Skocz do zawartości
^BerZerK^

Beng R55eg I Wymiana Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

soryy że troche nie na temat, ale to temat o laptopie którym kupiłem wczoraj na allegro :) mam w nim tylko 512mb ram , a chciałbym kupić 2 x 1gb 533mhz kingstona tylko czy to będzie chodzić i czy będzie dual ??? czy na klapce od ramu nie ma plomb i można go wymienić bez utraty gwarancji ( oczywiście starą kość zostawiam sobie w razie gdyby w laptopie się coś zepsuło)??? z góry dzięki za odpowiedź

 

tak- będzie hulać

tylko 533 to taki nie za szybki ten RAM, ale liczy sie ilość :-P

 

nie- na klapce nie ma plomb :-)

BTW: ja też już dawno wymieniałem proca i update biosu nie jest niezbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkel84 - co do wymiany proca na core to narazie się wstrzymam ponieważ kupiłem 3 miesięcznego laptopa i szkoda tracic gwarancję a 2 x 1gb ramu ( niewiem jeszcze czy nie lepiej wziąśc 667mhz zamiast 533 bo jakbym zdecydował się na wymianę na core to ram rozwinie skrzydła, a chyba będą 667 bez problemu chodzic jako 533mhz ???) i tak już znacząco przyśpieszą tego kompa ewentualnie jeszcze wymienię za jakiś czas dysk jeśli zabraknie mi miejsca lub będzie zamulał,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokupić RAM do mojego R55EG - czy aby to chodziło na DUALU to muszę kupić dwie nowe kości 512 DUAL czy wystarczy jedna 512 - innymi słowami czy ta kość co jest seryjnie w nim obsługuje DUALA.

A jeszcze co do wymiany procesora na Core duo - czy po flashowaniu biosa na R55 będę mógł wrocić na mojego Celerona 1,73 bez ponownego flashowania do R55EG?

Czy ten laptop obsłuży ten procek http://allegro.pl/item215752143_core_duo_t..._667_yonah.html ?

Edytowane przez woycik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woycik - ja mam 2 x 1gb i chodzi mi w dualu , także 2 x 512mb też będzie Ci chodzić w dualu, a co do procesora to się nie wypowiem ponieważ nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 667 mhz, aha pytanie do posiadaczy R55EG ktorzy rozktecali tego lapa mianowicie: czy karta graficzna ge force go 7400 jest umieszczona w porcie PCI express ? ( zwanym tez popularnie MXM czyli Mobile pci eXpress Module) i czy mozna ja updaetować do np go 7600 ? lub jakiejs innej, dodam takze ze wpisujac w googlach "MXM BENQ R55EG" znajdziemy strone z MXM list w ktorej to pisze ze Benq ma wyzej wymieniony PCI express slot ( MXM )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 667 mhz, aha pytanie do posiadaczy R55EG ktorzy rozktecali tego lapa mianowicie: czy karta graficzna ge force go 7400 jest umieszczona w porcie PCI express ? ( zwanym tez popularnie MXM czyli Mobile pci eXpress Module) i czy mozna ja updaetować do np go 7600 ? lub jakiejs innej, dodam takze ze wpisujac w googlach "MXM BENQ R55EG" znajdziemy strone z MXM list w ktorej to pisze ze Benq ma wyzej wymieniony PCI express slot ( MXM )

ODP: nie ma takiej opcji

 

mozesz jeynie rozwarzyć wymiany: procka,ram,hdd, dodać BT (ale taniej na usb kupić) ew. jak abrdzo zalży tobi na dobrej grafice to poszukać tego produktu co auas zaprezentował na targach ;-)

 

ale jest to dość słebe rozwiązanie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam info, że w 5 minut zamontowałem sobie Core 2 Duo T7200 (2,0GHz, 4MB, 667MHz) i śmiga jak powinno. Potrzebny był tylko restart ustawień biosu, żeby system wykrył 2 rdzenie.

 

Najlepsze jest to, ze Wiedźmin mi teraz śmiga :D

 

A możesz napisać jaką miałeś wcześniej konfiguracje w tym laptopie.

Rozumiem, że chodzi o laptopa Benq-u R55EG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mogę: Celeron M410 1,46 GHz.

 

Coś więcej napisałem na moim blogu, taki tutorial mały "ulepszania" R55EG ;)

http://sebaz.jogger.pl kategoria SPRZĘT.

 

Dodam tylko, że warto użyć pasty termo przewodzącej jakiejś lepszej, np.: Arctic Silver 5 lub przynajmniej Arctic Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Panowie pytanko- gdzie moge zassać jakiś bios do R55EG ? Na stronie producenta są tylko stery, a musze zaktualizować, bo dobijają mnie problemy z C2D:

 

Wszystko działa spoko, tylko przy uruchomieniu trzeba włączać i wyłączać kompa kilka razy, czasem nawet 10, bo się niu uruchamia. Podobnie z hibernacji czasem nie wychodzi.

 

Na celku oczywiscie wszystko bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę troche archeologiem, ale mi również udalo się troche ulepszyc swojego laptopa. Wyjściowo był to Benq R55E Celeron M 1,6, 512 DDR2, 60GB HDD.

Teraz jest CoreDuo T2500 2x2,Ghz, 2GB DDR2 i 500GB HDD ;)

Miałem włożone rownież T5500 (2x1,66) i T5600 (2x1,83) jednak ten okazał się najwydajnieszny wg benchmarków i najchłodniejszy podczas testu w Stress Prime.

Bios płyty (Q3A20) nie miał zadnych problemów z rozpoznaniem procesorów, jednak trzeba było zresetować jego ustawienia i system pięknie wykrywał 2-rdzenie.

 

Wiem ze ten laptop to juz przeszlość i nabiera wartości muzealnej, ale jakby ktoś mial jakies problemy lub pytania to zapraszam ;)

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...