamontować inną baterie do tego laptopika ? jeśli tak to gdzie można dorwać i za ile ?

2h było by lux, a umnie jak kopiuje ...buszuje po necie .... to max 1h z groszami. i to mnie torszke irytuje ...

sprawdzałęm programem NHC któy mówi że bateria ma 4800 i jest ok.

wiec nie kumam co jest nie tak (taki sam mam czasu pracy z CoreDuo 1,83 ghz jak i Celeronem M 1,6 ghz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal pytam, bo może ktoś wie.

Czy zna ktoś sposób, miejsce, firmę, osobę, która wymieni w tym lapie procka lub twardy bez utraty gwarancji.

I wystawi na to jakiś stosowny papier tak że jakby coś sie stało z lapem to serwis sie nie przyczepi że jakieś komponenty był wymieniane. Nie chce tracić gwarancji tylko dlatego że wstawiłem sobie szybszy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal pytam, bo może ktoś wie.

Czy zna ktoś sposób, miejsce, firmę, osobę, która wymieni w tym lapie procka lub twardy bez utraty gwarancji.

I wystawi na to jakiś stosowny papier tak że jakby coś sie stało z lapem to serwis sie nie przyczepi że jakieś komponenty był wymieniane. Nie chce tracić gwarancji tylko dlatego że wstawiłem sobie szybszy dysk.

jedyne takie miejsce to "autoryzowany" serwis przez benq'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dzwoniłem do Benq. Jaki bez sens.

Mogę u nich wymienić twardy na taki sam nie tracę gwarancji, mogę u nich wymienić na mniejszy nie tracę gwarancji, ale jak chce wymienić na większy dysk to tracę gwarancję. Czy ktoś z was widzi tu jakąś logikę? Bo ja os osobiście nie.

Więc pozostaje tylko jedno. Wymienić twardy, stary schować do szuflady i sprytnie nakleić plombę. Jak coś sie stanie z lapem to podmienić stary Hdd i wysłać na gwarę :-D.

 

W sumie plomba na Hdd to totalna bzdura. Bo jeżeli ktoś np: programuje i na laptopie na kody źródłowe jakiegoś programu, które nie może udostępniać osobom trzecim bo inaczej złamałby umowę z firmą dla której programuje. To jak ma oddać laptopa na gwarancję razem z tymi kodami źródłowymi. Zarazem powiedzmy, że laptop nie uruchamia się i nie może usunąć tych kodów. W tym momencie albo nie odda laptopa na gwarancję i nie naprawi go w ogóle, albo wyjmie twardy (zerwie plombę) zgra lub usunie swoje dane i straci gwarancję co za skutkuje zapłaceniem za naprawę.

 

Co mogę powiedzieć zostaje tylko kombinowanie ile wlezie. Chyba że ktoś ma jakiś lepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopaki od benqa nie przewidzieli ze klej nalepki serwisowej traci swoje wlasciwosci pod wplytem ciepla

 

u mnie na celeronie 1.73/1gb ramu trzyma ponad 1.5 przy typowym uzywaniu (wlan, muzyka)

2 godzin sie jeszcze nie doliczylem...

ciekaw jestem czy wlasciciele core duo moga pochwalic sie lepszym czasem na baterii, w koncu c d ma speedstepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopaki od benqa nie przewidzieli ze klej nalepki serwisowej traci swoje wlasciwosci pod wplytem ciepla

 

u mnie na celeronie 1.73/1gb ramu trzyma ponad 1.5 przy typowym uzywaniu (wlan, muzyka)

2 godzin sie jeszcze nie doliczylem...

ciekaw jestem czy wlasciciele core duo moga pochwalic sie lepszym czasem na baterii, w koncu c d ma speedstepa

chyba bez NHC nie da rady :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soryy że troche nie na temat, ale to temat o laptopie którym kupiłem wczoraj na allegro :) mam w nim tylko 512mb ram , a chciałbym kupić 2 x 1gb 533mhz kingstona tylko czy to będzie chodzić i czy będzie dual ??? czy na klapce od ramu nie ma plomb i można go wymienić bez utraty gwarancji ( oczywiście starą kość zostawiam sobie w razie gdyby w laptopie się coś zepsuło)??? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...